Jump to content

Moto Zajednica

Rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

  a zna li neko gde ima u,recimo,NS da se kupe satovi za moj 2d ili nesto slicno?posto mi je riknuo i brzinomer i obrtomer trebala bi mi komplet instrument tabla,ili mozda to moze da se popravi u servisu za tahografe,naravno i da li se isplati popravljati.?

 

Pretpostavljam da ti je motor jos u garanciji. Idi u ovlasceni servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

  a zna li neko gde ima u,recimo,NS da se kupe satovi za moj 2d ili nesto slicno?posto mi je riknuo i brzinomer i obrtomer trebala bi mi komplet instrument tabla,ili mozda to moze da se popravi u servisu za tahografe,naravno i da li se isplati popravljati.?

Jako tesko nesto naci, a ono sto nadjes bude skupo u PM.

Ne gubi vreme nego trazi u Louisu ili Polo-u, onda makar znas da si kupio nesto kvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Evo broja telefona radnje sa Cukaricke padine koju je Oblak pomenuo na pocetku ove teme 011-35-71-957 i mob.063-48-11-85.Prvenstveno prodaju delove za Sprint ali verovatno tu pase stosta i na ostale kineze.Evo nekih cena radi orijentacije klip za 150cm je 1 500dinstublina zlu netrebalo 5000din,zupcanici oko 400din itd.Ovo nije reklama a ako urednici misle drugacije neka obrisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam zvao za delove za mog Max-a pitao sam i ujedno za lanac za Princa. Cena je oko 3200 dinara. Posto mi je potreban jedan lanac samo za rezervu ako mi se iskida negde van grada sta mi preporucujete kao jeftinje resenje? Sta je jos potrebno kao rezervni deo na duzim turama pored lanca i svecica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Kada sam zvao za delove za mog Max-a pitao sam i ujedno za lanac za Princa. Cena je oko 3200 dinara. Posto mi je potreban jedan lanac samo za rezervu ako mi se iskida negde van grada sta mi preporucujete kao jeftinje resenje? Sta je jos potrebno kao rezervni deo na duzim turama pored lanca i svecica?

Jeftino i pouzdano reshenje na tvoje probleme jeste: Skup i kvalitetan lanac i kvalitetne svecice !!!!!!

Bolje jednom platiti jednom 90e-100e za kvalitetan lanac nego 3x za kineski.A sada u louisu za neke modele kosta i oko 60e jer je popust.

 

1x 9000 = 9000 (bez straha da ce puci i nakon 40 000 km)

3x 3200 = 9600 (menjash na svakih 10 000 km i uvek se bojish da odesh na duze ture zbog potencijalnog pucanja)

 

Kao dodatak opremi moram preporuciti majku svih pomocnih delova : SELOTEJP TRAKA + WD 40 da se nadje :) :) :) :)

Nije loshe ugraditi filter za gorivo, jer ko zna na kakvim pumpama ces neko djubre natochiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam zvao za delove za mog Max-a pitao sam i ujedno za lanac za Princa. Cena je oko 3200 dinara. Posto mi je potreban jedan lanac samo za rezervu ako mi se iskida negde van grada sta mi preporucujete kao jeftinje resenje? Sta je jos potrebno kao rezervni deo na duzim turama pored lanca i svecica?

Jeftino i pouzdano reshenje na tvoje probleme jeste: Skup i kvalitetan lanac i kvalitetne svecice !!!!!!

Bolje jednom platiti jednom 90e-100e za kvalitetan lanac nego 3x za kineski.A sada u louisu za neke modele kosta i oko 60e jer je popust.

 

1x 9000 = 9000 (bez straha da ce puci i nakon 40 000 km)

3x 3200 = 9600 (menjash na svakih 10 000 km i uvek se bojish da odesh na duze ture zbog potencijalnog pucanja)

 

Kao dodatak opremi moram preporuciti majku svih pomocnih delova : SELOTEJP TRAKA + WD 40 da se nadje :) :) :) :)

Nije loshe ugraditi filter za gorivo, jer ko zna na kakvim pumpama ces neko djubre natochiti.

 

He he. Potpuno se slazem za selotejp. Ja bez selotejpa i toalet papira ;) nigde ne idem van grada.

Sto se tice vozila sa lancom, do sada sam jedino vozio bicikl i neki prastari Poni Expres tako da sam tu skroz neupucen. Ako se pokida moze li nekako da se ta ostecena karika nastavi? Slazem se za dobar lanac, cak sta vise sam i pristalica kvalitetnih stvari ali sam mislio na neku jeftinu rezervu ako ovaj kvalitetniji ipak pukne na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Aha....pa mozes onda neki kineski, ali prvo pogledaj u Louis-u ima li neki lanac na popustu.

Jer bolje imati rezervni lanac koji je u startu kvalitetan nego da u slucaju pucanja, montiras jeftin, pa onda opet trazis ovaj kvalitetniji.

Evo gledam u Louisu recimo su lanac+lanchanici 50-tak eura za Daelim,Hyosung i Kymco modele.

Ne znam kako ce se tu Jinlun uklopiti , ali ........drzim ti palceve da nadjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

planiram da uzmem DID-ov O ring lanac za Princa je oznaka 428V jos samo da izbrojim karike sto ce biti prilicna zaebancija posto nemam stender, pa ako neko zna tacno bilo bi lepo da napise

 

Jesi li izbrojao karike? Koliko te je iskostao lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

planiram da uzmem DID-ov O ring lanac za Princa je oznaka 428V jos samo da izbrojim karike sto ce biti prilicna zaebancija posto nemam stender, pa ako neko zna tacno bilo bi lepo da napise

 

Jesi li izbrojao karike? Koliko te je iskostao lanac?

 

Jesam, lanac za princa ima 132 karike a did-ove oznake bi bile ovakve:

 

O-ring

428v/132............... to je 132*0,46+2,31=63,01Eur-(5990 din)

No o ring

428nz/132............. to je 132*0,42+1,43=56,87Eur-(5420 din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Lele. Ja sam mislio da ima oko 90. Mnogo bre 6000. Ima li neko malo jeftinje resenje, znaci neki lanac cisto da ga imam u rezervi kao prelazno resenje ako ovaj pukne negde na putu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

 

Jesam, lanac za princa ima 132 karike a did-ove oznake bi bile ovakve:

 

O-ring

428v/132............... to je 132*0,46+2,31=63,01Eur-(5990 din)

No o ring

428nz/132............. to je 132*0,42+1,43=56,87Eur-(5420 din)

 

 

A jesi li menjao samo lanac ili i lanacanik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

014 238 154 Vero Motors Valjevo gomila delova i dodatne opreme za chinkse :)

Neko mi je rako za te likove da su ekstra povoljni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

@ Zoltan

Nisam jos menjao nista, onaj jeftiniji ide na nase lancanike, a za o ring nisam siguran da li moze, pa zato nisam nista uradio dok mi neko ne kaze, moram li da menjam i lancanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Zdravo svima,

 

 

Zna li neko oznaku ili dimenzije ili kako li se vec raspoznaje, sajlu za saug od Sprint Prnc-a 125?

Isao ja danas u Boban sajle, pitao lepo, al oni traze da im donesem staru sajlu, pa na osnovu nje da naprave novu, a staru sajlu predhodni vlasnik skinuo... ???

Jel ima neka specifikacija za nju?

 

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

znas kako, posto sam ja vec pravio sajle kod bobana, ali za kola, poenta je da znaju duzinu, i kakvi su krajevi, da bi ti to napravili... e sad, dimenzije mozda i nadjes negde, ali izgled cele sajle i kako to njima objasniti, e to vec moze biti problem... najbolje bi bilo da neko skine sajlu i da se to odnose, ali to je vec nesto drugo... ako nadjem nesto, javicu ti pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pa moze  i tako, ali ako moze da nabavi uzorak, to bi bilo extra jer ovi u bobanu stvarno kvalitetno rade, a mene nikad nije izaslo vise od 300 kinti... sve je stvar izbora... ja licno, bih narucio drugu ili odes lepo u servis u dimitrija tucovica (malo ispod bazena tas) i raspitas se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Hvala :)

 

Zvao i porucio. Nije bas jeftino, al nema duge.

Eh...zna li neko da ugradi sajlu od sauga?  ;D

Sala, oteracu ga kod nekog majstora.

 

 

PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja