Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

 

Kada bi smanjili cenu putarine na realnu, a to je 50% od cene za auto, verujem da bi većina počela da plaća...

 

Acime, ovo ti je (bez uvrede) kao da verujes u Deda Mraza... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Kada bi smanjili cenu putarine na realnu, a to je 50% od cene za auto, verujem da bi većina počela da plaća...

 

Acime, ovo ti je (bez uvrede) kao da verujes u Deda Mraza... :)

 

Verovao ili ne placao bih i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ubedjen sam da bi neplatise bile uvek neplatise, pa makar putarina bila 20 dinara. Samo bi razlozi "protesta" bili drugaciji. :)

 

Uticaj savesti najvise zavisi od sirine rampe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Neki savesni pretiču preko pune linije, pa ne idu da plate kaznu sami :lol:

I to celu kolonu,pa jos na ibarskoj,bio sam svedok! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ubedjen sam da bi neplatise bile uvek neplatise, pa makar putarina bila 20 dinara. Samo bi razlozi "protesta" bili drugaciji. :)

 

Uticaj savesti najvise zavisi od sirine rampe.

:takoje: Najzrelije! Ono cime najveci deo populacije nije zadovoljan, nece i nesme biti resavano jos vecom anarhijom. Mnoge stvari resava druga drzavna institucija, ona sa celijama. E, tamo na celijskom radu sada su brljatori i sa naplatnih rampi, i iz direktorskih kancelarija, upravo iz Puteva Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Mare, ako ti voliš da kradeš, kradi - Tvoja stvar. Ako te uhvate samo ćeš ti snositi posledice, neću ja...

 

To nije kradja, to je neplacanje putarine, time zelimo da skrenemo paznju da za motor i auto ne moze da bude ista cena putarine, a pritom je najskuplja u Evropi, a putevi su krs. A kradu ovi iz drzave, ne mi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Hard_rock: posle takve rupetine zoveš panudre da napišu zapisnik. Po službenoj dužnosti moraju da obezbede mesto na kome se desila nezgoda i da o tome obaveste nadležnu službu. A ti fino dobiješ zapisnik i sa njime u osiguravajuće društvo... da je normalna država, a pošto VI niste normalni, pa gledate kako da sjebete sistem koji bi u principu VAS trebao da štiti, onda ste kompletno taman onakvi kakvim ste prozvani nekoliko lista unazad...

 

Hoću put, neću da platim, neću rupu na putu a ne znam šta treba da radim ... nije nego!

 

Kljucna rec TREBAO.

 

zajebi ključne reči, uradi KLJUČNU STVAR KRENI OD SEBE

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prvo bih se zahvalio Danku sto se javio ovde. Ima dosta istine u tome sto je napisao (o ne-placanju putarine).

Ipak sam jajara. Kad bi me kaznili za neplacanje putarine verovatno to ne bih radio ovako ili bih pokusao naci nacin da to bolje radim.

Sasvim je ispravan stav da kad nesto ne zelis to i ne koristis. Ima samo jedan problem ovde sa tim putevima. Oni su pravljeni zbog nas - ljudi koji zive na ovim prostorima. Drzava postoji zbog nas jer je mi cinimo. Tuzno je sto vecina nas dozivlajva Drzavu kao neke politicare na vlasti i koliko je pojedinac nemocan da nesto promeni. Ipak ne smemo zaboraviti da su ljudi na vlasti takodje sa ovih prostora.

Jednostavnije receno: ne kradem ja Drzavu vec sebe i od svoje buducnosti.

 

Ovo je pametno receno, ali bolje i sam da uzmes od sebe i od svoje buducnosti, jer ce ti to tvoje i onako neko drugi uzeti zajedno sa buducnoscu i prosloscu, a usput uzece ti i mamu , i tatu, i posao, i pravo na rad, i pravo na socijalnu i zdravstvenu zastitu, i pravo na penziju, i pravo da dises ovaj vazduh, verovatno bi i dusu uzeli. Mnogima su i dostojanstvo uzeli, uzeli pravo da misli svojom glavom. Podrzavam ljude koji ne placaju. Ja placam. samo iz razloga jer nemam vremena da se mlatim po sudovima, ukoliko dodje do bilo kakve zajebancije.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Dok je Velja Ilic bio ministar kapitalnih investicija, ode u posetu nemačkom kolegi. Ovaj ga odvede kući koja je u elitnom delu grada.... kuća 600 m2, bazen, dva poršea u garaži.... Velja ga pita: odakle ti bre sve ovo, a ovaj će ..brate vidiš onaj auto put....... vidim, kaže Velja...e pa metar ovamo, metar onamo i eto svega...

Posle godinu dana dolazi nemački ministar u Srbiju, i Velja ga vodi kući....stigoše , a ono dvorac od 6000 m2, jezero, aqua park, 4 ferarija, dva poršea, ergela rasnih konja..itd. Pita nemac Velju ..Pa dobro bre , odakle? A Velja će ...vidiš onaj auto-put....nemac gleda levo, desno...i nakraju će ..pa ne vidim...a Velja će: PA O TOME TI PRIČAM...

 

Vic nije (nadam se istinit), ali suština i pouka jeste

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Dok je Velja Ilic bio ministar kapitalnih investicija, ode u posetu nemačkom kolegi. Ovaj ga odvede kući koja je u elitnom delu grada.... kuća 600 m2, bazen, dva poršea u garaži.... Velja ga pita: odakle ti bre sve ovo, a ovaj će ..brate vidiš onaj auto put....... vidim, kaže Velja...e pa metar ovamo, metar onamo i eto svega...

Posle godinu dana dolazi nemački ministar u Srbiju, i Velja ga vodi kući....stigoše , a ono dvorac od 6000 m2, jezero, aqua park, 4 ferarija, dva poršea, ergela rasnih konja..itd. Pita nemac Velju ..Pa dobro bre , odakle? A Velja će ...vidiš onaj auto-put....nemac gleda levo, desno...i nakraju će ..pa ne vidim...a Velja će: PA O TOME TI PRIČAM...

 

Vic nije (nadam se istinit), ali suština i pouka jeste

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ubedjen sam da bi neplatise bile uvek neplatise, pa makar putarina bila 20 dinara. Samo bi razlozi "protesta" bili drugaciji. :)

 

 

Da, upravo to sam hteo da kazem;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

To nije kradja, to je neplacanje putarine, time zelimo da skrenemo paznju da za motor i auto ne moze da bude ista cena putarine, a pritom je najskuplja u Evropi, a putevi su krs. A kradu ovi iz drzave, ne mi... ;)

Mare, jel bi mogao da mi daš tvoju adresu, želeo bih da dođem da ti odvezem motor, ali bez plaćanja... Ovako koliko vidim na slikama mogao bi sigurno par stotina evra da dobijem za njega u delovima..

 

Ne bih ti ga ja ukrao, sačuvaj bože, samo bi ga odvezao bez da ti platim.. Nadam se da bi i to to tako razumeo, pa ne bi mešao policiju u sve to kad ti neplatiša odveze motor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mare, jel bi mogao da mi daš tvoju adresu, želeo bih da dođem da ti odvezem motor, ali bez plaćanja...

 

Može. Al pod uslovom da posle Mare dođe kod tebe sa lažiranim cenovnikom iz Plattnera, po kome tvoj FZ8 košta 800 evra i da mu ga ustupiš po toj ceni ... :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Može. Al pod uslovom da posle Mare dođe kod tebe sa lažiranim cenovnikom iz Plattnera, po kome tvoj FZ8 košta 800 evra i da mu ga ustupiš po toj ceni ... :nanana:

Nema problema, ali ja nemam problema sa tim da lopovluk nazovem pravim imenom, te ukoliko ima potrebe isti i prijavim tamo gde treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

To nije kradja, to je neplacanje putarine, time zelimo da skrenemo paznju da za motor i auto ne moze da bude ista cena putarine, a pritom je najskuplja u Evropi, a putevi su krs. A kradu ovi iz drzave, ne mi... ;)

Mare, jel bi mogao da mi daš tvoju adresu, želeo bih da dođem da ti odvezem motor, ali bez plaćanja... Ovako koliko vidim na slikama mogao bi sigurno par stotina evra da dobijem za njega u delovima..

 

Ne bih ti ga ja ukrao, sačuvaj bože, samo bi ga odvezao bez da ti platim.. Nadam se da bi i to to tako razumeo, pa ne bi mešao policiju u sve to kad ti neplatiša odveze motor...

mesas babe i zabe,,a i treba valjda da budes solidaran sa vecinom..zasto bi ako nemoramo placali putarine,moras se sloziti da su prevelike, a putevi su........

UBI BOZE...kradja je i ono sto trebamo da platimo..:stabre:ili je to samo nerealna cena...0plac.gif

a kad bolje razmislim..mi sprecavamo putare da nas potkradaju tako sto im neplatimo nerealnu putarinu.. i tako smo nama ucinili dobro delo,njih zastitili od sebe samih,da ne naprave zlodelo...:takoje:

ma idi begaj..:zvizduk:

misljenje je kao dupe,svako ima svoje i svakom tudje smrdi...:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@Danko

 

Da rezimiramo - I ja sam jedan od onih koji prolaze motorom pored naplatne rampe, ne plativši pri tom putarinu. Ne činim to zbog nekakvih ''viših ciljeva'', nego jednostavno zato što mogu. Time potkradam JP ''Putevi Srbije'', dakle lopov sam. Isto kao i ti, kad podnošenjem lažiranih računa carinskim organima, plaćaš manju carinu i PDV na uvezenu robu i na taj način potkradaš državni budžet. Zato jer možeš.

 

Ali se podsmevaš licemerju ovih što smišljaju kojekakva opravdanja za lopovluk, jer oni to zapravo rade zbog ''viših ciljeva'' ili zbog ovog-onog ... itd ... :moto3:

 

Tako sam bar ja shvatio tvoje učešće u ovoj temi. Ako grešim, ispravi me ... :neznam:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ja placam, >:( al se VRLO retko vozim autoputem... Ne mogu da se cimam, najvise mrzim plave koverte

 

Pa i ja VRLO retko vozim autoputem, ali ne zbog putarine ... nego zato jer je vožnja motorom po autoputu nezanimljiva i dosadna, težak smor ... jedino kad sam baš u nekom cajtnotu, pa sam prinuđen da što brže stignem ... inače radije biram lokalne puteve, jer nema nikakvog užitka u vožnji autoputem ... a motor i vozim baš zbog toga - da bih uživao u vožnji ... 8)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Svakako treba stvari nazvati pravim imenom - neimastina! Nema se bre para, ljudi jedva krpe kraj sa krajem... neplacanje kao pravdaju buntom, a u stvari nemaju lovu, i nije sramota nemati narocito u danasnje vreme.

Licemerno je da neko ko moze da plati 9.000 za motor druge naziva "jajare za sicu"....spustite se na zemlju, mnogima je danas u Srbiji 300 din kao kuca, znam ljude koji ne mogu rezervoar da napune.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Svakako treba stvari nazvati pravim imenom - neimastina! Nema se bre para, ljudi jedva krpe kraj sa krajem... neplacanje kao pravdaju buntom, a u stvari nemaju lovu, i nije sramota nemati narocito u danasnje vreme.

Licemerno je da neko ko moze da plati 9.000 za motor druge naziva "jajare za sicu"....spustite se na zemlju, mnogima je danas u Srbiji 300 din kao kuca, znam ljude koji ne mogu rezervoar da napune.

Diskutanti na ovoj temi koji ne podržavaju plaćanje putarine voze motore koji koštaju od par hiljada evra, pa na gore...

 

Dakle neko ko može da plati par hiljada evra za zajebanciju koju vozi nekoliko meseci godišnje plus par stotina evra svake godine na registraciju, održavanje i gorivo daleko je od sirotinje i onih kojima je 300 dinara "kao kuća" i koji imaju preče stvari na koje bi potrošili taj novac...

 

Nije sramota nemati, ali nemoj onda da koristiš ono što ne možeš da platiš i što ne možeš da priuštiš... Svi mi bi voleli da vozimo Bentlija, ali nije u redu da isti ukrademo ako ne možemo da ga priuštimo..

 

Isto tako niko od nas nije svetac.. Svi mi prekršimo po neki saobraćajni propis, uhvatimo neku krivinu, i to je ok.. Ali onda se poklopiš ušima i ćutiš, a ne da još budeš bezobrazan pa to sve da opravdavaš nekim infantilnim razlozima i objašnjavaš kako je to što radiš ispravno, i maltene tvoje pravo.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Danko, valjda si shvatio do sada da Srbin ućari gde god je moguće.

Lično se ne osećam prijatno kada ne platim nešto, ali mi je gorak ukus ako platim, a ne znam za šta sam platio.

Svakako se slažem i da neplaćanjem unazađujemo rekonstrukciju pomenutih puteva, ali činjenica da se taj novac gubi u nekoj crnoj rupi i da se vozimo po relativno lošim putevima, primorava me krajnje nedoličnom ponašanju.

Sasvim treća stvar, je to javno prikazivati kao pametnu stvar i pozivati na bunt tog tipa.

Pitanje za tebe: Da li si skoro išao negde preko i da li si primetio cene putarina, vinjeta po Evropi, kao i kvalitet podloge na tim putevima?

Smanjite doživljaj i prekinite raspravu, nervoza je u narodu sve veća, pitam se zašto? Pozdrav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

u državi u kojoj se propisi donose sa ciljem da se legalno pljačka imovina od opšteg interesa, je "normalno" da isti principi važe i za usluge "putarina". u trulom feudalnom sistemu, putevi, mostovi, reke, livade.. su bili privatno vlasništvo lokalnog feudalca i taj je naplaćivao koliko je hteo, kao što se i sada naplaćuje, koliko je neko procenio da treba. problem za nas koji ponekad ni ne stanemo da platimo će se pojaviti onda kada se i putevi budu "privatizovali" ili neko dobije koncesiju od npr 100god.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Svakako treba stvari nazvati pravim imenom - neimastina! Nema se bre para, ljudi jedva krpe kraj sa krajem... neplacanje kao pravdaju buntom, a u stvari nemaju lovu, i nije sramota nemati narocito u danasnje vreme.

Licemerno je da neko ko moze da plati 9.000 za motor druge naziva "jajare za sicu"....spustite se na zemlju, mnogima je danas u Srbiji 300 din kao kuca, znam ljude koji ne mogu rezervoar da napune.

Diskutanti na ovoj temi koji ne podržavaju plaćanje putarine voze motore koji koštaju od par hiljada evra, pa na gore...

 

Pa zato i imaju, mora se na necemu stedeti !

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja