Jump to content

Moto Zajednica

Swiss army,Victorinox,Wenger

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ima promocija na MOL pumpama ako sipate gorivo dobijate nalepnice i kada skupite odredjeni broj nalepnica sticete pravo na popust na victorinox nozeve i do 60%. Treba 25 nalepnica a svaka se dobija na 700 din goriva ali ako iskazes interesovanje dace ti vise nalepnica nego sto bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd, Visnjica
  • Motocikl: Yamaha XT 600 47N

A u prospektu pise da nisu svi nozici dostupni tj nema ih uvek na zalihama i odricu se bilo kakve odgovornosti po tom pitanju ..

Sem toga, cini mi se da cene nisu nimalo povoljne sa uracunatim popustom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Lepe su to igracke voleo bih i ja jednu medjutim pre par godina nadje meni interventna perorez u kolma i uz malko maltretiranja i uz obavezno pitanje " nemoj mi reci da ti ovo sluzi da ljustis jabuke"?:lud: dobijem prijavu, poziv za sud i platim u to vreme par hljada dinara kaznu.:( Dakle duzina seciva nije bitna (moj perorez je imao duzinu manju od 10 cm) tako da povedite racuna gde, kako i zasto nosite svoje ljubimce.

 

Kako si izgledao, šta si radio kada su ti preturali kola na prvom mestu? Interventna? Koje doba dana je bilo u pitanju? Da li se desilo neko sranje u gradu tih sati?

 

Pitam jer mi priča zvuči naučno fantastično, osim ako nije postojao neki povod.

 

Oružje je dozvoljeno u situacijama poput lova, ribolova, boravka u prirodi. Na javnim mestima, u gradu, čak i u kolima ako ne ideš u lov nije dozvoljeno. Jeste da zvuči malo smešno, ja svugde na motoru vučem švajcarski nož, ali pretpostavljam da ovo služi kao pokriće za razoružavanje likova koji deluju opasno, ili kao budaletine.

 

 

Da se razumemo jednom za svagda - noz nije oruzje, vec alat, orudje.

 

http://www.mus.co.rs/docc/Zakon_o_oruzju_i_municiji.pdf

 

Dakle, lepo je u Zakonu o oruzju i municiji, cl. 2 st. 7 definisano sta se podrazumeva pod hladnim oruzjem ( bokser, bodez, kama, sablja, bajonet... ), a to su predmeti kojima je osnovna namena napad. Noz tu ne spada, ne iz razloga sto nije naveden, vec se razlikuje po nameni. Sad ce neko reci "i nozem se moze napasti". Tacno, i noz se moze zloupotrebiti, uostalom, kao i mnogi drugi predmeti - kamen, cigla, tiganj, piksla, flasa... Dakle, skoro svi predmeti mogu biti sredstva izvrsenja krivicnog dela ali, opet ponavljam, to im nije osnovna namena, vec je to njihova zloupotreba. I da, nigde u zakonu nije navedeno da "secivo noza mora biti krace od 10cm" ili " secivo noza mora biti krace od duzine srednjeg prsta na ruci" ili "od sirine dlana" i sl. To su samo price. Kad sledeci put Policija bude obavljala pregled ( namerno necu reci pretres ) i pronadje vam noz ( preklopni ili fiksni ), kome nije osnovna namena napad, slobodno im pojasnite sta i kako... To je neko moje iskustvo iz prakse. Svakog dana na privesku nosim mali Victorinox, a ne tako retko i Spyderco Tenacious, i nikada nisam imao problema sa organima reda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

pre 6 meseci sam uzeo ovaj kineski multi tool za 600dinara (gedore i produzetke sam imao od ranije).

 

post-17451-0-94709400-1321653532_thumb.jpg

 

sa ovim sam jedno 20 puta sastavljao i rastavljao razne pizdarije oko motora, ugradjivao podmazivac lanca, skidao izolaciju sa zica, zatezao matice, odvrtao nepristupacne srafove i slicno. lakse mi je da ponesem ovaj alat i jos par stvari nego da nosim torbu sa alatom u dvoriste gde se zezam oko motora...

 

nije letherman ili neka firma, ali radi kao sat i ne pokazuje znake posustajanja. za 6 evra ne moze se naci bolji odnos upotrebljivost/cena. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

na buvljaku ili u BG-u u sarajevskoj pored chopper kafea (pored broja 61) - radnja koja prodaje kosilice, motorne testere i razni alat.

 

mogu sutra da pogledam pa da ti javim ako hoces..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemoj, nisam iz Bg-a, pa mi ne znaci informacija da li ima u konkretnoj radnji. Vise sam mislio na tip radnje u kojima bi moglo da ima. Hvala u svakom slucaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

pre 6 meseci sam uzeo ovaj kineski multi tool za 600dinara (gedore i produzetke sam imao od ranije).

 

post-17451-0-94709400-1321653532_thumb.jpg

 

sa ovim sam jedno 20 puta sastavljao i rastavljao razne pizdarije oko motora, ugradjivao podmazivac lanca, skidao izolaciju sa zica, zatezao matice, odvrtao nepristupacne srafove i slicno. lakse mi je da ponesem ovaj alat i jos par stvari nego da nosim torbu sa alatom u dvoriste gde se zezam oko motora...

 

nije letherman ili neka firma, ali radi kao sat i ne pokazuje znake posustajanja. za 6 evra ne moze se naci bolji odnos upotrebljivost/cena. ;)

 

Takav isti sam na sajmu u BG kupio pre dve godine za 500 dindži. Pokrivio se skroz, a nakon 2 meseca su počeli da se odvrću ti šrafovi koji ga drže na okupu. Nakon 6 meseci se ceo raspao i nije mu bilo više pomoći. Bacio sam ga, a žao mi je što nisam sačuvao da slikam kako je to izgledalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nemoj, nisam iz Bg-a, pa mi ne znaci informacija da li ima u konkretnoj radnji. Vise sam mislio na tip radnje u kojima bi moglo da ima. Hvala u svakom slucaju :takoje:

 

Probaj u kineskim radnjama. Tamo sam ih viđao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Takav isti sam na sajmu u BG kupio pre dve godine za 500 dindži. Pokrivio se skroz, a nakon 2 meseca su počeli da se odvrću ti šrafovi koji ga drže na okupu. Nakon 6 meseci se ceo raspao i nije mu bilo više pomoći. Bacio sam ga, a žao mi je što nisam sačuvao da slikam kako je to izgledalo :)

 

ne znam zasto se tvoj raspao, ali kao sto vidis gore, ja sam slikao moj primerak posle 6 meseci solidnog koriscenja (bas za stvari oko motora) i nista mu ne fali. sva je prilika da ce me sluziti jos godinama. ;)

 

 

inace, identican ovakav multi-tool ima da se kupi u radnji preko puta one gde sam ga uzeo, bukvalno 20 metara dalje, i cena je 2000 i nesto dinara. 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Takav isti sam na sajmu u BG kupio pre dve godine za 500 dindži. Pokrivio se skroz, a nakon 2 meseca su počeli da se odvrću ti šrafovi koji ga drže na okupu. Nakon 6 meseci se ceo raspao i nije mu bilo više pomoći. Bacio sam ga, a žao mi je što nisam sačuvao da slikam kako je to izgledalo :)

 

ne znam zasto se tvoj raspao, ali kao sto vidis gore, ja sam slikao moj primerak posle 6 meseci solidnog koriscenja (bas za stvari oko motora) i nista mu ne fali. sva je prilika da ce me sluziti jos godinama. ;)

 

 

inace, identican ovakav multi-tool ima da se kupi u radnji preko puta one gde sam ga uzeo, bukvalno 20 metara dalje, i cena je 2000 i nesto dinara. 1lud.gif

 

Ne znam. :neznam: Tada smo svakom od zaposlenih kupili po jedan i koliko znam niko više ga nema u životu. Mora da si ga nežnije koristio od nas. Obrati samo pažnju da ti ne poispadaju ti šrafovi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

Obrati samo pažnju da ti ne poispadaju ti šrafovi :takoje:

 

Kad smo vec kod srafova, i ja na Letherman Wave-u povremeno dotegnem srafove, i meni bi ispadali kad ne bih pazio :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Mene zanima kod Leathermana ovi modeli sto su presvuceni crnim oksidom, da li se to guli pri malo grubljoj manipulaciji (metal o metal, kamen itd.) ili je to neka dubinska fora pa da se ne guli. Lepsi mi je crni ali bi stvarno seljacki izgledalo ako se guli. Jel zna neko nesto o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Mene zanima kod Leathermana ovi modeli sto su presvuceni crnim oksidom, da li se to guli pri malo grubljoj manipulaciji (metal o metal, kamen itd.) ili je to neka dubinska fora pa da se ne guli. Lepsi mi je crni ali bi stvarno seljacki izgledalo ako se guli. Jel zna neko nesto o tome?

 

108.jpg

 

Baš me je zainteresovalo pitanje pa sam uzeo Supertool 300 koji imamo na lageru i koji je presvučen crnim oksidom... uzeo sam ključ i grublje "prodrljao" zubima kluča po njegovoj dršci. Vidi se trag da sam to uradio, ali nije se izgulio do sjajnog metala. Dakle ne guli se! :takoje: Ipak, jedno vreme dok je nov, ostavlja po prstima tamne mrlje kao kada čitaš novine.

 

Sa tim crnim oksidom presvlače i Leatherman MUT i MUT EOD alati pravljeni za američku vojsku koje ćemo uskoro imati u ponudi (čekam zvaničnu cenu). Bilo bi bezveze da mogu da se izgrebu:

 

leatherman-mut.jpg

 

Leathermanov reklamni spot:

 

 

Prvi utisci korisnika:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Uh,mnogo mi se svidjaju ova dva,ali razbijaju sa cenom.

 

EDIT:Nakon sto sam pregledao oba klipa zakljucio sam i da mi ne trebaju uopste,nisam u vojsci,pa jos,ne daj boze,americkoj...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Na MOL-ovim pumpama je neka akcija u toku za victorinox nozeve.naime na svakih 700 dinara sipanog goriva se dobije jedna markica koja je lepi u jedno blokce. Kada se skupi 25 komada mozete kupiti neki od njihovih nozeva po "smesnim" cenama....poredjenja radi RESCUE TOOL je 9000 a ovako je 4000......evo linka gde moze sve da se vidi....http://www.intermol.rs/sr/mol_u_srbiji/sipajte_za_victorinox_proizvode/

Moj prijatelj je uzeo pre neki dan SWISS CHAMP....:care:

 

Inace ja koristim Muela noz i imam neki multitool...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Uh,mnogo mi se svidjaju ova dva,ali razbijaju sa cenom.

 

EDIT:Nakon sto sam pregledao oba klipa zakljucio sam i da mi ne trebaju uopste,nisam u vojsci,pa jos,ne daj boze,americkoj...

 

 

 

MUT i MUT EOD mogu biti interesantni i lovcima.

 

Ja nisam lovac pa je moj izbor Leatherman Surge, ali prvo da prodam Wave :takoje:

 

Surge:

250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

S6304224-1.jpg

 

S6304225.jpg

 

 

S6304216.jpg

 

 

S6303046.jpg

 

S6303057.jpg

 

Evo nasao sam na netu slike na nekim forumima gde je postavljeno isto pitanje, koliko se gule i ostecuju modeli sa crnim oksidom. Nekima je i ovaj "ofucan" izgled bas cool, ali ja sam trenutno blizi tome da su sjajni modeli bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Markone,po cemu je surge bolji od Wave-a u praksi?I koja je razlika u velicini,ni jedan od pomenuta dva nisam video uzivo?

 

P.S.Na moju nesrecu,zemlja u kojoj trenutno zivim,Engleska,ima najrigoroznije zakone po pitanju nosenja nozeva.Naime,svi nozevi,perorezi,bilo koje velicine...,bilo koje namene su zabranjeni,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo nasao sam na netu slike na nekim forumima gde je postavljeno isto pitanje, koliko se gule i ostecuju modeli sa crnim oksidom. Nekima je i ovaj "ofucan" izgled bas cool, ali ja sam trenutno blizi tome da su sjajni modeli bolji izbor.

 

Dobro je dok ima da se bira :takoje:

 

 

Da dodam naknadno jer sam se setio:

Jedan naš kolega sa foruma je zamenio crni alat koji je dobio na poklon za sjajni zato što se bojao da ga ne izgubi negde u travi u polumraku ili mraku. Svako ima svoje gledanje...

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@Markone,po cemu je surge bolji od Wave-a u praksi?I koja je razlika u velicini,ni jedan od pomenuta dva nisam video uzivo?

 

P.S.Na moju nesrecu,zemlja u kojoj trenutno zivim,Engleska,ima najrigoroznije zakone po pitanju nosenja nozeva.Naime,svi nozevi,perorezi,bilo koje velicine...,bilo koje namene su zabranjeni,

 

Surge nije bolji drastično, ali mi je praktičniji sa jedne strane, iako je veći pa nekome zbog toga ne odgovara za svaki dan. Najveća razlika za mene je (osim veličine) je da mu se menja testera i turpija po potrebi. E sad, kašće neko: Pa šta? Pa ništa, sve dok ne želim da naoštrim sečivo na Wave-u a nemam kamen za oštrenje sa sobom. Kod Surge-a se turpija odvaja od alata i lako može da se upotrebi za oštrenje sečiva. Za mene je to dovoljno da pređem na Surge. Surge ima i dosta ozbiljnije makaze koje mi ponekad zafale na Wave-u koji ima makaze ali mnogo slabije. Zatim Surge ima šilo sa rupom za kanap/konac. Par puta mi je trebalo tako nešto da lakše odradim šta sam naumio. Wave nema tako nešto.

 

Ipak da napomenem da je Wave najprodavaniji!

 

Za Englesku proveri još jednom, jer mi je Dejv ranije pričao da je problem u UK sa Leathermanom taj da se oružjem smatra sve čije sečivo možeš da izvučeš jednom rukom. Dakle Wave je problem jer držeći ga u desnoj ruci palcem možeš da izvučeš sečivo, a recimo Leatherman Super Tool 300 ne bi trebalo da je problem jer prvo moraš da ga otvoriš i da upotrbeiš dve ruke dok ne dođeš do sečiva. Ali treba proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sve ove nuzice koje kupujem,skupljam pakujem uredno i ne pada mi na pamet da se setkam sa njima ovde.Oni ce dobiti svoju ulogu jednog dana kada se vratim kuci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Duze vreme trazim dzepni noz koji mozemo koristiti i u priroda a da nam bude od pomoci a ne da ga samo IMAMO!

 

Svideo mi se Victorinox Rescue Tool One hand i nameravam da ga uzmem!

Interesuje me da li ga je jos neko koristio osim Nemanje 88 ?

Akcija je na Molovim pumpama pa daju popust 60% na Victorinox pa se svasta moze kupiti za pristojjnu cenu!

 

 

Vec 6-7 meseci na privesku uz kljuceve nosim i Victorinox Signature lite. Izuzetan "urban EDC" nozic, koji uz glavno secivo ima male makazice, turpiju, hemijsku olovku i lampicu.

 

VgN1V_siglite.jpg

 

Neposredno pre toga sam pazario i Victorinox Rescue Tool One hand, bez neke preke potrebe, vec samo zato sto mi se neopisivo svidja. U praksi se pokazao fenomenalno.

 

RLlKV_resctool.jpg

 

Iz istog razloga planiram da uzmem i Victorinox Skipper, kao i Wenger New Ranger 51.

 

A sto se ozbiljnijih seciva tice, jednu Moru sam izgubio, uskoro bi trebao da je zameni Gerber Big Rock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja