Jump to content

Moto Zajednica

DUCATI 1199 2012.

Recommended Posts

  • .............., 92 postova

Iz tehnickog opisa i ovih slika vidi se da je Ducati dao sve od sebe da napravi revoluciju u moto svetu, a ne samo evoluciju i osvezavanje. Svaka cast Ducatiju i kada bolje razmislim cena koju su postavili za ovaj model je sasvim opravdana kada se vidi koliko je ova masina napredna u svakom smislu!

 

Ono sto ostaje jeste da vidimo kako se ponasa na cesti i kako ce "lezati" buducim korisnicima. Sumnjam da ce tu biti negativnih iznenadjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Svaka cast Ducatiju i kada bolje razmislim cena koju su postavili za ovaj model je sasvim opravdana kada se vidi koliko je ova masina napredna u svakom smislu!

Slažem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Nakon dugo vremena(od pojave modela 916), ponovo sam "trznuo" na neki novi motor.

 

Da bih si priuštio 916 SPS čekao sam i štedio godinama, a Panigale ako i budem jednom u mogućnosti kupiti, neznam dali ću tada uopće moći podići nogu preko njega :'( :(

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Tekst iz Moto Pulsa:

 

U svoj svojoj revolucionarnoj ljepoti predstavljen je Ducati 1199 Paginale, prepun elektronike i vjerojatno najveća zvijezda EICMA sajma u Milanu

 

Večer prije nego će se za novinare otvoriti EICMA sajam u Milanu, Ducati je svečano predstavio svoj novu uzdanicu i daleko najrevolucionarniji sportski motocikl u posljednje vrijeme. Ukratko, Panigale je sa 195 KS pri 10.750 okr/min za 25 KS jači, a sa suhom težinom od 164 kg za 7 kg lakši od svog prethodnika 1198.

 

Za jedno i drugo je najzaslužniji apsolutno novi Superquadro agregat, koji ne generira samo snagu nego je i ključni dio okvira. Na njega se s prednje strane nadovezuje aluminijska glavčina okvira, u koju je ukomponirana i zračna kutija, a sa stražnje strane jednoruka vilica i nosač stražnjeg kraja.

 

Osim toga, Panigale karakterizira i obilna upotreba elektronike. Tako već osnovni model 1198 Panigale dolazi s kontrolom proklizavanja, quick-shifterom, elektronski kontroliranom kliznom spojkom i ride-by-wire tehnologijom, dok ovjes čini kombinacija Marzocchi prednje vilice i Sachs stražnjeg amortizera.

 

Skuplja verzija S dolazi s kompletnim Ohlinsovim ovjesom, koji je uz to elektronski podesiv, a tu su i Marchesini kovani naplatci i aerodinamički dodac, te prednje svjetlo izrađeno u LED tehnologiji.

 

Vrhunac ponude čini model 1199 Paginale S Tricolore, koji je u osnovi jednak, modelu S, ali dolazi s novom generacijom DDA+ telemetrijskog sustava i ispušnim sustavom od titana. S obzirom na to da u seriji dolazi i s ABS-om (kod ostala dva modela ABS je dio dodatne opreme), Tricolore je i nešto teži i broji 166,5 kg u suhom i 190,5 kg u mokrom izdanju. Dizajn je, kako se i očekivalo, spektakularan.

 

 

 

smJzj_panigale4.jpg

 

gzEcl_panigale1.jpg

 

D354A_panigale2.jpg

 

F0NVf_panigale3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nakon dugo vremena(od pojave modela 916), ponovo sam "trznuo" na neki novi motor.

 

Da bih si priuštio 916 SPS čekao sam i štedio godinama, a Panigale ako i budem jednom u mogućnosti kupiti, neznam dali ću tada uopće moći podići nogu preko njega :'( :(

 

Hmmm, ne bih dao 916 SPS za 3 ove kerefeke. Govorim o dizajnu naravno. Ove karakteristike na papiru su fenomenalne jedini što nikako da saznam cenu. Neko reče da je ozbiljan konkurent BMW-u... zavisi koliko će da košta. I da li će da se kvari kao 10 i 1198.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Hmmm, ne bih dao 916 SPS za 3 ove kerefeke. Govorim o dizajnu naravno. Ove karakteristike na papiru su fenomenalne jedini što nikako da saznam cenu. Neko reče da je ozbiljan konkurent BMW-u... zavisi koliko će da košta. I da li će da se kvari kao 10 i 1198.

 

The 2012 Ducati 1199 Panigale comes with a two-year warranty and costs $17,995; the "S" version lists for $22,995; while the Tricolore goes for $27,995.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Je*es garanciju ako crkne kad ti treba. Moj drugar je posle 10 godina takmicenja na GSXR-u ove godine presao 1198. Nije on odlucio, tim presao naDukca. Ni jedan dan na stazi nije prosao da se nije pokvario. NI JEDAN JEDINI. Radi se o ptpuno novom motoru uz koji im je Ducati dodelio i gomilu dodataka. Sta mu znaci sto ne placa popravke kad ne moze da vozi kao covek. E ako je i ovaj Prangijale isti takav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Je*es garanciju ako crkne kad ti treba. Moj drugar je posle 10 godina takmicenja na GSXR-u ove godine presao 1198. Nije on odlucio, tim presao naDukca. Ni jedan dan na stazi nije prosao da se nije pokvario. NI JEDAN JEDINI. Radi se o ptpuno novom motoru uz koji im je Ducati dodelio i gomilu dodataka. Sta mu znaci sto ne placa popravke kad ne moze da vozi kao covek. E ako je i ovaj Prangijale isti takav...

Ma bre on ne zna da vozi 1198 1lol.gif ... Nije to Japanac pa da se rka, vec polako ... kao Rossi

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Meni samo nije jasno kakav su oni to pozitivan feedback dobili sa GP11 pa su napravili po istom receptu superbike masinu?! Da li ce imati istih problema?! I

Ipak ce se nova masina voziti ne samo po ulici vec i po šampionatima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Impresivno...prelepo..... ali nisam siguran bas da ce moci da se vozi po putevima kao sto su nasi.....sto Japanci uspevaju..... a cekam da vidim i test na 20.000 km- 50.000 neverujem da ce izdrzati,....sa ta dva famozna cilindra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Krenuo sam dati slican odgovor 0takoje.gif Nije Ducati za svkoga jbg 0ljut2.gif

 

Nije. Nije za pametne npr.

 

Ja sam pametan... :zvizduk:

 

Ali nisi iz prakticnih razloga (traknje npr.) kupio Ducati-a vec iz emotivnih.

 

 

@Charuga: I ja cekam taj test, da se smejem. Ako prodje suprotno ocekivanjima, kupujem prase i tri gajbe piva za Ducatiste s foruma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja