Jump to content

Moto Zajednica

Swiss army,Victorinox,Wenger

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Veliki sam ljubitelj svajcarskih nozeva, koji su jako zgodni i za nas motoriste. Veoma su prakticni i svestrani i verujem da ima dosta Vas koji imate iste i cesto ih koristite, pa da podelimo misljenja :moto3:

Koji model imate, koliko dugo, da li ste zadovoljni, sta god da mislite da je zgodno da kazete...

Jako mi se dopada u zadnje vreme Wenger serija nozeva,koji su malo veci od klasicnih "svajcaraca",pa me zanima da li neko tacno zna koja velicina noza je dozvoljena da se nosi kod nas, tj. koja duzina ostrice?

Moj noz...

post-944-0-72128300-1317408760_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ne prodaje, samo se hvali :)

Haha :takoje:

Greskom je tema postavljena ovde,ako moze neko od urednika da prebaci temu u offtopic,ili mozda i moto opremu,kako god...

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Znao sam da ova tema zasluzuje mesto u "Moto opremi". :moto3:

Pozeljna je i slika stvarcice koje posedujete, a stvarno i puno bih bio zadovoljan ako neko zna da napise kolika je dozovljena duzina ostrice po zakonu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

mislim da je po zakonu dozvoljen nož sa sečivom do 11cm...ako se dobro sećam

 

Znao sam da ova tema zasluzuje mesto u "Moto opremi". :moto3:

Pozeljna je i slika stvarcice koje posedujete, a stvarno i puno bih bio zadovoljan ako neko zna da napise kolika je dozovljena duzina ostrice po zakonu.

 

Ne postoji dozvoljena duzina ostrice po zakonu.

....

 

Clan 2.

Oružjem, u smislu ovog zakona, smatra se svaka naprava koja je izrađena, prilagođena ili namenjena za izbacivanje projektila, gasa, tečnosti ili druge supstance putem potiska barutnih gasova, vazdušnog pritiska, gasa pod pritiskom ili drugog potisnog sredstva, kao i drugi predmeti čija je osnovna namena vršenje napada.

Oružje, po vrstama, može biti:

1. ....

7. hladno oružje, bokser, bodež, kama, sablja, bajonet i drugi predmeti kojima je osnovna namena napad. ....

 

Član 5.

Zabranjen je promet, nabavljanje, držanje, nošenje, popravljanje i prepravljanje vatrenog oružja sa napravama za prigušivanje zvuka, naprava za prigušivanje zvuka, teleskopskih nišana sa svetlosnim snopom, ili sa uređajem za elektronsko pojačavanje svetlosti ili infra-crvenim uređajem, rasprskavajuđeg i gasnog oružja, hladnog oružja i naprava koje nisu izrađene i prilagođene kao vatreno oružje.

 

Član 35.

Novčanom kaznom do 10.000 novih dinara ili kaznom zatvora do 60 dana, kazniće se za prekršaj lice koje:

 

1) nabavi, drži ili nosi hladno oružje, posebno oružje, napravu ili uređaj protivno članu 5. st. 1. i 2. ovog zakona, odnosno nosi lovačko, sportsko i posebno oružje protivno članu 5. stav 4. ovog zakona;

 

Zakon o oružju i municiji

("Službeni glasnik RS", br. 9/92, 53/93, 67/93, 48/94, 44/98, 39/2003, 85/2005, 101/2005)

 

 

 

Ako nosite noz kao oruzje onda ste prekrsili zakon bez obzira na duzinu ostrice.

A, ako ga nosite kao orudje, onda ga niste prekrsili, bez obzira na duzinu ostrice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

5+ za Leatherman Wave - koristim ga vec 6 godina neprekidno.

Samo mi se slomio najmanji srafciger, ali ga koristim kao shilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Uff, meni su ti mali noževi fetiš, ja pošto volim u slobodno vreme planinarenje i pecanje ne mogu bez oštrice ;)

Imam tri švajcarca a najgotivnija mi je "choppers" britva

ipelM_img0009gv.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

5+ za Leatherman Wave - koristim ga vec 6 godina neprekidno.

Samo mi se slomio najmanji srafciger, ali ga koristim kao shilo.

 

Joco, koji šrafciger ti se slomio? Onaj najmanji za naočare? Donesi kod nas, možda možemo da zamenimo u garanciji.

 

Inače i ja trošim Leatherman Wave, a pre toga sam poklonio nepoznatom srećniku Leatherman Skeletool. Međutim, možda sam trebao da uzmem odmah Surge :takoje:

 

Wave je već neko postovao sliku gore pa da se ne ponavljam...

 

Skeletool:

250.jpg

 

Surge:

250.jpg

 

PS za Wawe imam i dva dodatka koji su se milion puta pokazali jako zgodni:

 

BitKit Extension produžetak za nastavke:

 

350.jpg

 

BitKit komplet nastavaka:

 

250.jpg

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Deo kompleta alata za moj motor je i noz "svajcarac", isti kao paukov, sem sto nema makaze i onu kuku. Jos mi nije zatrebao sem za secenje kobasica kad na kampovanju zaboravim veci perorez sa buvljaka, al' neka ga u alatu, 'leba ne trazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Vec 6-7 meseci na privesku uz kljuceve nosim i Victorinox Signature lite. Izuzetan "urban EDC" nozic, koji uz glavno secivo ima male makazice, turpiju, hemijsku olovku i lampicu.

 

UVtJ5_siglite.jpg

 

Neposredno pre toga sam pazario i Victorinox Rescue Tool One hand, bez neke preke potrebe, vec samo zato sto mi se neopisivo svidja. U praksi se pokazao fenomenalno.

 

k6XIW_resctool.jpg

 

Iz istog razloga planiram da uzmem i Victorinox Skipper, kao i Wenger New Ranger 51.

 

A sto se ozbiljnijih seciva tice, jednu Moru sam izgubio, uskoro bi trebao da je zameni Gerber Big Rock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

@ markone

 

Hvala ti na poonudi, ali moj Leatherman je ikona - ne bih ga menjao ni za jedan drugi.

Ali razmisljam o kupovini jos nekog modela (mogao bih da se malo osavremenim sa Skeletoolom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

@ markone

 

Hvala ti na poonudi, ali moj Leatherman je ikona - ne bih ga menjao ni za jedan drugi.

Ali razmisljam o kupovini jos nekog modela (mogao bih da se malo osavremenim sa Skeletoolom).

 

Ok. Kako hoćeš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kakve su cene tih nozica nisam nikad obracao paznju?

 

Mogao bih jedan da pocnem da nosim :D

Mislim da cene idu od 1000,1500 dinara za najednostavnije,pa sto je nozic slozeniji i cena je slozenija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kakve su cene tih nozica nisam nikad obracao paznju?

 

Mogao bih jedan da pocnem da nosim :D

 

Cene su nenormalne, barem za naše plate. Vidi na sajtu Pegaza. Jedino što kad jednom kupiš, ubrzo zaboraviš na cenu, a kvalitet i upotrebljivost ostaju do prvog ostavljanja nožića u blizini dugoprstih zemljaka. :)

 

Meni se to veoma sviđa, volim takve stvarčice, samo mi se nisu davale pare. Leatherman Charge sam kupio polovan, jednostavno mi se nije davalo toliko para koliko je nov. Isto kao za Japanski motor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Victorinox Swisstool:

post-190-0-96592700-1318332042_thumb.jpg

 

 

Na jednom poslu koji sam radio, skoro svako je imao neki od Victorinox, Leatherman ili Gerber alata. Za Leatherman imam par primera kako su pucala klješta, dok Gerber u principu hvale (nije bilo nikoga ko ga je duže koristio, pa nemamo baš pouzdane podatke). Victorinox je prilično redak, ali ko ga ima - tvrdi da je bolji od ostalih. Ja ga imam sticajem okolnosti, nisam birao između firmi.... što se mene tiče, radi posao. Verovatno bi mi radio posao i bilo koji od ovih drugih :)

 

Victorinox Cybertool:

post-190-0-21798000-1318332061_thumb.jpg

 

 

Ova stvarčica je jako zgodna za razne sitne intervencije, prevashodno namenjena onima koji rade u IT sektoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja