Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ninja 250r vs Hyosung GT 250r vs Honda cbr 250r

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Po ovome izgleda da Hyosung nikako ne treba uzeti jer mu je zavrsna obrada katastrofa :neznam:. Ali moram i da napomenem da je ovaj test iz 2008. godine, mozda se firma poboljsala do sad, ja bih uzeo novog Hyusonga, ipak su mu dali neke dobre ocene...

A sto se tice Honde cbr, nekako mi je uska, tanko izgleda, Kawasaki deluje kao veci motor...

Izgleda da je kod mene dilema izmedju polovnog Kawasakija i novog Hyosunga :moto3:

Evo ti test za Kawasaki i Hyosung, pa pogledaj :D

 

 

http://www.youtube.c...h?v=2EHacuLVUdE A evo za Kawu i Hondu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Pazi jes da je off ali moram da napišem...

 

Ja sam gledao i to ozbiljno da uzmem ninju 250 ali sam pričajući sa ljudima shvatio ne samo da bi me brzo zasitila već da ti u startu otpadaju neke opcije kao što su da se uputiš na neko ozbiljnije putovanje a opet ako ga voziš po gradu traži ti puno petljavine sa menjanjem brzina... Pazi, sve zavisi od iskustva koje imaš i koliko voliš odnosno ne voliš da luduješ... Vozio sam Xciting 250 pre nego što sam prešao na motor i shvatio da sa ninjom po gradu ne bi ništa specijalno dobio osim mučenja sa brzinama a opet nemam opciju da krenem na put (ne kažem da nije moguće ali nije to to...). Što se tiče ludovanja... Ako nisi ljubitelj toga onda ti veća kubikaža ne predstavlja problem... I moje lično mišljenje je da i ako deluju jeftino ove mašine od 250cc ustvari i nisu... Ako već imaš para pogledaj neke 600cc mirnije mašine (meni se lično svidela kawa er6)... Naravno ovo ti pričam kao moje mišljenje iz onoga što sam se raspitao i istražio a ti naravno sam odluči i vidi :zdravo:

 

p.s. ako baš moraš 250cc mašinu onda mislim da je ninja najbolja opcija jer koliko ja znam razvijaju taj koncept 250ice duže od konkurenata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Moram 250cc nemam A vec A2 po novom, znaci do 33kw :jok: tako da mora da cekam jos :D, ali u svakom slucaju hvala na savetu..

Pazi jes da je off ali moram da napišem...

 

Ja sam gledao i to ozbiljno da uzmem ninju 250 ali sam pričajući sa ljudima shvatio ne samo da bi me brzo zasitila već da ti u startu otpadaju neke opcije kao što su da se uputiš na neko ozbiljnije putovanje a opet ako ga voziš po gradu traži ti puno petljavine sa menjanjem brzina... Pazi, sve zavisi od iskustva koje imaš i koliko voliš odnosno ne voliš da luduješ... Vozio sam Xciting 250 pre nego što sam prešao na motor i shvatio da sa ninjom po gradu ne bi ništa specijalno dobio osim mučenja sa brzinama a opet nemam opciju da krenem na put (ne kažem da nije moguće ali nije to to...). Što se tiče ludovanja... Ako nisi ljubitelj toga onda ti veća kubikaža ne predstavlja problem... I moje lično mišljenje je da i ako deluju jeftino ove mašine od 250cc ustvari i nisu... Ako već imaš para pogledaj neke 600cc mirnije mašine (meni se lično svidela kawa er6)... Naravno ovo ti pričam kao moje mišljenje iz onoga što sam se raspitao i istražio a ti naravno sam odluči i vidi :zdravo:

 

p.s. ako baš moraš 250cc mašinu onda mislim da je ninja najbolja opcija jer koliko ja znam razvijaju taj koncept 250ice duže od konkurenata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Hyosung je dosta popravio kvalitet zavrsne obrade,ali i dalje zaostaje za japanskim motorima. U principu je to sasvim dobar motor za po gradu i neku duzu turu. Na njega gledaj kao touring motor odeven u RR fazon :) Ogibljenje je napred mekano,a nazad tvrdo za agresivnije ulaske u krivine jer ne uliva poverenje. Kocnice su vrlo dobre iako je potrebno odredjeno vreme za navikavanje. Potrosnja je nesto malo veca od Kawe i Honde. Kao mane bih naveo slabiji nivo zavrsne obrade u odnosu na konkurente,nedostatak seste brzine (uslovno - cetvrta i peta su prilicno duge pa se u neku ruku eleminise potreba za jos jednom brzinom),postoji samo jedan ovlasceni servis u drzavi,tesko se prodaju kasnije najvise zbog nalepnice Hyosung na sebi jer mnogi misle da je klasican kinez ala Sprint & co. Na ranijim modelima sa karburatorom je bilo odredjenih problema kod malog broja primeraka jer su se cesto rastelavali zbog vibracija V2 agregata na malim obrtajima. Sam koncept V2 agregata je prica za sebe - super povlaci i iz niskih obrtaja uz vrlo primamljiv zvuk,ali gubi dah na visokim obrtajima iako tada razvija najvecu snagu. Rezervni delovi bi trebali relativno lako da se nadju jer se uvoznik ocigledno trudi da nastupi na nasem trzistu. U principu ja bih ga uzeo (sto mi je i namera kad bude bilo para)

 

Honda CBR je nov igrac u ovoj klasi. Kao i svaka Honda kod njega nema neke greske,ali meni posebno smeta sam agregat koji je za moj ukus arhaican za ovo doba (hint: ko je upucen neka se seti prve CBR-ke od 250ccm). U direktnom poredjenju na mnogim testovima se pokazao kao vrlo dobar motor,ali je gotovo uvek bio iza Ninja-e kad se podvuce crta. To je sve sto mogu reci o ovom motoru..

 

Kawa je u principu motor sa kojim nema greske u ovoj klasi. Agregat je adekvatan,ima najvise snage u klasi,postoji dobar broj godina i sumnjam da se kvari i uz agresivniju voznju. Nisam ga vozio,ali ga cepa jedan klinac iz grada pa sam imao prilike da ga cesto zagledam i osluskujem. Kao mane ljudi izdvajaju arhaicno dizajnirane satove i vrlo lose gume koje idu uz njega. Ovo prvo je vec subjektivno jer se ukusi razlikuju,ali ovo drugo je vec bitna stvar. Ima jedan dobar komentar za njih: kao da su napravljene od drveta.

 

Od cele trojke ja bih preporucio ovim redom: Ninja 250R,Hyosung GT250R i na kraju CBR250R

Da sebi uzimam uzeo bih Hyosung jer meni licno najvise odgovara.

 

Sto se zvuka tice Hyosung ima najlepsi zvuk jer V2 masina peva prilicno duboke note. Kawa ima sasvim ok zvuk jer se po meni malo sta moze "izvuci" iz paralelnog tvina. CBR-ka zvuci kao svaki 4T kinez <_< Afetrmarket izduva ima,ali se za Hyosung tesko nadju (eBAY/AMAZON jedino)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Neko prodaje polovni cbr 250? To postoji u Srbiji? Wooowwww! Cuo sam da prodaju 125...

Kawa u svakom slucaju. Cena 2009.god. se krece oko 3000e. Dobar na autoputu, odlican na ostalim (asfaltiranim) pristojnim putevima. Polozaj sedenja je ok. Potrosnja je mala cak i sa zavrnutim gasom. BG - Umag sa dosta zavrnutim gasom do 4l. Nema mesta za kofere, ali moze torba da se zakaci na zadnje sediste. Naravno, da si hteo da vozis manjerke ti bi izabrao neki enduro... Sa bt45 dobro se ponasa i na kisi (bg-zg).

Malo trosi, nije skup za odrzavanje, vrlo zabavan jer moze sasvim lepo da se krivinari. Obvezno uzmi model za evropu jer ima ubrizgavanje i pokazivac temp.

Moj izbor Kawa, osim u slucaju da nadjes stari ocuvani CBR250RR MC22 90-93 za malo para mada i tada na strani Kawe bi bilo odrzavanje i godiste...

Srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Bre sve u svemu Honda mi je u srcu ali mi se nekako vishe svidja kawa u toj klasi. Po mom misljenju neces pogresiti ako uzmes hondu ili kawu to je stvar ukusa. A ovo da ne moze da se krene na dalje je totalna glupost. Kada smo isli na moto skup u Beloj Crkvi iz ZAjecara drug je posao sa Apriliom rs125 i putovali smo bez problema :) U jednom pravcu je put 200 km i kusur tako da se uopste ne slazem sa tim. Nekad su ljudi isli apencima na more :moto3:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Polovnu CBR-ku kod nas nece naci jer se nova tek pojavila i retko ko je ima. Stari (rasni) model 120% nece naci i ako je nadje tesko da ce biti u normalnom stanju. Iako sam licno za Hyosung preporucujem Kawasaki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Megellija nece biti kod nas ove godine u prodaji, a mozda ni sledece. Tako su mi rekli u Predstavnistvu yamahe u Nisu. Problem su izduvni gasovi koji ne zadovoljavaju evropske standarde. Inace kada stigne kod nas cena bi mu bila ne vise od 3300 eura sto je vrlo povoljno, e sad za kvalitet ne znam to tek treba da se ispita :moto3:

Sta bilo sa megelijem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

I ja sam kao i ti najvise za Hyosunga, ali jedino sto me na njemu brine jeste vazdusno hladjenje, malo sam skeptican po tom pitanju. Brine me da se motor ne pregreva pri duzim voznjama i slicno....:zbunjen:

 

Je si imao mozda iskustva s njim, jel znas mozda nesto o tome????

Ja licno nisam imao do sada iskustva s Hyosungom tako da ne znam bas puno....,

Hyosung je dosta popravio kvalitet zavrsne obrade,ali i dalje zaostaje za japanskim motorima. U principu je to sasvim dobar motor za po gradu i neku duzu turu. Na njega gledaj kao touring motor odeven u RR fazon :) Ogibljenje je napred mekano,a nazad tvrdo za agresivnije ulaske u krivine jer ne uliva poverenje. Kocnice su vrlo dobre iako je potrebno odredjeno vreme za navikavanje. Potrosnja je nesto malo veca od Kawe i Honde. Kao mane bih naveo slabiji nivo zavrsne obrade u odnosu na konkurente,nedostatak seste brzine (uslovno - cetvrta i peta su prilicno duge pa se u neku ruku eleminise potreba za jos jednom brzinom),postoji samo jedan ovlasceni servis u drzavi,tesko se prodaju kasnije najvise zbog nalepnice Hyosung na sebi jer mnogi misle da je klasican kinez ala Sprint & co. Na ranijim modelima sa karburatorom je bilo odredjenih problema kod malog broja primeraka jer su se cesto rastelavali zbog vibracija V2 agregata na malim obrtajima. Sam koncept V2 agregata je prica za sebe - super povlaci i iz niskih obrtaja uz vrlo primamljiv zvuk,ali gubi dah na visokim obrtajima iako tada razvija najvecu snagu. Rezervni delovi bi trebali relativno lako da se nadju jer se uvoznik ocigledno trudi da nastupi na nasem trzistu. U principu ja bih ga uzeo (sto mi je i namera kad bude bilo para)

 

Honda CBR je nov igrac u ovoj klasi. Kao i svaka Honda kod njega nema neke greske,ali meni posebno smeta sam agregat koji je za moj ukus arhaican za ovo doba (hint: ko je upucen neka se seti prve CBR-ke od 250ccm). U direktnom poredjenju na mnogim testovima se pokazao kao vrlo dobar motor,ali je gotovo uvek bio iza Ninja-e kad se podvuce crta. To je sve sto mogu reci o ovom motoru..

 

Kawa je u principu motor sa kojim nema greske u ovoj klasi. Agregat je adekvatan,ima najvise snage u klasi,postoji dobar broj godina i sumnjam da se kvari i uz agresivniju voznju. Nisam ga vozio,ali ga cepa jedan klinac iz grada pa sam imao prilike da ga cesto zagledam i osluskujem. Kao mane ljudi izdvajaju arhaicno dizajnirane satove i vrlo lose gume koje idu uz njega. Ovo prvo je vec subjektivno jer se ukusi razlikuju,ali ovo drugo je vec bitna stvar. Ima jedan dobar komentar za njih: kao da su napravljene od drveta.

 

Od cele trojke ja bih preporucio ovim redom: Ninja 250R,Hyosung GT250R i na kraju CBR250R

Da sebi uzimam uzeo bih Hyosung jer meni licno najvise odgovara.

 

Sto se zvuka tice Hyosung ima najlepsi zvuk jer V2 masina peva prilicno duboke note. Kawa ima sasvim ok zvuk jer se po meni malo sta moze "izvuci" iz paralelnog tvina. CBR-ka zvuci kao svaki 4T kinez <_< Afetrmarket izduva ima,ali se za Hyosung tesko nadju (eBAY/AMAZON jedino)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Moram 250cc nemam A vec A2 po novom, znaci do 33kw :jok: tako da mora da cekam jos :D, ali u svakom slucaju hvala na savetu..

 

Onda vidi da uzmes neki ustrojeni motor, drugarica je vozila cbr 600 rr sa 35 kW dovezen iz Svice, tako da mozda bolje porazmislis na tu stranu. Ja sam letos na moru video cbr 250 rr i bogami se par puta okrenuo za njim. Uzivo ne izgleda lose. A ono sto svi kazu jeste da kava ima ovde najduzu tradiciju. Huosung je ok iz daleka, al kad sednes na njega prilicno se smoris. Ja je uporedjivao sa rs 125 iz 97me i pazi kad je ta aprilija imala bolju zavrsnu obradu nego li ovo novo na salonu ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

I ja sam kao i ti najvise za Hyosunga, ali jedino sto me na njemu brine jeste vazdusno hladjenje, malo sam skeptican po tom pitanju. Brine me da se motor ne pregreva pri duzim voznjama i slicno....:zbunjen:

 

Je si imao mozda iskustva s njim, jel znas mozda nesto o tome????

Ja licno nisam imao do sada iskustva s Hyosungom tako da ne znam bas puno....

 

Hyosung ima kombinovano hladjenje vazduhom i uljem. Nije nikakav problem barem po utiscima vlasnika ovih motora preko (najprodavaniji su na tlu Australije),a s obzirom da je Hyosung blisko saradjivao sa Suzukijem (agregat iz GT650 Comet/R je skoro identican sa onim iz Suzuki SV650,a ako me secanje drzi Hyosung je i za Suzuki radio agregate (ispravice me neko ako gresim)) verujem da su prilicno izdrzljivi.

 

Uostalom procitaj komentar bivseg vlasnika Comet verzije 250-ice :)Link

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Pa ovaj njegov je 2004 godiste bio i koliko vidim covek je dosta zadovoljan, danas bi trebalo da im je ta zavrsna obrada na mnogo visem nivou nego tada, verujem da su se popravili kako bi parirali konkurenciji :takoje:.

I ja sam kao i ti najvise za Hyosunga, ali jedino sto me na njemu brine jeste vazdusno hladjenje, malo sam skeptican po tom pitanju. Brine me da se motor ne pregreva pri duzim voznjama i slicno....:zbunjen:

 

Je si imao mozda iskustva s njim, jel znas mozda nesto o tome????

Ja licno nisam imao do sada iskustva s Hyosungom tako da ne znam bas puno....

 

Hyosung ima kombinovano hladjenje vazduhom i uljem. Nije nikakav problem barem po utiscima vlasnika ovih motora preko (najprodavaniji su na tlu Australije),a s obzirom da je Hyosung blisko saradjivao sa Suzukijem (agregat iz GT650 Comet/R je skoro identican sa onim iz Suzuki SV650,a ako me secanje drzi Hyosung je i za Suzuki radio agregate (ispravice me neko ako gresim)) verujem da su prilicno izdrzljivi.

 

Uostalom procitaj komentar bivseg vlasnika Comet verzije 250-ice :)Link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Kvalitet zavrsne obrade jeste podignut,ali je i dalje ispod nivoa japanskih motocikala.

 

Inace,nisam ni sam znao,FISCHER za model MRX koristi stari Hyosung-ov agregat sa karburatorima sto ocigleno nije lose :) Usput se na internetu lako nadju GT250 Comet primerci koji su presli 100.000km bez generalke.

 

Ako si u mogucnosti idi do V-moto firme koja je uvoznik ovih motocikala pa ga vidi uzivo jer ces tako najbolje znati da li ti odgovara ili ne. Odatle ti nije daleko ni predstavnik Kawasaki motocikala pa mozes odmah uporediti kvalitet :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Vranje

Hvala za savet tu si u potpunosti u pravu, najbolje je videti svojim ocima.

Mnogo se dvoumim izmedju Kawe i Hyosunga na strani Kawe je renomirano ime, a na strani Hyosunga je mnogo lepsi izgled nego kod Kawasakija (bar sto se mene tice). Tako da cu morati da razmislim ne treba zuriti sa odlukom. 1jee1.gif

Kvalitet zavrsne obrade jeste podignut,ali je i dalje ispod nivoa japanskih motocikala.

 

Inace,nisam ni sam znao,FISCHER za model MRX koristi stari Hyosung-ov agregat sa karburatorima sto ocigleno nije lose :) Usput se na internetu lako nadju GT250 Comet primerci koji su presli 100.000km bez generalke.

 

Ako si u mogucnosti idi do V-moto firme koja je uvoznik ovih motocikala pa ga vidi uzivo jer ces tako najbolje znati da li ti odgovara ili ne. Odatle ti nije daleko ni predstavnik Kawasaki motocikala pa mozes odmah uporediti kvalitet :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Gledao sam uzivo taj Megelli u Yamaha prodavnici u Nisu pre par dana.

Brutalno izgleda,u Ducati fazonu. Cena je 2700e nov.

Kupio bih ga odmah da sam imao kintu ali nazalost kupio sam samo kacigu 0plac.gif

 

Medjutim na uporednom testu protiv Kawasakija 250R ne moze ni da pridje.

 

ALi,ipak ne savetujem ti da gledas Megellija uzivo jer kupices ga samo zbog izgleda. Neverovatno kako je lep...

 

2ex7i52.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja