Jump to content

Moto Zajednica

Danasnje Novosti - sramota!

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ja bih se potpuno slozio sa lancia88 , ne moze se osudjivati cela "moto populacija" zbog pojedinaca i ne moze se umanjiti a narocito zanemariti odgovornost automobiliste pri nesrecama.

 

Lako je reci da je motoras vozio 200 i da je sam kriv, a sta je tu istina?

PRIMER??? Moj rodjeni brat je imao saobracajku 2001. tacno u 01:45h kada mu je auto izleteo sa sporednog puta (ispred mosta DUGA u Novom Sadu). Brat je isao sa Bul Mihajla Pupina a auto se prikljucivao sa desne strane na most. Kad je policija vrsila uvidjaj ja sam stojao sa strane i slusao price. Vozac auta je tvrdio da jeste video mog brata ali da je on bio skoro kod izvrsnog veca (!?!? ko ne zna to je skoro 800metara) i da je ocito uzasno brzo vozio kad je tako brzo stigao do mosta. komentar policajaca je bio kako je to verovatno i istina, prolaznici su svi krivili mog brata jer boze moj "ludak je to".

E a sta se desilo posle? Kad su vestaci zavrsili posao i kad je bilo potpuno jasno sta se desilo : Procenjena brzina pre kocenja mog brata je bila 57 km/h , a brzina pri udaru 49 km/h (inace je bio vlazan put pa nazalost nije mogao vise da uspori), udario je auto tacno u zadnje levo stop svetlo, tacno 5 metara od ukljucenja na most. E sad, da je presao u levu traku da izbegne sudar zakucao bi se u kombi koji je dolazio u susret.

Kad sam ja pitao brata jel video MAJMUNA u kolima on je rekao da jeste, ali da je tu i napravio JEDINU gresku. On je proceni da ce MAJMUN stati i propustiti ga pa nije poceo odmah da koci nego je nastavio normalno da vozi a kad je shvatio sta se desava vec je bilo kasno.

Posle, kad god je neko pricao o sudaru prvo sto su pitali je bilo : da li je divljao, ili je bilo "pa nije ni cudo kad divlja", ili "e da je isao sporije verovatno se nebi sudarili". Dakle SVI su ga osudjivali a niko nije znao sta se tacno desilo!!!

Dakle kao i uvek : prvo osuditi motorasa pa onda idemo dalje!

A sto se tice : razni idioti na R-kama jurcaju kao sumanuti i dizu ih na zadnji tocak - istina ima takvih i u Novom Sadu, ali ima i automobila koji podjednako brzo voze i prave i vece gluposti pa opet cini mi se vise osudjujemo motorase, cak i na ovom forumu.

Ono sto mene nervira je to da ja za svojih 15 godina voznje motorica i kojekakvih motora nisam napravio niti jedan prekrsaj (osim sto u pocetku nisam nosio kacigu) a gomilu puta sam se spasavao od savesnih automobilista, i onda me i dan danas na ulici neki prozivaju samo zato sto sam na motoru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja bih se potpuno slozio sa lancia88 , ne moze se osudjivati cela "moto populacija" zbog pojedinaca i ne moze se umanjiti a narocito zanemariti odgovornost automobiliste pri nesrecama.

 

Lako je reci da je motoras vozio 200 i da je sam kriv, a sta je tu istina?

PRIMER??? Moj rodjeni brat je imao saobracajku 2001. tacno u 01:45h kada mu je auto izleteo sa sporednog puta (ispred mosta DUGA u Novom Sadu). Brat je isao sa Bul Mihajla Pupina a auto se prikljucivao sa desne strane na most. Kad je policija vrsila uvidjaj ja sam stojao sa strane i slusao price. Vozac auta je tvrdio da jeste video mog brata ali da je on bio skoro kod izvrsnog veca (!?!? ko ne zna to je skoro 800metara) i da je ocito uzasno brzo vozio kad je tako brzo stigao do mosta. komentar policajaca je bio kako je to verovatno i istina, prolaznici su svi krivili mog brata jer boze moj "ludak je to".

E a sta se desilo posle? Kad su vestaci zavrsili posao i kad je bilo potpuno jasno sta se desilo : Procenjena brzina pre kocenja mog brata je bila 57 km/h , a brzina pri udaru 49 km/h (inace je bio vlazan put pa nazalost nije mogao vise da uspori), udario je auto tacno u zadnje levo stop svetlo, tacno 5 metara od ukljucenja na most. E sad, da je presao u levu traku da izbegne sudar zakucao bi se u kombi koji je dolazio u susret.

Kad sam ja pitao brata jel video MAJMUNA u kolima on je rekao da jeste, ali da je tu i napravio JEDINU gresku. On je proceni da ce MAJMUN stati i propustiti ga pa nije poceo odmah da koci nego je nastavio normalno da vozi a kad je shvatio sta se desava vec je bilo kasno.

Posle, kad god je neko pricao o sudaru prvo sto su pitali je bilo : da li je divljao, ili je bilo "pa nije ni cudo kad divlja", ili "e da je isao sporije verovatno se nebi sudarili". Dakle SVI su ga osudjivali a niko nije znao sta se tacno desilo!!!

Dakle kao i uvek : prvo osuditi motorasa pa onda idemo dalje!

A sto se tice : razni idioti na R-kama jurcaju kao sumanuti i dizu ih na zadnji tocak - istina ima takvih i u Novom Sadu, ali ima i automobila koji podjednako brzo voze i prave i vece gluposti pa opet cini mi se vise osudjujemo motorase, cak i na ovom forumu.

Ono sto mene nervira je to da ja za svojih 15 godina voznje motorica i kojekakvih motora nisam napravio niti jedan prekrsaj (osim sto u pocetku nisam nosio kacigu) a gomilu puta sam se spasavao od savesnih automobilista, i onda me i dan danas na ulici neki prozivaju samo zato sto sam na motoru.

 

 

Ima ih puuuuuuuunoooo. Kad neko prodje sa kolima brzinom 80-90 km/h, niko se ni ne okrene, a ako istom brzinom prodje motor, svi pogledaju u fazonu "vidi budale kako juri". Ja licno ne poznajem niti jednu osobu koja postuje ogranicenja brzine sa automobilom (ne sumnjam da ima takvih, ali ja ih ne poznajem). Evo samo krenite Ibarskom magistralom, svi cepaju 100-120 (dosta njih i brze). I ako se desi neki udes, ne daj boze, gde je ucestvovao neki motociklista, svi ce reci ko ga j*be sto je jurio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda zavisi i od sredine u kojoj se zivi i vozi. Generalno, najvise su protiv automobilista motociklisti iz Beograda. Imam utisak da je kod mene u Lazarevcu situacija dosta mirnija, nikada nikakav problem nisam imao. Mozda je uzrok tome i dosta visok i uocljiv motocikl. Six je bio svedok, dok smo vozili kroz Jagodinu, kako se SVI automobili ispred nas sklanjaju desno da mi prodjemo sa njihove leve strane. Aca-pn (ex NewBee) je jednom lepo rekao da to mozda ima veze sa frustriranoscu ljudi u velikim gradovima, brzina zivota i napetost cine svoje.

 

I sama podela automobilisti - motociklisti je problematicna. Ogromna vecina motociklista vozi i auto. Moje misljenje je da postoje samo dobri i losi vozaci. Niko me ne moze ubediti da neko ko divlja motorom, ne nosi kacigu, bezi od policije itd. menja navike kad sedne za volan automobila. Taj je navikao da svesno krsi zakon, njegova moralna nacela su vec izvitoperena i isto tako ce se ponasati u kolima.Tvrdim da je taj opasniji po motocikliste nego neko ko samo vozi auto!!!

 

I na kraju, mada ne najmanje vazno, kad se govori o motocklistima "ostali" obicno misle na eRove. Ako analizirate nesrece sa smrtnim ishodom o kojima se i ovde dosta pise, procenite koliko je ucestvovalo chopera, kruzera, enduro ili kros motora. Pogledajte po forumu ko prica o bezanju od policije, ko ne zeli da nosi kacigu, ko prica o trocifrenim brzinama i stuntovanju kroz naseljena mesta i bice vam jasno na koga se u stvari ovaj clanak odnosi. Kao i onaj skorasnji o motociklistima, koji je takodje od reci do reci TACAN! Kao i vecina pravila i ovo ima izuzetaka, jer znam par ljudi koji imaju R-a ali voze manje-vise normalno. Na zalost, to su samo izuzeci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja bih se potpuno slozio sa lancia88 , ne moze se osudjivati cela "moto populacija" zbog pojedinaca i ne moze se umanjiti a narocito zanemariti odgovornost automobiliste pri nesrecama.

 

Ovo smo već raspravljali u više tema i definitivno je da automobilisti imaju saobraćajno nepoštovanje prema motociklistima kao učesnicima u saobraćaju, međutim u navedenom tekstu niko nije osudio celu "moto populaciju", već su samo iznete činjenice i nepotpuna statistika za određeni period i određeni region.

To što se desilo tvom bratu, desilo se i mnogima od nas, ali kao i mi on je ostao živ zato što je ispunio svoju obavezu zarad lične bezbednosti i poštovao ograničenje brzine, što mu je spasilo život.Očigledna je krivica bezobzirnog vozača automobila koji nije smatrao motocikl za ravnopravnog učesnika u saobraćaju i shodno tome nije postupio po propisu i ispoštovao prvenstvo prolaza.Da takvih ljudi ima mnogo, svedoci smo svi u svakodnevnim vožnjama.

 

Međutim, neka mi neko kaže da ako se ja uključujem sa sporedne ulice na bulevar dug 1-2 km i dužan sam da ustupim prvenstvo prolaza vozilima ili motociklu koji se kreće bulevarom, čime da se rukovodim pri određivanju koga ću da propustim, odnosno koja je to bezbedna udaljenost na kojoj se nalaze dolazeća vozila koja moram da propustim.Koliko znam nigde u propisima ne stoji da treba propustiti vozila koja su od raskrsnice udaljena 50, 100, 200 ili više metara,što znači da to nije propisano, već to vozač treba uraditi slobodnom procenom bezbednosnih i trenutnih uslova saobraćaja, uzimajući u obzir udaljenost vozila i njegovu brzinu.Ako se zna da je ograničenje brzine u gradu 50km/h, vozač, koji na polaganju vozačkog ispita nije obavezan da poseduje natprirodne sposobnosti npr. vidovitost, logično razmišlja da se bezbedno uključuje na bulevar, ne sluteći da ima ljudi koji voze tri, pa i četiri puta brže od onoga što je on uzeo u obzir.

Prema tome osnovni uzrok ovakvih saobraćajnih nezgoda je neprilagođena brzina, kao što se i kaže u većini izveštaja.

Ovo je problem zbog koga se dešavaju i mnoge saobraćajne nesreće u kojima nisu krivci motocikli, već i automobili.

Definitivno je da zakon tereti sve koji nisu poštovali prvenstvo prolaza, ali šta vredi ako se po motociklistu to tragično završi i sve ovo sam napisao da bi pojasnio da u situaciji kada poštujemo ograničenje možda i ne dođemo u situaciju da kočimo zbog budale koja nam je izletela sa strane i tako sami sebe spasimo od budale za volanom.

 

A to što nas prozivaju  bilo je i biće uvek, a ti im se pridruži, pa kritikuj i ti one što divljaju, možda onda kritičari shvate da nisu svi motoristi isti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

U vecim gradovima je situacija drasticno gora samo zbog mnogo gusceg saobracaja i "svakakvih ludaka" u njemu, sto na motorima sto u kolima.

 

Evo za vikend sam ishao u Guchu, starim Avalskim putem, proshao kroz Mladenovac, Topolu, Chachak, nisam imao ni najmanju neprijatnost ili bilo kakav problem, dok se u Beogradu to deshava skoro svaki dan, te neko te iseche, prodje kroz svoje crveno i napushi te shto ides na svoje zeleno, te neka budala otvori vrata auta koji je parkiran u desnoj traci, te neko te srushi i kaze "nije te video". O vozachima gradskog saobracaja  da ne pricam - ne jebu nas sto kazu "ko malu ljutu" (rakiju)...

 

>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Cinjenicno stanje je ovo :

Vecina ljudi ne voli motore i nikad nece razumeti ono sto mi volimo i sta nas to privlaci da svaki put kad sednemo da uzivamo stavljamo svoju glavu u torbu. I ja kao i svi sam imao iskustva kada mi je jedan indijanac izleteo iz sporedne ulice i kad sam sa varaderom opalio po sred njegovog Golfa. Prva recenica je bila - Gde jurcas ? ISAO SAM 40 KONJU !!! Protiv takvih indijanca se nikad necemo izboriti dokle god je situacija u drzavi ovakva. Vozim R motor vec neko vreme po gradu i mogu vam reci da uvek deluje da divljam. Biga je vozim Ducatija sa otvorenim Terminjoni izduvima pa i kad vozim na 1500 obrtaja on se cuje. Ali uzmmite u obzir ko su likovi koji voze veliku vecinu R-ova u svakom gradu. To su one nafurane face koji se izivljavaju i kad su u kolima, koji iritiraju na prvi pogled, pa nie ni cudo sto je vecina nas na losem glasu.

Ko sto sam rekao i ranije uvek ce biti kriv automobil koi nie ustupio prvenstvo, al nemoze se bas uvek racunati da oni mogu da procene brzinu kretanja kad ona prevazilazi zdrav razum. Stoga likovi koi cepaju 150+ u gradu su sami krivi za gluposti koje im se desavaju pa nemogu bas ni da stanem u njihovu odbranu. Ako oces da budes bezbedan ucesnik u saobracaju na toj stavci moras i sam da poradis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Cinjenicno stanje je ovo :

Vecina ljudi ne voli motore i nikad nece razumeti ono sto mi volimo i sta nas to privlaci da svaki put kad sednemo da uzivamo stavljamo svoju glavu u torbu. I ja kao i svi sam imao iskustva kada mi je jedan indijanac izleteo iz sporedne ulice i kad sam sa varaderom opalio po sred njegovog Golfa. Prva recenica je bila - Gde jurcas ? ISAO SAM 40 KONJU !!! Protiv takvih indijanca se nikad necemo izboriti dokle god je situacija u drzavi ovakva. Vozim R motor vec neko vreme po gradu i mogu vam reci da uvek deluje da divljam. Biga je vozim Ducatija sa otvorenim Terminjoni izduvima pa i kad vozim na 1500 obrtaja on se cuje. Ali uzmmite u obzir ko su likovi koji voze veliku vecinu R-ova u svakom gradu. To su one nafurane face koji se izivljavaju i kad su u kolima, koji iritiraju na prvi pogled, pa nie ni cudo sto je vecina nas na losem glasu.

Ko sto sam rekao i ranije uvek ce biti kriv automobil koi nie ustupio prvenstvo, al nemoze se bas uvek racunati da oni mogu da procene brzinu kretanja kad ona prevazilazi zdrav razum. Stoga likovi koi cepaju 150+ u gradu su sami krivi za gluposti koje im se desavaju pa nemogu bas ni da stanem u njihovu odbranu. Ako oces da budes bezbedan ucesnik u saobracaju na toj stavci moras i sam da poradis.

 

al si ga napisao, svaka čast! od reči do reči se slažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Cinjenicno stanje je ovo :

Vecina ljudi ne voli motore i nikad nece razumeti ono sto mi volimo i sta nas to privlaci da svaki put kad sednemo da uzivamo stavljamo svoju glavu u torbu. I ja kao i svi sam imao iskustva kada mi je jedan indijanac izleteo iz sporedne ulice i kad sam sa varaderom opalio po sred njegovog Golfa. Prva recenica je bila - Gde jurcas ? ISAO SAM 40 KONJU !!! Protiv takvih indijanca se nikad necemo izboriti dokle god je situacija u drzavi ovakva. Vozim R motor vec neko vreme po gradu i mogu vam reci da uvek deluje da divljam. Biga je vozim Ducatija sa otvorenim Terminjoni izduvima pa i kad vozim na 1500 obrtaja on se cuje. Ali uzmmite u obzir ko su likovi koji voze veliku vecinu R-ova u svakom gradu. To su one nafurane face koji se izivljavaju i kad su u kolima, koji iritiraju na prvi pogled, pa nie ni cudo sto je vecina nas na losem glasu.

Ko sto sam rekao i ranije uvek ce biti kriv automobil koi nie ustupio prvenstvo, al nemoze se bas uvek racunati da oni mogu da procene brzinu kretanja kad ona prevazilazi zdrav razum. Stoga likovi koi cepaju 150+ u gradu su sami krivi za gluposti koje im se desavaju pa nemogu bas ni da stanem u njihovu odbranu. Ako oces da budes bezbedan ucesnik u saobracaju na toj stavci moras i sam da poradis.

Amin!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ovaj tekst je izneo samo delove cinjenica koji govore u prilog poruci koja se namece iz teksta a zbog koje je tendenciozno i napisan - generalise citav jedan deo moto-populacije, u konkretnom mestu, na konkretnim motorima i sa konkretnim tablicama. Malo teze da se statistika koja zasigurno postoji moze sloziti sa ovim delom motorista prema kojima je usmeren tekst, a ako je i ta tragikomicna tvrdnja tacna, i apel policije da uspore. Nema policija sta da apeluje ako se sve vec tako konkretno zna, bas me zanima sta bi pisao taj novinar da mu malko beogradska policija apeluje da otvori gepek nasred raskrsnice, onako namrgodjena i spremna na "apel" (jadna scena ali je navodim samo kao paritet nekakvom navodnom apelu za one o kojima se zna tacno sta su, ko su i sta rade, jelte).

 

Tekst ima svoju namenu, tu nema sta da se razmislja, jedino sto mi smeta jeste iznesena navodna statistika prema kojoj su motociklisti izazvali 15-ak nesreca na tom relativno malom podrucju. Motociklista kad prouzrokuje nesrecu ili cak najnevinije ucestvuje u njoj, nema sanse da prodje nezapazeno, kolima napravis i stetu od par hiljadarki pa niko ne bude povredjen pa ne znam da bi se takav podatak bas mogao tek tako izmaci budnoj paznji medija...a sta li je sa svim onim nesrecama  koje nisu izazvali motociklisti a ucestvovali su u njima. Ako pretpostavimo da je taj broj cak i bizarno jednak prethodnom (vec sam pojasnjavao zasto ne verujem u taj prvi podatak), onda cemo zakljuciti da najmanje 30-ak motordzija sada ne moze bas da vozi motocikle dok mi citamo clanak...pa ko onda sad divlja? Nije valjda da ih ima vise u Svilajncu nego u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kao i obicno smorili ste za medalju. Za vikend hocu sve da vas vidim da ste negde bili i u ponedeljak ocekujem putopise u rubrici "Putovanja i izleti"!!! Jel jasno?  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

kada imas znak Stop ispred sebe, nemas sta da procenjujes brzinu i udaljenost, obavezan si da stanes i kraj price. U dosta slucajeva to vozac automobila jednostavno ne uradi jer smatra da on moze....

 

Još gore, mislim da je u dosta slučajeva to ono "ko ga je.e, neka koči", pritom ne razmišljajući da možda ne može da zakoči. To kamiondžije rade vozačima automobila, a ovi motoristima, samo što u prvom slučaju ishodi često nisu fatalni, dok u drugom slučaju često jesu. Eto, meni je jutros (vozio sam auto i to poveći) izleteo kamion auto škole u kome je bio samo vozač, što će reći da je verovatno bio u pitanju instruktor vožnje. Onda sam ga pretekao uz sirenu i da nisam žurio, naterao bih ga da stane da mu j.... sve po spisku. U stvari, i ovako sam mu sve po spisku kroz prozor, mada sam u brzini zaboravio da ga otvorim (klima)  ;D Ne kažem da je moje ponašanje bilo lepo, ali prema takvima i ne treba biti fini.

 

Motor u gradu vozim lagano, i što neko reče u ovom topiku (a i drugim sličnim), i dalje se dešava izletanje automobila, naglo skretanje bez gledanja u retrovizor, davanje desnog migavca, a zatim skretanje ulevo i slično. Ako se na to doda velika brzina motoriste, sve vam je jasno šta se događa. Mišljenja sam da je glavni uzrok saobraćajki u kojima učestvuju motoristi greška vozača automobila, odnosno nepoštovanje prvenstva prolaza, a glavni uzrok smrtnih ishoda prevelika brzina vozača motora.

 

Hiljadu puta je već rečeno, kod nas je pola vozača kupilo ili preko veze dobilo dozvolu, tako da se čuvajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A dobro, u textu su  iznete cinjenice i to stoji.A sto se neko nekad ne seti o vozacima automobila da pise i da ih ljaga nego uvek nas strpaju u istu vrecu sa svim ostalim tipovima koji voze motore pa udri po nama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Hiljadu puta je već rečeno, kod nas je pola vozača kupilo ili preko veze dobilo dozvolu, tako da se čuvajte.

Eve sad primera iz prakse. Drugar je u utorak polagao voznju za A kategoriju. Marsuta voznje se odvijala u ulici koja ima dve trake u oba smera, a njegova voznja je bila bukvalno 3 coske ! Imao je jedno prestrajanje i dva obilazenja biciklista. Dobra stavka je sto je konkretno moj drugar savestan i nie od onih koi se pale (vozi mog bivseg Varadera 125) pa je i on ovo doziveo kao razocarenje i sto vec ima dovolno iskustva u saobracaju jer vec par godina vozi sto auto, sto skuter. A sada se postavlja pitanje sta bi bilo da je to bio neki napaljeni klinac koga kuci ceka neki R1. Zivo me interesuje kako je komisija na nekih 400m voznje u sirem centru grada mogla da utvrdi da je ovaj savladao tehniku voznje toliko da moze da upravalja bezbedno motorom kako po sebe tako i po druge ? Kako da se sada pitamo zasto nam je izleteo neki pajvan na raskrsnici ? Pa pored ovakvog sistema polaganja nie ni cudo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Da, zaboravih da dodam. Jeste jako ruzno sto nas doticni novinar stavio sve u isti kos i sto o nama misli lose ali uzmite u obzir da smo mi samo jedan mali deo populacije koji vozi zbog hobija, a nas hobi se tretira kao luskuz. Tesko bi poverovao da bi neko mogao da napise text u kome bi pljunuo po vozacima kola (vecina nas spada i u ovu grupu) jer bi time direktno pljunuo na xtra veliki deo stanovnistva, a time bi postigao samo gnev. OK, policija je apelovala na motoriste da uspore ali oni koi razmisljaju ispravno (iako mozda nikad nisu ni jurcali) su makar podsvesno prihvatili ovu poruku i mozda su za 0.0001% malo laksi na desnom zglobu. S' druge strane da ORGANI rade svoj posao kako treba mozda bi to divljanje iskorenili. Milsim da je negde bio topic da ORGANI slikaju motore po Misluku, sto znaci da verovatno prave neke zapisnike ili tome slicno da bi spasili pajvane od samih sebe. Mozda ovo ne bi bilo lose da se sprovede u svakom gradu, pa kad jos i postavis pozornika na svaki cosak da vidim ko bi divljao i da l' bi nam prosek poginulih malo spao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ma moze se i duplirati broj policajaca i opet... ništa.

Treba djelovati preventivno, a ne represivno...

Ako je mene kaznio zato što sam išao 58 km/h tamo gdje je ograničenje 50 km/h, ja to smatram represijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad god sretnem nekog bikera odmah mi se pojavi osmeh na licu misleci da je jedan od nas (bjb) i prvo sto ga pitam da li posecuje forum ali me velika vecina njih bledo pogleda i onda se moje raspolozenje drasticno pokvari.

Mislim da je vazno da ako cemo nesto da sredjujemo ili uredjujemo prvo krenemo od nas samih a pod tim mislim na sve vozace motora kakvi god oni bili (i motori i vozaci) i da pravimo letke i za njih (svakog ko nesto vozi a nezna za forum) pa kad veliku vecinu dovedemo ovde (kao razlog njihovog „navlacenja“ mozemo da iskoristimo dosta info. vezanih za njihov motor i sl. -ima li ovde neki bivsi sektas da nam objasni kako nekog lakse da privucemo??) mozda se tu i zadrze i promene neke stavove citajuci sve ovo-makar samo za jurnjavu po gradu i nosenje opreme.E onda mozemo da idemo dalje na ostale ucesnike u saobracaju jer smo tad mi uglavnom ok (uglavnom jer na zalost neke necemo moci promeniti ako to oni sami ne zele tj ne shvate)

Posle cemo i imati argumente ako se statistika promeni u 70% nesreca izazivaju automobili a 30% motori pa mozemo da izadjemo u javnost sa pricom pazite,gledajte nemojte da nas ubijate.Siguran sam da bi tad i bolje gledali na nas i radije nam izasli u pomoc sta god da je u pitanju.

 

One koje strpaju u corku ili im uzmu dozvolu zbog nekih tezih prekrsaja treba zakonom PRISILITI da procitaju SVE sa foruma i posle da polazu ispit pa ako poloze moze napolje,ako ne ostaje iza resetaka :)  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

AU kakva utopija !!! Jesi siguran da nisi udario glavu pri padu..?? PA od nas 1700+ članova bar 500 je naučni dokaz da ne treba svakog sa ulice dovlačiti ovamo. Pogledaj samo koliki je procenat onih što su ''hiper-aktivni'' samo u ''Prodajem''... da ne nabrajam dalje kategorije... Možda jednog lepog dana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Po meni, novinar koji je napisao tekst je nepismen. To nije vezano za temu o kojoj pise, nego generalno nepismen covek.

 

Drugo, trebalo je da lepo obradi statistiku saobracajnih nesreca (domace/strane table, automobili/motori...) i da je prezentira citaocu. Umesto toga covek pise o "jahanju" i "ljubimcima", pravi se duhovit, a nema pojma. Sad ga verovatno mrze motorciklisti i gastarbajteri :)  Jedino pametno je apel policije, koliko god to zvuci bezveze.

 

Ja sam za to da kazne za voznju bez kacige budu drakonske. Isto i za izivljavanje ulicama i slicno. Kad bi tu panduri bili revnosni, gde bi nam kraj bio.

 

Jedino zasto ne vidim lek je kako da se samoobrazujemo tj.,  da i vozaci motora i bicikala budu shvaceni kao ucesnici u saobracaju. Mislim da je to stvar opste kulture. Dok se to ne desi, ulazim oprezno u svaku raskrsnicu, jbg.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nisam hteo da otvaram temu mada bi trebalo mozda ali evo o cemu se radi .Skoro sam upoznao jednog momka srednjh godina inace stari motorista koji zivi i radi u Austriji koji je dosao na odmor Varaderom u Nis.I tako sedimo u jednom kaficu sve motoristi i ja pod utiskom svih nesreca sto se desavaju pitam coveka da li je i u Austriji tako zajebano u sao bracaju odnosno ginu li i tamo motoristi kao ovde .Iskreno ocekivao sam malo lepsu sliku medjutim on mi rece da se i tamo gine dosta znaci skoro je ista situacija kao ovde . E sad me zanima kakva je situacija u Evropi i svetu i da li smo mi u Srbiji stvarno toliko neoprezni ili je tako svuda gde je motora i motorista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

. E sad me zanima kakva je situacija u Evropi i svetu i da li smo mi u Srbiji stvarno toliko neoprezni ili je tako svuda gde je motora i motorista.

Svuda je to tako, na zalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

. E sad me zanima kakva je situacija u Evropi i svetu i da li smo mi u Srbiji stvarno toliko neoprezni ili je tako svuda gde je motora i motorista.

Svuda je to tako, na zalost

NIJE  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

;D ;D ;)

a niko nikog da cukne nema semfora,pravila desne strane nema bre niceg a pesak prelazi ulicu a autobus prolazi sa jedne stane njega a motor sa druge i kako sve to uspeva?pa tako sto je maximalna brzina 30km/h  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

Pozdrav,

 

ne, nikako nema jednostrane krivice, kod motocikala kao ucesnika uopste retko i ima jednostrane krivice ali je u tekstu potencirana upravo jednostranost. Na to sam skrenuo paznju. Lalajko, to sto motociklista prekoraci brzinu zaista ne daje za pravo nekome da ga ubije jer mu ne ustupa pravo prvenstva. Nemam pojma koje si sve primere spremio ali ja ih imam najmanje toliko za ovo sto ja tvrdim. Da podsetim - vecina krivica vozaci automobila, vecina tragedija usled voznje motociklista, to je moje stanoviste bas na osnovu statistike. Zaista mi je zao ako je neko postao ubica jer naprosto nije video motocikl da se krece velikom brzinom ili nije uspeo da proceni koja je to brzina pa se za svaki slucaj ipak ukljucio iako je imao obavezu propustanja motocikla, ili ga nije ni bilo previse briga da uopste gleda...ali zao mi je i motocikliste tada. Jednostavno, moji licni stavovi ne dozvoljavaju da se prekrsaji motociklista tretiraju kao amnestija za one koji su ih kolima pobili jer nisu postovali prvenstvo prolaza i slicno. Konacno, Ti i ja smo se zadnji put pre koji mesec videli bas na improvizovanoj komemoraciji u jednom od takvih primera...ne znam na koje tacno sad primere mislis ali valjda Ti znas....

 

ne zelim da ulazim u raspravku sa vama ali da vas napomenem da u zakonu stoji da je vozac duzan da brzinu svog vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobracaja i drugim saobracajnim uslovima, tako da vozilo moze blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju, pod datim uslovima, moze da predvidi. clan 45 zoobsa. ovim nisam hteo da kazem da vozac koji ne ustupi prvenstvo ili izvodi druge radnje vozilom nije kriv za nezgodu ali ocigledno je da je brzina jedan od najvecih uzroka nastanka nezgoda bilo da je cine vozaci dvotockasa ili cetvorotockasa. NE BRZE OD ZIVOTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

izvinjavam se ali nikako nisam nasao u cemu se to tacno nas dvojica razmimoilazimo u misljenjima, sve je identicno u ovom slucaju. Meni to prilagodjavanje brzine uslovima voznje najcesce pomaze da se zdrav i citav vratim nazad odakle sam i posao, to je ono sto jedino podrzavam.

 

U citiranom delu teksta sam samo zeleo da naglasim da i kada ta brzina biva presudni faktor, jos uvek ostaje deo krivice za nepostovanje propisa i drugoj strani, ne bih da se to zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja