Jump to content

Moto Zajednica

Swiss army,Victorinox,Wenger

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sada sam se vratio iz US i tamo moze da se nadje stvarno smesno jeftino. A ima u tom cenovnom rangu daleko boljih zezalica samo sto mi za to nismo ni culi ovde. A ni je se nisam trudio da pamtim, daleko je Amerika u svakom smislu te reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja imam Leatherman Wingman već godinu dana. Puko mi je samo onaj šrafciger - , jer sam hteo da odvrnem malo jači šraf. Jbg, imam jake ruke...1neznam.gif Inače, što neko reče ni u izlazak više ne idem bez njega, tako da mi je mobilni pošteđen otvaranja piva (upaljač nemam, ne pušim). :D

Ja sam ga platio 25$ u Americi, što je veoma džaba, s obzirom na cene kod nas.

 

 

Leatherman-Wingman-831426.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa ta cifra ima smisla, sad kad sam procitao temu bas sam htjeo da pitam ima li nesto izmedju 10 i 100€. Nikad se ne bih pouzdao u alat koji ima vise djelova nego sto kosta eura, ali za alatku koja mi ne treba svakodnevno 100€ mi je jednostavno previse. Za te pare dobar set pravog alata + ovaj od 25$, da stoji pod sjedistem i ceka svojih 5min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Za 100€ u usa mozes da kupis takav set crafsman alata da se use..s sve sa dozivotnom garancijom. A ove zezalice su 5x jeftinije. Ovde je stvarno dranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Markone,pitanje za tebe a i ostale vlasnike wave-a.

 

Kako mi je tek stigao wave,pri prvih par otvaranja primetio sam da jedna strana otvara teze od druge.Odnosi se kada otvaram u polozaj gde su kljesta u funkciji.Pri zatvaranju ista ta strana zatvara teze i guli srafciger koji mu se nalazi na putu ka lezistu.Vec ima par nastalih risova na par mesta.Imam utisak da je stegnuto srafom vise nego sto bi trebalo.Da li je to u pitanju ili treba malo vremena da se razradi?Ili da podmazem mozda malo uljem?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone,pitanje za tebe a i ostale vlasnike wave-a.

 

Kako mi je tek stigao wave,pri prvih par otvaranja primetio sam da jedna strana otvara teze od druge.Odnosi se kada otvaram u polozaj gde su kljesta u funkciji.Pri zatvaranju ista ta strana zatvara teze i guli srafciger koji mu se nalazi na putu ka lezistu.Vec ima par nastalih risova na par mesta.Imam utisak da je stegnuto srafom vise nego sto bi trebalo.Da li je to u pitanju ili treba malo vremena da se razradi?Ili da podmazem mozda malo uljem?

 

 

 

To je sasvim normalno dok se ne razradi i dok ne počne lakše da "diše". Šrafove nemoj popuštati. Možeš slobodno da podmažeš sa nekim retkim uljem. Na primer onim za podmazivanje šivaćih mašina ili ga našpricaj sa WD40. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja imam Leatherman Wingman već godinu dana. Puko mi je samo onaj šrafciger - , jer sam hteo da odvrnem malo jači šraf. Jbg, imam jake ruke...1neznam.gif Inače, što neko reče ni u izlazak više ne idem bez njega, tako da mi je mobilni pošteđen otvaranja piva (upaljač nemam, ne pušim). :D

Ja sam ga platio 25$ u Americi, što je veoma džaba, s obzirom na cene kod nas.

 

 

Leatherman-Wingman-831426.jpg

 

Kod nas je Wingman trenutno 5.320,00 RSD. Slične su cene u celoj Evropi (na zvaničnim prodajnim mestima).

 

Ako hoćeš pošalji mi alat da ga prosledim na servis da se zameni odvijač ili ceo alat. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hvala Markone :takoje:

 

eto imate i ovlascenog servisera na forumu za ledermane koji resava garanciju :) HVALA MARKONE

 

:takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Od mene topla preporuka za OPINEL. Ja imam 8 karbon al imaju i inox varijante kome smeta oksidacija. Izuzetne britvice, lake za naostriti i od strane laika, dobro drze ostricu, cak lepo seku i relativno tupe zbog profila. Ima specificni patent zakljucavanja koji je jednostavan i siguran, nemoze da se vrati secica slucajno nikako. Cena jako pristupacna cak i za nase priike. Kultni nozic i svojevrsna ikona svuda u svetu, kod nas iz nekog razloga i nije previse rasprostranjen sto je steta jer vredi.

 

Multi alati - imam neki bolje da ga nemam, resenje za sve a nije za nista, ne koristim i ne nosim vise nigde bolje da znam da nemam nego da se lazem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

E, gde ima Opinel? ja imam devetku, ali bih uzeo jos neki vrlo rado :)

 

U Beogradu Snajper drzi Opinele. Kod njih sam kupio par komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Ja sam iz Niša i za tu mogu da kažem, ima u Zoni 2 i u sportskoj radnji na pocetku Nikole Pašića. To sigurno znam, a verovatno ima još po negde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Nedavno sam uzeo victorinox privezak,odlicna stvarcica:

 

post-944-0-17099000-1384805433_thumb.jpeg

 

A ovo je poslednji noz i time sam zaokruzio kupovinu nozeva na duzi vremenski period :moto3:

 

post-944-0-83264000-1384805497_thumb.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ladno ima tema :D, ovaj forum ima sve i svasta.

 

Ovako :) Sta imate od saveta, kada budem trazio, nasta da gledam, i sta konkretno da gledam ?

 

Hocu da kupim original, i da ne razmisljam, nista konkretno neznam o ovim nozevima, tako da bi svaka informacija dobro dosla :)

 

Po mom ukusu, da sto vise alata ima, naravno noz da je u legalnim granicama duzine, a to je valjda 7cm ?

 

Molim za svaku vrstu pomoci, hocu da mi to traje makar 10-tak godina, da se ne razmisljam, i da ne bacam za djabe pare :)

 

PS : koju marku mi preporucujete kao najbolju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ladno ima tema :D, ovaj forum ima sve i svasta.

 

Ovako :) Sta imate od saveta, kada budem trazio, nasta da gledam, i sta konkretno da gledam ?

 

Hocu da kupim original, i da ne razmisljam, nista konkretno neznam o ovim nozevima, tako da bi svaka informacija dobro dosla :)

 

Po mom ukusu, da sto vise alata ima, naravno noz da je u legalnim granicama duzine, a to je valjda 7cm ?

 

Molim za svaku vrstu pomoci, hocu da mi to traje makar 10-tak godina, da se ne razmisljam, i da ne bacam za djabe pare :)

 

PS : koju marku mi preporucujete kao najbolju :)

 

Leatherman multitool 25 godina pisane garancije !!! www.leatherman.com imas zastupnika kod nas u srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

 

Po mom ukusu, da sto vise alata ima, naravno noz da je u legalnim granicama duzine, a to je valjda 7cm ?

 

 

Ne postoji "legalna granica duzine". Noz je orudje, a ne oruzje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ima tu neka fora sa dužinom. Moj drugar takođe voli te spravice i britvice i znam da mi je objašnjavao, al ja sad zaboravio, da ne bi imao problema sa murjom sečivo ima neku meru koju ne sme da pređe. On mi je nešto pokazivao kad se stavi nož na otvorenu šaku koje dimenzije treba da ima al sad da ne lupam jer sam zaboravio kako to ide al znam 100% da ako je sečivo duže od neke mere možeš imati problema sa pandurima ako ti nađu prilikom pretresa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ima tu neka fora sa dužinom. Moj drugar takođe voli te spravice i britvice i znam da mi je objašnjavao, al ja sad zaboravio, da ne bi imao problema sa murjom sečivo ima neku meru koju ne sme da pređe. On mi je nešto pokazivao kad se stavi nož na otvorenu šaku koje dimenzije treba da ima al sad da ne lupam jer sam zaboravio kako to ide al znam 100% da ako je sečivo duže od neke mere možeš imati problema sa pandurima ako ti nađu prilikom pretresa.

 

Kako reče Skyrunner to je urbana legenda. U zakonu ne postoji ni jedna odrednica u vezi dužine sečiva. Nož nije oružje već oruđe koje na žalost može da se zloupotrebi. Kao uostalom i šrafciger, motika, lopata... Koliko se sećam, pod oružje spada bilo koji predmet koji je upotrebljen da bi se nanela povreda ili šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ako ne nabaviš mogu ja da ti kupim i busom da ti pošaljem iz zemlje Victorinox-a...  :takoje:

Uplata može PayPal, može da uplatiš na račun u Srpskoj, kako ti volja... opuštena varijanta... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja