Jump to content

Moto Zajednica

Swiss army,Victorinox,Wenger

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos
On 10/6/2019 at 9:50 AM, zarekg said:

Prvo, pa od jednog od najboljih domacih majstora. Bas nisi znao sta da kupis :jee:.

Pa nije to slučajno, dugo sam ispitivao teren ;-)

Čovek se zove Miroljub Stanković

Tel. +381643121043

Web: 

SMCUSTOMKNIVES.COM

 

 

Moj nož je model Kwaiken i bio je 60€ a futrola je bila 2000 din. Inače Miroljub radi futrole od Kydex-a a kožne futrole za njega radi Tale.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Jedan od multitool alata sto imam je dosao uz tako zvane Hesco Bastion gabione. Inace to je kompanija koja radi gabione od cincanog celicnog opleta i onda se to masinski puni za pjeskom zemljom ili slicnim agregatom i kao to bude odbrambeni zid.  E uz svaki paket gabiona oni i daju jedan malo veci multitool i jedan manji.  Veci je uraden od nehrdajuceg celika, i bar onako u ruci daje utisak kvalitetnog alata, vrlo robusne izrade.

IMG_20191009_105805.png

IMG_20191009_105744.png

 

A manji je obican gerber pocket size alat. Onako nista posebno tijelo od aluminijuma i alat od karbon celika.

Zgodnaj je za nositi sa sobom, cijena mu je inace kod njih oko 9 dolara. Ebay je inace pun oba ova alata po pristupacnim cjenama.

images (32).jpeg

 

Takode imam i jedan sklapajuci noz od Boker.a ima dvije celicne ostrice i mesingano tjelo sa umetkom odnosno drskom priodnog materijala. Vrlo je kvalitetno uraden i ima vrlo kvalitetnu ostricu koja se da vrlo lijepo naostriti mokrim kamenom. 

images (30).jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
13 hours ago, el_marco said:

Evo vam nozevi,sta im fali...Image result for impa zemun

Ne fali baš ništa. Odlični modeli noževa.

 

Samo ima jedna mala sitnica. Ta fabrika ne postoji više od 10 godina.

Šteta.

 

Odličan čelik,odlični modeli i sve moguće vrste.

Od onih malih,kuhinjskih do ozbiljnih lovačkih noževa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
10 hours ago, Sasha P said:

Ta fabrika ne postoji više od 10 godina.

Gledah skoro na RTS-u,da su deo uprave i majstori iz pogona pokrenuli novu proizvodnju i privatnom sektoru,ali rade samo izvoz,sada se ne mogu setiti nazva te firme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, Sasha P je napisao:

Ne fali baš ništa. Odlični modeli noževa.

 

Samo ima jedna mala sitnica. Ta fabrika ne postoji više od 10 godina.

Šteta.

 

Odličan čelik,odlični modeli i sve moguće vrste.

Od onih malih,kuhinjskih do ozbiljnih lovačkih noževa.

 

 

IMPA je proizvodila kvalitetne kuhinjske noževe decenijama unazad, a proizvodnju lovačkih i "borbene" noževe započela je krajem osamdesetih.

Kupoio sam prvi njhov lovački nož sredinom 1990. i bio je izvanredan u svakom pogledu, osim što je futrola bila od nekog tankog skaja i praktično neupotrebljiva. Upravo je zbog te futrole u jednoj akciji na terenu 1991. (dok sam se "tumbao" po nekoj šikari) moj nož probio i futrolu i pantalone i butni mišić sa unutrašnje strane (prošao sa jedne strane i izašao na drugu). Sreća da je bilo petnaestak santimetara niže od prepona, inače sam mogao da ostanem bez .....

Tada je i ovaj nož izgubljen. 

Posle sam došao u posed njihovog Tanto noža, ali je ta serija imala problem što se lako lomila (razlog je bio što je verovatno napravljena greška prilikom kaljenja pa je na leđima sečiva bilo prskotina još u proizvodnji).

Inače su već u to vreme počeli da prave i kvalitetne kožne futrole i nije više bilo problema sa njima.

Padobranska brigada je dobijala na testiranje neke njihove noževe (dok firma nije prestala da radi) i neki drugari još uvek imaju po koji komad iz tog vremena.

U svakom slučaju uglavnom vrlo kvalitetna sečiva.

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Koliko vidim po nekim drugim forumima, mnogi se ne bi slozili da je Impa pravila kvalitetne nozeve. Sad sto mi nismo znali za bolje tada je neka druga prica. 

 

Ja imam u kuci nekoliko starih Impa kuhinjskih nozeva. Nije to nista specijalno. Jeste da se lako naostre (sto im je najveca prednost) ali se isto tako brzo i istupe. Mada je i to bolje nego da imas noz koji je dugo ostar a onda ne mozes da ga naostris. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, zarekg je napisao:

Koliko vidim po nekim drugim forumima, mnogi se ne bi slozili da je Impa pravila kvalitetne nozeve. Sad sto mi nismo znali za bolje tada je neka druga prica. 

 

Ja imam u kuci nekoliko starih Impa kuhinjskih nozeva. Nije to nista specijalno. Jeste da se lako naostre (sto im je najveca prednost) ali se isto tako brzo i istupe. Mada je i to bolje nego da imas noz koji je dugo ostar a onda ne mozes da ga naostris. 

Kada pričam o kvalitet uvek imam na umu i cenu nekog predmeta za upređenje. Zaista bi bilo nerealno da tražim isti kvalitet noža koji košta 25 evra i onog koji košta 200 evra, ali nisu bili ni mnogo daleko od ovih daleko skupljih.

A to da mi tada nismo znali za bolj je daleko od istine jer je i tada mogao kod nas da se kupi nož najpoznatijih proizvođača. 

Ja sam imao prilike da dosta noževa "propustim kroz ruke" (na kraći ili na duži period), ili da sa mnom na terenu budu ljudi koji su imali neke noževe, pa na osnovu toga iznosim mišljenje.

Problem je kod IMPE bio u neujednačenom kvalitetu među pojedinim primercima, pa se dešavalo da jedan izvanredno drži rez (ništa lošije od mnogih neuporedivo skupljih marki) i ne lomi se, a da neki drugi ili ne drži rez, ili puca kao staklo na najmanje savijanje ili udarac.

A što se tiče kuhinjskih noževa kupio sampočetkom osamdesetih šest ili sedam komada (različitih modela, ali svi sa drvrnom drškom) i upravo mi je najveći problem bio da ih naoštrim. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Naravno, slazem se da je razlika u ceni velika samim tim i u kvalitetu. Ali kod nas je u to vreme od pre 30-40 godina u kucama retko bio kuhinjski noz a da nije Impa ili Famipa. To se kod nas proizvodilo i moglo je da se kupi. Bilo je i onih koji su donosili iz inostranstva kvalitet koji je i tada i sada kostao da ogromna vecina i ne pomislja na takve nozeve. 

 

Te Impe sa drvenom drskom imam i ja, na nekima je samo drska promenjena jer su stalno u upotrebi. 

Sto se tice ostrenja, ja sam malo smanjio ugao ostrenja i uopste debljinu iznad ostrice jer se tako bolje i lakse naostri, mozes da brijes. Ne drzi ostrinu ne znam koliko (ni supruga bas ne pazi uvek po cemu sece) ali je sasvim upotrebljiv. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Пао је после дуже времена,док је дошао на ред један leatherman                super tool 300,

Између осталог због овог писанија у овој теми. 

Дал је хир или потреба видећемо,али да је добар добар је!

F230EB08-FB45-4B98-9919-43EC8C59844A.jpeg

F104A9B1-3FF8-4714-97DB-44DF20D6C6DE.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Skoro kupio u USA Buck Inertia nož, svideo mi se što ima oprugu za otvaranje sečiva, pa se otvara jednom rukom bez problema. Doživotna garancija, od kad sam ga dodatno naoštrio, oštar je kao žilet i još drži tu oštrinu.  Sečivo je nešto deblje, pa je pogodan i za grublje poslove. 

20200515_090121.thumb.jpg.674872a6788d8099a519284686c4620a.jpg

 

20200515_090223.thumb.jpg.32bfaafadc008d4127b24c58a716348e.jpg

 

20200515_090427.thumb.jpg.9fafe725c9459269dd0e2090d16792b5.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, aca-pn je napisao:

Skoro kupio u USA Buck Inertia nož, svideo mi se što ima oprugu za otvaranje sečiva, pa se otvara jednom rukom bez problema. Doživotna garancija, od kad sam ga dodatno naoštrio, oštar je kao žilet i još drži tu oštrinu.  Sečivo je nešto deblje, pa je pogodan i za grublje poslove. 

20200515_090121.thumb.jpg.674872a6788d8099a519284686c4620a.jpg

 

20200515_090223.thumb.jpg.32bfaafadc008d4127b24c58a716348e.jpg

 

20200515_090427.thumb.jpg.9fafe725c9459269dd0e2090d16792b5.jpg

Aco, pazi se da te sa tim perorezom ne navata policija, jer se svaki nož sa oprugom za otvaranje sečiva smatra "skakavcem" i njegovo nošenje je zabranjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam imao takav noz, dali mi svorovci samo Gerber. Imao je tu rupu na sjecivu pomaknutu vise ka sredini, tako da se cas posla otvarao plcom, nije ni trebala opruga. Bio ostar ko zilet ali je mu je sjecivo bilo od nekakva cudna materijala (legure) pa kada se otupio nikad ga nisam naostrio kao sto je bio na pocetku

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja imam neki mali Victorinox , kupio u Snajperu u Beogradu pre par godina i do sada mi je zlata vredeo na raznim turama , kampovanjima , izletima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni su Victorinox proizvodi zakon, hoćeš džepni, kuhinjski, mesarski....
Oduševljavaju me kod svake upotrebe.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Posto sam uspeo uspesno da izgubim Buck koji sam prikazao par postova gore (vec drugi noz koji gubim u poslednjih par godina), shvatio sam da se meni ne isplati da kupujem kvalitetne nozeve :) 

Gledao malo sta ima da se kupi da je solidno i jeftino i na kraju se odlucio za Sanrenmu 710, za 17$ koliko sam ga platio (moze da se nadje i jeftinije) odlican je noz, stigao je ostriji nego sto je bio Buck kada sam ga kupio.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

Tako ti to ide kad imas dobru zenu pa dobijes na poklon dvije lijepe stvarcice :)

vidjecemo da li ce opravdati njihovu jaku cijenu, za sad su utisci fenomenalni 

163E1213-27BF-4A61-82C0-3882D99B6DF0.jpeg

539FE7BA-04E5-4106-8E13-92909C6178CE.jpeg

DB8374CE-C305-4AD7-8408-3DA39814A901.jpeg

FA130BCC-C003-4D31-A38B-4B55DEA24219.jpeg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Levo neki karambit, oštar djavolski, desno Ruike P128-SB. Ne vidi se na slici, izgleda skroz crn al je onako gun metal. 

20211120_224852.jpg

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja