Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

pa da ne bude  samo reklamiranje, pogledaj sajt www.apriliasrbija.com imas sve adressu tel....

 

Mozemo da napravimo i neku test voznju motora ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Tema je bila, ako se ne varam, Sachs, a ne Aprilia, pa ovo jeste sasvim neumesno reklamiranje, tamo gde mu mesto nije. A posto sam bas jutros obavio telefonski razgovor sa jednim od zaposlenih u vasem salonu, mogao bih mozda da se slozim da je salon lep, a oko usluge i nastupa  ipak treba malo da se potrudite, posto vam 'sef' dolazi oko 10 sati na posao, dok su svi ostali slabo obavesteni o bilo cemu, i oslovljavate se nadimcima, umesto imenima. Da ne pricam o tome da ono sto imate u cenovniku, nemate u radnji, pa je svaka dalja prica potpuno  izlisna.

 

Pa da se vratimo temi: ne bio lenj, pa otisao danas, posle telefonskog dogovora. Sve sto je Scarface napisao stoji, izuzev jednog: ono tamo nije salon, vec veleprodaja, magacinski prostor, i nista vise, a dilerska, salonska prodaja se obavlja na bar pet mesta u Beogradu, i bar petnaest u Srbiji. A pogodnost odlaska u veleprodaju je sto mozes da probas sta hoces, jer su tamo i test primerci. Sacekao me je Milos, prodavac, decko koji je verovatno relativno skoro dosao iz Slovenije gde je ziveo prilicno dugo, pa povremeno zatrokira na srpskom, ali je vrstan znalac svega sto prodaje, i veliki profesionalac.

 

Probao sam tri motora, decko ni u jednom trenutku nije gubio strpljenje, i imao je odgovor na sva pitanja, vrlo ljubazan i predusretljiv, verovatno bi mnogima mogao da odrzi lekciju iz trgovine i pristojnog ponasanja prema potencijalnom kupcu. Probao sam Sachs Madass 125, Sachs X-Road 125, i CF Moto V3. Da ne sirim temu na druge motocikle, onaj X-Road je zaista izuzetno lepo i kvalitetno parce hardvera, i radi savrseno. Mislim da je ovo definitivno jedan od najboljih motocikala u svojoj klasi, neverovatno upravljiv, glatko ubrzava, odlicno i bez zadrske koci, menjac savrseno precizan, izgleda potpuno ludacki, kao, uostalom, i sve drugo sto Sachs pravi. Za taj novac tesko da se moze naci bolji motocikl, i steta je sto ne postoji model od 250ccm, mislim da bi bio bestseler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

zodiac, jbt, zar ni jednu rec o mladoj dami???  ;D ;D

elem, danas prodjem kroz Becej, i u nj lokalnoj firmi, koja takodje valja Saksa,  vidim X-road.

pa, nije ni toliko mali koliko sam mislio. uska tanana figura jos vise istice sirinu guma. definitivno bi valjalo bar 30 konja.

a CF Moto V3...  ;D  ??? ::) presuditi dizajneru na licu mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Pa i nije neka, ni tu ne mogu da se slozim sa Skarfejsom, dzabe i minic, kad je odron. Inace, kod tih CF Moto sve zavisi od boje, crveni V3 je stvarno ruzan, srebrni izgleda dobro, a crni otkida. V5 u srebrnoj izgleda ocajno, u crnoj, pak, vrlo prihvatljivo. Oba se voze odlicno, V5 malo bolje, zbog polozaja kormana i pametnije postavljenog sedista, a nivo serijske opreme je odlican kod oba (radio, kasetas sa prikljuckom za USB i MP3 dekoderom,, ugradjeni zvucnici), a disk na prednjem tocku je kao sa motora znatno vise klase (inace, disk je i pozadi). Mada, o ukusima ne vredi raspravljati, kazu, pa su i devojka i V3 stvar subjektivnog dozivljaja... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci za Sachs sam ubedjen 100%!!!

 

I hteo bih da zahvalim svima na komentarima, posebno zodiacu koji je i probao motor, za sta ja nisam imao vremena. A coveku koji vozi bembaru treba verovati ;D!

 

E sad, pored ovog Sachsa sam gledao jos nekoliko modela, a posto je Ivan iz Aprilie zanima me zasto u zemlji Srbiji NIGDE nema Aprilia MX 125, na netu sam gledao slike i mnogo su mi se svidele, al ne znam ni cenu ni da li se to uopste uvozi.

 

A sto se tice doticne prodavacice, verovatno sam bio pod dejstvom isparavajuceg motornog ulja i raznih otrova na 40 stepeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Tema je i dalje ako se nevaram Sachs a ne Aprilia ali posto scarface nije mogao da nadje kontakt i pored 2 sajta u potpisu to sada ispada reklamiranje !?

To sto sef dolazi u 10 :) moze mu se jer je sef. a ako hoces da te usluzi neko ko je progutao oklagiju i trese se sa tobom dok prica Idi u Deltu, nasa politika je da sa svim kupcima budemo srdacni i da pokusamo da zavrsimo sa njima posao kako njima odgovara.

 

Takodje voleo bi da mi napises i o tome da ono sto imamo u cenoviku nemamo u radnji ?

 

Pa ako je tema Sachs, zasto coveka upucujes na www.apriliasrbija.com? Ja tamo ne videh nijednu informaciju o Sachsu, ispravi me ako gresim. Drugo, ako se vasem sefu 'moze' da dolazi na posao kada hoce, a on je jedini koji raspolaze informacijama koje su potencijalnom kupcu potrebne, onda mozete da okacite posao macku o rep. Trece, bio sam zainteresovan za kupovinu Aprilije 850 MANA, koju imate u cenovniku, ali je nemate u salonu, ne znate kada cete je imati, moze da se naruci ali ne znate kada moze da stigne, a sefa koji sve to zna, a mozda i ne zna, nema na radnom mestu. Dzabe vam salon, drugari. To sto pljujes po Delti samo govori o tome da sa vama ne treba imati nikakva posla, jer se o konkurenciji tako ne prica. Delta ima bar 80.000 puta veci godisnji promet od vas, pa ne bih rekao da si merodavan da donosis bilo kakve sudove o njihovom poslovanju. Mislim, moze, ali tek kada budes radio bar upola tako dobar posao kao oni. Do tada, manje pretenzija i vise ucenja nece skoditi. Uzgred, sefovi i direktori u Delti su uvek na radnom mestu na vreme, ali je ovaj vas sef izgleda malo veca faca od svih njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ajd kad se mene tice, da odgovorim:

 

1. Hajde razresi nam bar tu dilemu, posto je sajt 'u fazi izrade', je l' vi prodajete Sachs ili ne? To je jedina korisna informacija koju si mogao da pruzis, umesto gomile naklapanja.

 

2.Znaci, stavili ste motocikl u cenovnik koji sam skinuo sa vaseg sajta, pise lepo Aprilia 850 MANA, kosta 8.620 EUR, i ne pise da je 'u fazi izrade', a vas prodavac dezinformise ljude govoreci im da moze da se poruci. Mogli bi da se dogovorite oko toga, cisto da ne obmanjujete javnost. Ovako izgleda dosta neozbiljno, cenovnik kaze jedno, prodavac drugo, a ti trece.

 

3. Za razliku od tebe koji se oslanjas na price i tracarenja, ja sa Deltom saradjujem punih pet godina, oni su mi najveci korisnik, odlicno znam dobar deo menadzerskog kora i dosta zaposlenih, i vrlo dobro poznajem nacin na koji rade. Sto ce reci, nemas pojma o cemu pricas, oni su jako ozbiljna i disciplinovana firma, a rezultati govore sami za sebe (citaj: za tebe nedostizni zauvek, pogotovo dok imas takav pristup poslu).

Inace, bas lepo misljenje imas o svojim drugarima, siguran sam da bi bili odusevljeni da vide sta ovde pises o njima i njihovoj firmi, taj deo tvog pisanija mi je bio narocito zabavan. Upleo si se kao pile u kucine, ne bih se ja dalje raspravljao da sam na tvom mestu. Skodi zdravlju, a i poslu, kao sto vidis. Citaju ljudi, blamiras se bez ikakve potrebe.

 

Za kraj, opet prijateljski savet, posto si ga ocito prevideo: o konkurenciji nikad, ali nikad, ne govori nista lose u javnosti. Sebe mozes da velicas do nebesa, ali ako zucnes ijednu losu o konkurenciji, zavrsio si karijeru. To je prvo, nepisano pravilo u svakom ozbiljnom poslu. Ne zezam se uopste. Ovo sto si uradio je vrlo ozbiljno, i jako steti i tvom, i ugledu tvoje firme.

 

BTW (bez D): Ako ti brat cita ovo sto pises, a faca je kao sto kazes, onda sigurno ne deli tvoje misljenje, i mogao bi ozbiljno da postradas zbog ovakvih nepromisljenih izleta, sto bi rekli Makedonci: 'brat za brat, sirenje za pari'. Drugim recima, ugrozavas mu posao. Ako pak deli tvoje misljenje i stavove, onda, bez uvrede, i nije bas neka faca, i tesko da cete daleko dogurati. A ja vam svakako zelim svako dobro, i obavesti kad stigne MANA, jer kupujem samo ono sto mogu da vidim, dodirnem i probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima zvuk za 600ccm, i cini mi se da je zavrsna obrada savrsena.

Druze jel ti znas uopste sta hoces da kupis jer koliko vidim interesujes se za sve i svasta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Skupljam informacije,125ccm je sledeca "stepenica", jednostavno hocu da analiziram sve motore u ovoj klasi i da vidim sta mi odgovara, a u ovome sto si citirao sam rekao da X road ima zvuk kao motor od 600ccm ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

aj sad si i mene nalozio i niste, jesi ga probao, kupio, sta vec? ili si odustao.

ja sam o ovom motoru citao u jednom hrvatskom moto casopisu i ne mogu da vam opisem kolko su ga nahvalili, te ovo te ono, ma sve u superlativu. sto se tice kocnica i cene rekli su da su neverovatno dobri.

po svemu sudeci ovo je jako dobar motor, sa totalno korektnom cenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Moto puls br 81 sep.2007.

 

Evo  zakljucka odnosno sta su prednosti a sta mane ovog modela:

 

"+" - snaga kocnica, vjesanje, krut okvir, mjenjacka kutija, ciklistika

 

"-" - bocni oslonac, nepregledni instrumneti, daleko postavljena poluga prednje kocnice, umjerena snaga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

Da li neko zna nesto o ovom motoru, na njihovom sajtu pise da je to nemacka marka, najstarija nemacka marka motocikala. Motor ima 124ccm, 4t,13 konja, i vazdusno je hladjen(pise air and oil cooling) tockovi su 17ice. Motor izgleda do jaja, posebno crveni ram i auspuh ispod sedista. Da li ovo uopste postoji u Srbiji???

Evo par slika

 

 

2004734533796002242_rs.jpg

 

2004730788709321469_rs.jpg

Da li si ga kupio do sada ili si odustao. ako nisi ima ga u ponudi za 2.490,- evra nov sa garancijom. ide 115 na sat, testiran je u motomagazinu i tamo je oslikan kako pali gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

i ja sam imao slicne misli,a onda sam za slicne pare uzeo jamahu xt600... ne mozes ni na slutiti kako sam zadovoljan izborom,to je pravi motor. 125 brzo dosadi a i nije za neko dalje putovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Imas u Dimitrija tucovica servis za te motore...covek prodaje Quinqi motore, i Sachs...inace, Sachs se proizvodi u kini (ovi modeli), ali je kvalitet bitno drugaciji od drugih "kineza"...pa uostalom, svi agregati "piaggio" i delovi Harley Davidson-a se proizvode u Kini...

 

Dobar motoric, uzimaj ako ti se svidja, cena jeste promotivna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam nedavno kupio novi X-Road po extra povoljnoj ceni 2100EUR. To će takođe biti i njegova sajamska cena kako se najavljuje, a posle će cena ići na 2300EUR. Ja sam ga kupio kod ovlaštenog dilera u Apatinu. Prešao sam zasad 150km. Motor je super, i mislim da uopšte nema konkurenciju sa ovom cenom. Prvi konkurent iznad je Tomos SM koji je oko 2800EUR ali ima slabiji agregat od 10KS, mada je Yamahin. Ako nekog zanimaju detalji nek me pita. Ovde možete videti lep foto album: http://www.ibike.com.hk/01_bike_report/07/sachs/07_xroad125/07_xroad125.htm

 

01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Tomos je dosta vislji od ovog motora (950mm visina sedista) i odgovara visokim ljudima...Ogibljenje je dosta bolje...motor je od yamahe ybr125...i da...ima Akrapovic za taj model...evo zvuk :D :

 

<object width="425" height="355"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=AU6sXCuajqI&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

 

 

post-1015-12878993788425_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam dugo upoređivao ova 2 motora i provozao ih pre nego što sam se odlučio.

 

Evo par stvari koje su kod Sachsa plus naspram Tomosa:

- zvuk je definitivno bolji kod Sachsa, ne znam da li si ga čuo. A kod Tomosa treba doplatiti 300EUR za Akrapoviča

- agregat je jači za 3.5KS, a kvačilo je mnogo mnogo bolje. Vozio sam Yamahu YBR125 čije Tomos agregate ugrađuje tako da znam, kvačilo mu je loša strana.

- sedište je mnogo udobnije jer je šire

- pokazuje nivo goriva u rezervoaru - veoma korisno

- displej je digitalan, što ne znači da je bolji a ni trajniji od analognog, ali ipak lepše izgleda, ima i trip meter i clock, a Tomosov kao da je skinut sa automatika.

- završna obrada je viša, pogotovo plastičnih delova

- jeftiniji je za 500EUR  od Tomosa (još dok traje vansezonsko sniženje)

- saug je smešten kulturno na levom rukohvatu, a kod Tomosa ga u vožnji moraš napipavati i usput se možda i opeći o cilindar

 

A da ne bude da sam pristrasan, evo i par stvari koje su po meni bolje kod Tomosa:

- Yamahin agregat je proveren i pouzdan, za razliku od još neproverenog Franco Morini agregata kod Sachsa

- delovi će se verovatno lakše moći nabaviti

- prednje vile su Mazochi ako se ne varam

- ima kick-starter, dobro dođe

- ima zadnji blatobran, čiju ulogu kod Sachsa preuzima tablica i lonac auspuha

Dalje ne mogu da se setim sada..  8)

 

 

 

 

post-2812-12878993797226_thumb.jpg

post-2812-12878993797423_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja