Jump to content

Moto Zajednica

Senta, Plitvice, Hr.primorje - 4dana (čet 23. - ned 26.avg 2007.)

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Senta - Vojvodina
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 '04

Polazak: Senta, 23.avgust ujutro 6 sati

Trajanje ture: Četvrtak, Petak, Subota, Nedelja (23.8 - 26.8.2007)

Smestaj: Po mogućnosti divlji kamp, ako ne ide onda zna se, autokamp

Brzina: 100-120km/h

Dnevna kolicina kilometara: tu negde oko 500km eventualno u povratku kući nešto više

Jezici koje govorimo: srpski i mađarski (...i rukama i nogama)

Putanja u odlasku: Senta, B.Topola, Odžaci, Bogojevo, Osijek, Đakovo, 100km autoputa, Banja Luka, Prijedor, B.Krupa, Bihać, Plitvička jezera

Želimo jos obici:

- Deonicu starog puta Zadar - Senj. Imam informaciju da je ta deonica jednaka moto pisti. Znači: savršen asfalt, krivudav put i još sve to pored mora.

- Želja nam je još da ukalkulišemo deonicu puta koji prolazi kroz Gorski Kotar, Rijeka - Karlovac. Ovom deonicim sam išao prošle godine i hoću da ponovim put i ove godine.

Predpostevljena ukupna kilometraža: tu negde oko 2.000km

Predpostavljeni ukupni trošak: 200-250€

Klopaće se: šta se nađe i šta se stigne... suva hrana, možda neki povoljni dnevni meni usput, ništa xtra

Motori samo kojima idemo su:

Yamaha FJR1300, Miodrag

Suzuki Bandit 600N, Lacko

Suzuki GSX-R 600, Kristian

 

Ako je još neko voljan, može nam se pridružiti. Znam da je vremena malo ali i mi smo se sastali pre 2 sata i dogovorili da polećemo.

 

"Road captain":

Miodrag - Secretary

063.537.685

[move]Angel Wings Senta MC - SERBIA[/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Dobar put je od StarigradaPaklenica do Novog Vinodoli!To je dio puta Zadar - Senj!

 

Iz Plitvica idite ka  motelu Boje i skrenite  moru.Prolazite kroz NP velebit i spuštate se u Karlobag.Tu skrenite lijevo ka Rijeci,posjetite Grobnik(odmh prije naplatnih kućica na Autocesti za Zg),jer će ovaj vikend biti puno vaših tamo(subota) i onda preko Gornjeg Jelenja nastvite starom Riječkom sestom do Karlovca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Senta - Vojvodina
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 '04

Dobar put je od StarigradaPaklenica do Novog Vinodoli!To je dio puta Zadar - Senj!

 

Iz Plitvica idite ka  motelu Boje i skrenite  moru.Prolazite kroz NP velebit i spuštate se u Karlobag.Tu skrenite lijevo ka Rijeci,posjetite Grobnik(odmh prije naplatnih kućica na Autocesti za Zg),jer će ovaj vikend biti puno vaših tamo(subota) i onda preko Gornjeg Jelenja nastvite starom Riječkom sestom do Karlovca!

 

Ovo sada nisam razumeo. Od Plitvica idem do Karlobaga, koji je na pola puta Starigrad - Nivi Vinodolski? Ima li neki put od Plitvica do Starigrada ili da idem za Karlobag pa "dole" do Starigrada i da se odatle uputimo, gore, istim putem, ka mestu Novi Vinodolski i dalje ka Istri?

 

Puno se zahvaljujem na savetima

Miodrag

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Dobar put je od StarigradaPaklenica do Novog Vinodoli!To je dio puta Zadar - Senj!

 

Iz Plitvica idite ka  motelu Boje i skrenite  moru.Prolazite kroz NP velebit i spuštate se u Karlobag.Tu skrenite lijevo ka Rijeci,posjetite Grobnik(odmh prije naplatnih kućica na Autocesti za Zg),jer će ovaj vikend biti puno vaših tamo(subota) i onda preko Gornjeg Jelenja nastvite starom Riječkom sestom do Karlovca!

 

Ovo sada nisam razumeo. Od Plitvica idem do Karlobaga, koji je na pola puta Starigrad - Nivi Vinodolski? Ima li neki put od Plitvica do Starigrada ili da idem za Karlobag pa "dole" do Starigrada i da se odatle uputimo, gore, istim putem, ka mestu Novi Vinodolski i dalje ka Istri?

 

Puno se zahvaljujem na savetima

Miodrag

 

Stavio sam ovaj prijedlog s obzirom na to da posjetite Grobnik u subotu.Inače ukoliko želiš do Starigrada Paklenica iz Plitvica,onda ti je najbolje starom cestom iz Plitvica produžiti ka Udbini,Gračacu,pa preko Velebita se spustiti do Masleničkog mosta.U Maslenici skreni lijevo za Rovanjsku i nakon 15 min si u Starigradu i dalje samo obalom ka Rijeci.Najbolji je dio od Stargrada do Vinodolskog.Zavoj na zavoju.Uživancija samo takva.

Onaj prelazak na Karlobag sam predložio zbog ljepše okoline i kraćeg puta.Karlobag - N. Vinodolski je cca 70 km,pa se ima za uživati u zavojima.Ukoliko ćete ići do Starigrada onda se barem popnite iz Karlobaga do Bačkih Oštarija(fenomenalan pogled) i obavezno iz Senja do Vratnika iz istog razloga.Cesta do gore je u serpentinama,tako da dosadno neće biti.A s vrha otoci kao na dlanu.

Isto tako,ukoliko bude vremena, kad se popnete na Velebit u onoj prvoj ruti Plitvice-Udbina-Gračac-Velebit-Maslenički most-Rovanjska-Starigrad,na samom vrhu uspona,prije početka spuštanja,kod betonske ruševine imate jedan uzak asfaltirani put sa lijeve strane.Krenite njime i nakon spuštanja u dolinu dolazite do Manastira Krupa,nedirnutoga u ratu.Nedaleko  njega se rijeka Krupa ulijeva u Zrmanju.Priroda za popizditi.Nigdje žive duše.Nastavite dalje i dolazite na staru vojnu,tenkovsku cestu koja povezuje Knin i Obrovac.Široka tri trake,a bez prometa.Pitajte za stari mlin i okupajte se ukoliko niste zimogrozni kod njega ili na jezeru.Nastavite dalje u smjeru toka rijeke i dolazite do križanja .Skrenite u smjeru Maslenice.Tu ste već na staroj ruti.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Senta - Vojvodina
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 '04

Pozdrav svima,

Tura je odrađena, sledi telegrafski opis ture:

 

1.dan

U četvrtak ujutro smo po planu u 6 ujutro krenuli iz Sente. Nažalost, samo smo nas dvojica išli (Lacko i ja). Išli smo putanjom Senta, B.Topola, Odžaci, Bogojevo, Osijek, Našice, Požega, Nova Gradiška, Novska, Hr.Dubica, Hr.Kostajnica, Dvor, B.Novi, B.Krupa, Bihać i Plitvička jezera. Na Plitvice smo stigli oko 3 sata. Bilo je jako toplo. Motore smo parkirali na parkingu Br.2 tamo gde su bili parkirani i ostalih 30ak motora iz svih krajeva sveta. Presvukli smo se u odeću za šetnju i krenuli u obilazan jezera. Jezera su predivna! Očarala nas je netaknuta priroda nacionalnog parka. Nakon obilaska krenuli smo do sela Korana gde nas je jedan domaćin pustio da prenoćimo u njegovom voćnjaku kraj same reke Korana. Ujutro smo se čak i okupali u poslednjem jezeru u nizu Plitvičkih jezera. Brrrr.....hladnoooo

 

2.dan

Plitvice, Udbina Gračac, Starigrad Paklenica, pa sve do Senja. Asfal je savršen na većini puteva u Hrvatskoj s tim šti bih posebno naglasio asfalt obalske magistrale. Motor ide k'o po šinama. Nauživao sam se u vožnji više nego za celu sezonu. Kod Senja smo se popeli na Velebit kako bi uživali u lepom pogledu koji se pruža na ostrva Krk, Prvić, Goli otok, Grgur i Rab. Tu smo odlučili da se odmorimo i podigli smo šatore u auto kampu odmah pored jednog bračnog para iz Mađarske. Oni su proletos kupili novog Gold Wing-a i od tada su prešli 14.000km. Pričali su nam o turi koju su nedavno napravili. Cifru u kilometrima sam zaboravio jer je tako bila velika. Išli su za Pariz pa su posle nastavili do Španije i vratili su se južnom obalom.

 

3.dan

Put smo nastavili prema Rijeci. Posle su sledila mesta Opatija, Lovran...pa sve do Pule. Kada smo stigli nazvao sam bajkere iz Pule iz moto kluba CB (http://www.motocb.tk). Momci su nas fantastično dočekali iako im se nismo najavili. Plan je bio da nam pomognu sa savetom gde ima lep auto kamp da se prespava i eventualno da uveče popijemo zajedno jedno pivo. Oni su nas odveli na ručak, posle u obilazak grada pa na pečenje i drušenje sa ostalim članovima kluba da bi na kraju prespavali u Banjolama u privatnom apartmanu kod Romana. Ja se momcima još jednom zahvaljujem na svemu što su nam priredili i ovo je još jedan dokaz kako je bajkerska populacija nešto više.

 

4.dan

Posle kafe "ispred Arene" i bajkerskog pozdrava uputili smo se kući. Znajući da nas čeka oko 750km gledali smo da se ne lomimo previše lokalnim putevima. Išli smo putem koju Istrani zovu Ipsilon kroz tunel učku do Rijeke. Kod Grobnika smo sišli sa autoputa. Otišli smo do Autodroma ali u toku su bile neke trke, a vremena nismo imali preterano mnogo. Nastavili smo put preko Gorskog Korata do Karlovca. Tu smo se lepo oprostili od krivudavog puta i nastavili put kući autoputem.

 

 

Za smeštaj u Puli (Banjole) preporučujem apartmane Fornasar

Tel: +381 52 573856

GSM: +385 98 595695

romano.fornasar@gmail.com

 

Na ovoj adresi su fotografije:

http://picasaweb.google.com/miodragk/Hrvatska2007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja