Jump to content

Moto Zajednica

Rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Kad ne znas da kocis muski  ;D ;D ;D To treba da stisnes kak' valja! :D :D Necu nista skidati, bar za sada, sipacu novo ulje... ako i tada ne bude kocio kako treba, skidamo onaj "ABS" ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

mislim da ono burence sto se naziva ABS  ;D, sluzi da malo uspori prenos sile na kocioni klip i da je uopste ne smanjuje, samo usporava tako da skidanjem bi se postigao efekat brze reakcije a ne jaceg kocenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Znaci nista ne bi postigao ako bi skinuo taj "ABS"...  :-\ :-\ 

 

Zamenicu ulje pa cemo videti sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

mislim da ono burence sto se naziva ABS  ;D, sluzi da malo uspori prenos sile na kocioni klip i da je uopste ne smanjuje, samo usporava tako da skidanjem bi se postigao efekat brze reakcije a ne jaceg kocenja

Sluzi tako sto usporava kretanje kocione tecnosti odnosno sile. Ako "ABS" zeza onda onemogucava protok koji bi trebalo da bude i zato treba da stisnes manijacki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Rucica kocnice sigurno pasuje od nekog keeway-a, imas servise i u Beogradu, ali najbolje da odes do Zemuna jer im je tamo glavni servis i magacin pa je najveca sansa da ces tamo naci.

 

@Zoltan

Princ bese onaj malo drugaciji jel tako? Uporedi sa 250-icama ako odgovara da ne moras u NS, ili ako ne znas nikog videcu da uporedim sa Slayer-ovim, ako ne zaboravim.

Nemam nikog poznatog, hajde vidi , cisto da te podsetim!

Nismo nesto detaljno zagledali, ali koliko sam video nije to to. Keeway nema PT agregate, pa jedino Sprint da juris.

Hvala snasao sam se! narucio iz NS-a Massetehnic, salju postom treba da stigne sutra. pa ako nekom zatreba ima sve na njihovom sajtu. Tebi u svakom slucaju hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Posto mi je vec pucao lanac, zanima me koji lanac, lancanik (mislim na mere) mi treba a i gde da narucim ( DID-ov) tih dimenzija! Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

130 карика има Кинроад 150ццм

 

За сваки случај пребројте . 1500 дингера је кинески фабрички ланац а 4000 дидов

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

ova tema je odlicna, meni prednja kocnica skripuce kao blesava,(3k km je presao) a lanac je kao ok...mada ne primacujem da mnogo losije kocim, samo skripe kao blesave....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

ova tema je odlicna, meni prednja kocnica skripuce kao blesava,(3k km je presao) a lanac je kao ok...mada ne primacujem da mnogo losije kocim, samo skripe kao blesave....

 

Nisu li se mozda istrosile plocice do kraja. Obicno dobos voli po mal da skripi. Ja sa diskovima nisam imao problema bar sto se tice skripanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hehe, ako su mu se posle 3 km istrošile kočnice do kraja, onda nazdravlje.  ;D

 

Posle 3000 koliko sam ja shvatio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Redovno posecujem ovaj podforum, i znate me, ali moram nesto da kazem.

 

Toliko price slusam kako uvek neki kineski prozivodjac kupio 'licencu' od ovog ili onog japanskog prozivodjacha ili kako su masine od ovog ili onog...a delova te 'licencirane' motore nema ?

Pa kako je to moguce pitam ja vas, kada tolki prozivodjaci kupe 'licencu'  a da ne pasu delovi od Japanskog prozivodjaca koju im je prodao ?????

Jer svi znamo da ako imas odredjen agreagt po licenci, tu delovi moraju odgovarati 1 na 1 , a ovde se uvek podrazumevaju  i pogonski lanchanici, sa kojima koliko vidim svi kuburite.

 

Ovo nije provokacija, nije mi to cilj.......nego ozbiljno pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

3k km= 3000km  :)

 

I dalje rade ok, jedino sto skripucu stalno...ne znam

 

Skini paknove i odnesi da ih prelepe i resio si skripanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

3k km= 3000km  :)

 

I dalje rade ok, jedino sto skripucu stalno...ne znam

Ma skripe i kod mene ali koci i dalje ok, tako da sam ja resio da tu nista ne diram dok god ima mesa na plocicama, a trenutno ima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Redovno posecujem ovaj podforum, i znate me, ali moram nesto da kazem.

 

Toliko price slusam kako uvek neki kineski prozivodjac kupio 'licencu' od ovog ili onog japanskog prozivodjacha ili kako su masine od ovog ili onog...a delova te 'licencirane' motore nema ?

Pa kako je to moguce pitam ja vas, kada tolki prozivodjaci kupe 'licencu'  a da ne pasu delovi od Japanskog prozivodjaca koju im je prodao ?????

Jer svi znamo da ako imas odredjen agreagt po licenci, tu delovi moraju odgovarati 1 na 1 , a ovde se uvek podrazumevaju  i pogonski lanchanici, sa kojima koliko vidim svi kuburite.

 

Ovo nije provokacija, nije mi to cilj.......nego ozbiljno pitanje.

 

to je zato sto kineski proizvodjaci ne kupuju licence, vec su za najvaznije fabrike vlasnici upravo japanski proizvodjaci i time im je bas japanska tehnologija na raspolaganju. Stara doduse i drugorazredna, dobrim delom i ona koja nikada iz pojedinih razloga nije usla u serijsku proizvodnju i slicno, ali same kupovine licence nema. postoji jedan trik sa tuzbama, sitnim izmenama i prijavljivajnem kako je tim izmenama dobijen novi agregat, ali to su uglavnom dogovorene farse koje se, koliko znam, cak vise i ne koriste. Japanskih ekvivalenata ima, sasvim normalno da postoje, ali kao sto rekoh, deo njih nije nikada usao u serijsku proizvodnju pa se rezervni delovi prakticno proizvode samo za ove "nove", odnosno kineske "brendove".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

E vidis tu cuci zec:

Sta podrazumevas pod 'zastarelom tehnologijim'?

Recimo honda prozivodi motocikle od kasnih pedesetih i dana danas mozes naci delove za te modele.Za Yamahu mozes i dan danas naci delove sa lakocom koji savrsheno pasu modelima iz 70-tih, jer je sve standardizovano.

Ako su napustili recimo koncept mashine, zasto bi odna napustili i koncept lanchanika, koji su manje vishe standardni sada, pa cak i odgovaraju sa razlicitih prozivodjac.

Neki delovi kao sto su amrotizeri Suzukija i Honde, savrsheno odgovoaraju Yamahi i obrnuto.E ovde jedino Keeway oko amorta moze da se uklopi...ali oni se nisu bas pokazali kao extra kavalitetni.

Opet, ako je to napoustena tehnologija, recimo agregata, cisto sumnjam da jeneko bio toliko iracionalan da napusti KOMPLETAN koncept tog motocikla.

Po toj logici makar NESTO bi moralo da odgovara od Japanca na kinezu: lanchanik, far, amortizer, rezervoar, vile.....bilo sta.

Nije mi normalno, da je neko napustio ama bas sve komponente na neuspelom modelu i sve krenuo iz prashine i poceo svaku komponentu popnovo da izmishlja, tu nema nikakve logike.

Ako je neka Japanska kompanija vlasnik kineske fabrike, ma koliko od losijih legura da prave recimo lanchanik, bilo bi logicno da postoji jasno odredjen standard, jer to bas ide u prilog toj istoj japanskoj kompaniji.

Bas zbog ovakvih stvari cisto sumnjam da je ista od Japanaca kupljeno niti da ti isti Japanci imaju kineske divizije, sto je cist paradoks jer zasto bi neki tamo japanski prozivodjac sam sebi skocio u stomak i smanjio prodaju sopstvenih modela na racun jeftinijih kineskih koji se tek probijaju na trzistu koje je krajnje inertno zbog cega ce imati mnogo manji profit i obrt kapitala.

Ovo se ne protivi samo logici nego i zdravom ekonomskom razumu.Vec izgradjeno ime se mnogo bolje prodaje od nove no-name marke, ma koliko jeftino da se prodaje.

Milsim da je to sve manje vishe neki kineski standard koji nema dodirnih tacaka sa ostalim proizvodjacima.

Jedino kod nasih trgovaca cujem te lovacke price i nigde drugde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

uf, kakva logika....mislim, ima neke logike ali nedostaje dosta podataka koji bi je sa lakocom izmenili. Lance i lancanike apsolutno stavljas od japanskih motora normalno na kineske, samo za vise novaca, delove motora takodje, samo sto je jeftinije to uciniti sa kineskim delovima itd.

 

Pod zastarelom tehnologijom uglavnom smatram pre svega sistem ubrizgavanja goriva, a na pojedinim modelima i sistem podmazivanja uljem, rednu umesto V masine tamo gde to postoji i slicno. Razvojni centri u Kini zaista nemaju preterane veze sa realnim razvojnim centrom ozbiljnog proizvodjaca, barem oni centri koje sam ja video. Tu se prakticno ispituje skoro osim agregata i menjaca, dok pojedine fabrike sa mas-proizvodnjom delova (auspusi, rezervoari itd.) specijalizovano ispituju samo te delove koje proizvode, ali nisam imao prilike da vidim kako to ispitivajne izgleda, te je tu mozda stvarno rec o nekom ozbiljnijem razvojnom centru.

 

Inace, Suzuki i Honda uglavnom imaju sve delove koji odgovaraju motorima koji se kod nas pojavljuju, jedino se dotezanja vrse drugacije, zbog loseg materijala.

 

Apropo komercijalne price, stare tehnologije postoje-pa-postoje. Uvek je produktivna prica uposliti kapacitete da ih, makar i za male pare, rasprodaju proizvodjaci, ali sa niskom cenom narusavaju stabilnost brenda na svetskom trzistu. Ovde sad imamo priliku za rasprodaju stare tehnologije, a da pritom nikome ne strada ugled, i to se brani na vise nivoa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun

Ajde i ja da napisem svoje iskustvo, ali bi ovo mozda trebalo u drugu temu smestiti - kinez na japanca :)

Usisna grana na Viragu 125 (neka plastika ili guma ???) je bila ispucala. Nije pustao fals vazduh, ali je bilo pitanje vremena. Nazovem Yamahu Rodic i kazu mi cena je 75eur rok isporuke min 15 dana (verovatno bi bilo i duze). E sad, znao sam i da Keeway ima super shadow-a i uputim se ja na batajnicki drum :) Skinuo naravno moju usisnu granu i zamolim servisere (koje bih ovim putem i pohvalio) da mi uporede sa usisnom granom kineskog porekla :) Posle kraceg odmeravanja odokativnom metodom, zatim i sublerom dosli smo svi zajedno do zakljucjka da je deo identican  ;D Platim ja to CELIH 1000 dindzi i odem. Namontiram, legne sve na sraf, upalim i voziiiii. ostade meni nekih 60 evrica za koje sam vec imao plan sta cu sve od Keeway-a kupiti i namontirati na moj moped, ali u medjuvremenu Viraga sam prodao i 60 evrica mi osade u dzepu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mortinjo, nesto si ti pogresno razumeo. :)

Iz licnog primera, delovi koji mogu da se nadju na qm250 sa maraudera su: ram, prednji amortizeri, zadnji amortizeri (uslovno receno, jer su na kruzerima u klasi, bilo kineskih ili japanskih kompatibilni medjusobno), prednji blatobran, sedista, bocne plastike, siguran sam jos poneka komponenta, da ne razmisljam previse, cak sam na nekim sajtovima nasao dodatnu opremu za odredjena trzista koja je onakva kakva se na nekim kinezima isporucuje fabricki, kao recimo kineski koferi i nosaci, koji se prodaju kod ovlascenog Suzuki dilera. Sto se tice agregata, Honda cmx 250 je u pitanju, ali uz odredjene izmene. Dodat je drugi karburator i zbog toga je kinez jaci za oko 1-2ks od originala, povecana su i rebra za hladjenje, dodati hromirani poklopci svecica, pa fizicki deluje drugacije iako se unutra ne razlikuje toliko. Obruc oko korpe kvacila ili kako se vec zove taj deo je istovetan uz razliku sto ima probusene dve rupice eto tek toliko da nije isti. Dakle ako kupujes sklop kvacila za CMX i QM razlika je ta sto na CMX neces imati dve rupice koje nicemu i ne sluze.

Termo grupa i ostali unutrasnji sklopovi su identicni, i ladno mozes da stavis delove sa honde, a izmene su napravljene tek tolike da bi se nazvao drugim agregatom.

 

I drugi slicni modeli koriste iste komponente, ali neki uz jeftinije materijale, delom reciklirane. Ako uporedimo QM250 i Kinroad 250, motori su skoro isti, a postoji razlika u ceni. Na Qingqiju se ne koriste reciklirani materijali za gume i plastike, pa ne dolazi do pucanja istih sto na Kinroad-u moze da se desi. Prednji amortizeri su po ugledu na Suzuki siri za oko 0.4-0.5cm u precniku, a samim tim i cvrsci sto se tice uvijanja, metalni prekidaci udobnije i bolje napunjeno sediste i jos par detalja, lanac je siri, sa duzim korakom, kvalitetnije ofarban, da ne nabrajam dalje, ali delovi jesu standardizovani i mogu se ugradjivati sa jednog na drugi bez problema, kao i od motora cije komponente nose, pa i nekih drugih.

 

A lovacke price, pa lakse im da kazu licenca, em je dobra prica za musterije, em izbegavaju teoriju i istoriju japansko/kineskih motocikala, a prica kao sto vidis je daleko od jednostavne, iako verujem da postoji jos mnogo podatataka o kojima nismo upuceni, mada je Lancia88 napisao neke zanimljive, slabo poznate ljudima.

 

U vezi paradox-a, pa bas i nije slucaj. Eto npr, kako je prestao da se proizvodi  Virago 250, tako su se pojavila dva Keeway modela, jedan skoro identican Yamahi, a drugi sa istom masinom, a nesto kasnije i Challenger sa istim agregatom je izasao na trzista.

Virago je verovatno prestao da zaradjuje, postao previse zastareo i ne interesantan novim kupcima. Zato im se vise isplati da saradjuju sa kinezima, i uz jeftinije komponente i nisku cenu uzmu jos koju kintu, bez troskova na razvoj novog modela u klasi koji se ne bi dovoljno opravdao, jer ipak Japanci zaradjuju i ulazu u malo ozbiljnije i snaznije modele.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ajde i ja da napisem svoje iskustvo, ali bi ovo mozda trebalo u drugu temu smestiti - kinez na japanca :)

Usisna grana na Viragu 125 (neka plastika ili guma ???) je bila ispucala.

Vrsta metal je u pitanju ciji naziv sada ne mogu da se setim ali se narodski zove 'sivi liv' ili sivo liveno gvozdje.Ali desava se da ispuca kada se recimo vozi po kishi cesto pa usled ogromne razlike u temperaturi popuca usisna grana.Ili ako se napravish pametan pa polijes vodom vrelu mashinu , kao jedan moj drugar svog Dragstara :)))

Kod mene to nije bio slucaj, iako je moj motor star 10 godina, ali opet na identicnom modelu na drugarovom Viragu jeste.Sve zavisi kako odrzavas motor i od koga si kupio.Mnogi uvoznici da ustede bas stavljaju te kineske usisne grane.Na mojoj je recimo pecat Yamahe i ne fali mu ama bas nista ni posle 10 godina.Ni najamnje pukotine.Prema tome, zavisi da li si od pocetka imao originalni deo.Moj drugar taj pechat nije imao.Znaci razlika postoji.

Medjutim, ja od Yamahe Rodic bezim sto dalje.To su derikoze i secikese koji nemaju granica.Moj snadbevach je LOUIS :)

Eto npr, kako je prestao da se proizvodi  Virago 250, tako su se pojavila dva Keeway modela, jedan skoro identican Yamahi, a drugi sa istom masinom, a nesto kasnije i Challenger sa istim agregatom je izasao na trzista.Virago je verovatno prestao da zaradjuje, postao previse zastareo i ne interesantan novim kupcima. Zato im se vise isplati da saradjuju sa kinezima, i uz jeftinije komponente i nisku cenu uzmu jos koju kintu, bez troskova na razvoj novog modela u klasi koji se ne bi dovoljno opravdao, jer ipak Japanci zaradjuju i ulazu u malo ozbiljnije i snaznije modele.

Ma kakvi, ovo je pogreshna informacija koju su ti rekli.

Evo o ovakvim dezinformacijama pricam.

Virago nije prestao da se prozivodi, naprotiv i dalje je veoma popularan i izashao je model 2009 samo pod novim nazivom V-star 250.

E sada kada su dezinformacije na ovako bazichnom nivou, zamisli kakve su kada su tehnicke specifikacije u pitanju.

 

Sto se Rebela 250  iz 1998 godine i Qingqi QM250 2008, razlika je u 0.20 Ks na strani Qingqi -ja.

Sa tim sto je Rebel neunistiva svinja.Jeste da pravi vibracije kao motokultivator i nema filter za ulje nego neku mrezicu i gadan je kao drugi svetski rat.....ali ga mozes maltretirati i nece riknuti, nema shanse.Da ga bacis sa zgrade, opet ce upaliti :) :) :) :)

 

Ok, nacrti su isti, ali licno mislim da to nije isto, niti napustena tehnologija kako kazu.Tehnologiju ne cini samo nacrt i dimenzije nego legure i materijali, nacin kako se dobija odredjen materijal i slicno.

Moje licno misljenje sa kojim se sigurno necete sloziti , jeste da se cela prica bazira na bezanju od istine i cinjenice da su zapravo kineski modeli nista drugo no kopije originalnih prozivodjaca, pa se zato cela prica o zastarelim ili napustenim tehnologijama, licencama i tako dalje provlaci i forsira u zelji da ti kineski modeli dobiju sopstveni identitet i odredjenu 'originalnost' sto ce istim kineskim prozivodjacima vishe napuniti dzepove.....

 

Bez ljutnje....ovo je samo moje misljenje, ne zelim nikoga da uvredim ovim sto sam napisao.

 

No da ne idem u off......zasto onda kinezi kubure sa delovima ako sve od Japanaca pashe ?

Jel u pitanju cena ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  imam pitanje koje je nadam se,za ovu temu.postoji li alternativa za km sat,kompletan za moj qm125 2d?ko je bio na FG zna otprilike kako izgleda,pa ako ima neke informacije neka pise.unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Hm, i mene interesuje alternativni kilometar sat, mozda neki univerzalni ali da nije od bicikle jer tu ima mnog budzenja da bi sve izgledalo kako treba, naravno uslov je da je precizan, moze i obrtomer a bogami i da nije preterano skup! :)

Pozzz i hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

naravno uslov je da je precizan, moze i obrtomer a bogami i da nije preterano skup! :)

Sve moze da se zanemari ali ovaj detalj nikako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja