Jump to content

Moto Zajednica

Rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

Ова тема је отворена ради уноса информација о адекватним заменама за ланце и ланчанике , плочице дискова , пакнове , ламеле , уље и остали потрошни материјал који по фабричкој уградњи имају не сертификован квалитет , односно одступају по квалитету и припадају смеће класи .

 

Замисао је следећа : рецимо , истегао вам се ланац али не би сте хтели да купите опет кинески јер је непоуздан а знате да постоје квалитетни да се купе . Пошто је могуће да не знате мере ланца , односно њихову ознаку ,овде можете поставити питање и ако неко зна , одговориће вам .

 

Замисао 2 : да ли може од неког пежо скутера плочице у кинески , односно где наћи квалитетне гуртне за пакнове (рецимо Феродо) , поставите питање или дајте одговор .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

I mene to pitanje muci ovih dana,narocito me zanimaju kvalitetnije gurtne i pločice.

Na sajmu sam video da Kivej ima iste pločice u prodaji kao što su na mom Zxmcu.

A ja bih stavio neke tipa Ferodo ili slično,zato pišite,tema je odlična.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Na Cukarickoj Padini , preko puta ulaza na Adu postoji radnja koja prodaje kineske motore i skutere i gde mozete nabaviti bukvalno sve do srafa za vecinu kineza po povoljnim cenama. Sto se tice lanaca, cena se krece od 800-1000din i imaju par vrsta, odnosno duzina i shirina. Za lancanike tek imam izbor, recimo prednji postoje od 10 do 15 zuba a zadnji isto tako( ne znam tacno sa koliko zuba sve imaju) Interesantno je da isto kostaju par stotina dinara i da mozete experimentisati sa odnosima ubrzanje puta krajnja brzina odnosno menjati te parametre, mada licno mislim da se tu nishta ne dobija znacajno, eventualno malo veca krajnja brzina sa zupcanikom sa vishe zuba ali se gubi na i tako loshem ubrzanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Dobra informacija,taman sam pomislio da nema nade da se neko seti i napuni rafove rezervnim delovima.

Oblak,kad prolazis pored te radnje,uzmi broj telefona i napisi da mozemo prvo da ih zovemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

 

Dobra informacija,taman sam pomislio da nema nade da se neko seti i napuni rafove rezervnim delovima.

Oblak,kad prolazis pored te radnje,uzmi broj telefona i napisi da mozemo prvo da ih zovemo.

 

Cim prodjem opet uzecu i postaviti slike i fon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Od Keewaya imas sve na Batajnickom putu posle Coca-Cole.tamo im je glavni magacin.Ako te ne mrzi izadji na njihov sajt Keeway.co.rs  imas tamo i broj telefona pa nazovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Za koje copere, sta ti treba, budi odredjeniji.

meni treba crevo od karburatora do cilindra 2 kom (levo i desno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Rucica kocnice sigurno pasuje od nekog keeway-a, imas servise i u Beogradu, ali najbolje da odes do Zemuna jer im je tamo glavni servis i magacin pa je najveca sansa da ces tamo naci.

 

@Zoltan

Princ bese onaj malo drugaciji jel tako? Uporedi sa 250-icama ako odgovara da ne moras u NS, ili ako ne znas nikog videcu da uporedim sa Slayer-ovim, ako ne zaboravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Rucica kocnice sigurno pasuje od nekog keeway-a, imas servise i u Beogradu, ali najbolje da odes do Zemuna jer im je tamo glavni servis i magacin pa je najveca sansa da ces tamo naci.

 

@Zoltan

Princ bese onaj malo drugaciji jel tako? Uporedi sa 250-icama ako odgovara da ne moras u NS, ili ako ne znas nikog videcu da uporedim sa Slayer-ovim, ako ne zaboravim.

Nemam nikog poznatog, hajde vidi , cisto da te podsetim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Прва ствар је да утврдимо шта ми треба: пар задњих амортизера дужине (од горњег до доњег шрафа/ослонца) 32 до 34 центиметра. Има ли неко на мотоциклу/скутеру толике амортизере?

 

За другу ствар помоћ ми баш и не треба: када чујем од вас који модели имају амортизере дужине која ме интересује, лако ћу наћи где да их купим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Svaka cast na ovoj tabeli, stvarno je super! Na Fvisionu je bila "Torch" svecica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Горњи Милановац

Ево једне информације : Кинроад користи ланац корака четири осмине инча , ширина пина 16,7 мм , ширина ролнице 7,7 мм

 

Код Дидланци , цена по алки (карици) је 0,40 евра

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Rucica kocnice sigurno pasuje od nekog keeway-a, imas servise i u Beogradu, ali najbolje da odes do Zemuna jer im je tamo glavni servis i magacin pa je najveca sansa da ces tamo naci.

 

@Zoltan

Princ bese onaj malo drugaciji jel tako? Uporedi sa 250-icama ako odgovara da ne moras u NS, ili ako ne znas nikog videcu da uporedim sa Slayer-ovim, ako ne zaboravim.

Nemam nikog poznatog, hajde vidi , cisto da te podsetim!

Nismo nesto detaljno zagledali, ali koliko sam video nije to to. Keeway nema PT agregate, pa jedino Sprint da juris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Ево једне информације : Кинроад користи ланац корака четири осмине инча..

Можеш то да кажеш и 1/2 инча.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Bas smo komentarisali prednje kocnice kad smo bili Blackbite i ja kod Ivana,Princ ima odlicne prednje kocnice koje zabadaju u mestu.E sad dal je do kocionih klesta il do dobrih plocica neznam al uglavnom valjaju.

 

 

..........al zato zadnja za q*** nije.......  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kad si vec spomenuo kocnice, malo sam zaleteo Wolflordov superlight po njegvom dvoristu da ga malo cujem, i naravno kocio ranije nego sto treba jer ne poznajem kocnice. Sunce ti j**em. Stao sam metar pre kapije, a kocio sam jedno tri metra nego sto bi inace. Stisnem - nista. Nisu bile ni pre nesto posebno, ali sad je katastrofa. Da uganes ruku da bi stao.

 

Uglavnom preporucio sam mu da izgrumfujemo nesto i da skinemo onaj "ABS" i vezemo kociono crevo na kljesta po ps-u. On mi je sumnjiv, a sa ovakvim kocenjem ni po mokroj travi ne bi zablokirao prednji tocak. A i kontam da to necemu valja svi bi ga stavljali na motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja