Jump to content

Moto Zajednica

Prolaz na naplatnoj rampi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade
I normalno, kada me neko udara po džepu i naplaćuje mi takse za luksuz...

 

Ja sam zapamtio ko je uveo ove takse, idu izbori..., a ne plaćam ni televiziju jer sam sve to već odavno platio.

Koji god da se dohvate poluga neće demontirati mehanizme za otimanje novca koji su postavili prethodni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

A termin? Možda "neplatiše"? ;)

Može, slažem se sa predlogom.

 

Ali pozivam onda i tebe da koriguješ svoj rečnik, i izmeniš sve svoje poruke u kojima si ljude nazivao lopovom. Mislim, ako neko odveze tuđi motor, bez da plati, taj nije lopov već neplatiša...

 

Danko zaboravlja da putarinu plaćamo i kroz registraciju i kroz gorivo, kao i činjenicu da je putarina za motore nerealno skupa i da putari do sada nisu imali sluha za nas da istu smanje. Ako ćemo o krađi, zna se ko je pokrao pare od putarine, a to što ih bajkeri "oštete" je smešno malo.

Ne, putarina je putarina, taksa za puteve je taksa za puteve.

 

Slažem se ja da bi putarina za motore trebala biti jeftinija nego za auta, ali za to postoji drugačiji način da se promeni. Lopovluk nije način.

 

A kad smo već kod lopovluka, isto kako ti opravdavaš svoj lopovluk (vidi onog drugog, on krade više), tako i onaj na naplatnoj rampi svoj lopovluk opravdava time što ima neko i ko od njega krade više, iznad njega takođe i tako u nedogled... Rezultat toga je Srbija danas - lopovska država, sve lopov do lopova.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Danko, ako ti zelis da placas, ti placaj, nek svako ide na svoju ruku, onaj ko nece da placa, nek ne placa i svi srecni svi zadovoljni.

NAJSKUPLJE PUTARINE U EVROPI A NAJLOSIJI PUTEVI!!! I ja jos njima da placam nesto....0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Mare, ako ti voliš da kradeš, kradi - Tvoja stvar. Ako te uhvate samo ćeš ti snositi posledice, neću ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ej, ali potpuno genijalno: lopovi, banditi i jajare. Hahahhahahaha, kakav junak!

Volim da nazovem stvari pravim imenom.

 

A koji je pravi naziv za ovo ?

 

Ono što je interesantno da sam ja prilikom davanja nalogu na myus.com rekao da mi umanje invoice, ali nisam naveo koliko, a oni su malo preterali pa su stavili da GPS košta $23 a ping pong loptice (koje sam slao u istoj pošiljci) $76, a ja kada sam prosleđivao one formulare, napisao sam "Garmin GPS - Demo Model" i carinici su prihvatili cenu od 23 dolara :)

 

:zvizduk:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

E upravo pogledah profil i htedoh isto da prokomentarisem.

Smeta ti dranje domacih distributera, a putarine za lose i nepotpune puteve su okej.

Nemam nista protiv narucivanja, isto i ja radim. Ja odem do Pandorfa pa uzmem farke i sta mi treba, sto bi placo ovde fals.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Аааа неее! То није ни лоповлук ни јајарење, то је само покушај да се не плати неосновано висока царина-путарина-тв претплата... Лоповска држава, све лопов до лопова. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ko god predje drzavu i uspe da joj zakine bilo sta, a da za to ne odgovara, skidam mu kapu i divim mu se. A za ostale puritance, pa nek pisu sta hoce, niti me doticu njihovi epiteti niti zelim da ih komentarisem, Oni su jednostavno na IGNORE listi , jer ulazecu u plemiku sa njima samo ima dizemo cenu, a oni ipak nisu toga vredni. :takoje:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Štajaznam, obično takav tip karaktera nazivam Moralnim gromadama.

Ako ti nije teško, molim te citiraj poruke u kojima sam pisao da je to u redu, i opravdavao takve postupke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

A termin? Možda "neplatiše"? ;)

Može, slažem se sa predlogom.

 

Ali pozivam onda i tebe da koriguješ svoj rečnik, i izmeniš sve svoje poruke u kojima si ljude nazivao lopovom. Mislim, ako neko odveze tuđi motor, bez da plati, taj nije lopov već neplatiša...

 

Danko zaboravlja da putarinu plaćamo i kroz registraciju i kroz gorivo, kao i činjenicu da je putarina za motore nerealno skupa i da putari do sada nisu imali sluha za nas da istu smanje. Ako ćemo o krađi, zna se ko je pokrao pare od putarine, a to što ih bajkeri "oštete" je smešno malo.

Ne, putarina je putarina, taksa za puteve je taksa za puteve.

 

Slažem se ja da bi putarina za motore trebala biti jeftinija nego za auta, ali za to postoji drugačiji način da se promeni. Lopovluk nije način.

 

A kad smo već kod lopovluka, isto kako ti opravdavaš svoj lopovluk (vidi onog drugog, on krade više), tako i onaj na naplatnoj rampi svoj lopovluk opravdava time što ima neko i ko od njega krade više, iznad njega takođe i tako u nedogled... Rezultat toga je Srbija danas - lopovska država, sve lopov do lopova.

 

Ako sam dobro zakljudio, ti si jedini savestan, posten i cestit gradjanini ovog ostatka od nekadasnje drzave 0zbunjen.gif .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ko god predje drzavu i uspe da joj zakine bilo sta, a da za to ne odgovara, skidam mu kapu i divim mu se. A za ostale puritance, pa nek pisu sta hoce, niti me doticu njihovi epiteti niti zelim da ih komentarisem, Oni su jednostavno na IGNORE listi , jer ulazecu u plemiku sa njima samo ima dizemo cenu, a oni ipak nisu toga vredni. :takoje:

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

A termin? Možda "neplatiše"? ;)

Može, slažem se sa predlogom.

 

Ali pozivam onda i tebe da koriguješ svoj rečnik, i izmeniš sve svoje poruke u kojima si ljude nazivao lopovom. Mislim, ako neko odveze tuđi motor, bez da plati, taj nije lopov već neplatiša...

 

Danko zaboravlja da putarinu plaćamo i kroz registraciju i kroz gorivo, kao i činjenicu da je putarina za motore nerealno skupa i da putari do sada nisu imali sluha za nas da istu smanje. Ako ćemo o krađi, zna se ko je pokrao pare od putarine, a to što ih bajkeri "oštete" je smešno malo.

Ne, putarina je putarina, taksa za puteve je taksa za puteve.

 

Slažem se ja da bi putarina za motore trebala biti jeftinija nego za auta, ali za to postoji drugačiji način da se promeni. Lopovluk nije način.

 

A kad smo već kod lopovluka, isto kako ti opravdavaš svoj lopovluk (vidi onog drugog, on krade više), tako i onaj na naplatnoj rampi svoj lopovluk opravdava time što ima neko i ko od njega krade više, iznad njega takođe i tako u nedogled... Rezultat toga je Srbija danas - lopovska država, sve lopov do lopova.

A vidim Danko i ti zivis ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ne znam koliko vas je legalno kupilo motor, ali pretpostavljam da kad ste takvi banditi da jajarite na sitno, da nije problem da ukradete komšiji motor.. On ga ionako ne vozi, a i vama će dobro doći... Ali ne, vi čak niste ni banditi kako treba, već samo jajarite tamo gde stignete...

 

Nadam se da će svim pametnjakovićima stići koverte na kućnu adresu sa sve debelim sudskim troškovima...

 

Odakle ti pravo da dovodiš u pitanje kako je neko kupio motor?

Odakle ti pravo da nekoga nazivaš banditom?

Odakle ti BRE hrabrost da onako karakterišeš neke svoje fiksacije i da se obraćam svim ljudima, koji čitaju ovo, onako pogrdno?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Odakle ti BRE hrabrost da onako karakterišeš neke svoje fiksacije i da se obraćam svim ljudima, koji čitaju ovo, onako pogrdno?

Ah da... Zaboravio sam totalno na bajkersko mafijanje... Žestoki momci sa vrelog asfalta i te fore.. Evo obećavam neću više nikad...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Како је теби добро! :takoje: А ми још луђи па се примамо. :moto3: Ја сам први међу лоповима и битангама а надасве сам јајара!!! :lol:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Vidim yakuvalo se nenadano jer u ovoj drzavi su nekima najveci kamen spoticanja i lopovi i... ti sto ne plate (vec dva puta placenu) preskupu putarinu za lose puteve, ali su mu ovi iz vlasti sto se iznenada obogatili tokom rata nadasve postena intiligencija te nije tesko do zakljucka odakle duva vetar! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

E sve ovo se polako ohladilo, Ajde Danko, vreme je da zabiberis malo, ajde lupi jos nesto, produzices ovu temu za nekoliko stranica 1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Odakle ti BRE hrabrost da onako karakterišeš neke svoje fiksacije i da se obraćam svim ljudima, koji čitaju ovo, onako pogrdno?

Ah da... Zaboravio sam totalno na bajkersko mafijanje... Žestoki momci sa vrelog asfalta i te fore.. Evo obećavam neću više nikad...

 

Vidim da samo znaš da provociraš, ali ne i da odgovaraš!!!

Odakle ti pravo da dovodiš u pitanje kako je neko kupio motor?

Odakle ti pravo da nekoga nazivaš banditom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ako neko ne plati putarinu nije ostetio nikog (osim drzave, i "ponos" rampadzije) a ako neko ukrade motor on je ostetio nekog od nas (motorista) drzavu bas boli tuki sto je nekom ukraden motor.

Dobro je da ne pocnete da raspravljate o neplacanju karata za prevoz po bg-u.

 

Ja mislim da mi ovde imamo slucaj trola

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Prvo bih se zahvalio Danku sto se javio ovde. Ima dosta istine u tome sto je napisao (o ne-placanju putarine).

Ipak sam jajara. Kad bi me kaznili za neplacanje putarine verovatno to ne bih radio ovako ili bih pokusao naci nacin da to bolje radim.

Sasvim je ispravan stav da kad nesto ne zelis to i ne koristis. Ima samo jedan problem ovde sa tim putevima. Oni su pravljeni zbog nas - ljudi koji zive na ovim prostorima. Drzava postoji zbog nas jer je mi cinimo. Tuzno je sto vecina nas dozivlajva Drzavu kao neke politicare na vlasti i koliko je pojedinac nemocan da nesto promeni. Ipak ne smemo zaboraviti da su ljudi na vlasti takodje sa ovih prostora.

Jednostavnije receno: ne kradem ja Drzavu vec sebe i od svoje buducnosti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Hard_rock: posle takve rupetine zoveš panudre da napišu zapisnik. Po službenoj dužnosti moraju da obezbede mesto na kome se desila nezgoda i da o tome obaveste nadležnu službu. A ti fino dobiješ zapisnik i sa njime u osiguravajuće društvo... da je normalna država, a pošto VI niste normalni, pa gledate kako da sjebete sistem koji bi u principu VAS trebao da štiti, onda ste kompletno taman onakvi kakvim ste prozvani nekoliko lista unazad...

 

Hoću put, neću da platim, neću rupu na putu a ne znam šta treba da radim ... nije nego!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nažalost istankov, kod nas postoji ono čuveno "nisi prilagodio brzinu uslovima saobraćaja", pa od naplate od osiguranja najčešće nema ništa. Pritom niko ne govori o neravninama zbog kojih vanredno brzo na našim vozilima stradaju trapovi, vešanja, amortizeri...

 

Kada bi smanjili cenu putarine na realnu, a to je 50% od cene za auto, verujem da bi većina počela da plaća, a ovako bojkotujemo. Plaćam kolima, dosta im je što me tada oderu (BG-NS 240 din., NS-SU 330 din.). Da nisu ukokali onolike milione za nove naplatne rampe, ostalo bi više para za popravku samih puteva, a vinjete nisu hteli da uvedu jer onda ne može da se krade, niti kraducka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja