Jump to content

Moto Zajednica

"Pade KLE 500"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Uh, posle dosta piva i glavobolje tokom noći zbog istog, sređujem utiske i pisuckam po malo iz zadovoljstva, koje sam sam sebi pričinio  :)

Ajmo od početka: nađem t ia na oglase svih tipova nekoliko Kawa, ali, ili su prodate, skupe, lošeg izgleda ili "ponašanja". Kad, eto ti ga, ima jedan u 63 bloku, dođi i vidi, kaže on. Zovem ti ja mog naj boljeg ortaka Galeta koga većina forumaša zna sa ulice (bl 45, Dr Ribara, AFRICA...) da pogledamo zajedno, a on mi veli "neću da gledam, i ne dam ti sugestije, ako se z...beš, to si sam uradio. Dobro, kažem, idem sam da gledam.  "Samo, ne idi, ako nisi poneo kintu ili sličnu ino valutu." Ma, daj, bre, Gale, nisam dete. "Dobro, ali, ako ti se dopadne, a sutra, kad poneseš lovu, biće prodato" E, pa j..i ga, ako sam takve k...te sreće, neka ide dođavola.

Odem ti ja u prošlu subotu skuterom da pogledam motor, i oduševim se. Lik koji ga prodaje, radi prodaju krševa od automobila, a motor jedobio u kompenzaciju za neki auto sa nadom da će da zaradi neku kintu. Dečko svojih 30ak godina, sasvim deluje OK. Ispriča m ida su menjani ulje, lanac, lančanici i da su stavljene nove gume. Za gume sam bio siguran da je tačno, jer još stoje resice po sredini guma (kao i po obodu), dok za lanac i lančanike nisam imao pojma. OK, ali, ovaj, mislim , može li čekanje od 3-5 dana, dok mi ne legne neka uplata? Može, ali ako se proda u međuvremenu, onda ne može :-\. Pa dobro...

Sreda, stigla kinta. Zovem, a on: čekao sam te, jer sam bio siguran da ćeš se javiti. Završavam posao na DELTI (gradilište) i zovem Galeta. Da, gde se nalazimo? Pa u bašti pečenjare Milan. Evo tu sam...

Idemo i gledamo motor, Gale seda i nema ga "milion" meni dugih minuta :o I? Ma mora da se menja lanac i lančanici, ne pali mu se ventilator hladnjaka iako sam ga "otkinuo", škripi prednja kočnica, treba i na prednjoj i na zadnjoj da se menjaju paknovi...

Dobro. Lafe, ajde da ti dam kintu, ovaj moj Gale je izgleda zadovoljan. (Ej, a ja još nisam seo na motor, a kamoli da sam ga provozao!!!)

Gledalik u čudu, uzima lovu, daje mi brojeve telefona agencije koja može da mi odradi prenos kao i tel lika na čije ime se motor vodi, i aj ćao. Gale seda na Afriku, ja na Kawu, (pazi, tek sad) i pravac Galetova garaža u Dr Ribara.

Ej, ja oduševljen, pa ovo IDE BRE NEVIĐENO, čudo jedno!!!

Pred garažama Galetovi komšije, drugari, uglavnom svi  motordžije. Upoznavanje, rukovanje pa onda "ej, čovek, dobro ti izgleda motor". Gale kaže svima da sam ovog trenutka pazario, i da probaju. Menjaju se ljudi na Kawi, i posle probe od par stotina metara, svima osmeh na licu: pa ovo stvarno ide boli glava.

Dok se oni vozikaju, Gale mi kaže "ma bre, lanac i lančanici su novi, ali sam mislio da će to malo doprineti smanjenju cene. Ovo ti je motor sipaj-teraj, i ne sekiraj se. Kawa ti je odlična.

E, vreme je da se pođe kući. Sedam na motor, i pravac Voždovac, gde sam od pre 2 meseca. Auto put je kratak od SC do odvajanja. Stvarno, ogromno zadovoljstvo....

Da ne gušim, malo podataka:

1991 god

2000 €

na satu 0845 - ne radi kilometraža (sajla ili ...)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ili si ti pogrešio ili su ti pogrešno rekli, ovaj model nije 2001.godište, može biti 1991-1994.god.

U svakom slučaju vrlo lep motorić i da se vozaš bez problema. Čestitam KLE-a, dobar izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ili si ti pogrešio ili su ti pogrešno rekli, ovaj model nije 2001.godište, može biti 1991-1994.god.

U svakom slučaju vrlo lep motorić i da se vozaš bez problema. Čestitam KLE-a, dobar izbor!

UA JA!!!

Mahinalno sam napisao 2001, a ono 1991  :'( Što je babi milo, to joj se i snilo.

Izvinjavam se auditoriumu, moja nenamerna omaška. rogec, hvala na primećenom, da ne obmanjujem narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

cestitam na motoru uz mali savet ... prefarbaj motor i tapaciraj sediste u neku drugu boju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Svaka cast na kupovini ;)

 

Nista ne farbaj.Sto sareniji,to te bolje vide na putu.Kad pogleda u retrovizor,vidi nesto sareno da mu dolazi.A ono mat crno(boja asvalta),ne vidi se.

A i motor se farba,zna se kada.Ti ga ne bi kupio da ti se ne svidja.

Prelep motor svaka cast. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Hvala na lepim željama, ali od vožnje bajka još uvek ništa  >:( Naime, prevesti motor na svoje ime, sa povratkom tablice iz drugog grada i dobijanje nove, je "j...čina na sto načina", iziskuje novac i mnoooogo živaca i vremena. Nadam se da će se u ponedeljak stvari rešiti u moju korist...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja