Jump to content

Moto Zajednica

direktno ubrizgavanje vs karbovi?

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Kad direktno ubrizgavanje bude radilo 20 i kusur godina bez vecih problema tad cu ugraditi na motor, do tada samo karbovi. Odvijes 4 srafa i ispustis trunje i teraj.

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre sat vremena, 'Buta' je napisao:

Kad direktno ubrizgavanje bude radilo 20 i kusur godina bez vecih problema tad cu ugraditi na motor, do tada samo karbovi. Odvijes 4 srafa i ispustis trunje i teraj.

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 

Verujem da postoji dovoljno BMW-ova 1100 serije (R, RS, S, RT i GS) od 1993-ce pa na ovamo da te ubede da je sistem pouzdan(iji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 hours ago, 'Buta' said:

Kad direktno ubrizgavanje bude radilo 20 i kusur godina bez vecih problema tad cu ugraditi na motor, do tada samo karbovi. Odvijes 4 srafa i ispustis trunje i teraj.

Ko to ugrađuje, da metnem i ja na svoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 10/28/2011 at 10:38 PM, markoni-kg said:

Dobro narode, hvala svima koji su ucestvovali u diskusiji.... Posto cu na prolece, boze zdravlja, pazariti neko motorce do 750 ccm, mozda cu imati jos neku nedoumicu... u svakom slucaju, znam gde treba da se javim :hvala:

Posto si vec resio da Kawu izbegnes po svaku cenu, informisi se i o Z 750 i Z 1000 modelima. Posedujem jedan primerak, i pisem ti ovo iz licnog iskustva.  Ubrizgavanje goriva, 110 ks, tecno povlacenje od pocetka, vec od srednjih obrtaja ide kao voz, potrosnja (barem kod mene) ne ide preko 5,5 lit/100 km.

A ako ti zatreba neka dodatna info, mozes mi se obratiti i ti, a i bilo ko od kolega za pojedinosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/24/2017 at 14:41, biza je napisao:

samo se ovde meša direktno i indirektno ubrizgavanje,direktno je na čelo klipa a ovo o čemu je reč je ubrizgavanje u usisnu granu

Karburator sa elektronski kontrolisanim i ubacivanim gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Moj glas ide za karburatore.. kad je nesto neispravno treba servisirati tako da je potpuno sve jedno koji sistem. Ali, karbovi daju lepsi zvuk, onaj boom snage koji je kod fi linearan... A i ako dodje do kvara, veca je sansa sa karbovima se nekako dovuci do kuce.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Moped je napisao:

Moj glas ide za karburatore.. kad je nesto neispravno treba servisirati tako da je potpuno sve jedno koji sistem. Ali, karbovi daju lepsi zvuk, onaj boom snage koji je kod fi linearan... A i ako dodje do kvara, veca je sansa sa karbovima se nekako dovuci do kuce.

Slažem se, ali samo iz razloga da ako dođe do kvara lakše ga je otkloniti (ili bar doći do kuće). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Karb:

-Uredjaj za hladan start

-Sistem kanala za rad u praznom hodu (ler) 

-Sistem za rad u prelaznom hodu

-dizna za rad u praznom hod

-glavna dizna

-regulator rada u praznom hodu/prelaznom rezimu

-emulziona tuba

-sistem za odrzavanje nivoa goriva (plovak, iglica, sediste, lonce) 

-sistem za regulaciju pod opterecenjem (siber, membrana, iglica) 

-sistem za naglo opterecenje (membrana za brizganje goriva direkt) 

-TPS senzor za info o otvorenosti leptira/opterecenja

-pumpa niskog pritiska

* uvek gorivo u loncicima, dakle i u rezervoaru i u karbovima. 

 

Ubrizgavanje:

ECU, Dizna i klapna i pumpa VP. 

-

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

Karb:

-Uredjaj za hladan start

-Sistem kanala za rad u praznom hodu (ler) 

-Sistem za rad u prelaznom hodu

-dizna za rad u praznom hod

-glavna dizna

-regulator rada u praznom hodu/prelaznom rezimu

-emulziona tuba

-sistem za odrzavanje nivoa goriva (plovak, iglica, sediste, lonce) 

-sistem za regulaciju pod opterecenjem (siber, membrana, iglica) 

-sistem za naglo opterecenje (membrana za brizganje goriva direkt) 

-TPS senzor za info o otvorenosti leptira/opterecenja

-pumpa niskog pritiska

* uvek gorivo u loncicima, dakle i u rezervoaru i u karbovima. 

 

Ubrizgavanje:

ECU, Dizna i klapna i pumpa VP. 

-

Vrlo prosto i bez mnogo price objasnjeno.Medjutim uvek ima ono ali..kada ti se na primer na 3000km od kuce na Kavkazu ili negde u Aziji  motor ugasi i nece da upali a servisa sa kompjuterom nigde ni u najavi o delovima vec i da ne mislis sta onda.Da ne filozofiram mnogo ja sam za karburatore imao sam i motor sa elektronskim ubrizgavanjem znam da se to i ne kvari bas tako cesto ali sam sigurniji sa karburatorima. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisam pisao sta ce lakse da nas doveze kuci u slucaju kvara, nego je neko napisao da je karb prost. A karb je ubedljivo najkomplikovaniji sklop na SUS motoru. 

Ja ih takodje volim, ali ubrizgavanje je elegantnije, manje, stedljivije, preciznije. 

A to sto mi prvo gledamo s guzice, tj sta kad crkne, to je nas problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Nista ja nisam negirao sto si ti napisao izneo sam svoje misljenje i sta je meni prioritet......kod ubrizgavanja treba dodati jos i senzore i releje kao sastavni deo sistema

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Fabrike već godinama ugrađuju u motocikl delove i sisteme koji su njima jeftiniji za izradu a reklamiraju ih kao veliki tehnološki iskorak. Jeftinije im je da montiraju sistem za ubrizgavanje nego karburatore, da stave plastične farove koji se zamute posle par godina umesto staklenih, da stave plastični displej umesto analognih satova koji su mnogo skuplji za izradu... 

Alekre je u pravu, profesionalan remont karburatora košta a i upotrebom sistema za ubrizgavanje lakše se postiže manja emisija izduvnih gasova i zadovoljavaju sve oštrije ekološke norme. Meni se kao nekome ko ne voli elektroniku (i ako je silom prilika koristim profesionalno) karburator više sviđa i deluje mi kao pouzdanije rešenje. Manje secka na niskim obrtajima ali i što reče Sveta5 u slučaju problema negde gde servis nije pri ruci (što je uglavnom slučaj) lakše je naći rešenje.

Nadam se da zbog svega iznetog neću morati da se sada vatam za gušu sa onima koji eventualno misle drugačije. Ovo je forum i kao takav služi da se iznesu različita mišljenja pošto su nam i različiti uglovi posmatranja, platežna moć itd.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Malo stariji koji su početne kilometre pravili na motorima sa karburatorima i naravno jako često ako ne i na svakoj vožnji imali masne i smrdljive ruke na benzin verovatno više vole karburatorsko punjenje ( i sam sam jedan od njih) ali mladji koji ponekad i ne znaju kako izgledaju a još manje su ih rastavljali ( ne zameram ovo nikome) i nisu toliko vezani.Ne znam moźda umišljam ali nekako mi zanimljivije voziti motor sa karburatorima čak i miris izduva je nekako lepši.Verovatno je to samo 'žal za mladost" jer ipak ne postoji ni jedno racionalno opravdanje ali šta ćeš kada je to tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ja sam vise za ubrizgavanje bas iz tih razgloga koje ste naveli: manja potrosanja, bolje iskorisceno gorivo, laksa kontrola. Realno nisam imao kvarove ni na karburatoru ni na ubrizgavanju. Servis svakako postoji za oba sistema i verujem da je cena tu negde. E sad, meni je bitno da se vozam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Vozio sam nekoliko različitih japanskih mora, i uvek mi se više svideo karb. Jednostavno i prosto, nekako normalnije povlači, lepše se čuje. I trpi loše gorivo, đubre i ostalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Falkensee
  • Motocikl: Kawa zzr1200, ZRX1100

Da dodam samo, motorcikli je hobi, svidjaju mi se karbovi i imam ih. Sa druge strane, za auto F.I. je nezamenljiv.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja