Jump to content

Moto Zajednica

R1100R, RT, GS, RS: Eprom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
On 9/16/2017 at 22:02, dule CG je napisao:

mene  nesto zeza , stavio sam grkov  cip, i u zadnje vrijeme mi tesko pali kad  je  hladan , vergla  duze, kad  se  ugrije  posle  pali odma, ne znam jel to do cipa  ili nesto drugo, a  mrzi me da  vracam fabricki da  vidim jel to samo do cipa 

Pa najbolje bi bilo da ipak vratis stari cip , pa da vidis sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo da malo osvežim temu.

Ja nakon promene čipa prevezao preko 30.000 km i utisci nepromenjeni od onih koje sam opisao odmah nakon zamene.

U međuvremenu sam međutim još malo eksperimentisao i evo rezultata:

1. Pre tri meseca sam skinuo ovaj čip (model 8 ) i vratio stari (originalni) čip i rezultat je da sam razočaran i da se čudom čudim kako sam uopšte uspevao da vozim motor pre zamene ovog čipa. Dakle, nepobitno potvrđeno da je grkov čip vrlo unapredio performanse motora u svakom pogledu.

2. nakon što sam ponovo uklonio originalni čip, rešio sam da umesto grkovog modela 8 koji sam koristio do tada, ugradim model 9 (koji sam dobio od jednog kolege).  Ono što sam primetio odmah je da motor još malo bolje povlači na vrlo niskim obrtajima, da ima "oštriji" zvuk (posebno prilikom ubrzanja) i da nako 4.000 obrtaja ima kao neku "rupu" u ubrzanju a zvuk postaje još "oštriji". Uglavnom nikakva bitna razlika po pitanju performansi, ali po pitanju potrošnje vrlo bitna (i to u negativnom smislu).

Dok sam sa modelom 8 imao prosečnu potrošnju oko 5,5 litara (4,7-6,2) sa modelom 9 je prosečna potrošnja bila oko 5,9 i što je veoma čudno, potrošnja je do nekih 110 km na sat bila oko 5,4 litra, već na 120 je bila oko 6, na 130 oko sedam, a na 140 preko osam litara (na modelu 8 mi je potrošnja pri 140 bila oko 5,4 litara). 

Danas vraćen čip model 8 i ostaje do daljnjeg na motoru.

Pročitao sam na nekim sajtovima da vlasnici 1100GS smatraju da se kod tog motora najbolje pokazao grkov čip model 7, pa ukoliko nekada budem imao priliku da mi padne šaka, idemo na novo testiranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja