Jump to content

Moto Zajednica

kawasaki zx9r broj rama ili kako vec

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

evo treba da kupim jednu kawu pa me interesuje broj rama da li je on ukucan u ram ili je uz pomoc pop-nitni zakacen za ram?na ovoj sto sam gledao nitnovano je pa ne znam dal je neki divljak jer nisam nikad video tako nesto :stabre:,pa evo ako neko zna nek napise jel stranac ili ne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Na ramu, na onom delu koji se zove "glava upravljaca" (kroz taj deo rama prolazi osovina prednje vile) bi trebalo da je ukucan broj na za to specijalnom mestu (malo ispupceno i zaravnjeno) - tako mi je na Suzukiju, tako je bilo i na Yamahi (sa desne strane). A ne vidim razlog da tu ima nekih razlika izmedju proizvodjaca, pretpostavimo da takve stvari podlezu i nekim propisima. (Mislim da bi svakako trebalo da je ukucan.)

Na VW Corado imam i broj na karoseriji (nije kucan, nego udubljen u limu) i plocicu sa pop-nitnama (dakle i jedno i drugo, s tim sto mislim da je taj u limu "snazniji", kao i onaj koji se kuca na ramu motora u odnosu na plocicu.).

 

Pozdrav, srecno sa kupovinom, al' pre svega pametno - ne zaboravi gde zivimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja