Jump to content

Moto Zajednica

Registracija BT-a 50s

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beogad
  • Motocikl: Trenutno ništa

Pozdrav svima,

 

Zanima me da li bt50s spada u bicikl sa motorom ili motocikl?

Posto imam problem pri registraciji, naime ne mogu nikako da ga trajno registrujem i da ga vozim sa B kategorijom, jer kazu na tehnickom pregledu da za njega treba A kategorija, posto razvija vise od 55km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Tako je i sa mojom Cagivom, nikako nisam uspeo da je prebacim na SO....

 

Moras da mu stavis nekakvu blokadu po izboru pa na tehnicki....pa na atest..mnogo velika yajebancija, bolje polayi A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beogad
  • Motocikl: Trenutno ništa

Rekli su mi u opstini, da bi dobio opstinske tablice, motor mora da ima manje od 50ccm i da razvija manje od 55km/h i na taj nacin bih dobio opstinske tablice, ali problem je u tome sto je ovaj motor 91 godine bio registrovan kao motocikl i to pise u saobracajnoj a danas kad sam bio na tehnickom pregledu oni su mi rekli da je nemoguce da se promeni u bicikl sa motorom. Da li neko zna kako bih mogao da resim ovaj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Nikako, druze. Ako je jednom registrovan kao motocikl, nema nacina da se ponovo registruje kao bicikl sa pomocnim motorom. Postoji, naravno, mogucnost atestiranja na Masinskom fakultetu, sto verovatno kosta znatno vise od registracije, i morao bi da dokazes da je prerada koju si napravio na motoru takve prirode da on ne moze da razvije vise od 48km/h, ne 55, jer je to ogranicenje za bicikle sa pomocnim motorom, ako se dobro secam. A prethodno bi svakako morao nekako da ustrojis motor da bi uopste dobio atest, mnogo je komplikovano, i nikako se ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja mislim da je ogranicenje do 50 za bicikle sa motorom.E sad, ako je bio registrovan kao motocikl, ne verujem da mozes nesto da ucinis...Probaj u nekoj drugoj opstini, mozda si naleteo na nekog baksuza, mozda mu zena nije dala taj dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Koji debili, Tomos je bicikl sa motorom, 50ccm i treba da se registruje na SO tj. male table. Otkud oni znaju koliko on razvija?

 

e vidis,razlika izmedju bicikla sa motorom i motocikla je taj 1ccm. po tvojoj logici bi se i e90 mogao registrovati na potvrdu jer su ljudi debili i ne znaju koliko on razvija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nikako, druze. Ako je jednom registrovan kao motocikl, nema nacina da se ponovo registruje kao bicikl sa pomocnim motorom. Postoji, naravno, mogucnost atestiranja na Masinskom fakultetu, sto verovatno kosta znatno vise od registracije, i morao bi da dokazes da je prerada koju si napravio na motoru takve prirode da on ne moze da razvije vise od 48km/h, ne 55, jer je to ogranicenje za bicikle sa pomocnim motorom, ako se dobro secam. A prethodno bi svakako morao nekako da ustrojis motor da bi uopste dobio atest, mnogo je komplikovano, i nikako se ne isplati.

 

100 %, provereno, ako je vec bio registrovan kao motocikl, nemoguce ga je prebaciti na SO table... ja sam imao istu zjebanciju, naime u saobracajnoj mi je pisalo MOTOCIKL , a zapremina je 49ccm, pa zato sto je vec bio na A, ne moze na SO table

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Možeš da pokušaš preko neke agencije da ga registruješ!!!!

Ja sam imao BT-a tžregistrovanog na male table i motor od E90!!!!

Mada ja mislim da će u svako slučaju to veoma teško da ide jer

je već regitrovan kao motocikl!

 

U svakom slučaju PUNO SREĆE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja