Jump to content

Moto Zajednica

Moto GP VN Ceske republike - Brno

Recommended Posts

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Na samom pocetku kvalifikacija Stoner je imao problem sa zadnjom kocnicom na Ducatiju. Odmah posle prvog izlaska se vratio u boks nakon cega su mu mehanicari zamenili celu zadnju kocnicu. Na sledecem izllasku na stazu je odvezao deo kruga i primetio je da mu curi ulje iz kocnice, pa se odma vratio u boks, gde je presedeo doranih 20 ako ne cak i 30 min kvalifikacija. Posto je i on kao i Kapirosi od onih likova koji ne sedaju tek tako na rezervne bajkove cekao je da mu mehanicari nameste prvi motor. Na samom pocetku kvalifikacija je Kapirosi postavio najbolje vreme (1:58.074)  koje je stajalo do nekih 14k min pred kraj kad je Stoner izasao na svojoj masini. Prvo je najbrze vreme postavio Hejden, a nekoliko sekundi kasnije Stoner je skinuo to  vreme za skoro sekundu 1:57.066  :o (uvek sam govorio da Italijani ne umeju da naprave trkacki motor i dobar tim  ;)) Nakon toga Hejden nastavlja da pristize pa Stoner izlazi sa kvalifikacionim gumama i postavlja 1:56.884 i time na 4 min pre kraja zavrsava svoju voznju. Zanimljivo je da je Stoner imao samo 6 izlazaka na stazu od cega samo  5 kompletnih krugova odvozanih na celom treningu ! Hejden uspeva da ostane na drugom mestu sa 0.280 sek zaostatka, a treci je Dani Pedrosa i kasni 0.295 sek za Ducatijem. Cetvrto vreme postavio je Hopkins koji je usput uspeo da se zblizi sa asfaltom u svom poslednjem pokusaju, a on je jedini koji je pored Ducatija imao solidno vreme na gumama za trku. Peti je Kavasaki Rendija DePunijea a sesti je Rosi posto je imao problema sa setapom tokom celog treninga ali je o5 uspeo da iskoristi sav svoj talenat i izvuce bar nesto. Dalji poredak je : 7. Kapirosi, 8. Vermulen, 9. Edvards, 10. Guintoli koj je uspeo da napravi pravu senzaciju u petak kada je imao najbolje vreme na tech3 Yamahi koja je btw na Dunlop gumama. 11. je Nakano, 12. Checa, 13. Baros, a na 14. mesto se plasirao Toni Elias koji je jos u Asenu polomio nogu pa mu je ovo prva trka mada svi pricaju kako je doticna jos nedovoljno zarasla u svakom slucaju odlican uspeh. Eliasov kolega iz gresini Honde Marco Melandri je odlucio da ne vozi danasnje kvalifikacie i sutrasnju trku zbog bolova u vratu i ramenu usled cega nije imao najbolju kontrolu u rukama. Covek je resio da je pametnije da iskulira ovu trku kako bi se spremio i oporavio za sledecu. ostatak od skracenog startnog reda je : 15. Tamada, 16. West, 17. Kurtis Roberts i 18. Silva

Kod 125ica poredak prva trojce je sledeci : 1. Talmasi , 2. Faubel, 3. Pasini, a u 250 1.Lorenco, 2. Debon, 3. Doviciozo

Toliko o tome za sad pa se vidimo sutra posle trke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Nije Rosi ocajan, ocajna mu Yamaha....a nije mi jasno bas da tolike muke imaju sa motorom... Steta u svakom slucaju. A Stoner vozi svaka cast...za medalju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Nije Rosi ocajan, ocajna mu Yamaha....a nije mi jasno bas da tolike muke imaju sa motorom... Steta u svakom slucaju. A Stoner vozi svaka cast...za medalju

 

Ja, ja, to sam mislio. Ja ipak mislim da je u pitanju ono "FIAT" sa strane. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Stoner je uspeo da 7mi put ove sezone pobedi trku. Od samog pocetka trke od starta zaseo je na prvo mesto i nie ga ispustao da do kraja. Pobedio je sa 7.903 sekundi prednosti nad drugim Hopkinsom (najveci uspeh u dosadasnjoj karijeri), a na trecem mstu se nasao sada vec izvesno bivsi svetski sampion Niki Hejden. Solidno losu trku Rosi je uspeo da zavrsi na sedmoj poziciji iako je pred pocetak trke od yamahe dobio prednji kraj kome je izmenjena aerodinamika (malo je podsecao na Ducati) i sada se nalazi 60 poena iza Stonera u finalnom poretku 6 trka pre kraja.

Od samog starta poveo je Stoner, a donekle su uspeli da ga prate Hopkins, Hejden i Pedrosa. Na petom mestu nasao se Capirosi sa Rosijem na ledjima i Vermulenom i DePunijeom. Ova cetvorka se pobrinula za koliko-toliko zanimljivu trku. U pocetku se capirosi malo mucio jer je bio na mekim gumama pa je lako postao meso za Rosija. U 8om krugu Vermulen obilazi dePunijea za sedmo mesto, a u 10om dobija i Capirosija. 8 krugova pre kraja Vermulen obilazi Rosija i zauzima svoju finalnu 5. poziciju, a nesto kasnije to radi i Capirosi jer je Mishelin pod rRosijem poceo malo brze da degradira. U prvih 10 su se uvukli Baros na 9om i Cheka na 10om mestu. Poredak je nadalje bio: 11. Elias, 12. West, 13. Guintoli (koji se solidno drzao do pred sam kraj kad je Danlop poceo da popusta), 14. Nakano, 15. Kurtis Roberts, 16. Silva, 17. Tamada. Edvards je uspeo da overi asfalt na samom pocetku trke pa je ubrzo posto je podigao motor i odustao.

Sve u svemu - pomalo dosadna trka, da nie bilo one cetvorke. Stoner je apsolutno dominirao, a tek na kraju odusevljenje nie sakrio sa nekoliko stvarno xtra dizanja na zadnji sa sve Hopkinsom pored sebe. Da cisto da kazem da je pobednik trku zavrsio za 43min 45.810 sek sto je nesto oko 5 sek manje od proslogodisnje trka na 990kama.

u 125icama pobedio je Faubel ispred malera Pasinija i domaceg vozaca Lukasa Peseka dok je Talmasi (do sada prvi u sampionatu) bio cetvrti ali je ostao do samog cilja u grupi koja se borila za pobedu. Inace trka je bila skoro klasicna za 125, ova cetvorica + Gadeo koi se skrljao nekoliko krugova pre kraja ostavivsi malo prostora za Pasinija koji je tako uspeo da se malo odlepi (0.7 sek) ali je sve to izgubio kad je malo ambiciozno uleteo u jednu krivinu i malo digao prasinu. Sve u svemu solidna trka mada sam pocetak propustio (malko sam se uspavao  ::))

Kod 250 trka je bila dosta monotona, cak mozda i dosadnjija od MotoGp-a  ;D Mrgud Lorenco je od pocetka uzeo prvo mesto i zadrzao ga je do kraja. Drugi je bio Doviciozo koi je samo tokom veceg dela trke uspeo da prati Spanca ali nista vise nie uspeo da uradi. Borbu za trece mesto su imali Kalio i DeAngelis ali se ona zavrsila 3 kruga pre kraja kada je Kalio ostavio malo vise prostora koi je DeAngelis pokusao da iskoristi. Sve se zavrsilo tako sto je Kalio probao da se vrati u svoju liniju ali je tako pokupio DeAngelisa koi je zavrsio u sljunku i na kraju je stigao 11ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja