Jump to content

Moto Zajednica

DUCATI 1199 2012.

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nego, rekao sam da mi design nije po volji pa bih da kažem i šta mi se ne sviđa. Rep, nije što je kratak - to mi je OK. nego mi se ne sviđa ta donja krivina nekako je pomodna, liči na onaj američki elektromotor. Nikad nisam bio ljubitelj podrepnih auspuha te mi je to u redu. Druga stvar je nedefinisani (kerefekast) rezervoara a što je bio jedan od glavnih aduta 916 i njegovih naslednika.

Sve u svemu - da je Japanac bio bih fasciniran s obzirom da je Ducati mislim da su ponovo zaboli slepu ulicu kao sa onim kineskim farovima na 999.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nego, rekao sam da mi design nije po volji pa bih da kažem i šta mi se ne sviđa. Rep, nije što je kratak - to mi je OK. nego mi se ne sviđa ta donja krivina nekako je pomodna, liči na onaj američki elektromotor. Nikad nisam bio ljubitelj podrepnih auspuha te mi je to u redu. Druga stvar je nedefinisani (kerefekast) rezervoara a što je bio jedan od glavnih aduta 916 i njegovih naslednika.

Sve u svemu - da je Japanac bio bih fasciniran s obzirom da je Ducati mislim da su ponovo zaboli slepu ulicu kao sa onim kineskim farovima na 999.

 

Povlačim sve što sam rekao o Panegale-u!!! (sem praseta i tri gajbe piva za Ducatiste ako preživi Motorrad-ov test od 50K)

Ako Bayliss kaže da je neverovatan i ako ovaj video nije totalna laž onda je ovo THE sportski motor 2012:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Iskreno...prvi put (osim Multistrade), da mi se neki Dukati svideo....nesumljivo da su mu vozne karakteristike vrh..... za nase prilike to bi tesko bilo odrzavati i voziti svakodnevno kao Japanca... a i dalje cekam test izdrzljivosti.... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

Ako Bayliss kaže da je neverovatan i ako ovaj video nije totalna laž onda je ovo THE sportski motor 2012:

 

 

Jbg, covek je ipak autoritet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Reklamirali i Apriliju tako skoro...sve do jaja ...pa na testu....malo malo pa neka sitnica i cvrcccc.....

 

2 cilindra i 200 konja...mnogo je i za 4..... ko moze sebi da priusti takvu egzotiku...samo napred...ne zaboravite samo da na nasim putevima.... nema skoro razlike izmedju 140-190 konja....osim ako si opicen u glavu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Prve utiske i vremena dobicemo od Eddi Le Marra ... znas se da ce se terati samo (za sada ) u Stock-u,SBK ... Mislim da Stock krece pocetkom Aprila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Motor jeste perverzija...kada bih imao jedan ovakav ...sluzio bi mi da odem do Usca na kafu ponekad..... Ram ima samo malo vise od 4 kg.... nedaj boze da covek padne....za nase uslove da se obesis.....

 

Ja koji nisam ljubitelj Dukatija.... nemogu da ne napisem, da mi se jako,jako svidja......

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Jedva cekam uporedne testove sa japanskom cetvorkom i BMW S1000RR.

BMW je smanjio snagu ove godine zbog problema sa kvarovima..... Honda i Suzuki nisu nista ozbiljno menjali zadnjih godina...tako da po testovima nisu ni bili konkurencija prosle godine BMW-u i Kawasakiju.... videcemo kako ce oni proci ove godine protiv ovog Dukatija....

 

 

Mada i dalje mislim da Dukati nije motor za svakodnevnu upotrebu kao ostali navedeni.... ili bar nije u nasem okruzenju.... po meni je to motocikl za kolekcionara koji ima para ili za nekoga ko se ozbiljno bavi nekim drugim stvarima....

 

Ja vise cekam test na 50 000 km koji cak ni BMW nije prosao bez ozbiljnijih kvarova za razliku od Japanaca koji ga "preletese"...

 

Da nebude opet svadja Japan-Italija samo pisem o realnoj upotrebljivosti i odrzavanju koje je dostupno cak i nasem dzepu.....

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jedva cekam uporedne testove sa japanskom cetvorkom i BMW S1000RR.

BMW je smanjio snagu ove godine zbog problema sa kvarovima..... Honda i Suzuki nisu nista ozbiljno menjali zadnjih godina...tako da po testovima nisu ni bili konkurencija prosle godine BMW-u i Kawasakiju.... videcemo kako ce oni proci ove godine protiv ovog Dukatija....

 

 

Mada i dalje mislim da Dukati nije motor za svakodnevnu upotrebu kao ostali navedeni.... ili bar nije u nasem okruzenju.... po meni je to motocikl za kolekcionara koji ima para ili za nekoga ko se ozbiljno bavi nekim drugim stvarima....

 

Ja vise cekam test na 50 000 km koji cak ni BMW nije prosao bez ozbiljnijih kvarova za razliku od Japanaca koji ga "preletese"...

 

Da nebude opet svadja Japan-Italija samo pisem o realnoj upotrebljivosti i odrzavanju koje je dostupno cak i nasem dzepu.....

Narocito se slazem sa konstatacijom da ovo nije motor za svaki dan.

"OVO" je pravljeno za pistu i samo tu moze da se spozna sve sto ova sprava pruza. Ko kaze...i ne samo vezano za ovu spravu,vec za veliku vecinu sportskih masina...da je na ulici dosao do limita, ili je lud, ili ga vise nema, ili nikada nije isao na pistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ovi iz Ducatija apsolutno nemaju potrebe bilo sta da dokazuju, jer su vec objasnili neke stvari - 1199ccm, V2 motor, 195 KS!!! To i 4 u redu jedva izvlace... Slazem se da nema potrebe za toliko jakom masinom pri nasim uslovima voznje ( putevi, gorivo, vozacka kultura... ), ali da mi je da osetim kako vuku njegovih 195 KS od ( bukvalno ) 500 obrtaja, pa sve do kraja skale. O servisu necemo - nabrijani Italijan sa tolikom konjazom iz 2 cilindra :D Inace, lepota je diskutabilna stvar - generalno izgleda fenomenalno, meni se licno ne svidja. Nekako mi je 1098 najprihvatljiviji od ovih novijih Ducatija, ali i dalje mislim da je Massimo Tamburini dizajn 916-ice nesto najlepse na svetu, za sva vremena. Kao sto rekose pametni ljudi onomad - ako ti recenica pocinje sa "Razmisljam se da kupim Ducati...", onda nemoj da ga kupis. Ducati se ne kupuje razumom, vec srcem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja