Jump to content

Moto Zajednica

Ja na moj Transalp ugradio plin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova

proverio za 220 ima ih jos po negde problem je duzina ali ima i za to resenje citao sam i sta pise Mic pa ovako boce se atestiraju na 32 /36 bara zavisi od proizvodjaca pritisak u boci je 8 bara atmosvera ne postoji u zvanicnim merama problem kod bugarskih,turskih boca je sto koriste milimetar tanji lim a to se lako proveri jel boca iste zapremine treba da imaju i istu kilazu a veruj da nemaju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Tacno mislio sam na bari,ovo nam je zargonski izraz.

Ne znam za koji sigurnosni ventil na boci mislis,pa da procuri.Samo punjenje ima nepovratni kugla ventil,jos jedan kugla ventil je na ulazu u bocu(multi ventil).Izlaz boce fi6mm ima ventil koji zatvara ako potece previse plin,slucaj prekida cevi.Tu su i dva mehanicka ventila(princip cesma za voda).Neki multiventili imaju i ventil koji ispusta plin ako pritisak u boci prekko 25 bari(izuzetno redak slucaj),neki nemaju to.

Kad se koristi boca za domacinstvo imas mehanicki ventil i jedan nepovratni na punjenje,koji ako je dobar nema curenja.

220mm boce su od 35 i 40 litara,ova je bila takva,samo pola duzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

izmedju multiventila i boce ide zaptivka (gumica)kvadring i ima obicaj veoma retko ali ima da izbije,vecina multiventila imaju v.sigurnosti i svi po pravilu tako i treba da odrade tj na odredjenom pritisku puste odredjenu kolicinu plina i posle da zatvore,po novom svi ventili imaju ventil sigurnosti (obavezno) a najnoviji i dodatni elektricni koji sluzi kao slavina ,tacno da imaju kuglice koje rade na principu nagle promene protoka ali ko kupuje nov ventil treba uzme odmah ovaj sa spulnom iz 100 razloga.PS video sam i boce koje su pukle video sam i da vijci puknu koji drze multiventil,ovo mi je bila profesija dugo godina :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Verujem da znas vise od mene ali cinjenicno stanje je da je boca EXPLODIRALA iz ovog ili onog razloga. Ako je prepunjena normalno je da ce da drzi do odredjene granice dok ne popusti. Mozda joj je zapekao sigurnosni ventil i pritom je pala sa police na ostar predmet. Ko ce ga znati. Avaj vratimo se na temu :takoje:

Plinske boce nemaju siguronosni ventil jer pritisak plina ne raste drastično sa temperaturom. Naravno ako je potpuno napunjena sa zagrevanjem raste ne pritisak gasa koji može da se sabije i kondenzuje nego tečnosti pa dolazi do deformacije boce i eventualno pucanja na nekom varu. To je i jedan od razloga što kuhinjske boce prilikom zamene mere onim obručem. Neće da se raspadne cela tj eksplodira jer je od žilavog materijala ali će da ispusti gas u prostoriju koji onda pomešan sa kiseonikom iz vazduha pravi eksplozivnu smesu. I tu je potrebna tačna koncentracija, nekoliko procenata više ili manje može da se zapali ali ne i da detonira. E sad ispuštanje plina može da se desi uvek, pokvaren ventil, zamor materijala na instalacijama itd i stoga plin uvek mora da bude u dobro provetrenim prostorijama ili na otvorenom tako da se ne može stvoriti kritična koncentracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Ziko pisao sam o autobocama i veruj da su turske bugarske..... 1mm tanje tacno da kuhinjske boce nemaju ventil ali sve autoboce moraju da imaju iz vise razloga no ja mislim da cemo uskoro da se vidimo pa da resimo date probleme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam iz bugarske bio narucio,i dobio 8 malih boca,12 do 14 litra staje,kako kad,imaju multi ventil, bla bla. e sad dimenzije nepamtim,imali su i od 16l,

a debljinu zidova nisam merio ali ni jedna nije pukla do sad, svi ventili imaju standardan navoj,ali i dalje je potrebno kod kofera ugraditi elekto ventil, i za svaki slucaj osigurac, i namestiti crevo za plin da ako nedaj boze dodje do necega, da se pokida na tacno odredjenom mestu...

a vidjah primere gde su ljudi sami pravili bocu, broco ti je recimo napravio bocu kakva njemu odgovara itd, nije to tolki bauk,ali je i treba lepo odraditi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova

Bokilic to sam za ventil i ja rekao a i nije neki promlem skratiti bocu ovde kod nas petoleka ima fabriku vazdusnih rezervara sto mu dodje ko pl.boce ps sko znas ljude sve moze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja iso na razgovor u lifam,jos davno pre 3godine,ali nisu hteli da menjaju kalupe ili vec sta,nemam pojma zbog male kolicine boca,jeb,

a bas bi dobro dosle, :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Na saitu LIFAM-a na prvoj strani onih boca za domaćinstvo toji i rečenica:

 

"Boce izrađujemo prema standardima: SRPS, Evropskim normama EN i po posebom zahtevu kupca. Kvalitet proizvoda je kontrolisan od vodeće sertifikacione kuće TÜV".

Esad, šta se podrazumeva po onim posebnim zahtevima kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Na saitu LIFAM-a na prvoj strani onih boca za domaćinstvo toji i rečenica:

 

"Boce izrađujemo prema standardima: SRPS, Evropskim normama EN i po posebom zahtevu kupca. Kvalitet proizvoda je kontrolisan od vodeće sertifikacione kuće TÜV".

Esad, šta se podrazumeva po onim posebnim zahtevima kupca.

Kupac koji ce kupiti celu seriju,mozda 1000 boca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

@ mic

Lepo piše da se odnosi na izradu po standardima i posebnim zahtevima, značii u pitanju je izrada. Lifam je ja mislim sada privatna firma i možda su nešto izmenili u poslovanju.1neznam.gif

 

na njihovoj prvoj stranici stoji i ovo

Početkom 2004. godine fabrika je u svoj proizvodni program uvrstila širok asortiman cilindričnih rezervoara za automobilsku industriju za tečni naftni gas

Promenio član vidik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Prosto ne mogu da verujem da NIKO ne proizvodi boce koje bi bile idealne za ugradnju na motor... Izbečio sam oči tražeći, ali nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Vozi i testira, a kad se smrzne parkira pored puta, postavi na reso vodu i dobije čaj/kafu/kuvanu domacu, ogreje se i gassss

 

Citiracu Jagera stvarno neverovatno da niko nije provalio sistem za pravljenje boca za motore-tu mu se otvara jedno celo novo trziste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam problema sa računarom. Trenutno sam u Nišu (normalno da sam doputovao motorom "na plin"). Bez obzira na sve i dalje imam problem sa curenjem plina na sastavima. Sutra ponovo nešto menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

e da ... danas na otpadu sam video jednu bocu koja mozda moz da posluzi za plin ??

 

to je boca od onog gasa sto se pune klime ...

 

Refrigerant_R134a_R410a_R407c_R404a_R22_R12.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo kako je kolega sa jednog drugog foruma resio stvar. Nije da preporucujem. Samo dajem primer! :zvizduk:

post-7764-0-84140000-1319839138_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja