Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko zna nesto o ovom motoru, na njihovom sajtu pise da je to nemacka marka, najstarija nemacka marka motocikala. Motor ima 124ccm, 4t,13 konja, i vazdusno je hladjen(pise air and oil cooling) tockovi su 17ice. Motor izgleda do jaja, posebno crveni ram i auspuh ispod sedista. Da li ovo uopste postoji u Srbiji???

Evo par slika

 

 

2004734533796002242_rs.jpg

 

2004730788709321469_rs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Da, Sachs postoji i kod nas, doduse zastupljen je samo model MadAss.

404.jpg

Ne znam da li imaju ovaj model.Tj na lageru ga nemaju sigurno, mozda mogu da naruce ali mogu da ti kazem da je ovo PAPRENO sigurno jer MadAss kosta, ja mislim, oko 2000e, mozda i vise. :o Ako hoces mogu da ti dam broj uvoznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

model sa slike koju si postovao (X-road) postoji u prodaji u Krusevcu-ul.Stara Carsija,ali ne znam koji je broj.ako imas nekog tamo neka ti proveri.inace cena mu je bila oko 2800 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

BRAVO MOMCI, aj dajte mi sve te podadtke ako vam nije frka(tacnu cenu,adresu distributera-ovu na Banjici...).

 

Samo ne znam kakvog je kvaliteta, da li neko zna kakvo je stanje sa servisima???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: novi sad

imas i ovde u novom sadu da kupis na bulevaru kralja Petra Prvog tamo prekoputa masinske skole

dobar je bajk jedan lik voi video sam iddee dobro

a i izgled je kool

a imaju i onaj mali madass isto 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa iskreno...Ja ne verujem da bi za sebe uzeo.NIKAD NISAM ni video ovaj ni bilo koji Sachs motor, pa nemoj da moje misljenje mnogo utice na tebe ali ovo ipak smatram nekom egzotikom, a za egzotiku treba naci delove, servis...E sad, ako to nije problem onda ok.Ja bi pre uzeo Ducati Monster.I on ima crveni cevasti ram.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Osnova mu je model XTC 125 koji se dobro pokazao, pa nema razloga zasto bi ovo bilo loše...

Uostalom i cjena kaže da je... (Imam ispred sebe cjenovnik u Hrvatskoj i tamo je 4.000 eura)

Konkurencija u vidu Yamahe XT 125 X je 3.640 eura, ali Sachs je po dizajnu daleko ispred.

 

Ako ti je stalo do toga sta ce ti drugi reci, odustani, jer je ovdje ipak vrh estetike VW Golf...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ima ga kod prodavca u Novom Sadu kod kog sam ja pazario madass125-Swexel 021/506-601.Vozio sam motor i extra mi se dopao.cena mu je 2800e.Menjac mu je savrsen,sestostepeni..vrlo je pokretljiv i stabilan,bar se meni tako ucinio:).Koliko mi rece prodavac motor je od neke italijanske firme,dizajniran bas za taj model..zaboravio sam ime..nesto na M...Razmisljam i ja da ga pazarim.Inace imaju ga na lageru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa iskreno...Ja ne verujem da bi za sebe uzeo.NIKAD NISAM ni video ovaj ni bilo koji Sachs motor, pa nemoj da moje misljenje mnogo utice na tebe ali ovo ipak smatram nekom egzotikom, a za egzotiku treba naci delove, servis...E sad, ako to nije problem onda ok.Ja bi pre uzeo Ducati Monster.I on ima crveni cevasti ram.  ;D

 

To je to, samo me brinu servis i delovi.

@fritzns  Da li si posecivao njihov ovlasceni servis, daj neke utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Posetio sam samo jednom i to je bilo radi prvog servisa za MadAss.Firma je nova ali obecava,deluju ozbiljno i profesionalno.Momak koji radi u servisu je bas servisirao jedan x-road ,neki sajamski model,razradjen.taj sam i vozio.Za rezervne delove kazu da ne treba brinuti,sve imaju.Mislim da kod njih ne bi bio problem test voznja,pre eventualne kupovine,tek da znas na cemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma da lep je, odlicno se cuje, jeftin... al mi je marka nekako indijanska, ne znam koliko su kvalitetni. Jesu to Nemci, ali nisam video ni jedan motor ove marke do sad, pa sam malo skeptican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Ja sam voyio XTC-a koji se op meni  pokayao odlicno...upravljiv je dosta fino poteze ali kad se uzme u obzir cena  tad tek postaje dobar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ma da lep je, odlicno se cuje, jeftin... al mi je marka nekako indijanska, ne znam koliko su kvalitetni. Jesu to Nemci, ali nisam video ni jedan motor ove marke do sad, pa sam malo skeptican.

 

Sachs nije indijanska marka, to je fabrika sa dugom tradicijom, veoma cenjena i u Nemackoj, i van nje. To bi bilo isto kao da kazes za PUCH da su indijanci, a 2T motori koje su proizveli traju po 40 godina, neunistive sprave. Ako ti se svidja dizajn, slobodno kupuj, dobices vrhunski motor za relativno male pare. A ako te zanima sta sve moze, pogledaj malo po youtube-u onaj mali madass, ima gomila snimaka, ono je BMX sa motorom, samo sto se uz drvo ne pentra, ludilo. Koliko znam, samo Sachs ima ovaj koncept, u varijantama od 50 i 125ccm. Ovo za X-Road je ocigledno promotivna cena, ovaj motor vredi vise, ponavljam, ako ti se dopada dizajn, uzimaj odmah, za vozne karakteristike ne brini. U Engleskoj ovaj model kosta 2.500 funti. Evo i zvanicnog sajta za UK, ako ce biti od neke pomoci:

 

http://www.sachsmotorcycles.co.uk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

slazem se sa zodiacom,mislim da je to austrijska firma(mada nisam siguran),i motor izgleda ubitacno uzivo!i nemoj da te zavara njegovih 125 ccm,kao slab je-naprotiv,to je zverka kakvu covek samo pozeleti moze u svojoj garazi-naravno za one koji vole taj tip motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto sam rekao ranije ovog dana, otisao sam u Sachs-ov prodajni salon koji se zove KMH trade.

Sam salon se nalazi u  ulici Patrijarha Dimitrija 24. Nisam tacno znao gde se nalazi ta ulica, pa sam je nasao preko Plan Plus-a, ispostavilo se da se nalazi u Rakovici. I ja optimista, sedam u 42(staje mi ispred kuce), i krenem. Stanica 42 je u doticnoj ulici, ali na pocetku, a salon KMH se nalazi negde na putu za resnik u 21. Maju, tamo gde je INTER SPEED auto servis. Ja to naravno nisam znao pa sam se jebavao do tamo na 37 stepeni PESKE.

 

E sad da se vratim "salonu". "Salon" je ustvari jedno obicno SRANJE. Ulazi se kroz neka mala magacinska vrata, na kojim na papiru A4 formata pise KMH centar ispisano  Word-u. Kad sam usao u "salon", osetio sam smrad masinskog ulja i zvuk najgoreg od najgorih narodnjaka koje sam ikad cuo(to dolazi iz servisa koji se nalazi u istom hangaru), 3 x roada su bila nasumicno rasporedjena, pored njih tu su bili neki kineski skuteri i jedan ATV. Svi modeli su stajali u prostoriji, okruzeni nekim kutijetinama, od kojih su neke bili polu otvorene i pune kineske moto opreme.Na jednom x road-u je bila nalepnica MOTO MAGAZINA, pretpostavljam da je motor sa testa, al da se vratimo "salonu". Kad sam usao niko nije bio tamo, mogao sam ladno da uzmem motor, i odvucem ga napolje. Ali umesto toga krenuo sam u potragu za osobljem. Poceo sam da zveram po magacinu, dok nisam naleteo na majstora koji mi je pokazao gde se nalazi kancelarija. U kancelariji sedi neka lepa devojka koja radi tamo(nosila neki minic,AAAAAAA). Ona nije imala pojma nista o motoru,nego mi je rekla da ja slobodno gledam i "proucavam" motor dok se ne vrati lik koji se razume. To sam i uradio, lepo ga pregledao. Utisci su sledeci, motor kao motor izgleda super. Masivan, veliki tockovi, debele Supermoto gume, crveni cevasti ram, rezervoar napravljen od neke plastike(valjda je plastika), koja mi se ceini veoma kvalitetna. Dugmici i drske nisu nesto estetski prelepe ali sve u svemu su OK. Dve stvari koje mi se nisu svidele su na prvom mestu Instrument tabla koja je malo veca od prosecnog digitalnog sata i felne cija je boja nekako sumorna(siva), ne znam dal se to moze promeniti. Posto taj lik nise dosao, a meni se nije bas cekalo u smrdljivom hangaru na 40 stepeni, otisao sam nazad u kancelariju i raspitao se malo o Sachs-u. Devojka mi je rekla da se uvoze iz Kine, al to me nije nimalo iznenadilo.

 

Nadam se da su drugi saloni Sachsa u Beogradu bolji jer je ovaj cisto sranje, jedino sto valja je Xroad i riba koja radi tamo.

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja