Jump to content

Moto Zajednica

Swiss army,Victorinox,Wenger

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Veliki sam ljubitelj svajcarskih nozeva, koji su jako zgodni i za nas motoriste. Veoma su prakticni i svestrani i verujem da ima dosta Vas koji imate iste i cesto ih koristite, pa da podelimo misljenja :moto3:

Koji model imate, koliko dugo, da li ste zadovoljni, sta god da mislite da je zgodno da kazete...

Jako mi se dopada u zadnje vreme Wenger serija nozeva,koji su malo veci od klasicnih "svajcaraca",pa me zanima da li neko tacno zna koja velicina noza je dozvoljena da se nosi kod nas, tj. koja duzina ostrice?

Moj noz...

Svajcarac je dobio noge,tj maznut je iz auta.Ali je zato stigao Gerber Suspension :takoje:

 

 

post-944-0-17740900-1353151707_thumb.jpg

 

Sve me svrbi nesto da ce mi sledeci biti Leatherman Wave,i to uskoro :moto3:

 

post-944-0-47773800-1353151787_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pre neki dan sam kupio neki švajcarski keramički nož.. kuhinjski..

 

Jeli moguće da se on ne oštri jer se ne tupi?

 

Ima li ko iskustva sa njima.. ?

video sam ih samo kod nekih profi kuvara.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pre neki dan sam kupio neki švajcarski keramički nož.. kuhinjski..

 

Jeli moguće da se on ne oštri jer se ne tupi?

 

Ima li ko iskustva sa njima.. ?

video sam ih samo kod nekih profi kuvara.. :neznam:

 

Video sam keramicki noz, da li bese u Tempu ili tako negde - krem bele boje mu je ostrica. Nisam bio siguran po cemu je specifican i razlicit od metalnih, pa ga nisam kupio, i ako mi se svideo. A nije bio dovoljno jeftin da bih ga kupio iz zajebancije, dok ne saznam nesto vise o tome. Kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo već tri dana seckam ko profi :jee:

 

Prvi utisak je da je oštar ko žilet.. ali ništa spektakularno, videćemo dalje tokom eksploatacije..

 

samo šta ako ga istupim? :stabre:

 

da posetim keramičara ili da ga bacim..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Moje misljenje je da je glavna prednost keramike velika tvrdoca materijala i da se zbog toga sporije tupi nego metal, ali to opet zavisi o kojoj keramici je rec. Ako moze da se za male pare proizvede dobar noz koji se mnogo sporije tupi od metalnog, onda super. Ovaj noz koji sam video je kostao, ako me pamcenje dobro sluzi, nesto vise od 1000 dinara? Ili bese 1800, ne mogu sad da se setim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

A proizvođač kosooki ili?

 

Ovaj set od 5 kom. je koštao 230e.. ali je švajcarske proizvodnje..

 

Uzeo sam najveći za 2 crvene, al na pijaci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ne secam se proizvodjaca, ima tome jedno 3-4 meseca. Ostrica je bila oko 12-13cm, krem bele boje, pakovanje je bilo providna plasticna kutija (nista celofan), i nisu imali sa vecom ostricom. Mala je ta ostrica, 12-13 cm je samo za voce/povrce i tako te stvari. Imam jedan noz koji koristim u 99% slucajeva, sa velikom ostricom, mrzi me da perem gomilu pribora. :) Ako nadjem taj veliki keramicki za dve crvene, uzecu ga, bas me zanima kako ce da se pokaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

A proizvođač kosooki ili?

 

Ovaj set od 5 kom. je koštao 230e.. ali je švajcarske proizvodnje..

 

Uzeo sam najveći za 2 crvene, al na pijaci :D

 

Prošli vikend na Bubnju sam video nešto slično i skupo 1neznam.gif

 

Ja se odlučio za sataricu by Impa .... 300 dindži ...prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jednu sličnu jeftinu sam izubijao načisto na nekoj krmetini..postala je nazubljena :lol:

 

Zasad keramika odlično šljaka..pršuta se providi.. a dlaka ide na pola :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Veliki sam ljubitelj svajcarskih nozeva, koji su jako zgodni i za nas motoriste. Veoma su prakticni i svestrani i verujem da ima dosta Vas koji imate iste i cesto ih koristite, pa da podelimo misljenja :moto3:

Koji model imate, koliko dugo, da li ste zadovoljni, sta god da mislite da je zgodno da kazete...

Jako mi se dopada u zadnje vreme Wenger serija nozeva,koji su malo veci od klasicnih "svajcaraca",pa me zanima da li neko tacno zna koja velicina noza je dozvoljena da se nosi kod nas, tj. koja duzina ostrice?

Moj noz...

Svajcarac je dobio noge,tj maznut je iz auta.Ali je zato stigao Gerber Suspension :takoje:

 

 

post-944-0-17740900-1353151707_thumb.jpg

 

Sve me svrbi nesto da ce mi sledeci biti Leatherman Wave,i to uskoro :moto3:

 

post-944-0-47773800-1353151787_thumb.jpg

 

 

 

 

Ja sam se u međuvremenu upgrade-ovao na Leatherman Surge kao primarni i Leatherman Sidekick kao rezervni. :)

 

img_21875.jpgimg_21879.jpg

 

A Leatherman MUT sam uzeo iz "kolekcionarskih" razloga. Mnogo mi se sviđa mada nemam realnu potrebu za njim. Lepo izgleda :)

 

leatherman-mut.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pretjerujete u smislu brendiranih noževa ili kombinacija sa alatom. svaki kineski bi odradio isti posao tj. oljuštio jabuku ili rezao narezak jer sve ovo drugo što imaju na sebi je za kurcic i 1 / 1 000 000 puta ti zatreba a tu opet neko kinesko sranje odrađuje a ako ne može ono onda samo servis spašava stvar.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Potpuno tacno ali postoji i druga strana price. Mogli bi svi mi da vozimo tomos automatic ali opet kupujemo yamahe, honde, kawe....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Seckaju bre slaninu i kobasice.. a za to je potrebno dobro sečivo..

 

A Mile secka samo ribu.. to može i kineskim tupsonom :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nego sta rade, popravljaju motor tim nozicima :D

 

Gaborov mehanicar se nije odvajao od ove alateke kad su bili na Dakru.

Posle toga mu preslo u naviku pa je nosi i u izlazak. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

pretjerujete u smislu brendiranih noževa ili kombinacija sa alatom. svaki kineski bi odradio isti posao tj. oljuštio jabuku ili rezao narezak jer sve ovo drugo što imaju na sebi je za kurcic i 1 / 1 000 000 puta ti zatreba a tu opet neko kinesko sranje odrađuje a ako ne može ono onda samo servis spašava stvar.

 

Mile, da li si ikada imao priliku da koristiš kineski alat, a onda posle i neki od ovih brendiranih?

 

Moje iskustvo je baš suprotno od tvog. Taj kineski zakaže baš onda kada najviše treba. Ovde nije samo reč o alatu za servisiranje motora, već o korisnoj alatki za svakodnevnu upotrebu u različitim situacijama.,Najčešće u situacijama kada si daleko od svoje radionice i "pravog" alata. U te situacije spada sve od vožnje motora van urbanih uslova pa do planinarenja, pecanja, lova, kampovanja i sl. outdoor aktivnosti. Ko se ne bavi bar jednom od tih aktivnosti, ne vidim zašto bi ga kupovao? A pogotovu zašto bi komentarisao njegovu upotrebnu vrednost? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Donekle ima pravo covek kada kaze da se malo preteruje. Skupe su to igracke ipak.

Ali.. Evo ona druga strana dobar alat je neprocenjiv. Nije dzabe ona stara "Bez alata nema ni zanata"

Dobar alat zlata vredi, jeste da je to nekad slucaj 1 u 1000000 ali taj jedan je ono zbog cega se kupuje. To je kao kaciga, sreca pa ne treba svaki dan ali kada ne daj boze zatreba daj boze da je sto bolja i kvalitetnija.

Ja obozavam dobar alat, kupio bih sve zivo i sto mi treba i sto mi ne treba. Kada udjem u prodavnicu sa alatom ponasam se kao zena u TC USCE :lol: Sve bih hteo, sve mi treba.

Kada uzmes kineski srafciger i krenes da odvrces neki sraf a ono pocne da se uvija glava srafcigera, ili unistis glavu srafa. A onda plakanje. A radio sam sa srafcigerima koji su oko 40-50e komad i bukvalno moze da lupas beton a posle da srafis.

E sad, tako nesto vecini nikada ne treba, zato ima nesto srednje, nije kina ali ne mora ni to preskupo.

Ovi multi alati su odlicni, meni se bas svidjaju i mislio sam da kupim neki ali dosta skupi i preko a kamoli ovde. Tako da sam za sada sa nekim jefinijim varijantama u svom alatu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

pretjerujete u smislu brendiranih noževa ili kombinacija sa alatom. svaki kineski bi odradio isti posao tj. oljuštio jabuku ili rezao narezak jer sve ovo drugo što imaju na sebi je za kurcic i 1 / 1 000 000 puta ti zatreba a tu opet neko kinesko sranje odrađuje a ako ne može ono onda samo servis spašava stvar.

Sve da je sve ovo istina,kao sto nije,kupujem i imam jer volem i moze mi se :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Malo je neprimereno reci za kvalitetan noz, alat ili bilo sta da je preterivanje. Onda je i kaciga od 700-800e preterivanje, i ako sigurno cuva glavu neuporedivo bolje od neke kineske koja kosta 10-15 puta manje. Ja se u zivotu rukovodim sa par stvari: zdravlje je najvaznije, zivot nema cenu, nista nije skupo ako ti treba ili ako radi svoj posao uvek i kako treba. Kupovati noz od 2-3 hiljade eura po meni jeste preterivanje, ma koliko god on bio kolekcionarski primerak. Ali za kvalitetan noz od 50-150e to nikako ne bi mogao da kazem, pogotovu ako se uzme u obzir da takvo secivo, uz propisno odrzavanje, moze trajati i 30-40 godina. A ne daj Boze da vam nekada u prirodi ili gde god zatreba noz da obavi neki vazan, mozda i zivotno bitan zadatak, i on tada zakaze... E, tad najednom nista nije skupo. Noz, baterijska lampa, cipele, jakna, sator, kompas - na tome se nikako ne treba stedeti ako cete malo ozbiljnije u prirodu. A za ljustenje jabuka i ostalog voca dovoljan je i najobicniji kuhinjski noz, to se slazem. Dakle, za svoj novac kupujemo pouzdanost i trajnost, a to obezbedjuju ( uglavnom ) poznati i provereni brendovi, pa tako i njih malo placamo i reklamiramo kroz tu cenu. Kako god, ja bez svog Victorinog Midnight Managera ne mogu da zamislim dan. Secivo, turpija, makazice, krstasti i ravni odvijac, otvarac za flase, lampica i hemijska - pravi urbani EDC.

 

53757.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Kaciga od 700-800 evra uglavnom ne cuva glavu bolje od one od 80-100 evra (cak neke to rade i losije), a toliko su skupe zbog tezine, komfora, marke i slicnih stvari. Uzeli ljudi gomilu kaciga i izlupali ih istim masinama da vide ima li razlike - i nema neke preterane razlike ako su sertifikovane, sve su prosle iste testove.

 

Sto se ovih nozeva i multi-praktik alata tice, ja sam prezadovoljan kineskom varijantom od 600 dinara sa kojom sam mnogo puta skidao plastike sa motora, sekao zice, koristio kljesta, pritezao matice i radio gomilu sitnih stvari oko motora i po kuci. Samo sam cuvao alat i nisam ga izlagao vecim opterecenjima nego sto je predvidjen. ;) Ne fali mu nista, i siguran sam da ce trajati jos dugo.

 

Neko ko planira da provede duze vreme u prirodi i da se bavi prezivljavanjem a la Bear Grylls - za takve ljude ima smisla da uloze vise para u opremu koja ce im trebati za te avanture. Ja licno ne znam ni jednog takvog coveka koji bi mogao da prezivi 10 dana u prirodi samo sa ovakvim alatom i koji je doziveo takvu situaciju, ali sigurno ima i takvih. A bojim se da oni ne nose ove fensi nozice, ali da ne sirimo pricu..

 

Za sve ostale koji povremeno oljuste jabuku, preseku neku zicu, pritegnu sraf i tako to - ovaj fensi alat je nista drugo nego nakit. I to je sasvim kul, sto kazu, neko i to voli da ima..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja