Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

To nije kradja, to je neplacanje putarine, time zelimo da skrenemo paznju da za motor i auto ne moze da bude ista cena putarine, a pritom je najskuplja u Evropi, a putevi su krs. A kradu ovi iz drzave, ne mi... ;)

Mare, jel bi mogao da mi daš tvoju adresu, želeo bih da dođem da ti odvezem motor, ali bez plaćanja... Ovako koliko vidim na slikama mogao bi sigurno par stotina evra da dobijem za njega u delovima..

 

Ne bih ti ga ja ukrao, sačuvaj bože, samo bi ga odvezao bez da ti platim.. Nadam se da bi i to to tako razumeo, pa ne bi mešao policiju u sve to kad ti neplatiša odveze motor...

 

Danko, jesi mozda prosao skoro deonicom puta od Subotice do Novog Sada?

Po povratku iz Beca kolima, platio sam na jednoj naplatnoj rampi 500, na drugoj mislim oko 400, ukupno oko 900 dinara, a na sta lici takozvani "auto-put", ne bih dozvolio ni traktoru tuda da ide kolko je los...

U Austriji sam platio vinjetu koja je kostala 8e(800din), za 10 dana voznje po njihovim autoputevima.

Elem, niko ovde ne govori o kradji, nego o tome kolke mi pare dajemo na naplatnim rampama a za uzvrat dobijamo sta? 1neznam.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Danko, reče li ti ovo? :zvizduk:

 

Ma boli te uvo i ako ti oduzmu... Ja bez dozvole vozim već godinu ipo dana... Sad u Augustu tek treba da mi istekne zabrana...

 

A oduzimanje dozvole sam zaradio tako što sam bio glup i pošten, pa svaki zapisnih potpisivao jer u fazonu, jebiga, vozio sam brzo, pandur me navatao, i šta sad ja tu ima da se prenemažem i lažem... Tako je i ćao... E onda pošto prelazim po 60-70,000km godišnje u autu, tih kazni se nabralo, pa su me sudije poslale prvo na 6 meseci da odmorim, pa nakon 3 meseca još na godinu dana kad je čuo da sam već kažnjen sa 6 meseci... A obrazloženje sudije je bilo da sam totalno nesavestan vozač, jer jelte, vidi koliko kazni imam... A džaba moj argument da ja za godinu dana pređem više kilometara nego prosečan vozač za 10 godina, i da kad se tako gleda sigurno imam manje prijava od prosečnog vozača.. .Ali avaj...

 

Sad sam pametniji, pa sam dao 420 evra za blokator laserskih radara, pa se samo smejem kad se češu po glavi dok prolazim pored njih, a ako me kojim slučajem zaustavi zbog kontrole ili okretanja gde je zabranjeno polukružno, 1000 dinara u džep i pre nego što mu dam dokumenta rešava stvar...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/6547-ode-dozvola/page__view__findpost__p__103752

 

Provlačenje kroz rampu je žestok zločin, ali zato vožnja bez dozvole, davanje mita i korišćenje radar jammera su jako savesni postupci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Auuu crni Danko, sta bi ovo? Razocarao si me kao covek i kao komunista. Serlok Holms Bjb-a (Acim) te raskrinkao kao u najboljim filmovima Agate Kristi. Da nisi slucajno bio na Golom otoku u medjuvremenu na prevaspitvanju? Posle 4 godine se kod tebe primecuje vidno povecanje stepena odgovornosti u saobracaju kao i smisao za pravdu, doduse selektivno. Zato bi te zamolio da ne laprdas vise i da vodis racuna o svojim postupcima, batali nas ne savesne bajkere... mi definitivno nismo tvoj problem :takoje:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

A sad narodne umotvorine

 

Ko o čemu, kurva o poštenju.

Ko o čemu, kurva o poštenju.

Ko o čemu, kurva o poštenju.

Ko o čemu, kurva o poštenju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Mikulanac, pošto nisam bajker, mene te vaše stvari i ta neka borba ne dotiču.. Ja samo pokušavam dobronamernim savetima nekoga ko je van svega toga da skrenem pažnju na neke stvari koje kao bajkeri radite, a koje umnogome doprinose izuzetno lošem imidžu... Neke od tih stvari na koje sam već skrenuo pažnju su:

- Opravdavanje saobraćajki gde je glavni krivac bajker, i umanjivanje odgovornosti umesto da se konkrento sagleda i ispravi problem

- Nasilnička vožnja na putevima

- Putarine

 

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Najnovija vest. Za sve puritance iz ove teme, samo Vi placajte i dalje putarine. :nanana:

 

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/180458/1.500+km+puteva+u+Srbiji+nema+ko+da+odr%C5%BEava.html

 

nema, uhapsili kena i ostalu privatnu mehanizaciju kolubare pa nema ko da nam radi puteve... al mozda bi bilo resenje da oslobode vitu gusana pa da njega angazuju posto njegove masine rade mesec dana bez pauze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/6547-ode-dozvola/page__view__findpost__p__103752

 

Provlačenje kroz rampu je žestok zločin, ali zato vožnja bez dozvole, davanje mita i korišćenje radar jammera su jako savesni postupci :takoje:

 

Vidi Acime - to sto si ovde napisao zove se argument ad hominem, tj. ne napadas ono sta covek prica, nego ukazujes na (lose) osobine coveka i time osporavas njegov stav. Taj manevar, mada jako cest, racuna se cak u logici kao logicka greska.

 

Drugim recima, samo si pokazao da je Danko licemeran (ako prihvatimo pretpostavku da ljudi nemaju pravo da se promene posle 4 godine, tj. da napreduju;). Nisi osporio argumente koje on (na ostar i, po meni, malo neprimeren) nacin koristi, a koji po meni (a to je samo jedno od misljenja) zaista uglavnom stoje.

 

Drugim recima, ako polemisemo - treba da polemisemo sa argumentima suprotne strane, a ne sa covekom;). To je onda kvalitetna rasprava.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Mikulanac, pošto nisam bajker, mene te vaše stvari i ta neka borba ne dotiču.. Ja samo pokušavam dobronamernim savetima nekoga ko je van svega toga da skrenem pažnju na neke stvari koje kao bajkeri radite, a koje umnogome doprinose izuzetno lošem imidžu... Neke od tih stvari na koje sam već skrenuo pažnju su:

- Opravdavanje saobraćajki gde je glavni krivac bajker, i umanjivanje odgovornosti umesto da se konkrento sagleda i ispravi problem

- Nasilnička vožnja na putevima

- Putarine

 

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

 

Najpametnije je da napustis ovaj forum

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

A svakako treba razmotriti i opciju da je Danko usled pozitivnih uticaja zakonskih sankcija (oduzimanja dozvole) postao ispravan gradjanin, primerni clan zajednice, moguce i drustveno aktivan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

A svakako treba razmotriti i opciju da je Danko usled pozitivnih uticaja zakonskih sankcija (oduzimanja dozvole) postao ispravan gradjanin, primerni clan zajednice, moguce i drustveno aktivan.

 

Apsolutno! Pa zar to nije cilj svake sankcije? Ni u zatvor ne salju zato da bi covek patio, nego da uvidi greske i da se resocijalizuje. :lol:

 

 

Moj zakljucak je: ljudi su uglavnom licemerni. Niko nije dovoljno bezgresan da bi napusavao druge na ovakav nacin. Opet, mislim da velika vecina ne placa, jer ne mora, a to koincidira sa cinjenicom da zivimo u jednoj od najkorumpiranijih drzava na svetu, pa je zgodno pravdati se time. I na kraju, siguran sam da bi i Nemac i Englez prolazio bez da plati, da ima izbor.

 

A, da. Taj stav "pocni od sebe, bas te briga sto te drzava kara gde stigne i sto nista ne funkcionise", je totalno bezveze, jer da ljudsko drustvo moze samo da se organizuje, drzava kao pojam ne bi morala ni da postoji. Neko mora da postavi pravila i da se postara da se ta pravila postuju. Ovde to nije tako i kraj price. Kad bi se uspostavio relativno posten sistem, vrlo brzo bi stvari legle na svoje mesto i mi ne bismo bili indijanci kao sto smo sada. Svuda ima korupcije, ali brate, odavde do Juzne Amerike i Afrike, smo sampioni. A sistem se ne uspostavlja jer valja dobiti izbore, a ima li sta vaznije od toga? I tako to ide.....

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

Lepo je cuti nekog ko ima iskustva sa metrazom, ja sam moram priznati totalni laik.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

Lepo je cuti nekog ko ima iskustva sa metrazom, ja sam moram priznati totalni laik.

 

E nek si mu rek'o 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

Lepo je cuti nekog ko ima iskustva sa metrazom, ja sam moram priznati totalni laik.

Majka priroda je bila prilično velikodušna prema meni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@severian

 

Niko ne osporava da prolazak kroz rampu bez plaćanja nije savestan postupak, ali o savesti može da mi priča samo Patrijarh Pavle, a pošto je on pokojni, plašim se da nema nikog drugog, bar ne trenutno. Danko čini daleko ozbiljnije prestupe, pa smatram da nije merodavan da nam drži lekciju.

 

Ja sam stav izneo, a to je da ne plaćam putarinu jer na taj način bojkotujem suludo visoku cenu i to ću raditi sve dok je moguće. Plaćam kada prolazim kolima, plaćam kroz registraciju više vozila i kroz potrošnju goriva i smatram da je to dovoljno za kvalitet koji pružaju. Kada bi prepolovili cenu, plaćao bih, to sam već napisao i bar još jedan član ovog foruma je rekao isto.

 

Nije savesno ni ne plaćati TV pretplatu, pa sam siguran da je dobar deo ljudi ovde ne plaća. Ja je plaćam zato što gledam RTS povremeno.

 

Takođe, nije savesno namerno činiti saobraćajne prekršaje, pa to gotovo svi svakodnevno činimo, a ne verujem da je iko otišao sam da se prijavi.

 

Eto, predložite ti, Danko ili istankov nešto pametnije od neplaćanja putarine pa da to razmotrimo. To bi onda bilo konstruktivno, a ne da nam neko soli pamet o savesti, a sam je nesavestan (pritom ne mislim na tebe).

 

Ja priznajem, nisam cvećka :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Mi ćemo svi da prolazimo neplaćajući (jer nekol'ko puta sam radio na po 5-10m ispred policije, boli njih...) a Danko će da plaća :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

@severian

 

Niko ne osporava da prolazak kroz rampu bez plaćanja nije savestan postupak, ali o savesti može da mi priča samo Patrijarh Pavle, a pošto je on pokojni, plašim se da nema nikog drugog, bar ne trenutno. Danko čini daleko ozbiljnije prestupe, pa smatram da nije merodavan da nam drži lekciju.

 

Ja sam stav izneo, a to je da ne plaćam putarinu jer na taj način bojkotujem suludo visoku cenu i to ću raditi sve dok je moguće. Plaćam kada prolazim kolima, plaćam kroz registraciju više vozila i kroz potrošnju goriva i smatram da je to dovoljno za kvalitet koji pružaju. Kada bi prepolovili cenu, plaćao bih, to sam već napisao i bar još jedan član ovog foruma je rekao isto.

 

Nije savesno ni ne plaćati TV pretplatu, pa sam siguran da je dobar deo ljudi ovde ne plaća. Ja je plaćam zato što gledam RTS povremeno.

 

Takođe, nije savesno namerno činiti saobraćajne prekršaje, pa to gotovo svi svakodnevno činimo, a ne verujem da je iko otišao sam da se prijavi.

 

Eto, predložite ti, Danko ili istankov nešto pametnije od neplaćanja putarine pa da to razmotrimo. To bi onda bilo konstruktivno, a ne da nam neko soli pamet o savesti, a sam je nesavestan (pritom ne mislim na tebe).

 

Ja priznajem, nisam cvećka :moto3:

 

Ne razumes - sa drzanjem lekcija se ni ja ne slazem i to sam nekoliko puta napomenuo.

 

Sa argumentacijom koju covek istice, a koja pokazuje zasto neplacanje putarine ipak nije ok (iako i sam to ponekad cinim, jer i ja kao i ti priznajem da nisam cvecka;), se uglavnom slazem, ali to ne znaci da tebe teram da radis bilo sta. Vise puta sam napomenuo - sto se mene tice, neka radi svako kako misli da treba. U tom smislu, nemam sta da ti predlazem (ni konstruktivno, ni destruktivno).

 

Ono sto smatram da jeste konstruktivno i sto bi 90% licnih prozivki i rasprava na svakom forumu razresilo je upravo ono sto sam rekao - treba se raspravljati sa argumentima, a ne sa covekom. Veruj mi, ad hominem argumentacija se u bilo kojoj ozbiljnoj raspravi uzima sa osmehom i kao potpuno suplja, tj. tome se uglavnom pribegava kada covek ostane bez pravih argumenata.

 

Ja bih voleo da administrator BJB foruma razume tu razliku, a ne da zbog jeftinih poena (ili cega vec) koristi u raspravi logicku gresku. Jer ovo jeste najozbiljniji moto forum koji imamo i mislim da admini treba da budu na tom nivou.

 

A sto se same rasprave tice - jos pre par strana svi su vec rekli uglavnom sta imaju i sada se sve pretvorilo u licnu prozivku (a vidim ima i teranja sa Foruma, sto je opet bez reakcije admina, na zalost;))).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Mikulanac, pošto nisam bajker, mene te vaše stvari i ta neka borba ne dotiču.. Ja samo pokušavam dobronamernim savetima nekoga ko je van svega toga da skrenem pažnju na neke stvari koje kao bajkeri radite, a koje umnogome doprinose izuzetno lošem imidžu... Neke od tih stvari na koje sam već skrenuo pažnju su:

- Opravdavanje saobraćajki gde je glavni krivac bajker, i umanjivanje odgovornosti umesto da se konkrento sagleda i ispravi problem

- Nasilnička vožnja na putevima

- Putarine

 

A kad se već hvatamo narodnih izreka, ima i ona koja jako lepo opisuje svu ovu situaciju:

Budali ćeš lakše uterati metar u dupe nego milimetar u glavu.

 

Lepo smišljeno. Jel ti neko pomaže ili ti to sam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja priznajem, nisam cvećka :moto3:

 

Nisam ni ja cvećka, ali nemam nameru da priznam :)

 

 

A sto se tice naplatnih rampi, dodje mi sve da srusim, autoput poorem, ali necu da se mucim kad ce to sve 2013. da donese...Evo pridruzio nam se na forumu Mladen Alvirovicpa me zivo zanima da li ce imati komentar i prilog u SAT-u na ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ja se divim svima vama koji ste izuzetno blagi i kulturni u odgovorima prema dotičnom D. i njegovim "komentarima".

Da li je to zbog pravila foruma ili ste inače takvi, ali SVAKA ČAST!!! Kultura.

Dotični ne zaslužuje ni jedan sekund našeg vremena!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

@severian

 

Niko ne osporava da prolazak kroz rampu bez plaćanja nije savestan postupak, ali o savesti može da mi priča samo Patrijarh Pavle, a pošto je on pokojni, plašim se da nema nikog drugog, bar ne trenutno. Danko čini daleko ozbiljnije prestupe, pa smatram da nije merodavan da nam drži lekciju.

 

Ja sam stav izneo, a to je da ne plaćam putarinu jer na taj način bojkotujem suludo visoku cenu i to ću raditi sve dok je moguće. Plaćam kada prolazim kolima, plaćam kroz registraciju više vozila i kroz potrošnju goriva i smatram da je to dovoljno za kvalitet koji pružaju. Kada bi prepolovili cenu, plaćao bih, to sam već napisao i bar još jedan član ovog foruma je rekao isto.

 

Nije savesno ni ne plaćati TV pretplatu, pa sam siguran da je dobar deo ljudi ovde ne plaća. Ja je plaćam zato što gledam RTS povremeno.

 

Takođe, nije savesno namerno činiti saobraćajne prekršaje, pa to gotovo svi svakodnevno činimo, a ne verujem da je iko otišao sam da se prijavi.

 

Eto, predložite ti, Danko ili istankov nešto pametnije od neplaćanja putarine pa da to razmotrimo. To bi onda bilo konstruktivno, a ne da nam neko soli pamet o savesti, a sam je nesavestan (pritom ne mislim na tebe).

 

Ja priznajem, nisam cvećka :moto3:

 

Ne razumes - sa drzanjem lekcija se ni ja ne slazem i to sam nekoliko puta napomenuo.

 

Sa argumentacijom koju covek istice, a koja pokazuje zasto neplacanje putarine ipak nije ok (iako i sam to ponekad cinim, jer i ja kao i ti priznajem da nisam cvecka;), se uglavnom slazem, ali to ne znaci da tebe teram da radis bilo sta. Vise puta sam napomenuo - sto se mene tice, neka radi svako kako misli da treba. U tom smislu, nemam sta da ti predlazem (ni konstruktivno, ni destruktivno).

 

Ono sto smatram da jeste konstruktivno i sto bi 90% licnih prozivki i rasprava na svakom forumu razresilo je upravo ono sto sam rekao - treba se raspravljati sa argumentima, a ne sa covekom. Veruj mi, ad hominem argumentacija se u bilo kojoj ozbiljnoj raspravi uzima sa osmehom i kao potpuno suplja, tj. tome se uglavnom pribegava kada covek ostane bez pravih argumenata.

 

Ja bih voleo da administrator BJB foruma razume tu razliku, a ne da zbog jeftinih poena (ili cega vec) koristi u raspravi logicku gresku. Jer ovo jeste najozbiljniji moto forum koji imamo i mislim da admini treba da budu na tom nivou.

 

A sto se same rasprave tice - jos pre par strana svi su vec rekli uglavnom sta imaju i sada se sve pretvorilo u licnu prozivku (a vidim ima i teranja sa Foruma, sto je opet bez reakcije admina, na zalost;))).

 

 

 

 

Severian, osecam se prozvanim s' tvoje strane, a ocigledno ne razumes sustinu. Kao prvo, nikoga ja nisam terao sa foruma vec sam dao jedan iskren savet da ga napusti. Razlozi su jasni... U jednoj opstoj raspravi gde svako ima svoje licno misljenje, pojavi se dileja koja umisli da mu je osnovni zadatak da unese nemir medju ljude koje verovatno ni ne poznaje, gde ih pri tom naziva banditima koji jajare na sitno, naziva nas lopovima, naziva nas bajkerskim mafijasima i budalama. Proziva ljude kako su verovatno nelegalno dosli do motorcikala. E, pa ne mogu da citam takve budalastine. Odgovorno tvrdim da su vecina ljudi na ovom forumu (bar oni, koje sam licno upoznao), odgovorni, zaposleni i porodicni ljudi, odgovorni prema sebi, porodici, poslu itd, da ne naglabam...i pitam se odakle mu pravo da iznosi misljenje o tim ljudima, a ne poznaje ih.

 

Zbog cega bi admin reagovao na moj dobronamerni savet, ukoliko nije reagovao na onolika vredjanja svih nas???

 

Ovo prepucavanje po forumu mu je verovatno i bio cilj, ali sami smo krivi sto nasedamo na provokacije.

 

Svoj stav u vezi putarine sam izneo i stojim iza toga. Ja placam, ali ne zbog toga sto smatram da sam savestan, nego iz razloga jer smatram da mi je mnogo jeftinije i pametnije, nego da se mlatim sutra po raznoraznim sudovima i ustanovama, da gubim dragoceno vreme koje mogu da potrosim na mnogo pametnije stvari. Jeste, placam sve moguce sto postoji i sto treba da se plati, i parking, cak i RTS, i struju, i vodu, i iznosenje smeca i to sve u roku, jer to mogu, ali to je apsolutno individualna stvar. Svako neka radi onako kako misli da mu je pametnije.

 

U bilo kom sistemu, bilo gde u svetu, svakome je dato za pravo da radi apsolutno sta god hoce, ukoliko je spreman da stoji iza svojih postupaka i da se nosi sa posledicama.

 

Ni u jednom zakonu ne pise da je zabranjeno uraditi bilo sta, ali su navedene konsekvence za odredjene postupke, zar ne??

 

Pitanje je samo da li smo spremni da snosimo posledice nasih postupaka. Ja licno nisam spreman da se drndam sa sudijama za usranih 300 din, pogotovo sto na auto-put izadjem samo kad moram. Mnogo mi je lepse van auto-puta.

 

Uostalom, zajebite ovo vise, ima li neko da je za pivo??? Ili mozda nesto drugo (ja ne pijem)???

 

Pozzz

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja