Jump to content

Moto Zajednica

Ja na moj Transalp ugradio plin

Recommended Posts

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Svaka čast i samo napred!

Meni se čini da je ovakav položaj boce http://www.gizmag.com/meet-the-greenfly-the-worlds-first-lpg-motorcycle/10414/ baš dobro rešenje, samo ne znam koliko je izvodljivo od motora do motora...

Ovo je idealan polozaj za bocu,jer je tu bezbedna ako dodje do pada,ne daj Boze. Takodje, i muckanje kad je boca na pola manje se oseti kada je tezista nisko. Problem je ipak velik,jer je tesko upasovato bocu u ram na takav nacin bez brusilice i aparata za varenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Svaka cast na projektu,najbolje je proba greska metod.Ovo sto se gasi na copavoj,moze biti promena nivoa tecne faze gasa u isparivacu(kad je ispravljen i kad je nagnut),probaj da zarotiras isparivac levo ili desno,dali ce imati promenu,mozda ces resiti problem.

Drugi problem,sto nece da upali hladan na plin,mislim da presisa odnosno dok(preko noci)motor stoji plin iz isparivaca polako iscuri u karbove,pa kad zaverglas smesa je prebogata.probaj sledece:uvece pre nego sto ugasis motor na plin,prebaci ga u rezim neutral da potrosi plin u isparivacu,kad se ugasi motor ugasi kontakt(na neutral).Ujutru pre paljenja ukluci plin daj kontakt i odma verglaj,ako upali znaci presisava,i mozda treba da servisiras isparivac posto je polovan.

Pisao si i da si odvrnuo plin do kraj,bolje bi bilo da malo ogranicis dotok vazduha,proba selotejp trakom da zatvoris dovod vazduha u filter kutiji na 1/3 od fabricko i tako nasteluj dotok plina.

Nadam se da sam pomogao.

Jos ovo da dodam.Poznanik je standardnu bocu 50l isekao savio u oblik kako mu odgovara i zavario,zasad radi,nisam video bocu(bila montirana u rep motora i prekrivena plastikom),ali mislim ako se rubovi ojacaju nece biti problema.

Promenio član mic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pisao si i da si odvrnuo plin do kraj,bolje bi bilo da malo ogranicis dotok vazduha,proba selotejp trakom da zatvoris dovod vazduha u filter kutiji na 1/3 od fabricko i tako nasteluj dotok plina.

Mislim da bi ovo bio glavni razlog. mom drugaru je na autu bio takav problem. Stavili su neku selnicu i pritegli malo usis vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bio sam odsutan par dana pa nisam mogao da "komuniciram". Juče sam (po veoma jakoj kiši) krenuo prema Nišu i nakon dvadesetak kolometara mi je nestalo plina (5,4l a prešao sam svega 38 km)?. Promenio sam bocu i primetio da na spoju ventila i boce plin u mlazu izlazi van. Svi pokušaji da nešto uradim su propali pa sam juče i danas vozio na benzin. Svi dosadašnji problemi su nastajali kao posledica improvizacije, odnosno korišćenja boca za domaćinstvo. Jednostavno to očigledno nije dobro rešenje i nikako ga ne preporučujem. Pokušaću što hitnije da obezbedim odgovarajuću bocu da ne bih bio u situaciji da 80% plina izgubim zbog "curenja". I samo nošenje više boca na motoru i njihova zamena na putu (naročito po lošem vremenu) je zaista mučenje.

Sutra ću ponovo da "rasturim" ceo sistem (cevi, ventili, isparivač, karburatori), da sve lepo proverim, isperem, očistim i sve to fotografišem. A zatim ću ponovo sve da sastavim (ovog puta i kvalitetnije i lepše nego što je to sada slučaj).

A onda ostaje još samo rezervoar. Već imam nekih ideja ... .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

boca za kucnu uporebu je ok,ali moras da imas dobrog strugara,kvalitetan materijal,mesing,i da polako ali sigurno krenes u sastavljanje ventila boca cevki,

ja sam ugradio 20tak,30tak plina i nikad nisam imao problema sa curenjem...

ali moras da imas DOBROG STRUGARA ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

boca za kucnu uporebu je ok,ali moras da imas dobrog strugara,kvalitetan materijal,mesing,i da polako ali sigurno krenes u sastavljanje ventila boca cevki,

ja sam ugradio 20tak,30tak plina i nikad nisam imao problema sa curenjem...

ali moras da imas DOBROG STRUGARA ....

 

Mogu li posluziti boce za gasenje pozara, ili manje boce za kiseonik, za smestanje plina u njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

boca za kucnu uporebu je ok,ali moras da imas dobrog strugara,kvalitetan materijal,mesing,i da polako ali sigurno krenes u sastavljanje ventila boca cevki,

ja sam ugradio 20tak,30tak plina i nikad nisam imao problema sa curenjem...

ali moras da imas DOBROG STRUGARA ....

Predpostavljam da Bokilic misli da treba dobar strugar da napravi delove da se sastavi novi ventil pomocu kojeg bi bilo moguce da se boca puni bez skidanja.Nesto kao multiventil na originalnoj boci.

Cisto da napomenem da ne bi neko trazio od strugara da mu napravi bocu :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

boca za kucnu uporebu je ok,ali moras da imas dobrog strugara,kvalitetan materijal,mesing,i da polako ali sigurno krenes u sastavljanje ventila boca cevki,

ja sam ugradio 20tak,30tak plina i nikad nisam imao problema sa curenjem...

ali moras da imas DOBROG STRUGARA ....

Predpostavljam da Bokilic misli da treba dobar strugar da napravi delove da se sastavi novi ventil pomocu kojeg bi bilo moguce da se boca puni bez skidanja.Nesto kao multiventil na originalnoj boci.

Cisto da napomenem da ne bi neko trazio od strugara da mu napravi bocu :lud:

da,to ide prosto,brzo i jednostavno kada je dobar strugar,materijal je malko skup,al nemoze jare i pare :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

nisam bas citao sve postove ali mi reci molim te zasto kuhinjska boca kada imas izbor auto boca koje su i manje po gabaritu a i stavis multiventil sa ventilom sigurnosti i spulnom pa ako se nesto nedaj boze desi prekid struje zatvara plin u boci na novim multi ventilima ide savitljivo usisno crevo tako da je uvek u dnu sto automatski obezbedjuje tecnu fazu gasa iz boce do isparivaca,Inace probaj ujutru da stisnes taj el ventil na ispativacu ako cujes da ide plin isparivac je dobar,naravno ovo probaj bez kontakta,napisi koji ti je uredjaj pa bi mogao da dam jos neki savet.Bokilic je kolko se secam jos davno pisao o bocama za motore sa pravim ventilom po meni jedino pravo resenje tolko .zaboravih samo da ti kazem da cim ti je uredjaj odvijen mnogo to znaci da ti difuzori na karbu nisu pogodjeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

z teme

 

dager user_popup.png

Postavljeno Juče, 22:39 PM

 

nisam bas citao sve postove ali mi reci molim te zasto kuhinjska boca kada imas izbor auto boca koje su i manje po gabaritu a i stavis multiventil sa ventilom sigurnosti i spulnom pa ako se nesto nedaj boze desi prekid struje zatvara plin u boci na novim multi ventilima ide savitljivo usisno crevo tako da je uvek u dnu sto automatski obezbedjuje tecnu fazu gasa iz boce do isparivaca,Inace probaj ujutru da stisnes taj el ventil na ispativacu ako cujes da ide plin isparivac je dobar,naravno ovo probaj bez kontakta,napisi koji ti je uredjaj pa bi mogao da dam jos neki savet.Bokilic je kolko se secam jos davno pisao o bocama za motore sa pravim ventilom po meni jedino pravo resenje tolko .zaboravih samo da ti kazem da cim ti je uredjaj odvijen mnogo to znaci da ti difuzori na karbu nisu pogodjeni

Znam da je boca za domaćinstvo potpuno neadekvatna za ove svrhe. Zato te molim da napišeš i gde mogu da se nabave te male auto boce? Pročitao sam na par mesta da takve boce postoje, ali niti sam ih video, niti upoznao nekog koji je takvu bocu video "uživo"! Inače idealna veličina bi bila silindrična boca oko 10 litara (prečnik 20-23cm, dužina 35-40cm).

Probaću.ovo što si mi preporučio oko kontrole isparivača. Isparivač i ventil su "Lovato". Plin je bio "odvijen" da bih isprobao kako se motor ponaša u različitim režimima. U međuvremenu je prilično "zavrnut" ( uz neznatan gubitak pri ubrzavanju). Opet napominjem da do sada nisam imao bila kakva iskustva niti sa vožnjom na plin, niti sa ugradnjom uređaja na vozilu, pa je svaki savet dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Ziko imam dobrog prijatelja u trnavi kod nisa mislim da to nije daleko od tebe ovih dana trebalo bi da idem do njega pa daj br na pp i da se brate vidimo pa da resimo i te tvoje dileme :takoje: sto se boce tice pogledacu tacno dimenzije pa ti javljam za fi 270 znam da ima a videcemo i octalo inace kada stavljas original bocu i plovak onda se boca puni 80% pa u bocu od 10l sipas samo 8l to je ipak premalo osim za nekakav skuter :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa i nije premalo. Svakih 20-30 km otvorenog puta imas po neku pumpu. A sa 8L prelazi 100km otprilike. Taman da stane da protegne noge i opet natanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

270 je mnogo,ja sam imao 220mm precnik otprilike 15litara,kao za auto,multiventil i tako.Mislim i boca za domacinstvo od 5kg,imaju otprilike 12litara volumen sto je dovoljno za motor.Na slici se malo vidi boca okacena na nosac kofera i prekrivena kesom za dzubre,dok sam eksperimentirao.

post-2053-0-73316100-1319448371_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

mic user_popup.png

Postavljeno Danas, 11:26 AM

 

270 je mnogo,ja sam imao 220mm precnik otprilike 15litara,kao za auto,multiventil i tako.Mislim i boca za domacinstvo od 5kg,imaju otprilike 12litara volumen sto je dovoljno za motor.Na slici se malo vidi boca okacena na nosac kofera i prekrivena kesom za dzubre,dok sam eksperimentirao.

Gde može (i pod kojim uslovima) da se nabavi takva boca kao što si ti imao?

A 270mm je definitivno previše. Takođe je i boca od preko 10-12 litara problematična za smeštaj na zadnjem nosaču (top case), kako zbog visokog težišta, tako i zbog i "šetanja" plina u boci pri nagibima.

Trenutno sam u potrazi za adekvatnom bocom, a ako ne uspem da nađem nešto pogodno rešiću problem na sledeći način: Dve boce za domaćinstvo (3kg odnosno oko 5,5l), spojiću u jednu, tako što ću im odseći deo "danca" na po jednoj strani i zavariti ih međusobno. Dobiću tako jednu produženu bocu (oko 10-11 litara). Ugradiću na nju multi ventil i sve to spakovati u top case, a priključak za punjenje postaviću negde spolja.

Nabavio sam u međuvremenu "specijalno" crevo za plin da bih prespojio desetak santimetar (od boce do elektro ventila). Već posle par sati to crevo (navodno silikonsko) se potpuno skrutilo i počelo takođe da pušta plin na spojevima. Dakle isključivo bakarne cevi i stabilan rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ne bi se ja zajebavao i budzio boce, mom bratu je najobicnija boca od plina eksplodirala u podrumu kuce iz bog zna kakvog razloga. Dovoljno je reci da su skoro svi stubovi na kuci naprsli, svi prozori popucali i neki komsijski takodje. Sve to ona mala prdava boca od 5l. Verovatno je bila stara i greskom je na nekoj pumpi prepunili ali opet ako ne moras ne zajebavaj se sa varenjem. Kako je fabrika napravila, tako je i ostavi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo ti zanimljivog resenja kako da postavis veliku bocu a da se to ne vidi. To sam video na jednom GS 1150 ovde u Kragujevcu. Crno predstavlja top case a zeleno bocu. Lik je top case izrezao sa strane tako da krajevi boce strce van top case-a. Funkcija zakljucavanja je ostala a kolko je dobro isekao moras dobro da pogledas da bi ukapirao da to boca strci a da nije to neki top case cudnog oblika. Ja mislim da je stavio bocu od 15-20L nisam siguran.

 

post-3678-0-49370400-1319481025_thumb.jpg

Boca.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kakav karabudž, kao bure za prirodni gas što su rumuni za čauševskog nosili na pak tregeru. Inače boca hoće da eksplodira u podrumu ali ne i na motoru tj može ako je motor u podrumu. Elementarna stvar kod baratanja sa plinom je da se ne drži u neprovetrenom prostoru a pogotovo ne na nižem nivou od okoline. Inače su mnogo veće šanse da izbije požar sa benzinom. I nije eksplodirala boca nego prostorija.

Nabavio sam u međuvremenu "specijalno" crevo za plin da bih prespojio desetak santimetar (od boce do elektro ventila). Već posle par sati to crevo (navodno silikonsko) se potpuno skrutilo i počelo takođe da pušta plin na spojevima. Dakle isključivo bakarne cevi i stabilan rezervoar.

Četri godine vozim sa bocom od šporeta i jednim istim crevom na koje se spaja. Par puta sam morao dotegnuti šelnu kad taj auto nisam vozio nekoliko dana a ostao je bez plina pa se rasušilo crevo. Nadji specijalnije crevo. I nemoj da navaruješ boce jednu na drugu nego ih spoj cevima, nije da ne mogu da se vare nego treba obratiti pažnju na raspored opterćenja pod pritiskom a sumnjam da ćeš to uraditi valjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sigurno nije eksplodirala soba, jer da je soba eksplodirala samo bi doslo do brzog razgorevanja i do pozara. Ne bi popucali stubovii grede na kuci. A i nasli su bocu u gomili delova. Kazem opet jeste bila stara i moguce da je prepunjena. Zato mu samo savetujem da ne vari nista vec ako hoce nek koristi standardnu bocu bez prepravke. Bilo kucnu, bilo auto bocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Verujem da znas vise od mene ali cinjenicno stanje je da je boca EXPLODIRALA iz ovog ili onog razloga. Ako je prepunjena normalno je da ce da drzi do odredjene granice dok ne popusti. Mozda joj je zapekao sigurnosni ventil i pritom je pala sa police na ostar predmet. Ko ce ga znati. Avaj vratimo se na temu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Zika56 boca je bila bugarske proizvodnje,koja fabrika ne znam.Vec sam napisao da je moj prijatelj 50 litarsku bocu isekao,savijao,vario i dobio trapezoidni oblik 10tina litara.Kad se dobro zavari ne vidim kako bi eksplodiralo,kad u sistemu su daleko slabiji elemnti elektoventil za plin ili prikljucak za punjenje.Nesto sto provereno funkcionise kod mene u auto je boca za domacinstvo spojena sa bakarnu cev fi8mm sa prikluckom za punjenje.

Na samu cev izbusena mala rupa i tu zavarena cev fi6mm koja je odvod prema plinski ventil.Kod ventil boce spoj je izveden tako sto je na mesingani poklopac(stopna) na strug otvorena rupa,gde prolazi mesingani cilindar(stopna steze ovaj cilindar na ventil boce,gumica izmedju)koji je zavaren na bakarnu cev fi 8mm.Cilindar prakticno izgleda kao T.Ovo je IMPROVIZACIJA koja funkcionise vise godina u praksi,ne samo kod mene.Nema potrebe od price fabricko ovo,ono,svako sam odlucuje za sebe.

Jos da dodam da sam mnogo boca video koje se stalno pune do kraj,blokada ne funkcionise i nema problema.Nije mi jasno kako moze da eksplodira boca,ne kazem da ne moze.Prilikom testiranja boca za auto gas,pune se vodom i dize se pritisak oko 120atmosfera da se probije,sto je preko 10 puta veci pritisak od pritisak tocenja,tako da su boce predimenzionirane radi sigurnosti.Pa kod upaljaca plastika drzi pritisak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Bigbad,ljudi ne znaju da je propan-butan gas tezi od vazduha,pa ako boca ispusta pomalo on puni prostoriju kao sto bi voda punila prostoriju,kad se nagomila mala iskra od prekidaca za svetlo moze da ga upali,i desi se ovo sto opisujes.Ako se ispusti plin i ne upali nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Imala je ta boca fi 220 i ugradjivala se u fice iza sedista tacno je da sama boca ne moze da eksplodira ali ako nemas ventil sigurnosti moze da procuri(VERUJ MI) PROVERENO.STO SE TICE ove 220 ice provericu da li ih ima jos jbga fice se vise ne voze.sto se creva za plin tice treba ti armirano sa perbunanom i to je to .crevo imam ja mozda kod strugara uradimo prikljucke ,ziko resicemo mi taj strasni plin :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja