Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd-Borca

Ja sam zadovoljan motorom,imam  izbusene komore u auspuhu i to mi se ne svidja osim kad je na leru,mislim da cu mu montirati nov auspuh...previse drci kad se vozi brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam pre neki dan u prodavnici u krugu fabrike DMB u Rakovici

 

Kazu ljudi nov kosta 1800 evra i nekako mi se sve vise cini da cu da zajebem polovnjake i uzmem ovo cudo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Posedujem ovaj model od avgusta 2008 i aktivno sam ga vozio godinu dana po svim vremenskim uslovima.Imao sam i jednu duzu dnevnu voznju od550km.Sada ga vozi moja supruga.Za svo to vreme imao sam jedan kvar na njemu i to sa alnaserom,zupcanik se "obrijao" tj pojeli mu se zubci kako ne znam.

Moje misljenje je da je ovaj motor vema dobar za grad jer je mali potrosac (oko 3,5l) a ima i dovoljno snage za uzbrdice kojih je Beograd pun a i krajnja brzina mu je odlicna (ja sam licno isao 114km/h).

Stavio sam mu pozadi kofer shad od 29l i lepo mu stoji a i zena mi je zahvalna jer ne mora da nosi ranac na ledjima (mogu i slike da postavim ako nekoga zanima kako izgleda)

E sad kada sam mu radio servis u garantnom roku isao sam u ovlascen servis KMH ili kako vec ali sam proveravao da li mu nesto od nekog drugog odgovara.Koliko sam uspeo sa momcima iz gevare da primetim filter za ulje je isti kao na burgmanu 250ccm.I to je bolje kupiti kod njih jer je jeftinije kao i retroviozor koji sam takodje menjao a u gevari je bio jeftiniji za otprilike 1000din.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan sa njime sad je na satu nesto manje od 10000km, a servis radim na svakih 4000km.Naravno da sam radio i nulti servis i na 1000km a za to vreme sam ga lepo razradjivao nisam prelazio 60 na sat a brzine sam brzo menjao tj. nisam ga forsirao na velike obrtaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

ma sve je to super ali ja bih uzeo polovnog tako da to prekidanje garantnog roka nije bitno vec da li se mogu naci delovi ako se pokvare u nisu i blizini i gde se moze raditi redovan servis

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Ako nema u Nisu ovlasceni servis ti uvek mozes da narucis delove iz Beograda i da ti posalju brzom postom to bar nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima u nisu ovlasceni servis, znam jer sam ih ja zvao trebali su mi za mog X-Roada, iskreno motor odvaljuje neke kao sto su YBR ili slicne, jedino sto trosi vise(meni u gradu 3.5 a kad ga bas bas vozim preko 70%gasa nece nikad preko 4l), mnogo se bolje vozi od drugig 125, tu ne racunam dvotaktne(RS, Mito) zbog siroke gume 150 u poredjenju sa ybr koja ima zadnju kao sachs prednju(citaj izgleda kao bicikla)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

čini mi se kao jako zanimljiv motorčić ...

 

ima jedan kod mene u gradu, ali nikako da vlasnika pogodim ciglom, pa da stane da ga pitam iz prve ruke... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Posedujem ovaj model od avgusta 2008 i aktivno sam ga vozio godinu dana po svim vremenskim uslovima.Imao sam i jednu duzu dnevnu voznju od550km.Sada ga vozi moja supruga.Za svo to vreme imao sam jedan kvar na njemu i to sa alnaserom,zupcanik se "obrijao" tj pojeli mu se zubci kako ne znam.

Moje misljenje je da je ovaj motor vema dobar za grad jer je mali potrosac (oko 3,5l) a ima i dovoljno snage za uzbrdice kojih je Beograd pun a i krajnja brzina mu je odlicna (ja sam licno isao 114km/h).

Stavio sam mu pozadi kofer shad od 29l i lepo mu stoji a i zena mi je zahvalna jer ne mora da nosi ranac na ledjima (mogu i slike da postavim ako nekoga zanima kako izgleda)

E sad kada sam mu radio servis u garantnom roku isao sam u ovlascen servis KMH ili kako vec ali sam proveravao da li mu nesto od nekog drugog odgovara.Koliko sam uspeo sa momcima iz gevare da primetim filter za ulje je isti kao na burgmanu 250ccm.I to je bolje kupiti kod njih jer je jeftinije kao i retroviozor koji sam takodje menjao a u gevari je bio jeftiniji za otprilike 1000din.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan sa njime sad je na satu nesto manje od 10000km, a servis radim na svakih 4000km.Naravno da sam radio i nulti servis i na 1000km a za to vreme sam ga lepo razradjivao nisam prelazio 60 na sat a brzine sam brzo menjao tj. nisam ga forsirao na velike obrtaje

 

postavi slike da vidim kako mu stoji kofer razmisljam se mozda cak i ovo da uzmem za svoj prvi motor...

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Mislim da je vec bilo reci o tome, ali nikako da pronadjem podatak koji se motor ugradjivao u Sachs-a u prvoj varijanti. Zanima me, zato sto bih rado zamenio ovaj njegov od 125 ccm nekim jacim agregatom. Cuo sam da prethodna masina ima verziju od 350 ccm koja u sraf moze da se ugradi u X- roada.

Sasija je po meni dovoljno jaka za to, a o kocnicama da ne pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Predhodna verzija ima isto 125 kubika, samo je Suzukijev motor i to od 15ks znaci za oko 1,6 ks jaci motor

Nije postojala verzija od 350, ali sad nagovestavaju da ce biti pustena u prodaju 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Hvala na informaciji. Malo sam ja zamrsio pitanje, znam da nije postojala verzija od 350 ccm. Stvar je u tome da sam cuo da se taj Suzukijev agregat od 125 ccm ugradjuje u druge motore (Suzukijeve), a da postoji verzija Suzukija od 350 ccm (drugi agregat na istom ramu). Zato kontam da taj Suzukijev agregat od 350 ccm moze lako da se prebaci u Sachs-a.

 

Da li znas u koji Suzukijev model se ugradjivao agregat od 125 ccm koji je u prvoj verziji X-roada?

 

Verzija od 250ccm je pustena u prodaju, mislim da je cena u Velikoj Britaniji 2400 funti, mada na nekim sajtovima pise i preko 4000 dolara, sto mu dodje skoro na isto

 

http://www.bikesales.com.au/new/sachs/x-road-250/

 

dodato:

 

Lutajuci po netu, naisao sam i na podatak da sachs XTC (2T) koristi isti motor kao Yamaha TZR. Cini mi se da su X-road i XTC prilicno isti, samo su na ovaj drugi postavili plastike i drugacije sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Rasputin, ne brini nisi ja imam jedan i koristim ga samo za voznje po gradu i a imam 193 i mogu ti reci da je motor odlican, jedina stvar sto mene nervira je nepostojeci zadnji blatobran pa su bare bas problem

 

Sikirica, mislim da si mozda ipak nizak za X-Road ali nista te ne kosta da sednes i da probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

cao,jel ima neku sliku kako je ugradjen nosac za kofer?

 

Ovde se otpilike vidi kako sam ja to odradio. Jednostavno, uzmeš dve cevke manjeg promera, ubaciš unutra i zavariš. A Prethodno ih iskriviš i spojiš ih jednim flahom.

Link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja