Jump to content

Moto Zajednica

DUCATI 1199 2012.

Recommended Posts

  • .............., 92 postova

Kao sto rekose pametni ljudi onomad - ako ti recenica pocinje sa "Razmisljam se da kupim Ducati...", onda nemoj da ga kupis. Ducati se ne kupuje razumom, vec srcem.

 

Ja mislim da se nijedan talijanski proizvod ne kupuje razumom 1moto3.gif Za kupovinu razumom, tu su proizvodi iz Nemacke i Japana.

 

Ovakav motor ce verovatno kupovati iskusni vozaci koji ce ga prziti vikendima na pistama. Pored njih ce mozda kupiti poneki imucan covek da se malo provoza gradom, sto bi mi rekli da se malo pokaze! Toga je svesna ekipa u Ducatiju i zato i jeste nasvirala ovaj motor sa tolikom snagom.

 

Verujem da ce se slabo pokazati na testu izdrzljivosti, ali to kupce ovakvog motora ne interesuje, jer verovatno imaju u garazi jos par motora i naravno crveni Ferrari 1aha.gif

 

edit: zaboravio sam ponoviti - motor je prelep 1ooo.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

ne bih se slozio sa tim da se italijani kupuju srcem a nemci razumom,imam drugacija iskustva ali ok svako ima drugacija iskustva svoja ili je cuo od coveka koji je cuo od...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma ne radi se o uptrebi na ulici. Da se ode do kafica dva puta nedeljno i napravi 3500km godisnje je idealan.

 

Radi se o konstatnom kvarenju onih koji se koriste na stazi. T.j. ako nemas jedan ceo u rezervi ili delove i tri mehanicara a nameravas da se ozbiljno trkas treba da razmislis da li da se upustas sa Ducati-em. Govorim o prethodne dve verzije, ne znam kakva je situacija bila sa 999 i 916. Za ovaj novi ne mogu nista da kazem, covek kog ja znam da vozi za Ducat-i jos nije krenuo sa 1199. Cekam da pocne pa cu da javim kako se provodi. Prosle godine mu je 1198 konstantno bio u kvaru. Ima mehanicare i gomilu delova i nije se navozao.

 

Ti kvarovi koji se na ulicnom motorrad testu pojave na 10 ili 20 hiljada na stazi stizu mnogo ranije a javaljaju se i neki koji se na testovima ne javljaju.

 

Pnoavljam, nemam pretstavu da li je Panigale takav ili ne. Videcemo do kraja sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .............., 92 postova

Slazem se da je Ducati ekskluzivan motor, pa cesto sluzi za pokazivanje 1moto3.gif Oni koji su ga (pravo) vozili kazu da je to skroz drugaciji osecaj u odnosu na sve ostale motore i da se zbog toga Ducatiju ponekad oprasataju i precesti kvarovi.

 

Motor je vec postao prava egzotika zbog izgleda, a verovatno ce pruzati poseban osecaj u voznji upravo zbog veoma snaznog dvocilindrasa 1aha.gif

 

Da li ce taj dvocilindras imati ozbiljne probleme zbog tolike snage. videcemo 1ups.gif

 

 

ne bih se slozio sa tim da se italijani kupuju srcem a nemci razumom,imam drugacija iskustva ali ok svako ima drugacija iskustva svoja ili je cuo od coveka koji je cuo od...

Moj komsija uzeo polovnu Alfu 159 (2007) - auto bio kao bombon. Nas zajednicki drug uzeo BMW 5 (2003). Alfa prodana nakon 4 meseca, BMW jos uvek u komsiluku - bez kvarova samo redovan servis i vozi 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Moj komsija uzeo polovnu Alfu 159 (2007) - auto bio kao bombon. Nas zajednicki drug uzeo BMW 5 (2003). Alfa prodana nakon 4 meseca, BMW jos uvek u komsiluku - bez kvarova samo redovan servis i vozi 1nanana.gif

Imam Fiat Stilo 2002, jtd. kod mene je 3 godine. za to vreme sam imao 20 (i slovima "dvadeset") evra neplaniranih ulaganja.

Drug vozi bmw-a peticu karavan, ulozio je u taj auto onoliko koliko kosta moj motor (red velicine 1000 eur).

 

Na ovim prostorima vladaju ti mitovi i legende (a mahom gluposti) kad su u pitanju "nemacka, japanska, francuska kola" i neke trvijalne izjave tipa kad sam kupio hondu civic pricali su mi "japanski motori prelaze 100.000km i posle toga mozes da ih bacis". Honda Civic je naravno presla mnogo vise. Kad sam uzimao Stila, bila je prica "italijanska kola se stalno kvare i los im je kvalitet". Sad iz licnog iskustva znam da je to cista neistina.

 

Ne znam otkud ta fascinacija nemackom auto-moto industrijom, ali to je notorna glupost. Dok sam vozio Golfa i Pasata bio sam najbolji ortak sa majstorima ;) od kad fozim italijanski auto, oteram ga jednom godisnje na redovan servis i to je to. Verovatno su nasi gastarbajteri isli u nemacku da uce mehanicarski zanat pa su sa sobom doneli te nebulozne price o nemackoj tehnologiji jer za bolje nisu znali. Posle toga je je TAS sklapao nemacka kola, itd..

 

Sto se mene tice, nikad vise nikakvo vozilo iz Nemacke - ne pada mi na pamet da ovdasnjim mastorima zidam kuce od popravki. ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .............., 92 postova
Sto se mene tice, nikad vise nikakvo vozilo iz Nemacke - ne pada mi na pamet da ovdasnjim mastorima zidam kuce od popravki. ;)

 

Ti si jedan od retkih ljudi koji imaju tako dobra iskustva sa autima iz Italije, lepo je cuti da ima ljudi koji su sa njima dobro prosli 1zdravo.gif

 

Sto se tice auta iz Japana, moja koleginca sa faxa ima Toyotu Yaris i pricao sam sa njenim caletom - covek nema reci, auto ide samo na servis. Jos nijedan kvar nije imao 0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco

Ja se sa Alfama druzim vec 15 godina, a ovo sa 159 je budalastina pun gas. Taj auto se nekvari narocito ne JTD. A to da italijani neznaju da naprave auto i motor mi je nelogicno iz razloga da bi propali odavno i nebi postojali 100 godina. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Malo oftpic, ali moram da stanem u odbranu italijana, imao sam, vozio, i opet cu vrlo uskoro da kupim jednog, ovo da je devojka sa sela a auto iz nemacku najblje govori o mentalitetu srpskog naroda.Mnoooogo je bitnije ko je posedova to vozilo pre tebe nego u kojoj je zemlji napravljeno.

A sad ontopic, videh u novom sadu kod predstavnika 20000e osnovni model sa garancijom.. Zavaljam ninju, skupim jos 14000 e i kupujem kartu za novi sad u jednom smeru :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

...Jahao sam ga malo sad kad sam bio u Misanu na SBK...prelep je zaista, verovatno najlepsi motocikl trenutno a I prilicno je dobro spakovan, ja sa svojih 186 cm nemam problem da se smestim... 190 ks zvuci prebrutalno u V2 izvedbi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa to je logican potez...zbog sportskih homologacija, jer ce to slabo ko moci da sebi priusti

Vec su isplivale teorije kako je Panigale super za takmicenja tipa Stock (manje ili vise super) i da se postavlja pitanje koliko ce jos moci da se budzne a da to ne utice na izdrzljivost u duzem periodu vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Ovde svi pricaju ,drugar moj, niko nije vozio Ducati,sto bezveze komentarisu.

Vozio sam alfu 156 jtd ,samo redovan servis i nista dr.(sada opel ugradjuje fiat dizel motore posto je nemac bolji)

Vozio sam ducati Multistradu 620 do 42000km ni jedan kvar samo redovan servis .

Ko nezna ima wikipedija na netu pa moze da nauci da Ducati koristi samo kvalitetnu opremu za svoje motore da bi trajali, pocevsi od hellinih farova i optike ,brembo kocnica i na osnovnim modelima ,ekstra felni brembo i marchesini ...,

Dok Honda i na top modelu Varadera,Suzuki V strom ima trokrake felne i retrovizor iz 42 godine

Znam da su novi BMW koji se voze kod nas na trkama, stalno kod Spaleta u garazi crko menjac, procurela viljuska ... toliko o nemackom kvalitetu a da nepricamo o kardanima GS( za koji su dali mnogo novca )koji su mnogi nasi drugari menjali ...zbog kvaliteta naravno :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .............., 92 postova

Ulazim u off ali moram odgovoriti.

 

Raspitaj se malo po stranim forumima koje ne sponzorise Ducati kakvo iskustvo imaju firme koje su uzimale Ducati modele za trke. Svi porucuju - nikada vise. I svi redom spominju zalostan kvalitet komponenti. Gde ces veci dokaz od Rossija...covek sampion kada je presao u Ducati nema ga ni u romingu. Ako mi ne verujes, raspitaj se i tome, cak je i on sam rekao da je stanje uzasno sto se tice motora. Pored pouzdanosti imali su strasne probleme sa podesavanjima. To su cinjenice, drugo je sad sto bi neki voleli da je stanje drugacije.

 

I cisto da se razumemo, ja bih prvi hteo imati Ducatija da ga malo vikendom provozam. Ali pored njega bi bila Yamaha na kojoj bi redovno pravio akrobacije i vozio pod punim opterecenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li su resili problem sa rezervoarom koji se siri pod uticajem goriva koje sadrzi etanol?

 

Vozio sam ducati Multistradu 620 do 42000km ni jedan kvar samo redovan servis ...

Hajde molim te napisi nesto vise o tvom iskustvu sa ovim motorom. Na sta obratiti paznju pri kupovini, servisu, voznji...? Moze i na PP.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Isto kao i Ferrari,Ducati kada uzmes moras barem 1/5 cene da imas u rezervi za njegovo odrzavanje u narednih par godina.Iskreno ti testovi od 50000 km su nepotrebni za ove komete kojima je jedini cilj skidanje stotinki po krugu na stazi.Niko na ovakvom motoru za ceo radni vek ne predje koliko za 3 godine na putnom motoru.Mogu ljudi da pljuju po Ducatiju koliko hoce,ali postavite sebi pitanje kakav bi bio svet motocikala bez njega?Od prilike kao svet automobilizma bez Ferrarija.Ja imam i Ducati,i do sada sam imao 5 japanskih motora,i kazem da sa japanskih motora ne silazim 250 dana godisnje a ducati vozim samo po krivinama 2 vikenda mesecno.Obozavam i jedne i druge iz razlicitih razloga.Voziti i imati Ducati je specijalan osecaj,to je za mene luksuz,a japanski motor,bilo koj potreba.Ducati je u sobi preko zime pored radijatora,sa ciradom da slucajno ne pada prasina na njega a yamaha gde god stignem da je parkiram i iako je stara 15 godina sahranice 2 nova panigalea.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: s.selo
  • Motocikl: Ducati, Kawasaki, KTM

ducatia ili volis ili mrzis,ako vozis dukati neko vreme sve drugo pada u vodu,vozim dukati i nezamenjiv motor,a gluposti da ne traju,naprotiv cak i odrzavanje nije skupo, :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja