Jump to content

Moto Zajednica

r od 600 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

pozdrav bajkeri, dolazi zima i vreme da se pazari neki motor, ja sam do sada imao skuter i enduro kineza od 200 ccm..sada, zanima me mozda prelazak na r, sa kojim se nisam susretao i zanima me da li bi mi bio problem da sednem na neki r od 600 ccm ili bi bio mnogo jak za mene..unapred hvala

p.s. preporuke za marku i motor takodje dobrodosle..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pisano je o tome jedno 10 000 puta, samo malo koristi pretragu.... A dal mozes da sednes na 600 kubika... pa narazno da mozes, mozes i na 1000

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa vidi ovako, ja sam prvi motor ima gsxr 1100, a pre toga sam vozio od drugara ap6 i nekoliko puta mz, a dal mislim da je mnogo jak, pa ako pametno razmisljas i nije a ako ne razmisljas mnogo bistro onda bi ti bolje bilo neki od 500 kuba

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Sve je stvar u glavi, evo presao sam sa 50ccm, aprilie rs na gsxra 750, i hvala Bogu nije mi se desilo nista strasno!

Samo pamet u glavu, razum, pa mozes i u space shuttle da sednes! :) Bitno je imati kocnicu, znati koje su tvoje mogucnosti, i ne preterivati!

pozz0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Slazem se sa ljudima :moto3:. Jeste bolje da ides postepeno ali mozes i ovako samo pamet u glavu. Svaki motor moze da ide sporo :jee:. E sad sto se tice izbroa to je najbolje da probas i vidis koji ti najbolje lezi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

mmmm kakva divna tema da se uz jutarnju kaficu malo izfilozofira... vidis, brate moj mili, totalno ti je pogresan pristup problemu. motociklizam je daleko vise od sile medju nogama. na istu tu silu, sve i da nisi nista vozio pre toga, navici ces se za manje od 1000km. ma i manje... ono sto je prava car svega toga je sve ostalo. kada skontas da je kocenje pola voznje, kada se zapitas sta je kanterstiring i onda procitas sta je i probas isti, pa i na biciklu. pa onda dignes motorce na prednjak i zadnjak, pa proklizes na mokrim horizontalnim kolnickim oznakama (pesacki prelaz) i uk**as se od straha, pa downshift i medjugas, pa obrtni momenat vs mnogo obrtaja iz malo kubika.... agilnost masine, inertnost agregata... 1000 nekih predivnih sitnica... onda ti snaga dodje kao dodatna oprema... zelim je ovoliko i ovoliko i kraj. za dupe, ako ne znas moze i kosilica da te ugrize. ostalo ce da te zanima mnogo vise od snage. kakvo je vesanje, ergonomija, razvoj snage, kocnice... ja predjoh sa 125 na 600 i no problem. probah i 900ccm to mi je puno, mnogo paznje mi odvlaci u voznji toliki obrtni momenat i vise no sto zelim ulazem truda u odrzavanje neke fine tecnosti u voznji, jednostavno "prestokast" mi motor. ide on i sve je to divno, ali meni motocikli nisu za ispucavanje na pravcu masine. ko zna mozda ti volis medjuubrzanja onda je i 900 malo, ali vidish da znas sve ovo ostalo znao bi i koliko ti snage treba, a sto vise ne znas to ostalo veca si opasnost u saobracaju.

ja pre no sto sam seo na bilo koji od tih motocikala, koliko god da nisam znao sta me ceka po pitanju snage, znao sam da cu moci da se zaustavim sigurno, da necu odvaliti menjac i blokirati zadnji tocak i ispraviti krivinu i to onda cini sve izuzetno zabavnim. da je bilo obrnuto... kuku lele.

 

pozajmi od nekoga i probaj. sto se tice r ova, neudobni su i sto su stariji to su vece svinje, noviji su manji i kompaktniji... eto tako ja razmisljam ovog prepodneva. ziv i zdrav mi bio i vidimo se na drumu negde :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

mmmm kakva divna tema da se uz jutarnju kaficu malo izfilozofira... vidis, brate moj mili, totalno ti je pogresan pristup problemu. motociklizam je daleko vise od sile medju nogama. na istu tu silu, sve i da nisi nista vozio pre toga, navici ces se za manje od 1000km. ma i manje... ono sto je prava car svega toga je sve ostalo. kada skontas da je kocenje pola voznje, kada se zapitas sta je kanterstiring i onda procitas sta je i probas isti, pa i na biciklu. pa onda dignes motorce na prednjak i zadnjak, pa proklizes na mokrim horizontalnim kolnickim oznakama (pesacki prelaz) i uk**as se od straha, pa downshift i medjugas, pa obrtni momenat vs mnogo obrtaja iz malo kubika.... agilnost masine, inertnost agregata... 1000 nekih predivnih sitnica... onda ti snaga dodje kao dodatna oprema... zelim je ovoliko i ovoliko i kraj. za dupe, ako ne znas moze i kosilica da te ugrize. ostalo ce da te zanima mnogo vise od snage. kakvo je vesanje, ergonomija, razvoj snage, kocnice... ja predjoh sa 125 na 600 i no problem. probah i 900ccm to mi je puno, mnogo paznje mi odvlaci u voznji toliki obrtni momenat i vise no sto zelim ulazem truda u odrzavanje neke fine tecnosti u voznji, jednostavno "prestokast" mi motor. ide on i sve je to divno, ali meni motocikli nisu za ispucavanje na pravcu masine. ko zna mozda ti volis medjuubrzanja onda je i 900 malo, ali vidish da znas sve ovo ostalo znao bi i koliko ti snage treba, a sto vise ne znas to ostalo veca si opasnost u saobracaju.

ja pre no sto sam seo na bilo koji od tih motocikala, koliko god da nisam znao sta me ceka po pitanju snage, znao sam da cu moci da se zaustavim sigurno, da necu odvaliti menjac i blokirati zadnji tocak i ispraviti krivinu i to onda cini sve izuzetno zabavnim. da je bilo obrnuto... kuku lele.

 

pozajmi od nekoga i probaj. sto se tice r ova, neudobni su i sto su stariji to su vece svinje, noviji su manji i kompaktniji... eto tako ja razmisljam ovog prepodneva. ziv i zdrav mi bio i vidimo se na drumu negde :zdravo:

 

Epa svaka ti cast. Taman mi je prijalo ovo uz kafu :moto3:.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

moje je misljenje da treba da napravis prelaz bar jednu sezonu, mada mozes odmah i na 600, ako obecas sebi da ces se ugristi za desnu ruku svaki put kad se opusti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

mmmm kakva divna tema da se uz jutarnju kaficu malo izfilozofira... vidis, brate moj mili, totalno ti je pogresan pristup problemu. motociklizam je daleko vise od sile medju nogama. na istu tu silu, sve i da nisi nista vozio pre toga, navici ces se za manje od 1000km. ma i manje... ono sto je prava car svega toga je sve ostalo. kada skontas da je kocenje pola voznje, kada se zapitas sta je kanterstiring i onda procitas sta je i probas isti, pa i na biciklu. pa onda dignes motorce na prednjak i zadnjak, pa proklizes na mokrim horizontalnim kolnickim oznakama (pesacki prelaz) i uk**as se od straha, pa downshift i medjugas, pa obrtni momenat vs mnogo obrtaja iz malo kubika.... agilnost masine, inertnost agregata... 1000 nekih predivnih sitnica... onda ti snaga dodje kao dodatna oprema... zelim je ovoliko i ovoliko i kraj. za dupe, ako ne znas moze i kosilica da te ugrize. ostalo ce da te zanima mnogo vise od snage. kakvo je vesanje, ergonomija, razvoj snage, kocnice... ja predjoh sa 125 na 600 i no problem. probah i 900ccm to mi je puno, mnogo paznje mi odvlaci u voznji toliki obrtni momenat i vise no sto zelim ulazem truda u odrzavanje neke fine tecnosti u voznji, jednostavno "prestokast" mi motor. ide on i sve je to divno, ali meni motocikli nisu za ispucavanje na pravcu masine. ko zna mozda ti volis medjuubrzanja onda je i 900 malo, ali vidish da znas sve ovo ostalo znao bi i koliko ti snage treba, a sto vise ne znas to ostalo veca si opasnost u saobracaju.

ja pre no sto sam seo na bilo koji od tih motocikala, koliko god da nisam znao sta me ceka po pitanju snage, znao sam da cu moci da se zaustavim sigurno, da necu odvaliti menjac i blokirati zadnji tocak i ispraviti krivinu i to onda cini sve izuzetno zabavnim. da je bilo obrnuto... kuku lele.

 

pozajmi od nekoga i probaj. sto se tice r ova, neudobni su i sto su stariji to su vece svinje, noviji su manji i kompaktniji... eto tako ja razmisljam ovog prepodneva. ziv i zdrav mi bio i vidimo se na drumu negde :zdravo:

hvala na obimnom odgovoru, msm da cu se odluciti ipak za kawu 250r, za pocetak, za navikavanje pa cemo videti posle sta i kako..vidimo se na drumu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

nije uopste problem u kontroli, daleko od toga, neiskusan sam vozac pa sam milsio samo da bi mi bilo tesko da savladam voznju pri normalnim brzinama.

Imaš jakih motora koji se voze kao bicikl a i obrnuto. To bi ti trebao biti kriterijum, ne snaga i kubikaža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

nije uopste problem u kontroli, daleko od toga, neiskusan sam vozac pa sam milsio samo da bi mi bilo tesko da savladam voznju pri normalnim brzinama.

Imaš jakih motora koji se voze kao bicikl a i obrnuto. To bi ti trebao biti kriterijum, ne snaga i kubikaža.

 

I ja ovako razmišljam, ali se pored ovoga postavlja i pitanje: Za kakvu namenu će ti služiti motor?

 

- od semafora do semafora

- noću po Terazijama (napr.)

- danju kroz gradsku gužvu

- do nekog posećenijeg kafića

- za jednodnevne izlete po vojvođanskoj ravnici

- za peglanjem krivinaa po putevima, tipa: avalski put

- za trkanje Ibarskom magistralom

- za odlazak na neku od staza u HR, GR, BIH...

- za putovanja do mora, po Evropi itd.

.....

- i za šta bi još mogao da služi R....hmmmmm.... za: imanje, napr. :jok:

 

Možda nije loše da prvo definišeš svoje afinitete pa onda tražiš preporuke.

 

Uzmi Kawu ER 6n, nema greške za početnika a ima dovoljnih 650 cm3. :jee::moto3:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Drugar moj ima Er 6n.i mogu da kazem je perfektan motor za pocetnike,lepo izgleda,lepo se vozi,daleko od toga da je neudoban,preporuka za njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Nemam :/

Sto rekose skoro svi gore naredjani uzmi brate sta ti srce trazi i neces pogresiti :zdravo: ja sam za svoju prvakinju u novom zivotu izabrao Hondu cbr 600 f4i i mogu ti posavetovati da je izuzetan saputnik sto se ciklistike, snage i udobnosti tice, imao sam i ja vazda saveta ali moje srce je presudilo i sada uzivam u svojoj Ljubici :jee: mene za sada interesuju iskljucivo R strojevi jer bo snage, agilnosti, momenta, brzine, ciklistike, dizajna, stila a ako hocete i pojave :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: KS
  • Motocikl: gsxr 600 k7

Ako kupis Suzuki neces da se pokajes, nudi dosta za ulozeno i cuo sam samo reci hvale za tu marku... Ali je najbolje prvo odrediti neke granice ( sto se tice para, godista, modela i tako to) i na osnovu njih traziti pa sta ti se svidi. Moj glas ide suzukiju, ali najbitnije je stanje motora zapamti, pa onda sve ostalo... puno srece pri kupovini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Ja sam sa skutera odmah presao na gsxr 600 k7,i sta da ti kazem...malo vremena i prilagodis se,naravno sve zavisi sta trazis,koji motor i kocnica u vangli :) Sve najbolje prilikom kupovine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja