Jump to content

Moto Zajednica

Lep primer bajkerskog ponašanja u saobraćaju...

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Da mene lupi po retrovizoru...uh uzdrzacu se od komentara...

 

Nema od toga nista, ti sto na forumu lupkaju retrovizore, sede na raskrsnicama i cekaju, a zestoki su samo preko tastature. Ja sam imao situaciju da sam lika slucajno udario po braniku nekog raspadnutog opela, kad je baja izasao iz kola sa močugom govno mi se smrzlo, e to je isto srbija... Tako da bajkeri, smirite strasti i čekajte u koloni i ne mafijajte, da vam neko stvarno ne bi polomio ceo motor, a ne retrovizor. Ja kazem iz iskustva, po ceo dan sam u saobracaju i kada je vrucina, hocu da odlepim, ali mi ne pada na pamet, jer u ovoj nasoj Srbiji ce te neko presaviti motkom ili nekim podzemnim kablom iz ciste razonode, a to uopste nije lepo.

 

Give peace a chance...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

iskreno, kad si na motoru nema sanse da nesto uradis osobi u automobilu...dok ti sidjes sa motora, stavis ga na ćopu, on vec stoji pored tebe sa motkom....a ko ima motku-taj je gazda......

apsolutno si u pravu za to divljanje!ima kretena svuda!

nije obaveza vozaca da nam ostave mesto izmedju traka, vec samo njihova dobra volja i splet okolnosti....i hvala im...ako ne mogu da se provucem - stanem....

do duse, imaju dvojica koje srecem po nekad, i oni obavezno zaglave da ne mogu da prodjem....jednom sam rekao, pa je sad malo bolji...ali ima svakakvih ljudi...

ali da mi neko ulubi retrovizor, pa bilo ih i 10 na motorima, ova motka koju drzim iza sedista bi ih upoznala...i nju i njega( ja sam liberalan sto se tice muskaraca i zena- dodju na isto- sto se tice svadje i mlacenja).....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Vozim i motor i kola. Svakakvih situacija je bilo...ovo je odraz nekulture,kako u saobracaju,tako i u svakom segmentu naseg drustva. Ta osionost i nepostovanje drugog,zato nam drustvo tako izgleda.

Sta je trebao onaj na motoru da uradi? Da izlupa auto? Onda je ovaj iz auta po toj logici trebao da obori nekog drugog bajkera sa motora. To bi povuklo i trecu osobu...i onda imamo saobracaj kakav imamo (i drustvo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Lepo, ovde dosta njih skace u odbranu "bajkerske casti" a da nije regisrovalo ni da je auto sa PV tablama pa kao sto neko napisa mozda covek nije navikao na guzve i provlacenje jer nije iz BG. Ali ko mu onda daje za pravo da se vozi po BG ako nije pitao svemocne nadrkane bajkere kako se to radi. Dajte ljudi ovo nema veze sa tom mi (na motorima) vs. oni (u kolima) ovo je pitanje ciste kulture. Sta ako je covek u kolima isto tako vozio nekog u bolnicu i izvirio malo iz trake da vidi koliko ce jos cekati ili nesto drugo. Dosta vas je naslo razloge koji bi opravdali ponasanje "kolege" pa samo pitam i ja sta ako... A ovaj drugi koji laje a pritom izmedju njih stoji i pokretac teme je sigurno jak u PM pa kada je video 3 motora kao da i on deli pravdu po principu braca ce me braniti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

....a ko ima motku-taj je gazda......

....i hvala im...ako ne mogu da se provucem - stanem....

 

ova motka koju drzim iza sedista bi ih upoznala...i nju i njega( ja sam liberalan sto se tice muskaraca i zena- dodju na isto- sto se tice svadje i mlacenja).....

 

Moram te upoznati pod hitno :takoje: dodjem ti rucak za ovo za motku :)

 

Drugar je imo situaciju sa tabadzijom iz auta pa znam da je tako...mozes samo da :care:

 

Dao si najrealniji prikaz situacije.

 

Ne vidim razlog zbog kog bi neki bajker imao pravo lupati ili lomiti retrovizor na automobilu koji mu nije napravio mjesta za prolaz :zbunjen: . Pogotov je "papanski" iskaljivati bjes na automobilu iz unutrasnjosti...

 

Tolerancija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

s pozicije suvozača na motoru mogu da se identifikujem s ovom situacijom. ja mrzim provlačenje. svaki put gledam kako su mi fuzasteri na milimetar od automobila sa svake strane i samo čekam trenutak kada će nekome izgrebati krilo ili vrata i kada će izbiti nemila scena u onoj već, do krajnjih granica, napetoj atmosferi.... posebno me iritira kada se turiranjem daje znak vozaču automobila da treba da se skloni .... to mi je vrhunac obesti! s kojim pravom se traži prvenstvo i povlastica!? to mi nije jasno. da sam ja za volanom uvek bih napravila prostora za motor ako ga vidim u retrovizoru i ako imam mesta da se sklonim, a ovima što mahnito turiraju ne bih se sklonila ni pod razno. podignem prozore, zaključam vrata, uključim klimu i mož' da ga duva. i nek vadi toljagu i nek razbija šta hoće, taman nek mi da materijal za krivičnu prijavu. fotoaparat je uvek pripravan da ovekoveči događaj 1hej.gif

 

manir da se provlači na silu i na turiranje je redovan uzrok razmirica u o'šonesi tandemu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Da mene lupi po retrovizoru...uh uzdrzacu se od komentara...

 

Nema od toga nista, ti sto na forumu lupkaju retrovizore, sede na raskrsnicama i cekaju, a zestoki su samo preko tastature. Ja sam imao situaciju da sam lika slucajno udario po braniku nekog raspadnutog opela, kad je baja izasao iz kola sa močugom govno mi se smrzlo, e to je isto srbija... Tako da bajkeri, smirite strasti i čekajte u koloni i ne mafijajte, da vam neko stvarno ne bi polomio ceo motor, a ne retrovizor. Ja kazem iz iskustva, po ceo dan sam u saobracaju i kada je vrucina, hocu da odlepim, ali mi ne pada na pamet, jer u ovoj nasoj Srbiji ce te neko presaviti motkom ili nekim podzemnim kablom iz ciste razonode, a to uopste nije lepo.

 

Give peace a chance...

 

pa video covek da vozis traktor pa reko aj da te mlati...

 

imao sam raznih situacija, od toga da se nista nije desilo (sto je i najcesce, verbalna prepirka), do toga da sam sam ucio pameti vozace kola ili po retrovizoru ili po glavi, a bilo je i slucaja linvcovanja kad se nas 10 zadesilo a ludak udario drugara i pobeze... vala imao sam i situacije da su mi neki mrstavci u kolima izgledali opasno pa se zavrsilo na verbalnom iako su zasluzili frontalni sukob :) bilo je i situacija gde s ejednostavno zaledis ne znas sta ces, izadju dvojica iz kola, pocna da se deru, ja se derem sa motora, sedim iza mene riba, ako krenu oborice nas, ne znas kako da odreagujes, i ond ase zavrsi na dreci....

 

uglavnom, ako me neko pogano isece i ne odreaguje (izvini , sorry, ruka uvis) ili se pravi da sam ja kriv (pocne da se dere na mene sto me je zamalo pregazio), e onda lepo iza njega dok ne stane, parkiras sa strane da ne moze da ti zgazi motor, pa udri po glavi dok se jos nije osvestio tj izasao iz kola... pa jos ako imas karbonsko ojacanje na rukavici, milina, dodje ti kao trening...

 

sto se tice mocuge, ako to neko potegne na mene, ili cu ja najebati ili ce on najebati 10 puta gore nego sto bi inace...

uglavnom picke potezu arsenal...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

uglavnom picke potezu arsenal...

pametan se cuva nevolja, a kad ne moze da izbegne, udara prvi, udara jako, udara da onesposobi.....a sto se tice arsenala, hmmm, bolje ja njega sa motkom, nego da on mene umlati....ferke nisu nikad bile u modi, samo u filmovima........pa i "dva losa ubise Milosa,".......1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja bih rekao - izvinite na ponašanju mojih kolega na motorima iako ih ne poznajem, a i ti brate, šta si zatvorio prolaz, jel kod tebe u selu nisi do sada video motor? :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Šeta moj poznanik kroz jednu od najprometnijih ulica u Smederevu i nailazi na scenu gde vidi moj motor na trotoaru , a ja trčim oko auta poprečenog na sred puta i šutiram isti gde god stignem....... šta reći .... kakv sam ja kriminalac i pošast na drumovima i bruka za ostale kolege bajkere....

Moj gore pomenuti poznanik tek kasnije saznaje , da je majmunčina u kolima na pet metara ispred mene uradila polukružno preko pune linije, iako sam mu ja išao u susret........ saznaje da sam ja kočio i drao prednju gumu do auta, saznaje da sam povredio nogu pri kočenju o ivičnjak i saznaje da sam na moje pitanje " što ne gledaš kako voziš" dobio odgovor "ma jedi g....".

Naravno , posle toga je usledio zalet moji 120 kg, gde se vlasnik auta brzo pokajao, a spasla ga je samo brza reakcija "dizanja prozora i centralnog zaključavanja"...ipak to nije spaslo njegov auto lakih limarskih radova.

 

Ko zna možda je i moje i ponašanje bajkera iz tematskog posta opravdano, ali ljudi koji ne vide celu priču , sigurno će imati pogrešnu pretstavu o događaju, i ja kao i oni bićemo okarakterisani kao negativci.

 

Samo da napomenem , ne ponosim se svojom reakcijom, ali odgovor pod adrenalinom i u afektu je čudo.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

evo neki dan u jednoj od žešćih gužvi. Provlačim se lagano od Juge ka Ušću i ne mogu da prodjem od džipa, tamna stakla, nova Meca, ludilo i sve su indicije da nema teorije da se pomeri,a uz to ipak vidim da me baja snima na retrovizoru. Samo sam stao, prekrstio ruke u uverenju da ću se načekati,ali nije prošlo ni 5 sekundi, baja je pomerio džiponju tako da je gotovo dotakao auto ispred. Naravno, zahvalio sam se sa hvala gospodine(ne zato što vozi dzip, već zbog gospodskog gesta)i nastavio. Ostao sam ja velik, a (p)ostao je i on. Može se, samo ima mnogo usijanih glavudža koje su stvarno umislili da su sa 100 konja za soma, dva evra dobili i srce nekog Džingis Kana i da mogu da rade šta hoće, a da pritom zaboravljaju koliko su ranjiviji, a opreznost je , je li , majka mudrosti. I nije mi niko brat bajker. Jebe mi se za babune koji misle da su veliki zato što imaju motor. Imam jednog brata , voleo bih da ih imam više, a pobratim može samo da mi bude čestit ćovek , a nikako onaj koji vozi isto prevozno sredstvo. Iskomleksiranih magaraca kolko hoćeš, pa jebote ko da su oni i izmislili motor sa unutrašnjim sagorevanjem i ko da su oni napravili isti taj motor na kojemu sede tako ponosno. Ajd

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

najbolju reakciju postiže neočekivana reakcija... moje zapažanje je da ti koji namerno zatvaraju prolaz upravo očekuju neki vid konfrontacije... ma koliko glupo zvučalo, najbolje rezultate sam dobio da kada vidim da ne mogu da se provučem, niti sviram niti turiram niti lupam, nego u neutral, nekada na ćopavu, podbočim se i čekam (naravno gledam u retrovizor auta ispred) . Onog momemnta kada skapira da obojica znamo da me je namerno zatvorio ali da se ja preterano ne primam i da ga gledam kao "simpatičnog, ali lagano retardiranog mladića" reakcija ide ili pomeranje a ako nema mesta cim krene kolona poveliko omeranje i izvinjavanje... Ako nekome toliko znači da me zaustavi na 10tak sekundi, neka mu ga (nadoknadiću kasnije) a ako sam baš u gužvi onda lagano unazad pa uz povik ENDUROOOOO preko livade i pored kolone...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

najbolju reakciju postiže neočekivana reakcija... moje zapažanje je da ti koji namerno zatvaraju prolaz upravo očekuju neki vid konfrontacije... ma koliko glupo zvučalo, najbolje rezultate sam dobio da kada vidim da ne mogu da se provučem, niti sviram niti turiram niti lupam, nego u neutral, nekada na ćopavu, podbočim se i čekam (naravno gledam u retrovizor auta ispred) . Onog momemnta kada skapira da obojica znamo da me je namerno zatvorio ali da se ja preterano ne primam i da ga gledam kao "simpatičnog, ali lagano retardiranog mladića" reakcija ide ili pomeranje a ako nema mesta cim krene kolona poveliko omeranje i izvinjavanje... Ako nekome toliko znači da me zaustavi na 10tak sekundi, neka mu ga (nadoknadiću kasnije) a ako sam baš u gužvi onda lagano unazad pa uz povik ENDUROOOOO preko livade i pored kolone...

 

 

Lako je tebi kad voziš STeneru... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

najbolju reakciju postiže neočekivana reakcija... moje zapažanje je da ti koji namerno zatvaraju prolaz upravo očekuju neki vid konfrontacije... ma koliko glupo zvučalo, najbolje rezultate sam dobio da kada vidim da ne mogu da se provučem, niti sviram niti turiram niti lupam, nego u neutral, nekada na ćopavu, podbočim se i čekam (naravno gledam u retrovizor auta ispred) . Onog momemnta kada skapira da obojica znamo da me je namerno zatvorio ali da se ja preterano ne primam i da ga gledam kao "simpatičnog, ali lagano retardiranog mladića" reakcija ide ili pomeranje a ako nema mesta cim krene kolona poveliko omeranje i izvinjavanje... Ako nekome toliko znači da me zaustavi na 10tak sekundi, neka mu ga (nadoknadiću kasnije) a ako sam baš u gužvi onda lagano unazad pa uz povik ENDUROOOOO preko livade i pored kolone...

Ja ti zavukoh druže jedan (zeleni +) pa nek ide zivot hehehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

najbolju reakciju postiže neočekivana reakcija... moje zapažanje je da ti koji namerno zatvaraju prolaz upravo očekuju neki vid konfrontacije... ma koliko glupo zvučalo, najbolje rezultate sam dobio da kada vidim da ne mogu da se provučem, niti sviram niti turiram niti lupam, nego u neutral, nekada na ćopavu, podbočim se i čekam (naravno gledam u retrovizor auta ispred) . Onog momemnta kada skapira da obojica znamo da me je namerno zatvorio ali da se ja preterano ne primam i da ga gledam kao "simpatičnog, ali lagano retardiranog mladića" reakcija ide ili pomeranje a ako nema mesta cim krene kolona poveliko omeranje i izvinjavanje... Ako nekome toliko znači da me zaustavi na 10tak sekundi, neka mu ga (nadoknadiću kasnije) a ako sam baš u gužvi onda lagano unazad pa uz povik ENDUROOOOO preko livade i pored kolone...

e ova je najpametnija od svih !!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa posle "ferke" bude... " njega odvedose u lancima ko pseto vezano, a mene ko knjaza na nosilima" :jee:

 

Provlacite te se kad mozete, polako, a kad nemoze nemoze..sto izazivati sudbinu bez veze...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pokušaću da budem objektivan sa oba aspekta. kao što znate ja sam skoro počeo da vozim motor, ali auto vozim neko duže vreme. ako je iko video bordo SX4 sedan onda može da potvrdi sledeće: ako se desi da upadnem u saobraćajnu gužvu kolima uvek ostavljam prostora da može motor da me obiđe pre svega zato što motori su dosta uži od automobila. ako oni mogu da se provuku biće i manja gužva pošto neće čekati u koloni sa automobilima. naravno da mi se desi da se približim nekoj od ivica kolovoza da bih video šta se dešava ispred ali se uvek vratim. u kolima sedim, imam klimu, muziku, obično i neku tekućinu tako da me boli uvo. za gužvanjac imam moj -ne-daj-bože-cd- sa reggae muzikom 8)

sa druge strane kada vozim motor češće mi se dešavalo da me ljudi puste nego obrnuto, ali napominjem da motor vozim tek oko 4 meseca i nadam se da će i u buduće biti tako. samo dva puta do sada mi se desilo da pokusaju da me blokiraju, jedanput na autoputu pred suženje ispred gazele kod SC-a, i drugi put u bul. mihajla pupina kod SIV-a. oba puta sam ih pustio da mi zatvore put (pošto se u tom slučaju nabiju na zadnji branik automobila ispred i zaglave do sledećeg kretanja) i ja onda samo ih obiđem sa druge strane i nastavim lagano dalje. moja lsatisfakcija kao motocikliste je da znam da se sada još više nervira i što sam ja bez ikakvog fizičkog ili verbalnog sukoba opušteno produžio svoj put ka tački B.

 

added: a danas mi se kod zgrade tanjuga desilo da mi je taksista svirao što nisam krenuo na žuto. spustim se do uključenja na brankov most gde je on stao pored mene. i pogodite šta je radio? buljio u mene i mrštio se kroz cvike za sunce. gestikulacijom pitam šta je problem, a on spusti prozor i počne njegova "š'a je bilo" spika... pratim ga ja kroz bul. nikole tesle do ulaska u zemun i stanemo na semaforu kod džona kenedija i on opet spušta prozor sa pričom da se ne ponašam bahato i da mogu da dobijem batine. pitao sam ga da li ću od njega te batine dobiti on odgovara "pa ne od mene ali od nekog drugog. ali možeš i od mene" nisam obraćao pažnju zašto je sam sebi kontradiktoran i odgovorim mu normalnim glasom da uvek može da proba. produžio je pravo, ja sačekao zeleno za levo i tako se rastasmo u "ljubavi i slozi". (ukratko)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Мислим да је ово екстремно наелектрисан случај који си описа, иначе врло често туда возим знам и за другу страну екстрема.

Углавном пролазиш али има и оног када прођеш сто аутомобила који се пре или касније склоне а само један неда да прођеш, намерно. Дешавало ми се да сам покушаво са десне стране он скрене удесно ја на лево он у лево... Онда сам једном таквом хтео само мало, у мимоходу, да искривим ретровизор јер ме баш добрано "истренирао" а оно ретровизор отпаде, и после сам се осећао врло бљак .

Али ето дешава се, кад започињеш такве тренинге буди баја па истрипи и да ти неко одвали и ретровизор на ауту или изађе из тог аута са намером да ти узвратноо развали визир на кациги. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Uzmes u obzir da je vozac "Varadera" mozda u ozbiljnim 60+ godinama, iza sebe vozi ribu koju treba da k.ra, a dize mu se jednom u dve godine. I recimo, ta nedelja se potrefila da je to bas taj dan. Ko da ceka jos naredne dve godine 1neznam.gif??? U tom slucaju...opravdano!!!

 

Jednom u dve godine :stabre: uh dobro je to nisam bio ja sa mojim Varaderom :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Skoro sam imao situaciju kod Usca ali ja sam bio u ulozi vozaca automobila, znaci maksimalno gledam da ispostujem sve motoriste. Stojim na semaforu pogledam u retrovizor i vidim skuteras pokusava da se provuce na moju levu stranu i zaglavio se iza mene i naravno ja malo napred i malo udesno da moze covek da prodje kad posle sekund eto njega kod prozora ja reko covek oce da kaze hvala kad on "sto me gradis namerno, ja sam hteo desno sad moram levo zbog" i po gasu lik, ode nisam stigao ni da odgovorim.Znaci popizdeo sam a bilo mi i krivo da je neko umislio da ga namerno gradim pogotovo sto na motoru godisnje napravim 10-15000km i kad sam u kolima maksimalno pazim na bajkere....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison T150

Svakodnevno se provlacim kroz guzvu, pogotovo do i preko gazele i u zadnje vreme sam primetio da se vecina pomera kad ne mogu da prodjem od njih. Tako nije bilo zadnjih godina, bar ne u tolikom broju. Mislim da su i vozaci automobila poceli polako da se navikavaju na nas. Sto se teme tice, razumem donekle da psujes nekog ako skontas da te namerno zagradi ali lomljenje retrovizora mi je potpuno nenormalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

interesantno da se te stvari u inostransvu ne događaju, več samo na domačem tlu....

 

А у Паризу? Да знам да ли сам био будан или сам сањао како тамошњи возачи мотора ломе ретровизоре? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja