Jump to content

Moto Zajednica

Malo o gumama (tubeless=tube type??) i uputstvo za krpljenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

                      Sasvim namerno ozivljavam ovi temu. Evo prodje sezona i niko ne prijavljuje nikakva iskustva sa Ultraseal Tire Life Extender. Ne znam koliko je ljudi upumpalo ovo cudo u gume ali svi cute. Negde u maju sam  u ovoj temi postavio pitanje: Ima li nekoga ko ima ubrizgan Ultraseal Tire Life Extender u svoje gume i da mi se pored toga guma probusila? Do dana danasnjeg se niko nije oglasio. Mozda niko nije ubrizgao osim mene?  ;):D a  nista mi ne vredi jer si ni ja ne bih javio  :D Pored toliko sumnjicavih i "strucnjaka" za gume(busenje. pumpanje. krpljenje lepljenje...) nekako se jos ne usudjujem da donesem zakljucak ::):D. (da me ne potera maler). De da vas cujem?    :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

          Jevto de malo nam svima objasni sta ko i kako ? Koga da zamolimo za komentar? Sportauto? Sta da pitamo? Skrt si na recima a to ovde nikome ne pomaze. Mozda ce trebati svi koji smo to ubrizgali da vadimo? Nema uopste iskustava sa ovim ni na jednom forumu (bar ja nisam nasao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

                            Ja sam ovaj post napisao u ovoj temi ne da bih samo ja znao kakva su iskustva sa Ultraseal Tire Life Extender vec da to znamo svi . Naravno u najboljoj nameri. Sa istom motivacijom sam  pozvao sve koji o tome nesto znaju. Takav pristup prosto objasnjava zasto smo ovde. Sva je prilika da Sportauto svoje iskustvo nije zeleo da podeli sa clanovima foruma ciji je clan.

                            Prema tome nema jos odgovora (za sve clanove foruma)na moje pitanje: Ima li nekoga kome se probusila guma iako je njoj imao Ultraseal Tire Life Extender? I naravno kratko objasnjenje ako je moguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Sportauto je clan ovog foruma kao ti i ja posalji u PP pa ce ti covek odgovoriti na sva pitanja.

 

A zašto bi odgovor na to pitanje išao u PP ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Prelistao sam ovu temu , ali nisam nasao da neko pominje setove za krpljenje tubeless guma , bez demontaze iste . Ja sam doduse snalazljiv sa alatima , ali sam sa ovim nekako imao dve leve ruke ... ;D U poslednje vreme set mi je na motoru , ali srecom nisam imao prilike da testiram dali sam postao bolji ...

Mada sam video kurire u Londonu da srede gumu u roku 2 minuta sa ovim , i cesto voze danima dok ne odu do vulkanizera .

post-0-12879054324882_thumb.jpg

post-0-12879054325284_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam gledao prvi put kad je drugar krpio gumu na putu za Dalmaciju. Uzeo je šilo, provukao onu kao žvaku tj gumu kroz šilo, probio-provukao kroz rupu na gumu, i ostatak odsekao. Sve ukupno oko 1 minut.

post-1943-128790543543_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bas cudno da se probusila. Zdrava deluje guma ;D ;D ;D

Za tubeles je ovo strava, nema puno muke, jedino sto mora vazduh da se upumpa brzo, zato i sluze patrone... A moze i malo benzina i vatre da pomogne ako zatreba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Meni je savetovano kad se ugura trakica u rupu da se okrene za 90 stepeni pa tek onda izvice .Nisam ulazio u detalje zasto jednostavno slusam iskusnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Video koji govori o starim gumama prodatim kao nove i potencijalnom opasnostima kada se stave na vozilo. Nisam nasao pogodnu temu o gumama pa je stavljam ovde. Iako je u pitanju video mislim da mu nije mesto u video klipovima u opstoj temi a ako admini nadju za shodno neka je prebace.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sBMkswl8VQw&feature=player_embedded

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Video koji govori o starim gumama prodatim kao nove i potencijalnom opasnostima kada se stave na vozilo. Nisam nasao pogodnu temu o gumama pa je stavljam ovde. Iako je u pitanju video mislim da mu nije mesto u video klipovima u opstoj temi a ako admini nadju za shodno neka je prebace.

 

Gledajuci ovaj video (samo prvi minut) ne mogu da se otrgnem dojmu kao da sam u nekoj skoli za mentalno retardiranu djecu gdje im pustaju video o opasnostima od starih guma.

S druge strane, ako bi im objasnili normalno koliki su rizici, onda vjerovatno ne bi masovno pohrlili da kupe nove gume.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Pre neki dan smo Benjamin i ja narucili ovo:

 

http://www.stopngo.com/motorcycle.asp#tireplugger

 

http://www.stopngo.com/products/video/pocketplugger.html

 

Jel neko imao neka iskustva, meni izgleda da je skroz OK, brzo i lako za upotrebu , a nije ni skupo.

 

 

;)

Ja sam hteo da kupim, nego ne volim da narucujem preko interneta, a jedina firma koju sam nasao da prodaje u prodavnici je Wunderlich ali smradovi traze 50eur za komplet bez patrona.

Obavezno javite iskustva ako budete koristili, ja sam citao po forumima ili pohvale ili zalbe da hoce da otpadne glava pecurke, medjutim ovi sto hvale uvek odgovaraju da je krivica onog sto je stavljao, da nije dovoljno "razradio" rupu prethodno, pa armatura gume isece pecurku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Gledajuci ovaj video (samo prvi minut) ne mogu da se otrgnem dojmu kao da sam u nekoj skoli za mentalno retardiranu djecu gdje im pustaju video o opasnostima od starih guma.

S druge strane, ako bi im objasnili normalno koliki su rizici, onda vjerovatno ne bi masovno pohrlili da kupe nove gume.

 

Slazem se, kao i vecina svari koja dolazi preko okeana namenjena siroj populaciji. Jasno je da rizik postoji zato sam i postavio video, druga stvar licno nisam nesto obracao paznju na datum pri kupovini guma, osim ako je ocigledno vidljivo, stara guma posvetli i ocvrsne jer izgubi elasticnost ali u tom stadijumu je sigurno odlezala preko 10god. Ima jos jedna stvar, Ameri procentualno najvise voze teske pickup-ove a u videu su bas prikazani takvi slucajevi i samim tim su rizici veci. Na evropskim putevima vidjam ostatke guma ali uglavnom sa teretnih vozila sto opet znaci veca masa, veci rizik. U svakom slucaju ja sigurno necu kupiti stariju gumu od godinu dana kada kupovina dodje na red :).  Bas sam pre par nedelja prebacio zimske gume na auto i sad pogledah, prednje su iz 2006 a zadnje iz 99 :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pre neki dan smo Benjamin i ja narucili ovo:

 

http://www.stopngo.com/motorcycle.asp#tireplugger

 

http://www.stopngo.com/products/video/pocketplugger.html

 

Jel neko imao neka iskustva, meni izgleda da je skroz OK, brzo i lako za upotrebu , a nije ni skupo.

 

 

;)

Ja sam hteo da kupim, nego ne volim da narucujem preko interneta, a jedina firma koju sam nasao da prodaje u prodavnici je Wunderlich ali smradovi traze 50eur za komplet bez patrona.

Obavezno javite iskustva ako budete koristili, ja sam citao po forumima ili pohvale ili zalbe da hoce da otpadne glava pecurke, medjutim ovi sto hvale uvek odgovaraju da je krivica onog sto je stavljao, da nije dovoljno "razradio" rupu prethodno, pa armatura gume isece pecurku...

 

 

Da kod Wunderlich-a je preskupo, a problem kod slanja iz USA je da patrone ne mogu da se salju avionom zbog bezbednosnih ogranicenja, tako da smo narucili setove bez patrona.

 

Cekamo da stignu, a kad stignu voleo bi da testiram na nekoj staroj namerno probusenoj gumi, cisto da ustanovimo postupak i vidimo rezultat.

 

Takodje prodaju extra CYCLE PUMP na 12 V

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Da, to sam na kraju kupio, ali u nekoj normalnoj, asfaltnoj upotrebi motora komplet za krpljenje bi trebalo da potraje 15god, pa se brinem koliko mogu da stoje crvici i vulkanizirajuci lepak ispod sedista i da ostanu upotrebljivi... one pecurkice ne traze lepak, citao sam da im vreme ne moze nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Ljudi imate setove za reparaciju unutrasnjih i tubeles guma u tigrovom servisu na calijama i mini kompresore stvarno prava stvar zlu netrebalo ali na put bez te opreme stvarno je rizik srestvo se zove slim sipa se u gumu i posle se samo napumpa mometalno zapusi rupu normalno pod uslovom da guma nije bas pocepana maksimalno inace ja radim u tom servisu tako da sam upucen o tim stvarima,pa kad imate vremena svrnite da vidite o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja