Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100R: Rad u leru

Recommended Posts

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Jel moze neko od iskusnijih BMW-jasa da mi kaze kako on treba da radi u leru,recimo kad stanem na semaforu.I recimo kada krenem da spustam obrtaje i legnem na kocnicu sa stisnutim kvacilom uguse se obrtaji,kao da imaneku rupu i onda ga vrati na tih njegovih 1000-1100rpm.Jel to i do sinhronizacije ili kvacila-upitnik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Imao sam isti problem i posle pola rasturenog motora ustanovim kvar .... LOSE GORIVO ! .... kad sipam na OMV toga nema kad sipem na NIS-u onda se desava da uvek kad pustim gas obrtaji idu do 500 a onda se sami vrate na 1000 ...

 

Kad promenis pumpu i gorivo nece ti se odmah izgubiti problem vec posle par voznji ....

 

MADA ! to je resenje pod uslovom da je motor sinhonizovan da je pumpa i filter goriva ok ... da su ventili nastelovani ... dizne ciste ....

 

ali prvo menjaj benzinsku pumpu ! meni to resilo taj problem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

NIS gorivo uvek!stvarno cu otici na neku pumpu malo dalje od mog nosa da probam kako ce raditi sa drugim gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Sipaj Euro bezolovni na OMV ... malo da ''isperes'' mashinu problem nece nestati odmah vec posle par voznji .... obavezno javi rezultate !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kod R1100R je bio jedan rele (ako se ne varam žute boje- CCP-CatCodePlug), koji je definisao mapu paljenja u odnosu na gorivo i koji je bio različit u zavisnosti od države u kojoj je bio motor prodan. Možebiti da če se kod tebe promeniti rad motora ako zameniš taj rele....

pogledaj OVDE i pođi do slike na levoj strani gde su ti releji....on je pod brojem 06

 

Inače evo ti malo legende u zavisnosti od verzije Motronika i države....isto je za R1100R

 

Codeplug Tabel

Type GS Model Plug Colour Connected pins BMW part number Motronic version

R850GS cat Gold yellow 30 - 87 - -61368366282- 2.2

R850GS cat 25Kw Grey 30 86 87 - -61368366623- 2.2

R850GS non-cat -no plug- - - - - - -2.2

R850GS non-cat 25Kw Olive yellow 30 86 - - -61368366621- 2.2

R1100GS cat Pink 30 - 87 87A -61368366625- 2.2

R1100GS non-cat Beige 30 - - 87A -61368366551- 2.2

R1100GS cat Swisserland Dark brown 30 86 87 87A -61368366624- 2.2

R1150GS cat Gold yellow 30 - 87 - -61368366282- 2.4

R1150GS cat 91ROZ Grey 30 86 87 - -61368366623- 2.4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kod R1100R je bio jedan rele (ako se ne varam žute boje- CCP-CatCodePlug), koji je definisao mapu paljenja u odnosu na gorivo i koji je bio različit u zavisnosti od države u kojoj je bio motor prodan. Možebiti da če se kod tebe promeniti rad motora ako zameniš taj rele....

pogledaj OVDE i pođi do slike na levoj strani gde su ti releji....on je pod brojem 06

 

secas se onog R1100RS-a sto sam imao muke oko njega ... on je imao zuti rele za mape ... taj zuti rele je mapa za goriva losijeg kvaliteta .. koliko sam skontao da je kao dodatna opcija da imas to na motoru zbog putovanja ,jer u razlicitim zemljama su razlicita i goriva... bas zbog toga da ti ne pravi problem kod razlicitih goriva jer u americi recimo koriste goriva manjih oktanskih vrednosti .. uz taj rele na motoru ide i nalepnica pored cepa na rezervoaru na kojoj pise nesto '' 92 OKT" i jos nesto ...

Tako sam ja na onom RS-u zamenio komp i stavio isto od RS-a i motor ne radi ... proradio je tek kad smo stavili komp od GS-a ... Kasnije smo zakljucili da menjanje kompa mora da prati i menjanje relaja za mape jer postoji za razlicita trzista .. taj RS je uvezen bio iz Engleske ...

 

Da smo sve to znali na pocetku ne bi u onoj temi ispisali onoliko strana :moto3:

 

 

Mada kolega prvo nek proba gorivo jer je to naj bezbolnije i iz iskustva je vrlo moguce da je to u pitanju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kod R1100R je bio jedan rele (ako se ne varam žute boje- CCP-CatCodePlug), koji je definisao mapu paljenja u odnosu na gorivo i koji je bio različit u zavisnosti od države u kojoj je bio motor prodan. Možebiti da če se kod tebe promeniti rad motora ako zameniš taj rele....

pogledaj OVDE i pođi do slike na levoj strani gde su ti releji....on je pod brojem 06

 

secas se onog R1100RS-a sto sam imao muke oko njega ... on je imao zuti rele za mape ... taj zuti rele je mapa za goriva losijeg kvaliteta .. koliko sam skontao da je kao dodatna opcija da imas to na motoru zbog putovanja ,jer u razlicitim zemljama su razlicita i goriva... bas zbog toga da ti ne pravi problem kod razlicitih goriva jer u americi recimo koriste goriva manjih oktanskih vrednosti .. uz taj rele na motoru ide i nalepnica pored cepa na rezervoaru na kojoj pise nesto '' 92 OKT" i jos nesto ...

Tako sam ja na onom RS-u zamenio komp i stavio isto od RS-a i motor ne radi ... proradio je tek kad smo stavili komp od GS-a ... Kasnije smo zakljucili da menjanje kompa mora da prati i menjanje relaja za mape jer postoji za razlicita trzista .. taj RS je uvezen bio iz Engleske ...

 

Da smo sve to znali na pocetku ne bi u onoj temi ispisali onoliko strana :moto3:

 

 

Mada kolega prvo nek proba gorivo jer je to naj bezbolnije i iz iskustva je vrlo moguce da je to u pitanju ...

 

taj rele nije kao dodatna opcija.....taj rele se isporučivao (več ugrađen na motoru) u zavisnosti od tržišta gde se motor prodavao i to sve u svrhu ekologije....naime promenom mape motronika promenili su se i parametri , tako da si dobivao čistije izduvne plinove.

Naime neke zemlje imaju isti kvalitet benzina, ali su zato davanja puno veča u zavisnosti od izduvnih plinova,pa tako su i motori skuplji...nemci su to rešili sa različitim mapama i različitim relejima (mada to nije rele več samo komad žice u kučištu releja).

Od 2004- te mape motronic sam prebacuje u zavisnosti od kvalitete benzina (več postoji "knock sensor"-senzor klenkanja) i od 2004-2007 godine imaju svi motori sve mape....od 2007 pa nadalje mape se posebno ubacuju i naplačuju nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dobro, znam da to negde imam, ali postoji li spisak svih mogucih opcija sto se tog relea tice, sa opisom svake?

koliko mi je poznato, neki momci sa ADV ridera su se igrali sa tim i testirali na dynojetu, jer jih je nerviralo da motori rade na dosta "siromašnoj" smeši....negde na ADV rideru imaš i njihova saznanja u vezi toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja mislim da ce bolje gorivo i sinhronizacija to resiti !

 

Druže, mali savet......pre sinhronizacije proveri ventile (i aksialni i radialni zazor), proveri svečice,menjaj vazdušni filter i proveri da ti negde ne vuče falš vazduh (pogotovu proveri gume oko tela leptira i onu gumenu kapicu gde idu creva za sinhronizaciju). Boxer je izuzetno ostljiv na prljav vazdušni filter i falš vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

zapusi tu rupicu necim ... pa vidi mozda ti to resi problem ... nadji neku gumicu koja bi odgovarala ... moze i neko malo crevce koje bi sa jedne strane zapusijo nekim srafcetom ....

 

mozda ti kroz tu ispucalu gumicu vuce fals vazduh pa zeza ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Odgovara gumica od golfa za zaptivanje dizni. U NS-u kosta 30 din. komad.Odnesi dizne na ciscenje , a sam ocisti ona dva zuta vijka za vazduh, samo pazi da neostetis oring gumice jer one zaptivaju i drze vijak da se neodvrne u voznji. Izvrni ih i lepo ocisti vinom smirglom konuse a zatim osecajno zavrni do kraja i vrati dva kruga. Slicno mi se desavalo sa lerom kao kod tebe, ali posle ovog postupka sto sam napisao motorce odlicno radi. Dizne ciste u kadi sa ultra zvukom svi majstori koji servisiraju karburatore za kola. Kod nas kosta 1000 din. komad.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja