Jump to content

Moto Zajednica

KLE - ROTOR-STATOR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Mislim da ova prepravka repera na rotoru bez naknadnog balansiranja nije dobra.Jedan gram na ovom prečniku je mnogo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pre neki dan me je kolega bajker iz Banja Luke, a koji vozi KLE-a i ima istu muku kontaktirao u vezi ovog problema. Uputio sam ga na ovu temu, a istu "dizem" na vrh, da bi bila lakse za pronaci, a i da bi se, eventualno, jos ko zapljunuo u istu nekim novim savetima, saznanjima, resenjima...

UP!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Secam se kad si pre desetak godina dolazio u Labos a u vezi tog problema ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 26.3.2020. at 9:04, Arakis je napisao:

Secam se kad si pre desetak godina dolazio u Labos a u vezi tog problema ;)

Tako je, i dobio sam pravu dijagnozu problema, kao i savet kako da sve to resim na najbezbolniji moguci nacin. ZAHVALJUJEM!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki kle 500
On 4.10.2011. at 23:47, arnyman je napisao:

1. Ako je isti kao na GPZ-u, a morao bi bit, onda je kontra navoj, ljevi, odvijaš ga u pravcu sata.

2. Kada skineš pomenuti šaraf koji osigurava rotor, moraš da svučeš rotor sa konusa na koji je nabijen. Za to je obavezan specijalni alat koji se u manualu naziva "rotor puller". U osnovi to je šaraf M18x1,5 (prečnik i korak navoja), koji zavrneš u rotor skroz do kraja i onda kad ga već dobro zategneš uzmeš čekić od recimo 200gr i lagano kuckaš glavu šarafa dok ga drugom rukom natežeš. Nemoj pretjerano jako da kucaš šaraf ili ga natežeš da ne bi oštetio navoje na rotoru. U jednom momentu će rotor da spadne sa konusa i to ti je to, samo ga svučeš i ako si uklonio i lanac startera možeš da skineš i lančanik koji se nalazi iza njega.

 

P.S. Nemoj da izmišljaš neke nove sisteme za skidanje rotora, jer će u finalu bilo koji od njih izazvati nepopravljivu štetu na nekom od djelova (tako piše u manualu, ja nisam eksperimentisao)

 

P.P.S. Srećan rad :zdravo:

Jel moguce da se navoj popravi, jer je moj levi navoj ostecen od radapcigera

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zavisi koliko si ga ostetio? Ako je malo onda bi odgovarajuca ureznica trebala da ispravi navoj. Ako si ga skroz ogulio, mozes da probas helicoil ili da narezes sledeci veci navoj ako ima mjesta, ne mogu da se sjetim koliko je debela radilica na tom mjestu i koji je navoj? 

Ako to vec nisi popravio, vjerujem da si sa radapcigerom ostetio samo pocetak navoja, u tom slucaju imas alat za ciscenje navoja koji bi ti isto mogao pomoci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja