Jump to content

Moto Zajednica

Ja na moj Transalp ugradio plin

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I danas sam se "vozikao" okolo i kao nešto "štelovao". Uglavnom, sada se gotovo ne oseća razlika, niti u ubrzanju niti u max. brzini. Isprobao sam na lokalnom putu do 155 km/h (a može još malo, ali nisam smeo zbog guma). Ostalo da istestiram situaciju sa potrošnjom i ako i to bude povoljno proglašavam sebe za Cara.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kakav sa stavio isparivac i kakva ti je instalacija? U stvari me zanima da li si ubacio sistem kakav ide u automobile ili je to neki uredjaj namenjen bas za motocikle. To me interesuje zbog one price iz druge teme gde bokilic kaze da ce sa automobilskim sistemom motor da se gasi na bocnoj ili u krivini kada se nagne.Neke silne ventile i kojekakve zezalice je spominjao. Imas li ti sve to? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

štampar + acim

snapback.pngzika56, on 02 October 2011 - 19:23 PM, said:

 

I danas sam se "vozikao" okolo i kao nešto "štelovao". Uglavnom, .........

 

Napravi nalepnicu ''suvi genije'' pa zalepi na bocu s plinom! :D

 

To treba da lepe oni koji tek treba da "obznane svoju genijalnost". A meni (kao dokazanom i široko poznatom "genijalcu") reklama ne treba. A sada sledi: 1zvizduk.gif plus 1nanana.gif (da se više ne "zadevate").

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kakav sa stavio isparivac i kakva ti je instalacija? U stvari me zanima da li si ubacio sistem kakav ide u automobile ili je to neki uredjaj namenjen bas za motocikle. To me interesuje zbog one price iz druge teme gde bokilic kaze da ce sa automobilskim sistemom motor da se gasi na bocnoj ili u krivini kada se nagne.Neke silne ventile i kojekakve zezalice je spominjao. Imas li ti sve to? :stabre:

ne,pogresno si skapirao,ti ventili sluze da kad padnes nedaj boze ugase dotok plina, eh to se steluje pa ako lose nastelujes moze i da se ugasi u krivini..a te ventile sa nekim setajuce mrdajucim kuglicama :moto3: neverujem da ima, :moto3: a i ja sam ih na kraju izbacio, :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kakav sa stavio isparivac i kakva ti je instalacija? U stvari me zanima da li si ubacio sistem kakav ide u automobile ili je to neki uredjaj namenjen bas za motocikle. To me interesuje zbog one price iz druge teme gde bokilic kaze da ce sa automobilskim sistemom motor da se gasi na bocnoj ili u krivini kada se nagne.Neke silne ventile i kojekakve zezalice je spominjao. Imas li ti sve to? :stabre:

ne,pogresno si skapirao,ti ventili sluze da kad padnes nedaj boze ugase dotok plina, eh to se steluje pa ako lose nastelujes moze i da se ugasi u krivini..a te ventile sa nekim setajuce mrdajucim kuglicama :moto3: neverujem da ima, :moto3: a i ja sam ih na kraju izbacio, :takoje:

Aaaaaaaaaa... skont'o! Ja u principu kontam kako to radi na automobilu.Vec godinama vozim na plin i presao sam o-ho-hooo,ali vidim da sam ovo nesto pogresno shvatio. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kakav sa stavio isparivac i kakva ti je instalacija? U stvari me zanima da li si ubacio sistem kakav ide u automobile ili je to neki uredjaj namenjen bas za motocikle. To me interesuje zbog one price iz druge teme gde bokilic kaze da ce sa automobilskim sistemom motor da se gasi na bocnoj ili u krivini kada se nagne.Neke silne ventile i kojekakve zezalice je spominjao. Imas li ti sve to? :stabre:

ne,pogresno si skapirao,ti ventili sluze da kad padnes nedaj boze ugase dotok plina, eh to se steluje pa ako lose nastelujes moze i da se ugasi u krivini..a te ventile sa nekim setajuce mrdajucim kuglicama :moto3: neverujem da ima, :moto3: a i ja sam ih na kraju izbacio, :takoje:

Aaaaaaaaaa... skont'o! Ja u principu kontam kako to radi na automobilu.Vec godinama vozim na plin i presao sam o-ho-hooo,ali vidim da sam ovo nesto pogresno shvatio. :zvizduk:

a moz i na vadusaru,nemora da grejes plin,a i mozes na vise nacina a nisu po principu grjanje preko auspluha, preko ulja,itd..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

stari roker user_popup.png

Postavljeno Danas, 22:53 PM

 

Kakav sa stavio isparivac i kakva ti je instalacija? U stvari me zanima da li si ubacio sistem kakav ide u automobile ili je to neki uredjaj namenjen bas za motocikle. To me interesuje zbog one price iz druge teme gde bokilic kaze da ce sa automobilskim sistemom motor da se gasi na bocnoj ili u krivini kada se nagne.Neke silne ventile i kojekakve zezalice je spominjao. Imas li ti sve to? :stabre:

Isparivač je "automobilski" (Lovato), kao uostalom i ceo sistem. Što se tiče gašenja u krivinama, isprobano i nema problema, a na "ćopavoj" se motor zaista gasi kad je na leru. Sistem koji je trenutno kod mene sadrži: Bocu za domaćinstvo od 5 litara (sa ventilom), elektro-ventil za plin (sa filterom), isparivač (radi pomoću vakuuma). I to je to za sada.

A trebalo bi još da ima: Elektro-ventil za benzin, senzor bočnog nagiba ( sa prekidačem za el. ventil plina), originalnu bocu sa opremom (ventil, plovak, pokazivač nivoa ...). Mislim da bi to bilo dovoljno.

Mada kad sad razmislim senzor za bočni nagib i ne treba jer se mašina gasi na "ćopavoj" (ne znam zbog čega) i bez tog senzora.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma taj senzor bocnog nagiba,,,sluzi sam za nedaj boze, ali... valjda nece dotle da dodje,uredjaj sam ugasi protok plina u isparivacu cim se agregat ugasi,ali iz boce i dalje ide.. a elektro ventil se zbog nedaj boze odvaljivanja kofera stavlja u bocu u kofer,to jest na bocu,i otprilike se tu predvivi nedaj boze situacija i sppremi mesto gde ce cev da bezbedno pukne da neotkine instalaciju itd itd, a da iz nje ne tece plin..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Isparivač je "automobilski" (Lovato), kao uostalom i ceo sistem. Što se tiče gašenja u krivinama, isprobano i nema problema, a na "ćopavoj" se motor zaista gasi kad je na leru. Sistem koji je trenutno kod mene sadrži: Bocu za domaćinstvo od 5 litara (sa ventilom), elektro-ventil za plin (sa filterom), isparivač (radi pomoću vakuuma). I to je to za sada.

A trebalo bi još da ima: Elektro-ventil za benzin, senzor bočnog nagiba ( sa prekidačem za el. ventil plina), originalnu bocu sa opremom (ventil, plovak, pokazivač nivoa ...). Mislim da bi to bilo dovoljno.

quote]

Taj senzor bocnog nagiba pretpostavljam da sluzi za to da precvika dotok plina u slucaju da motor legne na bok. A jesi li vakuum prikljucio izmadju karburatora i glave? Kod tebe verovatno postoji ona mala pipa za vakuummetre pa tu mozes da nakacis to crevo. KOd mene su karbovi za siberima i nepostoji otvor na koji bi se mogao prikaciti vakuum. Ja bi morao da smislim neki drugaciji sistem ako ne zelim da busim rupe... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Taj senzor bocnog nagiba pretpostavljam da sluzi za to da precvika dotok plina u slucaju da motor legne na bok. A jesi li vakuum prikljucio izmadju karburatora i glave? Kod tebe verovatno postoji ona mala pipa za vakuummetre pa tu mozes da nakacis to crevo. KOd mene su karbovi za siberima i nepostoji otvor na koji bi se mogao prikaciti vakuum. Ja bi morao da smislim neki drugaciji sistem ako ne zelim da busim rupe... :stabre:

uopste nemoras busiti karburatore...i on nije morao da ih busi,ali dobro,moze i tako... ja jos ni jedan od 20tak motora ili vise,neznam ni sam nisam busio karbove,,bas da nema drugo resenje..mada ces za bmw,a morati da resisjos par sitnica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne bih da kvarim sad ovu temu,ali glupo je da otvaram istu,samo da se zove "ja bih u svog BMW-a ugradio tng". Nego,nije problem za dovod plina u karbove.To bi ja pustio skroz kroz filter i one plasticne usisnike tako da se tu nista ne busi i ne vidi. Ali odakle da uzmem vakuum? :zbunjen: Ili bi tu mogao neki sistem sa ne vakuumskim isparivacem?

Ima tu jos kojekakvih pitanja tipa oko grejanja isparivaca.Da li napraviti sistem sa vodom ili sa sondom ili mozda nesto trece i slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

@ stari

 

Za vakum izbusis jednu rupicu iza sibera karba a ispred ventila .. tamo gde se spaja karb na cilindar ....

 

bakarnu cev obmotas oko auspuha i pustis vodu kroz nju a kao pumpu koristis motor za vodu brisaca od mercedesa ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Samo napred komsija. :takoje:

Ovi sto pricaju o bezbednosti...nije to nista opasnije od plina u autu.

Prilikom pada (pu-pu) cak i ako se boca "odlomi" od rama ne znaci da ce eksplodirati.

 

Pa ako nista drugo americki filmovi su nas naucili da kola prilikom sudara obavezno eksplodiraju, da jedna varnica dize u vazduh ceo auto ako slucajno curi benzin, da pucanjem iz vatrenog oruzija auto takodje eksplodira... :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

stari roker user_popup.png

Postavljeno Danas, 23:48 PM

 

Ne bih da kvarim sad ovu temu,ali glupo je da otvaram istu,samo da se zove "ja bih u svog BMW-a ugradio tng". Nego,nije problem za dovod plina u karbove.To bi ja pustio skroz kroz filter i one plasticne usisnike tako da se tu nista ne busi i ne vidi. Ali odakle da uzmem vakuum? :zbunjen: Ili bi tu mogao neki sistem sa ne vakuumskim isparivacem?

Ima tu jos kojekakvih pitanja tipa oko grejanja isparivaca.Da li napraviti sistem sa vodom ili sa sondom ili mozda nesto trece i slicno..

Ne vidim zašto smatraš da kvariš temu? Motor je motor i svi rade na sličnom (istom) principu.

Tebi je zaista lako da dovedeš plin u karburatore kako god zaželiš. A što se tiče "aktiviranja" isparivača, ima i onih koji rade pomoću el. struje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

@ stari

 

Za vakum izbusis jednu rupicu iza sibera karba a ispred ventila .. tamo gde se spaja karb na cilindar ....

 

bakarnu cev obmotas oko auspuha i pustis vodu kroz nju a kao pumpu koristis motor za vodu brisaca od mercedesa ..

:stabre: Hmmmmmm.... Izgleda tako lako....

...ali mi zao da busim karb...

Probacemo na struju... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

@ stari

 

Za vakum izbusis jednu rupicu iza sibera karba a ispred ventila .. tamo gde se spaja karb na cilindar ....

 

bakarnu cev obmotas oko auspuha i pustis vodu kroz nju a kao pumpu koristis motor za vodu brisaca od mercedesa ..

bre peco..cuti ..sedi 1 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

štampar user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:56 PM

 

snapback.pngzika56, on 02 October 2011 - 22:54 PM, said:

 

Quote

 

štampar + acim

snapback.pngzika56, on 02 October 2011 - 19:23 PM, said:

 

I danas sam se "vozikao" okolo i kao nešto "štelovao". Uglavnom, .........

 

Napravi nalepnicu ''suvi genije'' pa zalepi na bocu s plinom! :D

 

To treba da lepe oni koji tek treba da "obznane svoju genijalnost". A meni (kao dokazanom i široko poznatom "genijalcu") reklama ne treba. A sada sledi: 1zvizduk.gif plus 1nanana.gif (da se više ne "zadevate").

 

Nije bilo zlonamerno ako si to pomislio,nego ono ''car'' mi nekako ne zvuči,draže mi ''suvi genije''...

Ma kakav bre "genije"? Ili car, ili ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

vidik user_popup.png

Postavljeno Danas, 00:10 AM

 

Kruna carska ne može preko kacige, a ni kaciga preko krune. Kako ćeš to da rešiš. ajde sad.

Pa dobro bre kolega! za koga ti navijaš? Za mene ili protiv mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Svaka čast! Ovakav poduhvat sigurno zahteva dosta znanja, veštine i vremena i čestitam ti na tome!

Samo ja to NIKADA ne bih radi na svom motoru!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Meni je glavni problem sto na transalpu necu u kofere da stavljam boce od plina... trazim neko kultrurnije reshenje... tipa neke uske boce ili boca koja lepo moze ispod zadnjeg blatobrana da se smesti nekako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Iron_Floyd user_popup.png

Postavljeno Danas, 10:15 AM

 

Meni je glavni problem sto na transalpu necu u kofere da stavljam boce od plina... trazim neko kultrurnije reshenje... tipa neke uske boce ili boca koja lepo moze ispod zadnjeg blatobrana da se smesti nekako..

Svakako da je najveći problem smeštaj plinske boce. Ovo što sam ja radio je samo da se uverim da li sve ovo može dobro da funkcioniše. Sada (kad sam se uverio) krećem u potragu za adekvatnim rešenjem rezervoara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja