Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nemojte da se provlačite iza automobila......već sam pisao o tome....senzori registruju samo u dužini rampe...onih metar posle spuštene rampe gde se provlačimo nisu pokriveni senzorom i ako tuda prodjemo radnik naplatne rampe neće imati nenaplaćena potraživanja, imam drugare koji rade na rampama , te odatle informacije.

 

Ako prođete iza auta senzori će registrovati dva vozila i tada mogu da Vas slikaju...ali i to čisto da imaju dokaz da operu sebe.

 

Ja uvek hvatam višak posle rampe, bilo da je podignuta ili spuštena rampa..tako da nemam problema ni ja ni radnik na rampi, a tablicu ne krijem...i za sve ove godine nikada ništa mi nije stiglo na adresu u tom smislu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja sam do skoro uvek pošteno plaćao. Pošto je država otišla u k'rac rešio sam i zaključio sam da neću ja da je spašavam mojom sićom dok će mangupi da drpaju na veeeellllliiiikkkkkkooooo.

Nisam uzeo karticu na ulazu da radnici ne bi imali problema. Na izlazu sam lepo prošao pored rampe da me senzor ne hvata da radnici ne bi imali problema. E sad me taj radnik slikao i kaže da "će najebem".

E baš "će vidimo" :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ja sam pre desetak dana prozujao kroz desnu naplatnu na pravcu prema Novom Sadu, ima prostora da se prođe pored spuštene rampe i ništa mi nije stiglo.

Verovatno postoji kamera koja snima ali šta sa tim? Imaju moju sliku kako prolazim i šta sad? I da žele, kako će da dokažu da nisam platio putarinu?

To nije saobraćajni prekršaj, prema tome ni policija ne može ništa da mi napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Njima se ne isplati da te tuže zbog jednog prolaska, tako da od toga verovatno nema ništa. Radnik na rampi se baš mnogo pita u direkciji te firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nemojte da se provlačite iza automobila......već sam pisao o tome....senzori registruju samo u dužini rampe...onih metar posle spuštene rampe gde se provlačimo nisu pokriveni senzorom i ako tuda prodjemo radnik naplatne rampe neće imati nenaplaćena potraživanja, imam drugare koji rade na rampama , te odatle informacije.

 

Ako prođete iza auta senzori će registrovati dva vozila i tada mogu da Vas slikaju...ali i to čisto da imaju dokaz da operu sebe.

 

Ja uvek hvatam višak posle rampe, bilo da je podignuta ili spuštena rampa..tako da nemam problema ni ja ni radnik na rampi, a tablicu ne krijem...i za sve ove godine nikada ništa mi nije stiglo na adresu u tom smislu.

 

Gotovo sam siguran da nisi u pravu. Gde se po tebi nalaze senzori? Jednostavno prednjim tockom udjes blize autu u nema sanse da registruje dva vozila. Po tome bi onda kamione sa prikolicom, automobile sa kamp kucicom registrovali kao dva vozila a nije tako. Ako prolazis kao sto kazes iza automobila velika je verovatnoca da ces popusiti rampu jer se spusta velikom brzinom. Nemojte mnogo misliti na inkasante u naplatnim kucicama pravdaju oni lagano ako se pojavi neki manjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Nemojte mnogo misliti na inkasante u naplatnim kucicama pravdaju oni lagano ako se pojavi neki manjak.

 

Mislim da se oni vise cimaju za visak koji im nadju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Ma opušteno, ja od 2005. ne plaćam pa mi za 6. godine nije ništa stiglo...i neće :zdravo:

A što kaže Bopk, da se deru ovi na Doljevec kao da si ih pokrao, deru se ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ako prolazis kao sto kazes iza automobila velika je verovatnoca da ces popusiti rampu jer se spusta velikom brzinom. Nemojte mnogo misliti na inkasante u naplatnim kucicama pravdaju oni lagano ako se pojavi neki manjak.

 

Tako je moj drugar "popušio" rampu, i sada mora da polira vizir, pošto je ostao crveni trag na njemu. Kako? Pa lepo, ja prošao skroz desno, a on kada smo kretali se nešto zamislio, malo zakasnio i otišao malo prema sredini. I... hahaha, Bože koliko sam mu se smejao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

Iskreno uopste se ne tripujem da se krijem,prolazim kako se snadjem,oni slikaju,mene ne interesuje.

Prolazio sam i dok vidim policiju da me gleda,jednostavno ih ne zanima.Tako da opusteno,samo vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

... fora je da stanes normalno i kao trazis karticu u dzepu pa kad krene ovaj ispred tebe ti krenes za njim. Obavezno ih cujem kako se deru iza mene.

 

Nekultura, sta ces.

 

Ovaj, šta sam ja to propustio?

 

Čija nekultura???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

... fora je da stanes normalno i kao trazis karticu u dzepu pa kad krene ovaj ispred tebe ti krenes za njim. Obavezno ih cujem kako se deru iza mene.

 

Nekultura, sta ces.

 

Ovaj, šta sam ja to propustio?

 

Čija nekultura???

 

Verovatno moja :) Sledeci put cu da stanem pa i ja da psujem koliko god mogu jako da me cuju sva deca koja su u kolima na naplatnim rampama i onda cu i ja da budem kulturan kao i taj inkasant.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Korisnici autoputa su dužni da korišćenje istog i plate, ma kakav on bio. Ako vam se ne sviđa to što nude za te pare, nije autoput jedini način da stignete od tačke A do tačke B. Dakle, idite onda sporednim putevima i nikom ništa.

 

Ne znam koliko vas je legalno kupilo motor, ali pretpostavljam da kad ste takvi banditi da jajarite na sitno, da nije problem da ukradete komšiji motor.. On ga ionako ne vozi, a i vama će dobro doći... Ali ne, vi čak niste ni banditi kako treba, već samo jajarite tamo gde stignete...

 

Nadam se da će svim pametnjakovićima stići koverte na kućnu adresu sa sve debelim sudskim troškovima...

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Moj motor je registrovan - znaci platio sam za puteve, sipao sam gorivo - znaci platio sam za puteve.

Kao sto znas deo novca se izdvaja za odrzavanje puteva i izgradnju novih. Pa gde su ti putevi i zasto je tolika razlika izmedju Srpskog autoputa i Hrvatskog?

Mostovi i obilaznice se finansiraju iz kredita koji su uzeti tako da sav novac nije tamo otisao....

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Moj motor je registrovan - znaci platio sam za puteve, sipao sam gorivo - znaci platio sam za puteve.

Jeste, platio si za puteve. To je put ispred tvoje kuće, to je put kojim se voziš do posla, kojim ideš u kupovinu, kojim se voziš svakodnevno...

 

Autoput nisi platio sa tim novcem, i on se finansira na totalno drugi način - putarinama.

 

Kao sto znas deo novca se izdvaja za odrzavanje puteva i izgradnju novih. Pa gde su ti putevi i zasto je tolika razlika izmedju Srpskog autoputa i Hrvatskog?

Mostovi i obilaznice se finansiraju iz kredita koji su uzeti tako da sav novac nije tamo otisao....

A šta tebe boli uvo kako oni troše novac od autoputeva? Vožnja autoputem je usluga koju pruža JP "Putevi Srbije". Ta usluga ti omogućava da od tačke A do tačke B stigneš brže, lakše, udobnije i sigurnije nego da se motaš po regionalnim i magistralnim putevima. Ukoliko tebi ne treba takva usluga, ili smatraš da ne dobijaš dovoljno za svoj novac rešenje je jednostavno - nemoj koristiti tu uslugu.

 

Ovde vidim svi imaju nešto protiv kvaliteta puteva, visina putarina, mesečevih mena... Sve im smeta, ali ipak hoće tu uslugu da koriste, a na kraju neće da plate već kradu. Vidim da na ovoj temi ljudi nemaju problem sa tim da priznaju da kradu, tj. da su LOPOVI, a takve treba tretirati shodno zakonu.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj motor je registrovan - znaci platio sam za puteve, sipao sam gorivo - znaci platio sam za puteve.

Jeste, platio si za puteve. To je put ispred tvoje kuće, to je put kojim se voziš do posla, kojim ideš u kupovinu, kojim se voziš svakodnevno...

 

Autoput nisi platio sa tim novcem, i on se finansira na totalno drugi način - putarinama.

 

Kao sto znas deo novca se izdvaja za odrzavanje puteva i izgradnju novih. Pa gde su ti putevi i zasto je tolika razlika izmedju Srpskog autoputa i Hrvatskog?

Mostovi i obilaznice se finansiraju iz kredita koji su uzeti tako da sav novac nije tamo otisao....

A šta tebe boli uvo kako oni troše novac od autoputeva? Vožnja autoputem je usluga koju pruža JP "Putevi Srbije". Ta usluga ti omogućava da od tačke A do tačke B stigneš brže, lakše, udobnije i sigurnije nego da se motaš po regionalnim i magistralnim putevima. Ukoliko tebi ne treba takva usluga, ili smatraš da ne dobijaš dovoljno za svoj novac rešenje je jednostavno - nemoj koristiti tu uslugu.

 

Ovde vidim svi imaju nešto protiv kvaliteta puteva, visina putarina, mesečevih mena... Sve im smeta, ali ipak hoće tu uslugu da koriste, a na kraju neće da plate već kradu. Vidim da na ovoj temi ljudi nemaju problem sa tim da priznaju da kradu, tj. da su LOPOVI, a takve treba tretirati shodno zakonu.

 

Danko da ne radis ti mozda u JP "Putevi Srbije"? :D

 

I ne treba da se placa sve dok je ista cena za motor i za kola. Iako je hiljadu puta sazvakano zasto ne bi trebalo da bude tako (tezina vozila, ostecenje puta koje prouzrokuje ta tezina, zagadjenje okoline...). Dok oni ne spuste cene putarina za motore, ljudi treba da prolaze i da "Kradu"

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

JP znaci sledece:

Javno preduzeće ili poduzeće je preduzeće čiji je većinski vlasnik država. Formiraju se u oblastima interesantnim za državu. Često javna preduzeća imaju monopolski položaj na tržištu, što odmah poskupljuje uslugu i prouzrokuje niži kvalitet.

Cilj osnivanja javnih preduzeca je obezbedjivanje i zastita interesa drzave u funkcionisanju vitalnih sektora privredne delatnosti koje su od velikog znacaja za drzavu i zivot gradjana.Zbog znacaja i uloge ovih preduzeca njihove organe upravljanja biraju organi drzave.

 

Finansiranje izgradnje i rekonstrukcije, održavanja i zaštite javnog puta obezbeđuje se iz:

• naknade za upotrebu državnog puta – putarine

• naknade za održavanje puta u visini od 20% od akcize na derivate nafte

• finansijskih kredita

• budžeta Republike Srbije

• drugih izvora u skladu sa zakonom

 

Iz gore citiranog vidi se da je Drzava gazda i da finansira odrzavanje puta na razne nacine od kojih ja placam skoro sve.

 

Prioritetna obaveza JP "Putevi Srbije" je održavanje puteva.

JP "Putevi Srbije" je dužno da obezbedi trajno, neprekidno i kvalitetno održavanje i zaštitu državnih puteva prvog i drugog reda i da omogući bezbedno i nesmetano odvijanje saobraćaja na njima.

 

Verujem da si primetio stanje naseg autoputa. Neplacanje putarine na autoputu nije samo protest zbog cene iste, jer je ista kao za automobile, vec je na neki nacin bunt protiv same Drzave zbog ovakvog stanja samog puta. Ta ista Drzava je propisala Zakonom da se put mora odrzavati, a onda taj Zakon ne postuje.

Nekada sam placao putarinu na autoputu i verovao da ce se nesto promeniti. Posle nekoliko godina nisam primetio nikakve promene u kvalitetu autoputa. Tuzno je sto ne postoji neki nacin da se popravi situacija.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Korisnici autoputa su dužni da korišćenje istog i plate, ma kakav on bio. Ako vam se ne sviđa to što nude za te pare, nije autoput jedini način da stignete od tačke A do tačke B. Dakle, idite onda sporednim putevima i nikom ništa.

 

Ne znam koliko vas je legalno kupilo motor, ali pretpostavljam da kad ste takvi banditi da jajarite na sitno, da nije problem da ukradete komšiji motor.. On ga ionako ne vozi, a i vama će dobro doći... Ali ne, vi čak niste ni banditi kako treba, već samo jajarite tamo gde stignete...

 

Nadam se da će svim pametnjakovićima stići koverte na kućnu adresu sa sve debelim sudskim troškovima...

Јеси ли ти скоро ишао по Србији и знаш ли како изгледају путеви о којима причаш?! Ја јесам! И благо речено изгледају катастрофално! А разлог није што ми не плаћамо путарину. Разлог је што све оно што смо платили кроз акцизе, регистрације и штатијазнам иде у џепове разних Јоцића и компаније!

А уз то, пробај мало да поведеш рачуна како се обраћаш људима. Није лепо да некога без разлога називаш лоповом, јајаром и бандитом. ;)

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danko, zasto smo jajare? Povrsno gledas situaciju u kojoj se nalazimo.

 

Primetno je i cinjenice govore da smo drzava cija je vlast totalno u kurcu i da se ovde radi svasta nesto sto se granici sa idiotizmom i bahatoscu. Statisticki gledano, mi smo kao nacija negde izmedju gologuzije tipa Rumunija, Bugarska a sa druge strane izmedju Albanije, Gvineje Bisao, Vijetma i slicnih polu-divljaka. Iskren da budem, kao jedan mlad covek koji je spremam da ulaze, zaradi i osnuje porodicu, mogu reci da me to sve to vredja i da Srbija, bez obzira na to sto sam rodjen tu, nije mesto u kojoj bih trebao da zivim i radim. To sto se desava godinama (kradje i malverazacije) se danas rade cak i javno, a sto najgore, postalo nam je sasvim normalno. Procitati u novinama, pokrao par miliona, pa jbg, procitas naslov i citas traceve o Dari Bubamari. Strasno je to sto slezemo ramenima, sto smo izgubili volju i sto vise nema generacije koja ce lupiti sakom o sto, sem one starije koji su uradili nesto veliko 5. oktobra ali su vec matori i ispucali su sve i boli ih kurac da izvines.

 

Dakle, neko me utucava i poroboljava, a ja cu ipak da mu se sagnem i placam vise puta neke gluposti i njihovu nesposbnost da tim novcem urade nesto koristno a da nije za njih licno. To sto ne placamo putarinu jeste nista drugo sem jedan revolt i kontra jednoj posranoj drzavi. Dopada mi se to i tako treba, treba ih hvatati za gusu svaki put kada useru nesto.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja