Jump to content

Moto Zajednica

Primjer protesta motorista iz Istre

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Umag
  • Motocikl: Honda CBR1100XX - full power Yoshimura exaust system

Prebačeno sa www.autoportal.hr

 

četvrtak, 16. kolovoz

MOTO PROSVJED ISPRED TUNELA UČKA IZAZVAO ZASTOJ

Iz protesta tunelarinu plaćali sitnim kovanicama

 

Motociklisti koji u velikom broju prolaze tunelom Učka po drugi put organizirali su moto prosvjed koji su duhovito nazvali ‘lipa po lipa’. Motociklisti su s pravom nezadovoljni jednakom cijenom tunelarine za motocikle i automobile koja se naplaćuje za korištenje tunela Učka. Kako prvi prosvjed nije imao nikakve (re)akcije od tvrtke koja upravlja tunelom Učka, s najnovijim moto prosvjedom koji nije bio protiv propisa pokušali su ponovno izvršiti pritisak na tvrtku i obavijestiti javnost o ovom problemu.

 

 

Nije logično da motociklist za jedan prolazak tunelom Učka plaća isti iznos 28 kuna kao i osobni automobil

 

Prosvjed je organiziran na originalan način i nije protuzakonit. Najme, sudionici prosvjeda su na svojim motociklima došli na naplatne kućice ispred tunela Učka i tunelarinu platili kovanicama od jedne lipe. Koncesionar BINA-Istra motocikle svrstava po svom cjeniku u 1. kategoriju vozila u kojoj su zajedno motocikli i osobni automobile, te naplaćuje za prolazak kroz tunel Učka u jednom smjeru 28 kuna. To znači da su motocikisti plaćali tunelarinu sa 2.800 kovanica od jedne lipe, za što je blagajnicima u naplatnim kućicama trebalo puno vremena, pa su se stvarale na ulasku u tunel velike kolone.

 

 

Originalan protest plaćanja sitnim kovanicama nije protuzakonit, a možda prisili koncesionara konačno na (re)akciju

 

Motociklisti su samo doslovno provodili zamolbe da se pripremi sitan i točan iznos pri naplati cestarine, kako se ne bi zadržavao promet na naplatnim kućicama. Moto prosvjednici su najavili, u slučaju da se cijene ne promjene, da su spremni svaki dan dolaziti na tunel Učku i plaćati u sitnim kovanicama. Ne treba smetnuti da se na tunelarinu za Učku ne obračunava PDV koji je država velikodušno oprostila koncesionaru, a sjećamo se da se skupljao novac i po školama kako bi se financirala izgradnja tunela Učke.

 

Epilog: Koncesionar BINA Istra uputio nam je poziv za sastanak ( sa predstavnicima moto klubova )  ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Sad sam gledao i kklip na ovu temu.Svaka im cast vrhunski odradjen posao.Zamislite ljudi koji motorom moraju da prodju vise puta nedeljni kroz tunel.Nije tesko ozracunati da mogu da ostave i vise stotina kuna, a da bi shvatili koliko je to dodajte samo jednu nulu pa cete dobiti priblizno iznos u dinarima.Ispada da ti treba isto para za putarine i tunelarine kao i za gorivo.

Jos jednom moja podrska za Hrvatske bajkere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Sad sam gledao i kklip na ovu temu.Svaka im cast vrhunski odradjen posao.Zamislite ljudi koji motorom moraju da prodju vise puta nedeljni kroz tunel.Nije tesko ozracunati da mogu da ostave i vise stotina kuna, a da bi shvatili koliko je to dodajte samo jednu nulu pa cete dobiti priblizno iznos u dinarima.Ispada da ti treba isto para za putarine i tunelarine kao i za gorivo.

Jos jednom moja podrska za Hrvatske bajkere

Eto jos jednog nacina da sve bude regularno a j..itacno!!!

Kako bi to bilo na naplatnoj rampi kod nas, to je nacin koji moze dosta da promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

moja podrska za Hrvatske bajkere

Eto jos jednog nacina da sve bude regularno a j..itacno!!!

Kako bi to bilo na naplatnoj rampi kod nas, to je nacin koji moze dosta da promeni.

 

eto, javi kada hoces, ja odmah dolazim da to uradimo ovde. Dobre ideje uvek treba prepisati, samo treba voditi racuna da se odabere ili mesto sa najmanje rampi, ili dovoljno motora da pokriju sve rampe, povescu i TV ekipu da snima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

svaka vam chast i na ideji i sprovodjenju iste!

 

ljudi, kad mozhemo da skupimo toliko motora na jednom skupu mozhemo i jednu trecinu toga pa da ideju sa naplatnim rampama sprovedemo u delo!

mislim da to treba na jednom skupu da se organizuje odlazak do najblizhe naplatne rampe u sklopu defilea...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Super ideja! Samo, moj paranoični mozak već vidi zajedljive srpske automobiliste koji od pozadi trube i je*u širu i užu familiju... možda se neki ludak i zaleti pa napravi belaj....

 

Nego, koliko je kod nas putarina? (Ozbiljno, nemam predstavu - ne vozim se auto putem). Naša najmanja kovanica je 1 din (ili .5, ne sećam se da li je to izbačeno?) Znači, za putarinu od 100 kinti, treba 100 novčića... puta X motora... Susjedi, kak ste to organizirali? Banka/pošta, ili je svak skupljao sitniš? Pa onda, treba to i poneti, a da se ne razvale džepovi na jaknama :) Da li ste na rampi brojali lipu po lipu, ili ste im dali kilo gvožđa pa da oni broje?

 

Ima tu par tehničkih i bezbednosnih detalja, nije to tako jednostavno.... Opet, bravo za ideju, moram priznati da mi je malo krivo što se mi nismo setili prvi  ;D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

uuuu pa daj mi na sozinu nasu 2.5 eura da placamo kovanicama od cent znaci 250 kovanica, dok nasi strucnjaci ono minijaturno izbroje pored redovnih guzvi od stotinak metara , moze to biti pola dana dok se prodje , pregenijalno svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Divim se organizaciji i sloznosti. Moje misljenje je da to ovde nikada ne bi uspelo... Broj najavljenih ucesnika bio bi direktno srazmeran broju dana do dana "D".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

svaka čast ljudima na ideji!

 

 

ali kod nas... ne znam za vas ali ja nemam zašto da protestujem, ja ne plaćam putarinu a i ne mislim da počnem. verujem da je tako i kod većine.

 

 

ako počnu da nas jure ili nešto (a to bi voleo da vidim) onda može i protest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ovo je fantastična ideja.Predlažem da i mi uradimo slično na naplatnoj rampi auto-puta, a za to možemo iskoristiti prvi sledeći moto skup u Smederevskoj Palanci.Obzirom da auto put nije daleko možda bi mogao i defile da bude kroz naplatnu rampu, ako se organizatori slože.Svako može da se snađe za 80-100 dinara  kovanog novca u prodavnici u svom kraju.Ne bi bilo loše i najaviti medijima ovaj svojevrsni protest, mislim da bi i njima bilo interesantno, a preko njih bi mogli izraziti naše nezadovoljstvo visinom putarine za motocikle.

Evo posla za momke koji hoće da prave peticiju za registraciju, ovo je jednostavnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Ideja je ok , ali za pocetak mislim da se treba fokusirati na 2- 3 rampe jel ako bi krenuli na sve rampe to bi bio totalni kolaps , zamislite bubanj potok  nedelja , ljudi se vracaju sa godisnjih odmora, vikenda.........

Katastrofa , mislim da ne bi trebali da ispastaju neduzni ljudi cekajuci na rampi vise satii po najvecoj vrucini sa malom decom, starim osobama umorni od puta i sa ko zna sa kojim problemima dolaze i sta ih je do tada snaslo na putu ....... a tu su i kamionisti ,autobusi .............

napravila bi se kolona do prvog izlaza sledecega na 2-3 km ili iskljucenja ako ne i vise , zamislite da dodje do nekog udesa ili nekome pozli a ne moze da prodje ili hitna pomoc da dodje. ....................

a svakodnevno se transportuju povredjeni ili bolesni iz drugih gradova u Beograd, sve bi to bilo lepo kada se nasi vozaci ne bi nasli i u zutoj traci pa da ne smetano prolaze vozila pririteta........................

Mozda gresim mada..........

 

Licno bi  voleo da se okupimo u vecem broju pa pred neku resorno ministarstvo blokirajuci ulicu na par sati ili nesto slicno ......................

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

U pravu je Cosmossat. Da ne blokiramo bas sve, ali barem 2/3. A i Sozina...2.5 eura za prolaz...

 

Crnogorci, svratite kod nas, a mi posle do vas na protest  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja