Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Mikulanac, pošto nisam bajker, ..

 

.. sedi kuci i kuvaj rucak, nemo zena da te cuje da kucas po forumima a jos nisi rasirio ves....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

.. sedi kuci i kuvaj rucak, nemo zena da te cuje da kucas po forumima a jos nisi rasirio ves....

Bitno da ste svi vi mačo šmekeri, sve sa tobom na čelu vozića ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pošto prepucavanje verovatno neće prestati, a i ništa novo pametno se ne može reći, predlažem da tema ide pod ključ dok mungos ne bude imao šta da nam napiše. Ako se slažete, javite. Ovakve demokratije nigde nema :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Smatram da bi bilo pametno koprati ideju naših zapadnih komšija.

Skupi se 100 motociklista zatim kad je najveća gužva zauzmu sve naplatne kućice i plate putarinu, al sve sitno, u kovanicama !!!

Naprave ne viđenu gužvu i skrenu pažnju nadležnih.

I verovali ili ne, izboksovali su nižu cenu putarine.

Da, da u HR

Detaljno ima sve u par prošlogodišnjih brojeva MOTO PULSA,

mogu da iskopam ako nekog zanima

Definitvno sam ZA ovakve akcije !!!!:BJB2::BJB-burgman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Aćime, ispravi me ako grešim, ali da li je dotični i jednom iskomentarisao onaj njegov stari post (koji si ti iskopirao) i komentare na njega posle? A vrlo brzo odgovara (ovde) na neke druge (trivijalne) prozivke.

Aj pomozi mi da okarakterišem takvu personu i takvo ponašanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Nećemo ključ:Mina:, ovo je :Mina:, zanimljivo,:Mina:pošto ne gledam turskošpanskoindijske serije, ovo mu dodje kao neka psihološka drama :lud:! Što se tiče plaćanja to nisam radio ni sa šleperom(iz drugih razloga) polukružno na novosadskom, pa pandurima 300 dindži a u đep ostatak, svima DOBRO, gazda dao pare a ti ako hoćeš rizikuj! A sa bajkom jednom nisam platio, jer sam se samo jednom i vozijo auto putom, šta ćeš, mlad bajker!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Pošto prepucavanje verovatno neće prestati, a i ništa novo pametno se ne može reći, predlažem da tema ide pod ključ dok mungos ne bude imao šta da nam napiše. Ako se slažete, javite. Ovakve demokratije nigde nema :moto3:

 

Lalajko.gif KLJUC Lalajko.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Hajde mi vec jednom da se okupimo ali "OKUPIMO" na nekoj naplatnoj rampi pa svi da stanemo u red i uredno platimo sa sitnim novcanicama kao sto je neko vec to predlozio.Ali na pravoj rampi a ne u smederevu gde nema nikoga,pa cemo videti sta ce se desiti.Ovako mozemo samo da pametujemo i nagadjamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hajde da što više nas popuni ovu anketu kako bi videli šta ljudi zaista misle o ceni putarina.

 

U pripremi je daleko ozbiljnija anketa, pa ovu svoju na brzinu sklepanu povlačim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nx650

Ma ovo je Srbija, sta vam je ljudi o kakvim kaznama pricate... Koga boli da li je motorista prosao ili ne... A ti sto hoce da vas zaustave, pa njih ko j***!!! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Vrcin
  • Motocikl: BMW R65

Kod mene na ulazu u Vrcin imaju kamere snimaju te i od napred kad stanes i od pozadi (da prostite). Ja samo kulturno u sedecem polozaju prodjem kroz rampu. Niko me nista ne pita, niti ista stize na kucnu adresu!

 

Nije cist racun, al' je duga ljubav....jedan od retkih slucajeva. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Brate ako ovo čuju ove klinke sa FB nema da ih skinemo onako napućene sa naplatnih rampi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

A termin? Možda "neplatiše"? ;)

Može, slažem se sa predlogom.

 

Ali pozivam onda i tebe da koriguješ svoj rečnik, i izmeniš sve svoje poruke u kojima si ljude nazivao lopovom. Mislim, ako neko odveze tuđi motor, bez da plati, taj nije lopov već neplatiša...

 

Danko zaboravlja da putarinu plaćamo i kroz registraciju i kroz gorivo, kao i činjenicu da je putarina za motore nerealno skupa i da putari do sada nisu imali sluha za nas da istu smanje. Ako ćemo o krađi, zna se ko je pokrao pare od putarine, a to što ih bajkeri "oštete" je smešno malo.

Ne, putarina je putarina, taksa za puteve je taksa za puteve.

 

Slažem se ja da bi putarina za motore trebala biti jeftinija nego za auta, ali za to postoji drugačiji način da se promeni. Lopovluk nije način.

 

A kad smo već kod lopovluka, isto kako ti opravdavaš svoj lopovluk (vidi onog drugog, on krade više), tako i onaj na naplatnoj rampi svoj lopovluk opravdava time što ima neko i ko od njega krade više, iznad njega takođe i tako u nedogled... Rezultat toga je Srbija danas - lopovska država, sve lopov do lopova.

 

Ne znam da li je neko već napisao ali postoji opšte prihvaćen i pravilan ekonomski izraz za ljude koji ne plaćaju a to nije nikako lopov već takozvani "free rider" :

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_rider_problem

 

Dakle ljudi koji ne plate kartu u GSP nisu lopovi već free rideri tako je isto i za autoput...

 

Mislim da treba malo obratiti pažnju kada se pametuje da se makar koriste pravi izrazi a ne da se govore/pišu reči koje imaju potpuno drugo značenje...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja