Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Danas mufte prošao auto-putem od Batočine do Smedereva. Na ulazu ne znam, ali na izlazu me slikaše kako prolazim bez da plaćam. Video moj kum koji je bio kolima iza mene. E sad ćemo da imamo informacije iz prve ruke. Obaveštavaću vas o nastupajućim dogadjajima.

 

P.S.

E tek od sad nema da plaćam putarinu. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Meni u ponedeljak krenuo prika iz kucice da se dere neshto u fazonu alooooooo momak, Ja samo ignorisao i nastavio. Bash javi shta ce biti, zivo me zanima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

На автопуту Београд-Загреб истрчао тип из кућице и каже "Прођи упоредо или одмах после њега, немој само пре онда имамо ми проблема",...

На аутопуту Београд - Нови Сад, кад станеш поред климну главом да прођеш и док ауто још чека на наплатној,.. На тој наплатној стани јави се и даће ти знак - није тешко бити фин!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Само сачекаш да подигну рампу оном испред тебе и заједно с њим прођеш. Лако, зар не?! :zvizduk::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ja stanem pre rampe jedno 100,200 metara,izolirkom prelepim tablice i gas :moto3:

I nema problema :takoje:

 

Ja stanem pred rampu i u tablicu zaglavim onaj papir sto dobijem na ulazu na auto put!

Tako da vide samo brojeve u donjem redu!

Izgleda da funkcionise nema pzivnica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

А од кога мислите да ћете добити позивницу?! Од полиције нећете, јер то није саобраћајни прекршај.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Još jedna tema...o ne plaćanju...

 

Ja nikada ne plaćam.

Stanem pored automobila i zajedno sa njim prođem.

 

Nikada mi se nije desilo da neko diže frku ili galamu.

 

I mislim da je fer da ne uzimamo ni karticu na ulasku,ako ne planiramo da platimo.

 

Danas sam prošao Od BG do PO i nikom ništa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kako su vam fini ti radnici oko Bg-a. Na naplatnoj rampi u Doljevcu (pored Nisa) redovno psuju i cak verujem da bi se pobili kad bih stao i vratio se. Naravno ja sam fin i kulturan pa samo dodam gas :) Posto redovno prate (sumnjivi su im svi motoristi)da li ces da platis ili da istrcavaju iz kucice fora je da stanes normalno i kao trazis karticu u dzepu pa kad krene ovaj ispred tebe ti krenes za njim. Obavezno ih cujem kako se deru iza mene.

 

Nekultura, sta ces.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

A hoce meni neko da lepo objasni posto sam ne upucen u te stvari,da li je regularno to sto prolazite i ne placate ili oni psuju iz inata,meni nimalo nije jasno? :stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

A hoce meni neko da lepo objasni posto sam ne upucen u te stvari,da li je regularno to sto prolazite i ne placate ili oni psuju iz inata,meni nimalo nije jasno? :stabre::stabre:

 

Pa napisao sam gore da psuju zato sto su nevaspitani :) Razjasnice ti se samo kad budes kupio veci motor. Za sada te ova problematika ne pogadja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ja sam tako jednom stao pored auta i krenua sa njim, došli smo do rampe, a onaj ne diže. Tek kada sam ja krenuo da se provlačim on je podigao rampu. Rampa na ulazu u Beograd iz pravca Niša!

 

Jednom je inkasant do pojasa izašao kroz prozor mašući rukama da stanem. Rampa na ulazu u Beograd iz pravca N. Sada.

 

Na izlazu kod Doljevca nisam imao problema.

 

Sve zqavisi od čoveka koji naplaćuje, neki samo namignu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

А од кога мислите да ћете добити позивницу?! Од полиције нећете, јер то није саобраћајни прекршај.

Tacno. Cak mislim da ni nema predvidjene kazne,niti se zna cija je nadleznost u tom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Hej...zaboravio sam da kažem...ja imam belu kacigu.

 

Inače kada sam se vraćao iz Grčke na toj naplatnoj rampi...iza Niš-a,sam čuo komentar-viku iz sebe,...kao GDE ĆEŠ???...

 

Samo ,mahnuo i nestao u okretu zgloba.

 

Inače,to je sve legalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Bilo je neki dan na televiziji da ima neznam koliko divljih upada i neznam koliko ne plaćanja.

 

Postoji mogućnost da kažeš nemam para, i tada potpišeš neku izjavu da ćeš platiti...

 

Dakle, ne može ni pandur da te natera da platiš.

 

Što se tiče sankcija, kažu da jako teško uspevaju da naplate sudski (tu verovatno misle na kamione gde su u pitanju veće pare).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije legalno a zavisi malo iz kog ugla gledas ni posteno, ali policija ne moze da ti naplati kaznu za to, samo da uzme podatke pa da onaj ko gazduje auto-putem da pokrene privatnu tuzbu, sto je skuplja dara nego mera(citaj: mnogo zajebancije oko te jedne neplacene kartice)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Ti istrcavaju i sto vas psuju mozda vas psuju jer te prollteli pre auta,,mozda zato sto ste uzeli karticu koju necete da platite... Rekli smo, stanes pored prodjes kad ti daju znak ili poredi ili posle auta! Gde zurite kad vec necete pacate ili sto uzimate uopste kartice kad ne mislite da placate putarinu, pravite i sebi i njima problem?

Sto bezati da nece mozda date tuku, mozda i bi kad sremci nebi nosili bricu koju zaustavlja samo zica umesto opasaca!? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ja nikada nisam uzeo karticu, al ako je prazan jedan punkt a na ostalim guzva, stanem samo na stop i obidjem rampu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja