Jump to content

Moto Zajednica

Malo o gumama (tubeless=tube type??) i uputstvo za krpljenje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li neko ima iskustva u upotrebi kvalitetnog kompresora za pumpanje guma na 12V?

Koji ste koristili i da li ste zadovoljni ucinkom?

Neko je vec ostavio link za Slime Power Sport Tire Inflator 40001 (slime) koji se nije bas proslavio na stranim forumima.

Takodje u Louis-u se prodaje Airman air compressor slicne cene (10002998).

Koristio sam ranije neka kineska tandrkala kojima nisu bili ispravni manometri, a bili su takodje prilicno veliki da bi ih nosio na motoru.

 

Ok je imati cep ili pecurkicu za krpljenje, ali ako treba dopumpati gumu lakse je elektricnom pumpom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da li neko ima iskustva u upotrebi kvalitetnog kompresora za pumpanje guma na 12V?

Koji ste koristili i da li ste zadovoljni ucinkom?

Neko je vec ostavio link za Slime Power Sport Tire Inflator 40001 (slime) koji se nije bas proslavio na stranim forumima.

Takodje u Louis-u se prodaje Airman air compressor slicne cene (10002998).

Koristio sam ranije neka kineska tandrkala kojima nisu bili ispravni manometri, a bili su takodje prilicno veliki da bi ih nosio na motoru.

 

Ok je imati cep ili pecurkicu za krpljenje, ali ako treba dopumpati gumu lakse je elektricnom pumpom.

 

Ja imam Slime auto komplet, nisam tad znao da postoji manji, velika boca i kompresor, kupio u nekom telešopu u Golsvortijevoj u Beogradu, bio oko 25€. Kompresor radi odlično, probao na autu i korektno precizan manometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Manometar kalibriraš sam, napumpaš gumu uz pomoć ispravnog manometra na 2,5 bara, skineš kazaljku sa tog nepouzdanog, spojiš ga na napunpanu gumu i vratiš kazaljku na 2,5 bara, i to je otprilike to.

 

using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Aj da pitam ovdje da ne otvaram temu...

 

Jel ima neko iskustva sa gumama Sava Mitas?

Našo sam 80e zadnja. Kakva god da je bolja je od ove koje sad imam Bridgston stare 8 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Cepovao sam gumu preko trakica al nisam stavio lepak (cement) potpuno sam zaboravio? 

 

Dal da izvlacim cep ponovo i da ponovim proces, sta mi je raditi? 

 

Drugu gumu cu staviti al na prolece, ova mi treba cisto u toku zime da mi ne lezi prazna i da mogu da obrnem koji krug ako bude neki suncan dan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 949 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Meni kolega čepovao gumu,ja mu posudio,on baksuz probio,i ja sam vozio još par dana ali sam otišao odmah do vulkanizera da pukne zakrpu iznutra,kako spada i dolikuje,čepovi su smišljeni kao privremeno riješnje da se dođe do vulkanizera!! Ali naši vulkaizeri počeli čepovati sve živo,lakše im i brže!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Sin bio svedok krpljenja gume nekog quad-a Mannol sprejom. Kupio i sada je uvek ispod sedista. Ipak, na duze ture nosim i "crve". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Svakako planiram da menjam gumu jer ima vec godina, a ovu sezonu mi je bitno da me je dobro posluzila. 

 

Dok je ne promenim do pocetka sledece sezone, necu vaditi crva nego cu jos dodatno da je napunim sprejom. U kombinaciji sprej/ crv valjda ce drzati preko zime, jer i ovako i onako posle ide na otpad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, Pingvin37 je napisao:

Svakako planiram da menjam gumu jer ima vec godina, a ovu sezonu mi je bitno da me je dobro posluzila. 

 

Dok je ne promenim do pocetka sledece sezone, necu vaditi crva nego cu jos dodatno da je napunim sprejom. U kombinaciji sprej/ crv valjda ce drzati preko zime, jer i ovako i onako posle ide na otpad...

Za 22 godine rada nikad nisam stavljao nikakav lepak prilikom krpljenja gume zvakom,(cepic,crvic,kako ko zove),proveri samo da ne ispusta tu gde si krpio i NE koristi sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, ivica744 said:

Za 22 godine rada nikad nisam stavljao nikakav lepak prilikom krpljenja gume zvakom,(cepic,crvic,kako ko zove),proveri samo da ne ispusta tu gde si krpio i NE koristi sprej.

Hvala na odgovoru, posto si strucan za sve stvari oko toga uradicu onda kako ti savetujes. 

 

Inace zatekla me prazna skroz kao flasa od piva skroz izbusena u garazi. Nisam ni primetio u voznji kako se sraf negde zakacio. 

 

20201028_231004.jpg

20201027_141035.jpg

20201027_141605.jpg

20201027_142203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mozda je neko pisao negde , ali ja ne mogu da nadjem.

Da li se moze montirati spoljna tubeless na netubeles felnu?

Za Afriku ne mogu da nadjem TT za nazad , napred ima , ali nazad nikako sve su tubeless.

Malo čačakao po netu, neki kazu greje se unutrasnja, neki uglovi gume su drugačiji, sta kaze nas kvorum na forumu?

Pretpostavljam da terate, @ivica744 sta ti kazeš?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, piki je napisao:

Da li se moze montirati spoljna tubeless na netubeles felnu?

Slobodno,samo pre montaze sipati malo talka ili nekog pudera po unutrasnjoj strani da se ne taru ili ne slepe.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 2 sati, Vampa je napisao:

Evo anekee kaze da da treba unutrasnja

Screenshot_20240410_192958_Chrome.jpg

ta i jeste prava TT i ide unutrasnja , nego nisam bio siguran da li moze TL pa unutrasnja na netubeless felnu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja