Jump to content

Moto Zajednica

Konačno proradio NAVAK

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Sise jedne...kakva crna bezbednost u saobraćaju i afirmacija vozača i sportske vožnje ....ovima zinulo dupe za pare!!!

:takoje: na zalost upozno sam Alvirovica :lud: firma me naterala.:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ovo je bez veze.

"ulazak na stazu dozvoljen je samo vozacima bez pratioca"

Pa ja imam motor sa trkackim oklopima i hocu da ga doteram na navak na prikolici, ovo sad znaci da ne mogu da povedem nikog da mi pomogne da stovarim motor i ostale stvari :lud:

 

"PRETICANJE SE SME OTPOCETI SAMO AKO SE SPORIJE VOZILO POMERILO U STRANU I UKLJUCIVANJEM DESNOG POKAZIVACA PRAVCADALO ZNAK DA RAZUME DA CE BITI PRETEKNUTO"

 

Da li se ovo zove track day??????

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Ne mozes ti ni da udjes na Navak sa prikolicom,u tome je fora.

Svi se parkiraju na prasnjavi parking,izvan staze,tamo se oblace,raspakuju motore,pa na prozivku ulaze unutra da voze.

Nece oni zaraditi nista s' ovom politikom :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ne znaju oni kako track day funkcioniše...........za te pare moraju da obezbede minimum "prvu pomoć" za nedaj bože...........

 

a ima par krivina gde sam se zapitao "šta ukoliko neko prokliza i nastavi na najduži pravac".............

 

valjda će još nešto da promene pre početka sl. sezone..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako ne razumete, nije poenta u pojedinacnim posetama nego u grupnim. 20 ljudi za 50 evra po coveku mogu celo pre podne da se vozaju po stazi. To je da se navozas ko zmaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Nisam racer i ne bih puno da pametujem ali nikako ne mogu da ukapiram kako u ovoj zemlji pomoć i podršku društva skoro uvek (možda se zalomi i neki normalan) dobijaju totalni bolidi i vrhunski NEprofesionalci. Pre nekoliko meseci vidim na navakovom sajtu neki kao program za motorcikle i naravno odmah pozovem telefonom.Javi se menadzer i kaže mi da on o tome pojma nema :stabre: ,kažem mu ja da ima na njihovom sajtu a menadzer me upućuje na Alvirovića :zbunjen: nisam mogao da verujem u to što čujem.Pa kome si ti bre menadzer,možda baba serama u Navaku. Shvatam da u ovoj zemlji nema para,posebno za ovako skup sport ali naš odnos prema biznisu je katastrofalan.Bio sam na Grobniku i video kako je to organizovano (na drugim zapadnoevropskim stazama verovatno još i bolje),i ne vidim u čemu je problem da se pošalje taj nesrećni menadzer ili gospodin nedodirljivi Alvirović na neku stazu da vidi kako su ljudi to organizovali. I živo me interesuje ko je vlasnik staze i ko je pomogao njenu izgradnju,evropski fondovi i sl. Sve u svemu dok su ovakvi logoraški uslovi za ulazak na stazu ja sigurno tamo neću ići.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd

Uostalom evo zvanicnih cena sa Grobnika ovo sam od njih dobio. Ko god bude trazio iste cene ce dobiti

 

Od opreme, obavezna je zastitna kaciga.

 

Track Day nije utrka, to su slobodne voznje stazom, kada vidis da dolazi

netko brzi iza tebe, propusti ga na nacin da ukljucis desni zmigavac i

maknes se u desnu stranu.

 

Broj automobila na track day-u nije limititan, vec je limitiran broj

automobila na stazi u jednom trenutku.

 

Cijena track daya, ukoliko vozis s svojim autom:

 

¼h – 30€ - 200kn

1h – 70€ - 500kn

2h – 90€ - 650kn

3h – 110€ - 850kn

4h – 120€ - 900kn

5h – 130€ - 950kn

6h – 140€ - 1000kn

6h + TA – 150€ - 1100kn

Time attack 30€ - 200kn

 

Osiguranje staze 10€ - ukoliko ne platis osiguranje, a pocinis stetu,

placas 500€ automotodromu

Osiguranje suvozaca 6€ - OBAVEZNO

2nd driver 15€ - OBAVEZNO

 

PRAVILA SE ODNOSE I NA MOTOCIKLE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Dobro vece svima,

posto vidim da je u mnogo cemu doslo do zabune zbog manjka informacija, cemu sam mozda i ja sam kriv jer motociklistima tokom promocije 5. oktobra nije posvecena veca paznja mislim da je u redu da vam se pridruzim na forumu i pruzim objasnjenja za mnoge stvari, pre svega zarad dobre volje i zelje da nema losih reci o osecanja. U sredu 5. oktobra nije odrzan Track Day vec prezentacija koja je okupila mnogo vise ljudi nego sto je ocekivano. Zao mi je sto niko od vasih clanova nije ostao da posle voznje porazgovaramo jer su mnoge stvari mogle da budu drugacije. Ipak, nije kasno i evo zato vam pisem sve ovo u nadi da cete procitati i da cemo uspostaviti pravu komunikaciju.

 

U par recenica su pokusati da objasnim ono najvaznije, a posle, koliko uspem, i ostalo sto budete postavili kao pitanje odnosno kritiku.

 

Pre nego sto izlozim neka objasnjenja imam jedan predlog za sve vas - NAVAK poklanja 15 mesta za voznju 2x30 minuta 23.10. za clanove foruma BJ Bikers. Molio bih da neko od administratora posalje spisak na info@navak.rs a da se prijavljeni uloguju kroz nas sajt trackday.navak.rs i da u napomenu upisu BJ Bikers grupa. Ja cu vas licno cekati u centru NAVAK kako bismo posle voznje porazgovarali o idejama i predlozima. Kada vidite objekat i mogucnosti onda cemo videti i sta mislite da moze bolje, odnosno sta je realno da bude bolje.

 

 

Za pocetak moram da pojasnim nesto oko samog objekta - NAVAK je projektovan i izgradjen da bude trening centar i kao takav ima svoje specificnosti (oblik krivina recimo), dobre strane (nema zidova, bandera, stubova) ali i lose strane (nema velikog parkinga unutar objekta, restorana, boksova...). To sto smo sada pustili Track Day u pogon je samo zbog zelje da gomila onih koji su u medjuvremenu pitali za takvu uslugu dobije priliku da se vozi po stazi sto pre. Logicnije bi bilo da smo cekali do sledeceg leta dok se ne dovrse zidovi od guma, ivicnjaci, kafic, parking unutra i sve ostalo. Ipak, mi smo zeleli da otvorimo vrata svma sto pre. Naravn, svima kojima ne smetaju specifinosti koje nisi vrsta objekta. Slazem se sa svim kritikama na racun pratece vrste usluge ali to ce biti promenjeno.

 

Drugo, kada je rec o pravilma nema mesta ljutnji - pravlnik je pravljen za pocetak rigorozno jer ogromna vecina ljudi odavde nikada nije bila ni na jednoj pisti, bilo kakvoj, pa se nekakva vrsta kulture ponasanja mora uspostaviti. Svakako da pravilnik nije liberalan ali je to jedini nacin da se profesionalci i iskusni motociklisti kakvih na ovom forumu vidim ima vise nego dovoljno, zastite od onih koji bi samo da divljaju bez znanja, iskustva i osecaja za posledice po druge vozace. Previse je na ulici onih koji nemaju kulturu ponasanja na dva tocka, zbog kojih su motociklisti cesto negativno okarakterisani. Zbog njih je pravilnk takav. Upravo zato se forsiraju grupne posete jer kada se sakupi drustvo koje se medusobno poznaje i uvazava pravila mogu biti i drugacija. Bez obzira da li nekome to odgovara ili ne bezbednost je prioritet. Na kraju krajeva, pravilnik mora biti ovakav i zbog automobilista gde je amatera mnogo vise (iako imaju odvojene termine od motociklista)

 

Tu dolazimo do pitanja publike i pratilaca na stazi. Posto je NAVAK pravljen kao trening centar to znaci da nema zidova i ograda pa ako pustimo da, dok se vozi po stazi, okolo setaju ljudi koji ne voze veliko je pitanje kada ce se medu njima naci neko ko ne razmislja o svojoj glavi. Na prezentaciji 5. oktobra (to nije bio Track Day) gomila posetilaca je i pored nas koji smo molili da se udalje stajala samo par metara od krivine kojom jure vase kolege i drugari. Znam da ovo nije idealno resenje ali bolje je da onima koji voze garantujemo da mogu da voze bez gledanja pored staze i da stvarno uzivaju. I to ce se menjati dogodine.

 

Cene su posebna prica. U razgovoru sa nizom klubova ljubitelja odredjenih marki vozila tokom leta dosli smo do zajednickog zakljucka da bi NAVAK mogao da pomogne u popularizaciji klupskog udruzivanja (sto se odnosi i na ovaj forum). Zato je napravljen cenovnik po kome su grupne posete favorizovane, samog zbog zelje da pomognemo. To je osnovni razlog sto je pravljena racunica da 20 motociklista moze da zakupi stazu samo za sebe 3 sata za 50 evra po coveku. Ne znam da li ima drugi Track Day gde mozete a dobijete ekskluzivno stazu samo za sebe (iako i dalje vaze pravila voznje) ali bolje od ovoga mi za sada ne mozemo da ponudimo. Jednog dana verovatno, sada ne.

 

 

Na kraju moram jos nesto da dodam, da ne bude zabune - NAVAK je privatno vlasnistvo i u njegovoj izgradnji niti je ucestvovala drzava niti bilo koja institucija. Svi treneri su skolovani u inostranstvu (Italija, Nemacka, Austrija), a evo 31.10 i 01.11. dolaze nam italijanski treneri za Beograd na verifikaciju licenci. NAVAK je plod rada i zelje da se stvori nesto novo u Srbiji. Svi su godinama pricali, slikali se za novine i niko nista nije uradio, ni drzava ni privatnici. Mi smo pokusali na ovaj nacin. Mozda neko misli da nije najbolji ali je takav kakav je. Kad neko napravi nesto bolje svakako da cemo se radovati jer to vodi ukupnom razvoju trzista.

 

Ako ste imali snage da sve ovo procitate (sorry) verovatno vam nije do odgovaranja na poruku, ali ako imate pitanje rado cu odgovoriti (ako ne veceras onda sutra).

 

Dobra volja postoji, samo kad ljudi ne komuniciraju direktno onda se ne razumeju.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Privatna inicijativa je prava stvar. Kapa dole g-dine Alviroviću, sa uloženih 160 eur imate 32% vlasništva nad 33 hektara zemljišta i izgrađenom infrastrukturom.

 

SnapShot-1.png

 

Svima nama bi svakako dobrodošao neki savet kad su investicije u profitabilne poslove u pitanju :takoje:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

1. Lepo što si odgovorio ,bez direktne komunikacije ne može se ništa postići

2.Instruktori koji su školovani u inostranstvu su instruktori za automobilizam ili motorciklizam ?

3.Bez parkinga,boksova i sličnih sadržaja nemoguće je održavati bilo kakve moto manifestacije

4.Bez ograđivanja prostora za publiku nikad se neće postići bezbednost

5.Bez instruktora koji dobro poznaju stazu neće se puno postići

6.Hitna pomoć u motorciklizmu - obavezna.Omlatiće neko sigurno,ali sigurno.

7.Što se tiče primera sa Grobnika,zar nije bolje organizovati moto happening gde je npr. 40E-2x 20 min u koordiniranim polascima ili jedan izlazak 1x 20 min - 20E sa hitnom pomoći,prisutnim instruktorima i ostalim sadržajima i obaveznim turističkim vožnjama,grupa kreća sa par instruktora koji polako ubrzavaju i vode grupu,to je bilo 20E i startuje 2 puta u toku moto happeninga (ako se dobro sećam)i najbezbednija je varijanta a preticanje je naravno zabranjeno.U takvoj organizaciji svima bi bilo isplativije,i organizatorima i učesnicima.

 

E da,nigde za te pare ne možeš iznajmiti celu stazu,ali nigde ne možeš iznajmiti stazu bez sadržaja,boxa,vulkanizera,mehaničara,moto shopa sa neophodnim rezervnim delovima,bez posetilaca... Nadam se da ćete poraditi i na tome jer je bitno kao i sama staza ako ne i bitnije-ekonomski gledano. I naravno svaka čast za samostalnu investiciju.Puno sreće u radu i daljem razvoju.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Gospodine Mladene Alvirovic ne znam da li da se smejem ili da placem. Pa jel nama na celu pise IDIOTI, BUDALE, KRETENI?! Kao prvo zasto pustate stazu u koriscenje ako niste napravili zone izletanja sa gumama,boksove i sve sto je potrebno za bezbednu voznju? Kao drugo ,mnoge nije briga za grupne posete. Hocu kad mi se voza da dodjem na stazu i da platim normalnu cenu ,a ne da jurim po forumima jos 19 ljudi. Kao trece, danas ste se registrovali i vec znate da VECINA ODAVDE nikad nije bila ni na jednoj stazi ni pisti...e pa nece biti da je tako. Postoji brdo ljudi na forumu koji vam mogu odrzati prilicno dugo predavanje o voznji na stazi i motorima uopste. Sto se mene tice tih 15 free voznji zadrzite za sebe, ali ne pitam se ja. Mada nije ni bitno,verovatno te voznje i nece dobiti clanovi foruma koji bi trebali(ne mislim na sebe). Ali jbg to ti je Srbija, privatna staza, privatan forum...sve privatno a ljubiteljima voznje na stazi ******* necu da lajem! Pozz i svako dobro!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

OK

 

Prvo odgovor oko vlasnistva

 

Preduzece je osnovano kao i svako drugo i to se lepo vidi u APR-u. Sve investicije, ukljucujuci i izgradnju prilaznog puta od sela Subotiste i sve ostalo obavili smo sami, niti nam je opstina nesto dala, niti drzava, niti bilo ko drugi. Ko ne veruje, sta da mu radim. Kad se neko drugi bude odricao vikenda, godisnjeg odmora, radio po 16 sati dnevno razumee bar deo truda koji je ulozen. Na tu parcelu zemlje ni terenac nije mogao da udje kad smo poceli izgradnju 2008. godine a danas je to gotova staza.

 

Jako mi je zao sto je u Srbiji nikada ne ceni ono sto ljudi odavde urade i sto ljudi kritikuju pre nego sto aju konstrukcivan predlog kako nesto da bude bolje. Da je dosao neki Austrijanac onda bi svi udarali u bubnjeve kako je to stigla svemirska tehnologija

 

E sad da odgovorim i na carlosove komentare

 

1.radujem se prilici da direktno kontaktiramo i pojasnimo stvari

2.instruktori za automobilizam x 6, instruktori za motociklizam x 2

3. slazem se i to je potpuno tacno, ali ovo je kao sto rekoh trening centar i odluka da li ce biti manifestacija je iskljucivo na organizatoru (dok se ne dogradi deo objekta za sta u ovom trenutku nema mogucnosti - ide ruzno vreme, fondovi su potroseni na ovogodisnu izgradnu...)

4. publika ma svoje mesto - bedem sa koga se vidi cela staza - ali tek treba da bude ogradjen. Kao sto rekoh u prethodnom postu - ima jos da se radi ali je steta ne pruziti vec sada priliku ljudima da se voze za svoju dusu.

5.instruktori veoma dobro poznaju stazu, ali to nije poenta Track Day tremina vec treninga na koji se moze doci odvojeno

6. mozda jeste ali ako pogledamo sta ima na Euroringu, Panoniaringu, u Serres i tako redom nisam siguran da je nemoguce voziti bez nje. Na 10 minuta od staze nam je dom zdravlja pa se planira sa njima saradnja za narednu godinu posto nam za medicinsku ekipu traze najmanje 500 EUR dnevno na drugim mestima.

7. vrl je moguce da jeste i zato sam i pozvao vas 15 da dodje i da pricamo jer iskusva sa staza na kojima sam do sada bio su vrlo raznolika, a i komentari ovdasnjih ljudi su raznoliki. tokom prezentacije par njih se zalilo sto su vozili samo 15 minuta sto nam je utvrdilo ideju da je bolje da ponudmo 30 minuta. Grobnicki primer je njihova odluka.

 

kad budemo videli kako Track Day radi odnosno koliko je interesovanje, sta ljudi traze i sta hoce da plate onda cemo proceniti imamo li interesa za sve dodatne usluge. Bitno je da u Subotistu koje je od nas 800 m imaju i pumpa i vulkanizer i prodavnica i sve ostalo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova

Gospodine Mladene Alvirovic ne znam da li da se smejem ili da placem. Pa jel nama na celu pise IDIOTI, BUDALE, KRETENI?! Kao prvo zasto pustate stazu u koriscenje ako niste napravili zone izletanja sa gumama,boksove i sve sto je potrebno za bezbednu voznju? Kao drugo ,mnoge nije briga za grupne posete. Hocu kad mi se voza da dodjem na stazu i da platim normalnu cenu ,a ne da jurim po forumima jos 19 ljudi. Kao trece, danas ste se registrovali i vec znate da VECINA ODAVDE nikad nije bila ni na jednoj stazi ni pisti...e pa nece biti da je tako. Postoji brdo ljudi na forumu koji vam mogu odrzati prilicno dugo predavanje o voznji na stazi i motorima uopste. Sto se mene tice tih 15 free voznji zadrzite za sebe, ali ne pitam se ja. Mada nije ni bitno,verovatno te voznje i nece dobiti clanovi foruma koji bi trebali(ne mislim na sebe). Ali jbg to ti je Srbija, privatna staza, privatan forum...sve privatno a ljubiteljima voznje na stazi ******* necu da lajem! Pozz i svako dobro!

 

Ne znam zasto se vredjate i zasto smatrate moje namere losim. Ovaj form pratim vec godinama, a to Pablo najbolje zna. Nisam rekao da vecina odavde nije bila vec sasvim suprotno, ali je sigurno da vecina u Srbiji nije bila na bilo kojoj stazi i to ne mozete poreci. Ako zelite da se vozite sami normalna cena je tu - motocikl 6x30 minuta je 70 EUR. Jeftinije od toga za solo voznju ove godine nije moguce.

 

Sto se tice zona, guma i ostalog vec sam objasnio sve. Ko ne zeli da vozi ne mora ali mislim da je najbolje da dodjete i vidite kako sve to izgleda pre nego sto se naljutite.

 

Sto se tice "privatnog" valjda je to realnost. Dok je sve bilo drzavno zemlja nam je toliko procvetala da je propala. Ni sad ne ide bolje sa privatnim pa ako neko smisli bolje resenje daj da ga vidimo

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

naravno, pa kad pukne guma na motoru i sav se slomis onda lepo odsepas u dom zdravlja, ne znam koliko treba vremena sepanjem posto nije navedeno kojim prevoznim sredstvom je 10min udaljen dom zdravlja. Pa kad te okrpe seoski doktori u domu zdravlja ti lepo odguras motor 800m do vulkanizera da ti promeni gumu......sjajno...

I niko se ne vredja nego pricamo o stvarima koje su neophodne za odrzavanje bilo kakve voznje na stazi. Da je normalno privuci ljude nizim cenama a ne obecavati mozda nize u buducnosti. Bilo kako bilo, mene jos uvek tamo necete videti, a svim ostalim koji planiraju da voze tamo zelim svu srecu ovog sveta i da uzivaju. Jer koliko sam cuo beton nije bas za motor ,uzasno je klizav i masan, a ja da se sklapam u seoskom domu zdravlja nemam zelju.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd, LB

Na Grobniku je konstantno dezurna Hitna Pomoc a na Serresu dolaze na poziv za manje od 5 minuta,i to je sve pokriveno osiguranjem.

Ali nadamo se da kod nas nece trebati nikome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako zelite da se vozite sami normalna cena je tu - motocikl 6x30 minuta je 70 EUR. Jeftinije od toga za solo voznju ove godine nije moguce.

Jel ovo 6x30min, 6 termina od 30minuta? Jel moraju svi da se iskoriste u istom danu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja