Jump to content

Moto Zajednica

ducati 750ss ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova

LJudi u proslu subotu sam nakon dugog razmisljanja postao vlasnik 750ss ie godiste 2001 presao 24 hiljade km

vec par puta sam pokusavao da nesto saznam na forumu ali bez uspjesno

nadam se da ce se neko javiti ko poznaje ovaj model i ko ga je vozio da napise nesto vise.

J a ga posjedujem tri dana tako da je jos rano da donosim neke zakljucke ili koknkluzije istina pomalo sam razocaran u vibracije koje su stalne prisutne u voznji

post-3145-0-66397200-1317657836_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

v2 druze, mora da vibrira :) neka je sa srecom, lep je zucko! :takoje:

 

Hvala prijatelju jel normalno da i guvernal vibrira lijevo i desno na vecoj brzini stvarno nemam iskustvo sa v 2 ovo mi je prvi put .Imam jos jedno pitanje u vezi ler gasa dali je normalno da radi na 1300 obrtaja pokusao sam da ga spustim na hiljadu ali posto je inekcija nema nigdje ler dizne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Pa ne znam shta smatrash pod levo i desno, vuche u stranu korman ili osetish vibracije pod ruckama? A za ler najbolje da skinesh user manual original knjigu pa da vidish na koliko obrtaja preporucuju da radi na leru, hiljadu mi zvuci malo u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Pa ne znam shta smatrash pod levo i desno, vuche u stranu korman ili osetish vibracije pod ruckama? A za ler najbolje da skinesh user manual original knjigu pa da vidish na koliko obrtaja preporucuju da radi na leru, hiljadu mi zvuci malo u svakom slucaju :)

levo i desno mislim kad ga vozim da korman se pomjera i u levu i desnu stranu na brzinama preko 80 i primetio sam da blatobran na prednjem tocku se isto jako trese vibrira sad dali je do balansa kako kaze kolega dole gume su nove i prednja i zadnja gde da nadzem manuel da ga skinem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

prijatelju nema sanse da se to toliko trese od stare ili neizbalansirane gume...ili se neko skucao pa sjebo felnu ili je nesto drugo krivo,ne toliko da bi primetio golim okom al je sigurno nesto sjebano...vozim dukatije 20 godina i model koji ti imas ne bi trebao da se trese nimalo a i nije mu potreban trazversalni amortizer...ne znam gde se nalazis al ako te put navede do bg,javi se pa dodji na kafu...jos bolje bi bilo da dodjes motorom pa cu ti ustanoviti do cega je...pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

prijatelju nema sanse da se to toliko trese od stare ili neizbalansirane gume...ili se neko skucao pa sjebo felnu ili je nesto drugo krivo,ne toliko da bi primetio golim okom al je sigurno nesto sjebano...vozim dukatije 20 godina i model koji ti imas ne bi trebao da se trese nimalo a i nije mu potreban trazversalni amortizer...ne znam gde se nalazis al ako te put navede do bg,javi se pa dodji na kafu...jos bolje bi bilo da dodjes motorom pa cu ti ustanoviti do cega je...pozdrav...

hvala prijatelju rado bi dosao do tebe u BG ali se trenutno nalazim u nizozemskoj mozda mozes da mi pomognes sa nekim savjetom sta treba da pogledam ili kontrolisem na koji nacin i kako,a u BG stizem na leto kod svog velikog prijatelja vlade pa mozemo da i tebe potrazimo

da zaboravio sam da napisem da mu nedostaje na guvernalu levoj strani onaj blans tegdali to moze da bude jedan od uzroka?

post-3145-0-04467100-1317765978_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ma jok,to je teg od plastike i sluzi samo kao ukras da se ne vidi rupa u semi volanu...a sto se tocka tice,proveri najbrze sto mozes oba lagera u tocku u kakvom su stanju i biksnu ili cev koja vezuje tocak za viljuske,neznam tacno kako se to zove na srpskom jbg...nema veze to vibriranje sa balansiranjem i jedne gume....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ma jok,to je teg od plastike i sluzi samo kao ukras da se ne vidi rupa u semi volanu...a sto se tocka tice,proveri najbrze sto mozes oba lagera u tocku u kakvom su stanju i biksnu ili cev koja vezuje tocak za viljuske,neznam tacno kako se to zove na srpskom jbg...nema veze to vibriranje sa balansiranjem i jedne gume....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

ma jok,to je teg od plastike i sluzi samo kao ukras da se ne vidi rupa u semi volanu...a sto se tocka tice,proveri najbrze sto mozes oba lagera u tocku u kakvom su stanju i biksnu ili cev koja vezuje tocak za viljuske,neznam tacno kako se to zove na srpskom jbg...nema veze to vibriranje sa balansiranjem i jedne gume....

evo dukca

post-3145-0-77856300-1319036181_thumb.jpg

post-3145-0-75674200-1319036229_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Pa ne znam shta smatrash pod levo i desno, vuche u stranu korman ili osetish vibracije pod ruckama? A za ler najbolje da skinesh user manual original knjigu pa da vidish na koliko obrtaja preporucuju da radi na leru, hiljadu mi zvuci malo u svakom slucaju :)

levo i desno mislim kad ga vozim da korman se pomjera i u levu i desnu stranu na brzinama preko 80 i primetio sam da blatobran na prednjem tocku se isto jako trese vibrira sad dali je do balansa kako kaze kolega dole gume su nove i prednja i zadnja gde da nadzem manuel da ga skinem?

 

Kao prvo zaista provjeri balans prednjeg točka i ležajeve u točku i glavi governala.

Isto tako treba biti pažljiv i kod montaže točka i ako nije dobro montiran i centriran prednji točak može vibrirati.

Ler gas ne diraj mora biti preko 1000 i od 1300-1500 je OK.

Daj mu gasa 750 voli više gasa i onda manje vibrira.

 

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

 

http://www.carlsalter.com/download.asp?p=765

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova

Pa ne znam shta smatrash pod levo i desno, vuche u stranu korman ili osetish vibracije pod ruckama? A za ler najbolje da skinesh user manual original knjigu pa da vidish na koliko obrtaja preporucuju da radi na leru, hiljadu mi zvuci malo u svakom slucaju :)

levo i desno mislim kad ga vozim da korman se pomjera i u levu i desnu stranu na brzinama preko 80 i primetio sam da blatobran na prednjem tocku se isto jako trese vibrira sad dali je do balansa kako kaze kolega dole gume su nove i prednja i zadnja gde da nadzem manuel da ga skinem?

 

Kao prvo zaista provjeri balans prednjeg točka i ležajeve u točku i glavi governala.

Isto tako treba biti pažljiv i kod montaže točka i ako nije dobro montiran i centriran prednji točak može vibrirati.

Ler gas ne diraj mora biti preko 1000 i od 1300-1500 je OK.

Daj mu gasa 750 voli više gasa i onda manje vibrira.

 

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

 

http://www.carlsalter.com/download.asp?p=765

pozz

u pravu si za vibracije na vecem gasu uopste se ne osjete na auto putu nikako ponekad vibrira izmedzu 70-80 ali samo ako ga vozim u 5 brzini Najvise me nervira to sto nekad vibrira na 80 a nekad ne.ler gas je trenutno hiljadu i sto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja