Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Vidim da na ovoj temi ljudi nemaju problem sa tim da priznaju da kradu, tj. da su LOPOVI, a takve treba tretirati shodno zakonu.

 

Kako mozemo da ukrademo nesto (pare za putarinu) sto oni nikad nisu ni imali tj nikad nisu ni dobili od nas?

 

Ne znam sto si se ti toliko uznemirio za putarine. Placaj ako ti se placa i ako si zadovoljan cenom. Kad putujem kolima nemam problem da platim putarina ali kad sam motorom imam ali NECU da platim! Dosta nas jasu sa milion dazbina oko motora. Sve zakone koje prepisali iz EU su zakoni koji odgovaraju samo vlastodrscima. Kad treba da se ugledaju na EU (registracija, vinjete...) onda mucak. Zato NECU da placam svidjalo se to nekom ili ne.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Meni je veci problem sto moram da skidam rukavice i trazim karticu po dzepovima, ali ipak platim, i to ne zato sto sam savestan, nego sto mislim da ce manje da me boli nego ako me neko, kojim slucajem, zakiti na kucnoj adresi. Uostalom, ovi su se toliko izverzirali, da nema sanse da im ostanes duzan.

 

SJEBACE TEBE BILI, JA TI KAZEM !!! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Evo, ja ne kradem, ja otvoreno ne želim da platim! I ne krijem se od bilo kakvih inkasanata ili kamera. I zabole me đoka za 300 dinara...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ne znam da li ima vecih jajara kako kolega kaze od onih sto rade na naplatnim rampama, to su sve fini ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nemojte da se provlačite iza automobila......već sam pisao o tome....senzori registruju samo u dužini rampe...onih metar posle spuštene rampe gde se provlačimo nisu pokriveni senzorom i ako tuda prodjemo radnik naplatne rampe neće imati nenaplaćena potraživanja, imam drugare koji rade na rampama , te odatle informacije.

 

Ako prođete iza auta senzori će registrovati dva vozila i tada mogu da Vas slikaju...ali i to čisto da imaju dokaz da operu sebe.

 

Ja uvek hvatam višak posle rampe, bilo da je podignuta ili spuštena rampa..tako da nemam problema ni ja ni radnik na rampi, a tablicu ne krijem...i za sve ove godine nikada ništa mi nije stiglo na adresu u tom smislu.

 

Gotovo sam siguran da nisi u pravu. Gde se po tebi nalaze senzori? Jednostavno prednjim tockom udjes blize autu u nema sanse da registruje dva vozila. Po tome bi onda kamione sa prikolicom, automobile sa kamp kucicom registrovali kao dva vozila a nije tako. Ako prolazis kao sto kazes iza automobila velika je verovatnoca da ces popusiti rampu jer se spusta velikom brzinom. Nemojte mnogo misliti na inkasante u naplatnim kucicama pravdaju oni lagano ako se pojavi neki manjak.

 

Druže ,

ne sporim to što misliš da nisam u pravu..tvoja stvar.

Kao što sam napisao , informacije su od ljudi koji rade na rampi...iskreno.. hebe mi se, gde se nalaze senzori, čovek kaže da broje saobraćaj, čitaju tablicu i spuštaju rampu nakon prolaska automobila.

Ne pušim ništa druže, pa ni rampe. U poslednjih nekoliko dana vožnje, tri puta sam prošao zajedno sa automobilom ispod rampe...desilo se...stvar je u tome što je auto prilikom plaćanja uvek skroz levo, ja biram desnu stranu van rampe pa i ako se spušta ne dotiče me..i naravno prodjem rampu paralelno ili za pola dužine ispred ili iza auta.

Koja je to nauka, mene to niko nije učio...druga stvar je što imam drugare medju radnicima na naplatnim rampama , pa sam počeo da razmišljam i o tim ljudima...ne mogu njih da krivim ..rade za platu i ne treba da budu kolateralna šteta.

Zamisli moto-skup u gradu gde ti radiš na naplatnoj rampi..ni malo prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Da budem konkretan, užasno me iritira sistem i cena putarina, način naplate. Nije samo u pitanju 300 dinara. Pre par godina krenem do vikendice Novosadskim auto putem i platim putarinu. Vozim i kada je već bilo kasno primetim iskopan jarak koji su putari zatrpali šljunkom, celom šitinom obe kolovozne trake ali su točkovi tu popunu već izbacili. Uvidevši da nema svrhe da smanjim brzinu jer ću tako kolima naneti još veću štetu proletim preko tog jarka uz eksploziju udarca prednjih i zadnjih trapova i sjebem sve četiri aluminijumske felne. Volan trese, stanem pogledam, sve četiri felne pokrivljene. Pobesneo sam. Pre deset minuta mi je neko uzeo pare da bih sjebao kola na tom njihovom auto putu, gde putari nisu načli za shodno da makar obezbede nekom signalizacijiom to mesto, da čovek smanji brzinu i polako pređe preko jendeka.

Dakle to prolaženje mi je lična satisfakcija, odgovor na nemar i javašluk.

Platiš za pravac do Novog Sada, isključiš se sa auto puta i odeš do Beške i na ponovnom uključenju te čeka naplatna rampa, ponovo 240 dinara iako si pre dvadeset minuta platio za taj isti pravac i imaš slip koji ti je inkasant dao. Neće da uvedu vinjete jer im se to ne isplati, ovako mogu da te drpaju više.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ej, ali potpuno genijalno: lopovi, banditi i jajare. Hahahhahahaha, kakav junak!

Volim da nazovem stvari pravim imenom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Misliš li da su to malo prejake kvalifikacije u obraćanju drugim forumašima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ne. Nisam znao da ako neko ukrade nešto, a uz to je forumaš, onda on nije lopov.

 

Daj da napravimo biznis sa motorima ako je takvo generalno mišljenje... Neće valjda neko da se ljudi ako mu kolega sa foruma ukrade motor, pa nije valjda on neki lopov...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pogrešna ti je formulacija, ako već idemo u "sitna crevca". Neplaćanje putarine nije krađa već izbegavanje plaćanja usluge nastala zbog raznih razloga kao što je diskriminacija dvotočkaša jednakim iznosom putarine sa četvorotočkašima koji su bar 5 puta teži i 5 puta više "habaju" taj put, neadekvatna usluga u smislu razrovanog puta sa puno kolotraga koji su po kiši pogibeljni za dvotočkaše....ima puno razloga za nezadovoljstvo naplatom usluge korišćenja auto puta.

 

Ne kažem da navedenu uslugu ne treba plaćati, ipak neki deo tog novca se vraća u Budžet i ide za plate, penzije, zdravstvo, školstvo... ali treba argumentima opovrgavati suprotna mišljenja a ne vređati forumaše u ovoj temi uličarskim kvalifikacijama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Pogrešna ti je formulacija, ako već idemo u "sitna crevca". Neplaćanje putarine nije krađa već izbegavanje plaćanja usluge nastala zbog raznih razloga kao što je diskriminacija dvotočkaša jednakim iznosom putarine sa četvorotočkašima koji su bar 5 puta teži i 5 puta više "habaju" taj put, neadekvatna usluga u smislu razrovanog puta sa puno kolotraga koji su po kiši pogibeljni za dvotočkaše....ima puno razloga za nezadovoljstvo naplatom usluge korišćenja auto puta.

Niste zadovoljni uslugom koju pruža JP Putevi Srbije, tj. kvalitetom autoputeva? Pa nemojte onda da ih koristite. To je način da se izrazi protest. Ako smatraš da restoran nema kvalitetnu hranu, onda nemoj da ideš u taj restoran i koristiš njihovu uslugu, pa ćeš ih na taj način naterati da se promene. A ovde većina forumaša ipak preferira da ode u restoran, dobro se nakrka, ispljuje hranu, servis i sve ostalo, i onda na kraju ode a da ne plati račun... Baš lepo..

 

 

Ne kažem da navedenu uslugu ne treba plaćati, ipak neki deo tog novca se vraća u Budžet i ide za plate, penzije, zdravstvo, školstvo... ali treba argumentima opovrgavati suprotna mišljenja a ne vređati forumaše u ovoj temi uličarskim kvalifikacijama ;)

Evo ja se slažem sa tobom. Daj ti neki predlog kako da nazovemo one koji nemaju naviku da plate za nešto što koriste, a da to nije ovaj moj prostački uličarski žargon...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Danko, argumenti su ti na mestu. Ali ja i dalje ne plaćam iz razloga jer se mnogo lepo osećam kad prođem naplatnu rampu bez plaćanja a taj osećaj meni vredi mnogo više nego tih 300 din. Zašto je to tako ne znam i ne želim uopšte da tražim neki razlog ili racionalno objašnjenje. Kad svi budu počeli da plaćaju i ja ću i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

Ej, ali potpuno genijalno: lopovi, banditi i jajare. Hahahhahahaha, kakav junak!

Volim da nazovem stvari pravim imenom.

Ti ako mislis da treba da se placa,plati.Ti ako mene nazoves kako si me nazvao,ja tebe mogu kako ja hocu.

Ali necu,jer i ako ne placam putarinu,kulturniji sam od tebe.Cudi me da nisi ljude iz Puteva Srbije nazvao lopovima,sto oni i jesu,dokazano izvrsnim sudskim presudama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Dakle, neko me utucava i poroboljava, a ja cu ipak da mu se sagnem i placam vise puta neke gluposti i njihovu nesposbnost da tim novcem urade nesto koristno a da nije za njih licno. To sto ne placamo putarinu jeste nista drugo sem jedan revolt i kontra jednoj posranoj drzavi. Dopada mi se to i tako treba, treba ih hvatati za gusu svaki put kada useru nesto.

 

Dok bude sveta i veka, čovek će uvek naći neki razlod da bude nezadovoljan, uvek ga neko kinji, nešto mu smeta...

 

Ono što je Danko hteo da kaže, po mojoj proceni prilično revoltiran komentarima, je da su pravila - pravila. Tačka.

Kome se ne sviđa - ima alternativu lokalnih puteva.

 

Da li su nam putevi katastrofalni - jesu.

Da li putarina za motor treba da bude niža - sigurno.

Da li pare idu tamo gde treba - ne znam, a ni 99% vas takođe. Ne deluje da idu, ali...

Da li neko krade, laže, ubija, pa je opravdano da i ja to radim - sigurno ne.

 

Navodni "tihi" bunt iskazan neplaćanjem putarina može samo na duže staze da izazove reakciju države, i to 100% sankcijama. Tako država obično reaguje na nepoštovanje propisa, zakona, odluka... Pošteno, nepošteno - tako je.

 

Jedino glasni bunt, prevashodno angažovanjem vas koji ste u političkim strankama, vas koji imate neke kontakte u medijima, peticijama, ako treba protestnim vožnjama, bilo kakvim oblicima koji ne podrazumevaju kršenje zakona, razbijanje, paljenje, krađu i ubistvo... ;)

 

Pogrešna ti je formulacija, ako već idemo u "sitna crevca". Neplaćanje putarine nije krađa već izbegavanje plaćanja usluge nastala zbog raznih razloga...

...ima puno razloga za nezadovoljstvo naplatom usluge korišćenja auto puta.

 

Možda je u pitanju razlika, pošto je u pitanju proizvod a ne usluga, ali da li možeš da u pekari uzmeš burek i jogurt, i zađeš bez plaćanja? I kako bi se to zvalo?

 

Na svakome je izbor da plati putarinu ili ne - dok se država ne doseti, pa oplete po nama... A dosetiće se, 100%, pre ili kasnije...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kad si već naveo restoran, analogija sa korišćenjem autoputa dvotočkaša u odnosu na četvorotočkaše je da ti isto platiš salatu kao i onaj do tebe koji je naručio mešano meso :) ili da isto mešano meso ti platiš 5 puta više....to je postupak tzv. "uravnilovke" - neuvažavanje razlika i diskriminacija dvotočkaša u svim oblastima gde država, u nedostatku uvažavanja razlika, naplaćuje registraciju, putarine podjednako sa višim kategorijama motornih vozila. Da li je to nedostatak sagledavanja činjenica ili neki prikriveni porez na luksuz ili možda animozitet prema dvotočkašima i onima koji njima upravljaju...ne znamo ali verovatno ima svega po malo :)

 

A termin? Možda "neplatiše"? ;)

 

Takvih ima bar nekoliko stotina hiljada i zvaničan je termin za sve koji ne plaćaju ili nemaju da plate račune za izvršene usluge isporuke struje, vode, grejanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Danko,

putevi nisu vlasništvo putara nego su javno dobro o kome se stara država, da ne ulazim dalje u sitna crevca oko podele nadležnosti ko koje parče održava.

Ako ideš analogijom da ne moraš da koristiš rujnirane puteve po Srbiji jer nisi zadovoljan kvalitetom, na čemu ćeš stići od tačke a do tačke b? Na magarcu?

Hajde sledeći korak: ako nisi zadovoljan ovom državom ti onda idi u drugu, tamo gde ti više odgovara.

Hajde korak nazad: ako ti se ne svidja da tupiš pola sata na mostu gazela jer ovi dve godine ne mogu da poprave jedan most i 5 km puta kroz Beograd, ti nemoj da ga pređeš, preplivaj Savu.

Ako me je neko drpnuo po džepu zato što sam pogrešno ukucao broj zone za parkiranje pa umesto doplatnih 5 dinara mi napiše doplatnu kartu od 1800 dinara, to ne smatraš pljačkom?

Ako mi neko za isti pravac uzme novac dva puta, to ne smatraš institucionalizovanom otimačinom para, čistim bezobrazlukom?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Manje/vise delim pogled na ovu stvar sa Dankom - moram da priznam :lol: (osim kvalifikacija, tj. trudim se da ne sudim drugima). Iz tog razloga sam i sam do pre 3-4 godine uvek placao putarinu ili nisam koristio auto-put. Sada me ponekad prosto mrzi da stajem, nekad platim, vise puta ne platim - ali i dalje ne zavaravam sebe sa opravdanjima i racionalizacijama o protestu, gnevu, lopovluku itd.

 

Prosto, cinjenica je da svi znamo da se auto-put placa po kilometru, znamo i kolika je cena i znamo za nepravdu da motor placa kao i kombi od <3.5t. Cinjenica je i da apsolutno svaki pravac kuda vode malobrojni auto-putevi kroz Srbiju ima alternativu u lokalnim putevima (Titova rasirena putna mreza;), tj. znamo da NE MORAMO da koristimo auto/put. Takodje, velika vecina nas ne moze ni da zamisli npr. da ode u tu Arakisovu kafanu za koju znamo unapred da je salata iste cene kao mesano meso, naruci salatu, jede, a onda ustane i pobegne kroz vrata paralelno sa nekim ko je platio racun. To nam izgleda neprihvatljivo, a siguran sam da vecina nas onoga koji to i ucini smatra bezobraznim (evo, iskreno testirajte sebe:). Prosto ne idemo u takve kafane, ako nam se ne svidja, jer IMA alternativnih kafana;).

 

Cinjenica je da auto-put ne placamo, jer nam se moze, trenutno nas niko ne juri, tako nam je lakse i jeftinije i prosto je rasirena pojava medju nasim prijateljima motociklistima. Tj. postalo je ok i (drustveno) prihvatljivo.

 

Kad postane neprihvatljivo, vecina nas ovde ce da placa.

 

Ali ne treba se sada samozavaravati da smo neki veliki buntovnici i smekeri i pokazujemo drzavi ne-znam-ni-ja-sta kada prodjemo kroz rampu, a jos manje se treba ljutiti kada nas neko na Forumu podseti (na grub i preteran nacin) da to ipak nije ok i nije cin za ponos (kao da svako od nas ne uradi jos 100 stvari nedeljno kojima se ne ponosi, ali eto svi ih i dalje radimo - sta god to bilo;)).

 

AKo ima bilo kakvog zakljucka - Neka vozi ko kako hoce, dok se moze...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

 

Niste zadovoljni uslugom koju pruža JP Putevi Srbije, tj. kvalitetom autoputeva? Pa nemojte onda da ih koristite. To je način da se izrazi protest. Ako smatraš da restoran nema kvalitetnu hranu, onda nemoj da ideš u taj restoran i koristiš njihovu uslugu, pa ćeš ih na taj način naterati da se promene. A ovde većina forumaša ipak preferira da ode u restoran, dobro se nakrka, ispljuje hranu, servis i sve ostalo, i onda na kraju ode a da ne plati račun... Baš lepo..

 

Danko, druze, uz svo duzno postovanje, seres mnogo! Izvini al moram tako da ti kazem. Ja sam hteo u paracin da idem magistranim putevima ali je tim putem prilicno dalje i teze sobzirom da lokalnih seoskih puteva koji idu uz autoput nema ucrtanih na karti a da pitas lokalne pijanice da ti objasne kuda da ides... do djavola... Tako da sam bio primoran da idem autoputem od lapova do paracina(platio sam putarinu jer mi ni na pamet nije palo da se provlacim dok mi to nisu rekle kolege kad sam stigao i pn)! Tako da si nekad prinudjen da ides autoputem a to drzavi omogucava monopol i da namece svoje potrebe kako joj dune! Verovatno si primetio da ima previse kamiona na ibarskoj magistrali, a to je zato sto im je jeftinije da naprave 50km vise nego da plate putarinu koja je najskuplja u evropi a pritom put jedan od najlosijih!

Inace kad imas samo jedan restoran u blizini tvog radnog mesta ti ces tu da rucas u pauzi za dorucak ma kakva god hrana bila(naravno manji obrok) jer neces gladovati sigurno, a usput ces da pokusas osoblju restorana da skrenes paznju na kvalitet usluge! Nas drzava ne zeli ni da cuje jer je i neiteresujemo...

 

ja cu i dalje izbegavati auto put kad god budem mogao a kad ne budem mogao, gledacu da se provucem!

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Država? Ne znam da li mi prvo imamo državu ili bilo koji vid uređenja!?

Na vrhu je polu pismen svet sa ciljem da sebi napuni džepove i zapali preko.

Suviše nas dugo pljačkaju sa firmarinama, putarinama, porezima........

Ovo je organozovan kriminal a ne država.

Koja to država zatvara auto put svaki put kada doje neki djokica precedniku na ručak?

Prvo putevi nisu po standardu, zaobilaznica od Obrenovačkog do Zagrebačkog je 1.5 traka (po kom je to standardu!?).

Na drugom kraju (tunel koji su radili nema osvetljenje već koliko godina!?).

Koliko godina se radi NS put? Naplacivali su zimus putarinu, a radila je jedna traka iza Novog Sada sa semaforom na auto putu! WTF?

Most na adi (par kilometara) je za 30% jeftiniji od onoga u Kini od 45km? Ma ajde!

Jedino sto ce naša vlada da dobija od nas u skoroj budućnosti dok ne objasne na šta su potrošili 75 Miljardi (Tito je potrošio 15 za celu bivšu državu) je PATKA.

NIje stvar bunta, stvar je principa. Ako pojedinci rade sa njima i bole vas džonson, to je vaša stvar. Mi ostali smo konstantno u qrcu i bez rešenja sem odlaska preko. Normalan čovek ne može da izdrži ovu zajebanciju a pritom da ostane normalan.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Cinjenica je i da apsolutno svaki pravac kuda vode malobrojni auto-putevi kroz Srbiju ima alternativu u lokalnim putevima (Titova rasirena putna mreza;), tj. znamo da NE MORAMO da koristimo auto/put.

 

Као што је чињеница да су ти исти путеви у много горем стању од тог назови ауто-пута. Па по оној аналогији "бирања кафане" можеш да одабереш између лоше и горе. Јер добра не постоји. А лоше је и поређење, јер у кафану не мораш да идеш а путеве мораш да користиш, хтео или не.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Jesu u losijem stanju, ali su daleko od neprohodnih. Izbor postoji.

 

Jasno je, manje-vise, sta svi misle i sta su hteli da kazu. Sto se mene tice - nek' svako vozi kako hoce, voli ili mrzi Drzavu, ostaje u Srbiji ili ne, svakom po izboru i moranju...

 

Kad malo bolje razmislim - ne znam ni sto sam koji moj pisao na ovako, davno dokazano, uzaludnu temu;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade
Jedino sto ce naša vlada da dobija od nas u skoroj budućnosti dok ne objasne na šta su potrošili 75 Miljardi (Tito je potrošio 15 za celu bivšu državu)

Neću da tupim o politici ali ovo je u potpunosti tačno. Nisam Titov fan ali sadašnje vlasti nisu u stanju ni da poprave ono šta je napravljeno u vreme SFRJ.

Kroz privatizaciju firmi za održavanje i gradnju puteva su sračunato otvorena vrata strahovitoj korupciji i jedini razlog zbog čega niko nije završio pred pravdom je novac koji ih vezuje u tom kriminalu, kao da su postali braća i svi se međusobno štite. Sve je sklonjeno u fioke jer u budućnosti mora da se ponovo pravi partnerstvo za koaliciju u nekoj novoj vlasti. Svako drži svakog za nešto i svi su zadovoljni.

U vreme Josipa Broza su postojale jagnjeće brigade ali čoveče, oni su bili pi*kin dim u odnosu na nove tehnokrate, ulickane briljantinom sa značkicama partijskih pripadnosti kao da su sekta, kao da ih štancuju na traci.

Ne proničem u neku naročitu dubinu ali definitivno mrzim ovu državu. Zašto? Zato što ovde ni za 300. godina neće biti institucija kao što su Congressional Inquiry, IRS i njima sličnih, da zauvek stave tačku na visoku korupciju koja je devastirala ovu državu.

I normalno, kada me neko udara po džepu i naplaćuje mi takse za luksuz jer imam drveni čamac koji koristim pet dana godišnje, normalno je da neću da platim ništa. Neka me uhvati rečna policija, platiću kaznu ali ću opet proći jeftinije nego da secikesama plaćam vazduh koji udišem. Smislili su i taksu na kućne ljubimce, pa moram da plaćam za kuče koje sam spasao sa ulice, mačora i papagaja. Uskoro će i za bicikle da uvedu obavezne registracije. Što je mnogo mnogo je.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Danko zaboravlja da putarinu plaćamo i kroz registraciju i kroz gorivo, kao i činjenicu da je putarina za motore nerealno skupa i da putari do sada nisu imali sluha za nas da istu smanje. Ako ćemo o krađi, zna se ko je pokrao pare od putarine, a to što ih bajkeri "oštete" je smešno malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
I normalno, kada me neko udara po džepu i naplaćuje mi takse za luksuz...

 

Ja sam zapamtio ko je uveo ove takse, idu izbori..., a ne plaćam ni televiziju jer sam sve to već odavno platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja