Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM KROS-ENDURO MOTOR

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Verujem da vredi ali to mi je u ovom trenutku mnogo novca ( tj.nemam toliko novca :staa: ) .

Hvala na ponudi !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovo je na primer po meni dobra prilika samo ako je sve u redu tj. ako je onako kako covek u oglasima pise .

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/yamaha-xt-oglas-29069/

Iskreno bas sam se nameracio na KLX ali vidim da ovde na forumu nema mnogo da se voze da bi nekog pitao za misljenje . Mozda i gresim sto se tice tog motora ali bas bi ga probao da vidim kako ce da se pokaze na Rtnju :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nesto mi cudan taj klx . Prvo verovatno je pogresio sa kubikazaom a drugo ( iz iskustava ) ima rezervoar iz jednog dela koji je samim tim i siri . Po meni je to mana jer mi vise odgovara za offroad uzi rezervoar .

meni izgleda lepo a rezervoar se moze zameniti, godiste je dobro, i onako na slici... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Meni onaj rezervoar izgleda neki aftermarket tipa Acerbis, samo ne znam kako je ofarban obzirom daa ne moze da se farba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Frbao sam ja takve rezervoare nije problem ako se lepo pripremi .

 

Sto se tice tog rezervoara bolji je od onog klasicnog sto ima dve plastike sa strane u slucaju pada . Taj rezervoar je bas zilav i tesko ce da se probusi a mnogo dobro cuva hladnjake . E sad sa onim metalnim , sto ima plasticna krilca preporucljivo je da se izvari neki jaki l profil okolo hladnjaka da se bar koliko toliko sprece ostecenja pri padu .

 

Pogledacu ja i njega . Sad ne zurim a bitno mi je da nadjem zdrav motor da me posluzi godinu , dve , jer ne nameravam nista za to vreme da kupujem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: SUZUKI GSX650F K8

Yamaha XT 600 Z Tenere,1989 god,na mom imenu,registrovan do 27.06.2012,uradjen servis,nove gume,perfektan agregat.Motor je vrlo pouzdan,komforan,lako se vozi i veoma je mali potrosac!!!Jednostavan za odrzavanje!Jedan cilindar,jedan karburator,jedna svecica!!!U besprekornom stanju!!!Uvezen iz Svajcarske PRVI vlasnik u Srbiji !!!

Cena 1400 evra!

Kontakt tel:061-600-6037

 

YAMAHA JE PRODATA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Svaka cast na prodaji .

 

Ko ima sta da proda neka okaci ovde vidis da coveka poteralo .

 

Jos u potrazi za dobrim KLX-om . Ili nesto slicno ????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja ti preporučujem XT600, dosta su pouzdane, jeftine i dobre, postoji tema na forumu, pa se raspitaj :takoje:

 

Čini mi se da je KLX redak kod nas :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Imao sam druze xt 600 i nije ono sto meni treba . A kojim slucajem taj motor tj.vlasnig mog motora je i otvorio temu Xt600 all in one ili tako nesto . MOtor je ekstra nema mane ali nije to ono sto meni treba . Xt 600 je vise enduro nego kros . Poredjenje kao xt i tt ili ttr i klr i klx . Ali hteo bi motor sa vodenim hladjenjem i zato sam se odlucio za KLX .

 

Znam ja sta bi da imam para . Lego bi jedan DRZ samo tako . Sad ce Aca da se javi od negde sigurno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Pre dva meseca sam uzeo od Baneta (Vodenog Zeke) KLX 650 . do sad napravio oko 2500km

Otprilike kao sto si rekao par postova iznad..odlicno ogibljenje,dobro poteze iz svih obrtaja,jako povozan motor,a i izgleda mladji nego sto jeste 1oda.gif

Samo dobre gume..i pun gas 1moto3.gif

 

PS. A Rtanj na prolece 1oda.gif

 

 

yS64w_klx1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sad necu da spavam cele noci .

 

Motor ti je vrh , takav i trazim . Naravno da cemo na Rtanj samo se javi i idemo . A do tada se nadam da ulovim i ja jednog ovakvog :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Vidi ovako druze . U sustini mozda je bolja varijanta ali sta je kod mene u pitanju . Prvo trebao bi da bude na alnaser ( pricam u vezi svih motora ) jer imam problema sa kolenima . Drugo pozeljno je da bude vodenjara jer nas offroad se mnogo razlikuje od vaseg offroada . Samo jedno izlazenje na Rtanj ( naveo sam to ko primer a ima i ekstrenijih slucajeva ) gde je voznja stani okreni se sklizni padni i dosta stajanja motora u mestu po meni dosta muci masinu . A tu su i nasa svakodnevna pentranja i najvise se vozi u prvoj gde vazdusare nemaju dobro hladjenje . Ne kazem ja da ce nesto da im fali ali vise bi vodeno hladjenje da malo olaksam dusu masini . Ne jurimo mi poljskim putevima i ne vozimo brzo jer nas vise ineresuje suma i samo suma bez staza i puteljka .

Zato mi je prednost vodeno . Da je tt vodeno ne bi se ni razmisljao . Ovako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

... Da je tt vodeno ne bi se ni razmisljao . Ovako ;)

 

Pogresno razmisljanje, prijatelju.

Razumem da honda XL oce da pregreje i da napravi neku stetu u oblasti glave motora, ali to se kod ispravnog TT-a ne desava.

Vodeno hladjenje je jos rizicnije za spore voznje - brda, sume,... Kod vodenog bas mora da postoji protok kroz hladnjak, sto su mnoge fabrike, a i majstori pokusali da rese dodatnim ventilatorom, i onda opet svi savetuju da treba brze voziti da bi bilo pravilno hladjenje.

A dobar, ispravan vazdusnjak je samom svojom konstrukcijom, fabrickim zazorima, kvalitetom materjala,... predvidjen da radi i po ceo dan u mestu ( kad je u ispravnom stanju i kad se koristi odgovarajuce ulje)

Da nepricam o pucanju creva, crkavanja semeringa vodene pumpe ( pa kad pomesa vodu i ulje - pa takav buckuris sjebe i menjac ), pa izbijanje dihtunga glave, pa ti promenis dihtung a pocnu da se cupaju brezoni glave od pregrevanja ili godina ili oruk majstora, ...

To sve kod dobrog vazdusnjaka nemoze da se desi - ovde prvenstveno mislim na TT, TTR

A sto se tice kurble pitaj lencugu ( koji je bio najveci protivnik kurblanja :stabre: ) kako pali ispravan TT kad se dobro usteluje !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sve to sto si napisao si u pravu nema sta . Samo me interesuje jedno . Kada su vazdusnjare toliko dobre zasto ih vise ne prave ?

 

Sta je sa

DRZ

WR

KTM

.......

 

Svi su vodeno . Zasto ?????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koliko ja znam, prelazak na vodeno hladjenje ima neke veze sa ekologijom tj. Euro2, 3 i sl. standardima. Cini mi se da postoji obaveza da za neku godinu proizvodjaci sve modele prave sa vodenim hladjenjem (cak i BMW boxer modele, Moto Guzzi i sl.), vec postoji koncept GS-a sa vodenim hladjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Sve to sto si napisao si u pravu nema sta . Samo me interesuje jedno . Kada su vazdusnjare toliko dobre zasto ih vise ne prave ?

 

Sta je sa

DRZ

WR

KTM

.......

 

Svi su vodeno . Zasto ?????????

 

Da bi ustedeli na tezini

Da bi novi menadzeri i projektanti zaradili svoju platu :zvizduk:

Da bi mogli da koriste nekvalitetnije materjale ( samim tim i jeftinije - pa je profit veci )

Da bi povecali prodaju rezervnih delova

.

.

.

 

Nekazem da nebi i ja voleo da posedujem i odrzavam neki od tih novijih modela, ali znam da to mnogo vise kosta - a cinimi se da je negde pisalo da je ogranicen budzet za kupovinu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jeste druze sve je to lepo ali i nije . Trebalo bi da se postavi jedna ovakva teme da li su bolji vazdusno ili vodeno hladjeni motori . Bilo bi bas interesantno gledati prepucavanje .

 

 

Moj budzet za kupovinu ovakvog motora je do 1500 evra a tu moze da se nadje dobar KLX .

 

Sto se odrzavanja tice mislim da gresis . Nema neke bas razlike u odrzavanju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Jeste druze sve je to lepo ali i nije . Trebalo bi da se postavi jedna ovakva teme da li su bolji vazdusno ili vodeno hladjeni motori . Bilo bi bas interesantno gledati prepucavanje .

 

 

Moj budzet za kupovinu ovakvog motora je do 1500 evra a tu moze da se nadje dobar KLX .

 

Sto se odrzavanja tice mislim da gresis . Nema neke bas razlike u odrzavanju .

 

Ok

 

Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Imao sam druze xt 600 i nije ono sto meni treba . A kojim slucajem taj motor tj.vlasnig mog motora je i otvorio temu Xt600 all in one ili tako nesto . MOtor je ekstra nema mane ali nije to ono sto meni treba . Xt 600 je vise enduro nego kros . Poredjenje kao xt i tt ili ttr i klr i klx . Ali hteo bi motor sa vodenim hladjenjem i zato sam se odlucio za KLX .

 

Znam ja sta bi da imam para . Lego bi jedan DRZ samo tako . Sad ce Aca da se javi od negde sigurno .

 

Jeste ja sam uzeo XT-a od Draže, i za sad služi odlično :takoje: . KLX je lepši od starijih modela XT-a, od novijih XT-a (4PT) i TT-a nešto i nije, a za ostalo, kvalitet, pouzdanost, izdržljivost ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav druze . Vazno da se ti vozis . Uzivaj i samo oprezno ima svakakvih budala na putu i da se navozas jos dugo tim motorom .

 

Eto jos jedan primer da su kod mene uvek bili dobri motori i znam sta je dobar xt ali trenutno mi ne odgovara jer hocu nesto ekstremnije a to je za sada KLX .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

...Trebalo bi da se postavi jedna ovakva tema da li su bolji vazdusno ili vodeno hladjeni motori . Bilo bi bas interesantno gledati prepucavanje.

 

Oli ti ili ja. I mene baš interesuje. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja