Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Kao sto rekoh, Tomos je mnogo blizi pravom supermoto konceptu, ima mnogo bolje ogibljenje i agresivniji polozaj vozaca...znaci, za vislje vozace (razlika je 5cm u visini sedista), i one koji pozele malo i da skacu...cisto sumnjam da bi to suspenzija na x-road-u dozvolila (nigde ne mogu da pronadjem podatke, ali cenim da je dosta kraca nego kod Tomosa....

 

Motore nisam provozao ni jedan ni drugi, ali sam ih video/pregledao uzivo i jedan i drugi, i  cenim da je tomos (za moj ukus) bolji. X-road vise naginje funbike-u nego supermoto motoru. Isto tako, treba uzeti u obzir da je firma skoro otisla pod stecaj 2006-te, pa treba misliti i o dostupnosti delova...a sto se tice tog elektronskog displeja, procitajte malo po netu, uglavnom su imali problema sa njim po vlaznom vremenu.

 

I jos jedna stvar me buni...X-road je u Nemackoj skoro 4200e, zasto je kod nas toliko jeftiniji (kad su kod nas obicno motori skuplji nego preko)? Da li to znaci da mi dobijamo neku "kinesku" varijantu, tj. varijantu za manje zahtevna trzista?

 

Da sam na tvom mestu, obavezno bih pogledao jedan i drugi motor sa nekim ko se razume uzivo, pa onda odlucio...naravno, ni sedanje na motor u radnji ne bih propustio...cisto da vidim kako to izlgeda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Sachs-a je iz stečaja izvadila kineska fabrika motocikala FYM koja ih je kupila i preselila proizvodnju u Kinu. Za delove zaista može da bude problem jer naš zastupnik "KMH Trade" pre par meseci nije znao ni da mi kaže pojedine cene delova, za razliku od hrvatskog "Leo-Parda" koji je očigledno posao zastupništva ozbiljnije shvatio i ima delove na lageru. Delovi inače dolaze iz Slovenije jer su oni generalni zastupnici za region.

U Nemačkoj ne košta 4200EUR kao što si napisao, nisi obratio baš pažnju. To je cena prvog modela X-Roada iz 2005/2006 koji ima Suzukijev agregat od 15KS i Brembo kočnice i on je 1000EUR (taj model je na slikama gore koje je Laka postavio, ima veći cilindar i hladnjak za ulje). Trenutna cena X-Roada u DE je između 2500 i 3000 EUR. Između ostalog jeftiniji je jer se sklapa u Kini a ne u Nurnbergu.

I model Madass se takođe radi u Kini.

Prednje vile su prečnika 41mm, sa hodom od 110mm, zadnji mono amortizer takođe ima hod od 110mm, a tvrdoća se može podesiti.

A što se max brzine tiče deklarisane su za Tomosa 95Km/h a Sachs 104km/h.

:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa da...tako sam i mislio...razlika u ogibljenju je velika...tomos ima Paioli viljuske sa cini mi se 300mm hodom...a visina sedista je po podacima sa sajta 15cm visa (sach x-road: 800mm, Tomos 125sm - 950mm)...

 

Maximalna brzina mislim da i nije toliko vazna...tih 9km je verovatno posledica krajnjeg prenosa...veruj mi da je sve to tu...2-3 konja tamo-vamo ne mozes bas mnogo da osetis...ali zato polozaj u voznji i suspenziju itekako mozes...

 

Ali covek je pitao za X-road, pa onda da ne off-ujem vise...samo mislim da je i Tomos vredan gledanja u toj klasi, i da ima sta da ponudi...

 

Znaci treba o svemu tome razmisliti...sta je kome  bitno...sumnjam da je Tomos losiji od tog X-road-a, motori su slicni po nameni, ali nisu isti...Tomos je ekstremniji motor, sa kvalitetnijim ogibljenjem i vise supermoto orijentisan...X-road je funbike, sa podosta kratkim hodom ogibljenja, tako da ne moze da radi ovo :D :

 

 

post-1015-12878993814323_thumb.jpg

post-1015-1287899381509_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Visina sedišta od tla sa zvaničnog sajta Tomosa je 880mm ("višina sedeža: 880 mm") kao što stojii ovde: http://www.tomos-dvokolesa.si/product.asp?dept_id=2&pf_id=OR_009

 

A super moto motocikli se prvenstveno namenjeni za vožnju po asfaltu i po potrebi off-road. Ko želi da skače i da se vozi po blatu za njega su cross motori. Između ostalih u toj klasi je i Tomos SE 125 F (koji je i jeftiniji od verzije SM 125 F za  300EUR).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

to je bilo za model 2007...evo linka za novo:

 

http://mototradegroup.com/tomos/sm125.php

 

Mada totalno nebitno, kao sto rekoh, motorcikl je definitivno visi, pa makar i 8cm (sto je opet dosta).

 

A sto se tice toga sta je supermoto motorcikl, pa ne moze supermoto motorcikl biti sa suspenzijom od 110mm, pogledaj malo po netu specifikacije drugih proizvodjaca...to je funbike, i NIJE pravi supermoto. Dakle, kao sto rekoh, mnogo blizi pravom supermoto motorciklu kao koncept je Tomos, sa DOSTA kvalitetnijom suspenzijom/ciklistikom...ne razumem sta ti od ovoga nije bilo jasno? Meni svakako nemoj objasnjavati sta je supermoto motorcikl, jer vozim jedan (pravi), i imam jos jedan u tom stilu, ali funbike, i iskljucivo me samo ta klasa motora zanima, tako da veruj mi da znam sta pricam...razlika je u tome sto kad neko zeli recimo da uci da dize na zadnjaka na tom Sachs-u, imace sjebane semeringe viljuske jako brzo, usled nekontrolisanog/neiskusnog spustanja,  dok ce onaj na Tomosu moci da drnda celu sezonu, i verovatno vise, a da mu to suspenzija oprasta...ako nisi dosad dizao...da ne pricamo o stabilnosti i drzanju putanje kada se uporede ona upside down Paioli viljuska i ta na x-road-u...ali sve ima svoju cenu...pa svako moze da izabere sta njemu odgovara...

 

Znaci, kao sto sam rekao, stvar je licnog izbora, x-road je dobar motorcic, ali mislim da za nekog ko zeli malo ekstremniju voznju i izbiljniju ciklistiku, blizu pravom supermoto motorciklu, bolji Tomos. Znaci sve zavisi sta hoces...i ne vidim razlog da bezveze kontriras, kada sve sto sam rekao stoji...nisam rekao ni da je los, cak stavise svidja mi se, a ti sa svojim odgovorima ulazis u podrucje o kojem malo znas, a ja tu ne vidim poentu koju hoces da izneses....

 

Dakle:

 

X-road:

Funbike, nizi, udobniji (verovatno, zbog sireg sedista, mada je i to diskutabilno), udobniji (verovatno) za dvoje, malo snazniji motor, dosta kraca suspenzija, dobre kocnice, cvrst ram, dobar pocetnicki motor, odlican za po gradu,  kvalitet/dostupnost delova diskutabilni...

 

Tomos SM 125:

Pravi "Supermoto Junior" motorcikl, sa dosta boljom ciklistikom i suspenzijom koja ce mnogo vise da podnosi maltretiranje, isto dobre kocnice, vislji polozaj sedenja, isto jako dobar pocetnicki motor, za one koji zele malo ekstremniju/sportskiju voznju i ugodjaj, sigurno dostupniji delovi, (verovatno) neudobnije sediste, malo slabiji motor (sto se moze kompenzovati nesto manjom masom i dostupnoscu full Akrapovic sistema za ovaj motor, sto za X-road nije dostupno)...isto tako, mnostvo tuning delova je za ovaj model dostupno, jer se u Sloveniji od 2005-te sa njima vozi Tomos SM CUP...dakle, ko zeli ekstremnije, i hoce da plati, bolja varijanta...ili je jednostavno u tom fazonu...

 

 

Eto...to su konkretne razlike dva modela, ja bih licno pre izabrao Tomosa, ali to je moj izbor, sve zavisi sta od motora hoces, ni jedno ni drugo nije los izbor, pogotovu sa cenom tog X-road-a...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

citajuci Vase postove nalozih se na ovaj motoric.. mislim na sachs-a..

 

koliko kosta u BGu van promotivne cene (sajamske)?

 

da li postoji ovako nesto da se kupi kao polovno?

 

poZzZzzzZZ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ove godine u sezoni bi trebalo da košta 2300EUR. A polovno se može naći samo u inostranstvu, ovde ne verujem jer ih ima jako malo. Nadam se da će ove sezone biti još vlasnika, sa obzirom na povoljniju cenu u odnosu na prošlu god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Video sam Saks uživo i na njemu sve izgleda ko ne pravom motoru, dok se ne zagledaš u sitnice i finalnu obradu, dakle - Kinez.

 

Naravoučenije - Tomosi iz '70 godina se još uvek voze :):):)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio x9 500

A sta mislite sta je bolje uzeti Sachs x-road ili mozda Qingqi QM200GY-B(A) za 500e manje.

Jel Sachs vredi ovih para  s obzirom da su oba kineza

Kad bi neko postavio taj test (Sachs X-road 125) koji je bio prosle godine u moto magazinu bio bih zahvalan. Nema ga na netu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Lj - Bgd

Jel Sachs vredi ovih para  s obzirom da su oba kineza

Kad bi neko postavio taj test (Sachs X-road 125) koji je bio prosle godine u moto magazinu bio bih zahvalan. Nema ga na netu...

 

 

XRoad se ne proizvodi u kini, vec u Nemackoj. Inace, Sachs proizvodi bicikle, motore i agregate vec od 1886 godine. Kod XRoada je kvalitet pouzdan, agregat Franco Morini sa 13,3 KS, novi model ima SM road gume (p: 110/70-17, z: 150/60-17) sa cime se dostize do dobrog gripa na krivinama, 6 stepeni menjac sa produzenom prvom brzinom zbog eliminacije proklizavanja zadnjeg tocka, side bari za zastitu agregata i usmerivanja zracnog toka za bolje hladjenje, prednji disk 320mm - koci ko lud, a zvuk iz topa mu celo vreme grga ko lav...Sve u svemu, meni dobro sluzi, svidja mi se uspravna pozicija i preglednost u saobracaju, jer vozim dosta po gradu...a ponekad napravim i neku kracu realciju. Na brze poteze fantasticno reagira, a povuce isto tako.

Ako trebas test iz MM, javi mi svoj mail na pp, pa cu ti poslati ;) nemogu da ga prikacim na post jer su slova onda presitna za citanje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Moj motor se proizvodi u Kini. Tako bar piše u carinskoj deklaraciji koju sam dobio prilikom kupovine "zemlja porekla: Kina".

Što bi trebalo da ti piše i u saobraćajnoj, ali ne znam kako je kod vas u Sloveniji. E sad za agregat nisam siguran da li ga

Italijani sklopljenog isporučuju kinezima, što mi je verovatnije, ili ga kinezi rade.

Mi ih u Srbiju uvozimo iz Slovenije jer su oni zastupnici za region, a u Sloveniju stižu iz Kine. Preko preče naokolo bliže  :D

Prvi model X-Road-a se radio u Nemačkoj i imao je Suzukijev agregat i Brembo kočnice, a i cenu veću za oko 1000 EUR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

servis se radi u 45om bloku..

 

trenutno je 2099 (sajamski popust) a krajem marta se cena dize, rekao je da nece biti 2800 (proslogodisnja cena) nego 2300-2500

 

..  ;):):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

meni izgleda simpa ali zavrsna obrada i materijali nisu bas sjajni [iako su nesto bolji nego na onom qingqi `supermoto` modelu]

 

kako si u kraju, najbolje svrati pa pogledaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Malo komentara na par ovde navedenih stvari.

Dakle X-Road kosta 2100 eura.(Ja ih prodajem)

Leo Pard i KMH Trade su jedna te ista firma.Leo Pard ima ekskluzivno zastupnistvo za Sachs u Sloveniji,Hrvatskoj,Bosni i Hercegovini i

Srbiji.

E sad sto se tice lezanja na putu (procitao sam negde u postovima da je po tom pitanju Tomos bolji) X-Road lezi extra.

Znaci on je fabricki podesen za krivudave puteve.

Uopste nije namenjen za off road i shodno tome nema ni kramponke vec klasicne putne gume.

Dalje sve pohvale idu na menjac i kvacilo.Svaka promena brzina tece glatko i bez napora da se ubaci u brzinu.

Kvacilo je mekano i jako lepo odvaja.

Zavrsna obrada u toj cenovnoj klasi je na veoma visokom nivou.S obzirom da je motor u klasi do 2500 eura.

Ako se setim jos necega ja cu napisati.......

 

Pozz Chuck........ ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja