Jump to content

Moto Zajednica

MP3 ali ne muzika :)

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav svima,

 

Zanima me šta vi članovi foruma mislite o Piaggio MP3 skuteru? Nisam našao na search ništa o njemu ni temu ni da se spominje, pa sam hteo da čujem nečije mišljenje ili možda iskustvo sa istim. Iskreno ja taj "skuter" nikad ne bih kupio jer za te pare mogu da kupim da biram, ali zanima me šta ljudi misle o ovom rešenju, meni je iskreno baš zanimljv, pogotovo kad sam video lika u krivini kako se nagnuo i sva tri točka se nagnula ko na svakom drugom motoru. Jedan sam video u Knez Mihajlovoj, stao pored njega i mogu da kažem da je dosta veći nego na slikama i da deluje krajnje robusno, odmah sam zamišljao kako može da se vozi i po snegu sa zimskim gumama :D, pogotovo jer me mnogo podseća na motorne sanke :)

 

Eto ako je neko vozio ovu makinu, ili ima neko mišljenje o njemu neka piše 1zdravo.gif

 

 

2008-Piaggio-MP3-400-Black-Rear-Angle-Pictures.jpgMP3-250-LT.JPGPiaggio-MP3-LT-400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Meni je ranije,kada se pojavo, bio mnogo ruzan. Imao sam neki otpor prema cinjenici da ima tri tocka... Tripovao sam da nije motocikl/skut u pitanju, nego neki mutant kojeg su pijani zabari smislili u pauzama Berluskonijevih orgija. :)

 

U medjuvremenu sam promenio misljenje. Sada bih rekao da je jako fancy, s puno stila. Voznja je mnogo bezbednija, a o skretanju paznje na vozaca, izlisno je trositi reci.

 

Na kraju, osecaj vetra je isti! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Imaš i Gileru Fuoco (iz iste grupacije):

 

Gilera-fuoco.jpg

 

 

Možda su malo široki za provlačenje, ali mi generalno deluju bezbednije od običnih skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Versity 300

Probao sam MP3 300 cc. Zanimljiva sprava. Ne moras da spustas noge kad stanes. Jako je stabilan. Dosta mesta ispod sedista. Ne treba ti kofer. Ne znam samo kakvo mu je odrzavanje, pretpostavljam da je zbog prednjeg vesanja jako skupo, a i mora da se ide kod ovlascenog servisera sto samo po sebi vuce vece troskove. Ne ide nista spec. Kad sam posle njega seo na moju Yamahu Versity osetio sam veliku razliku u ubrzanju kad kreces iz mesta u korist moje Yamahe naravno. Tri tocka jesu prednost, takodje sto se vozi sa B kategorijom. Koliko vidim u glavnom ga kupuju ljudi koji naravno imaju novaca, a nemaju A kategoriju i u glavnom ljudi koji su cini mi se zapali u krizu srednjih godina. Mislim da bih se ukoliko bih ga uzimao odlucio za verziju od 500 cc ili Gileru Fuoco jer ta dva modela isto izgledaju, a i dovoljno su jaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

...i još za njega ne treba A kategorija, dovoljna je B :)

 

Zavisi za koju verziju, za prvi model treba A, za tzv. LT treba B - fora je u rastojanju između prednjih točkova, taman se toliko razlikuju u te dve verzije, da jedna ostaje u A, a druga ulazi u B kategoriju.

 

Mislim da je to odličan i veoma funkcionalan koncept, ali ima veliku manu - sistem prednjeg vešanja je jako kompleksan, i sve operacije na njemu traže stručnog servisera. Takođe, troškovi popravki su veliki. Nedavno sam upoznao jednog maxi-skuteristu, čiji je drugar sa, takođe, maxi-skutera prešao na MP3. Otišao je na redovan servis, kad su mu našli neki manji kvar na hidraulici, i opravka ga je koštala preko 300e - čovek se šokirao, i odmah ga stavio u prodaju u oglase...

 

Ko ima love - samo napred, ali za nas, obične smrtnike, mislim da je malo skup. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

:offtopic:

Motor za babe.

Ili jesi ili nisi.

 

Cemu ovaj nepotreban komentar :zbunjen:

 

Back on topic:

 

To sam i ja cuo, skupo odrzavanje i delovi.

Inace po Parizu sam ih video gomilu, sa jednim likom koji ga je tamo vozio sam popricao i kaze covek da je jako zadovoljan, da je stabilan, malo trosi i da moze brdo stvari da stane u njega.

 

Sto kaze Nole ko ima para neka ga pazari bez razmisljanja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

...i još za njega ne treba A kategorija, dovoljna je B :)

 

 

Auuu nemoj da pričaš, zašto sam sada to čuo, nije trebalo saću da se naložim 1moto3.gif

 

A kako se onda registruje, kao motocikl ili kao auto?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

:offtopic:

Motor za babe.

Ili jesi ili nisi.

 

Cemu ovaj nepotreban komentar :zbunjen:

 

Back on topic:

 

To sam i ja cuo, skupo odrzavanje i delovi.

Inace po Parizu sam ih video gomilu, sa jednim likom koji ga je tamo vozio sam popricao i kaze covek da je jako zadovoljan, da je stabilan, malo trosi i da moze brdo stvari da stane u njega.

 

Sto kaze Nole ko ima para neka ga pazari bez razmisljanja :zdravo:

I sta ti meni :offtopic::lol:

Covek je pitao za misljenja a ovo je moje.

Nije pitao:"Jel mozete malo da hvalite ovaj motor,znate ja zagrejan da ga kupim".

A komentar nije nepotreban uopste.Samo moje licno vidjenje i misljenje.

Evo,ja imam pare da ga kupim ali i da mi ga poklonis,ne bi ga vozio.

Jos jedno cudo tehnike i nacin kako da se otmu pare,i to duplo po prednjoj viljusci.

Kad je u pitanju Bomardierov trotockas,skidam kapu,ali ovo......

Iskreno,i bez uvrede,kad god ga vidim posmislim na invalidsko vozilo.

Mozda gresim ali po meni je motor nesto sto uvek treba da drzi adrenalin na nekom nivou a to se dobija na dva tocka,ravnotezom itd.itd cak i kada se koristi kao prevoz.

A ovo mi deluje skroz dosadno i ruzno.

I ne zna se koji je ruzniji,Gilera ili Piaggio pitanje je sad?

Kao da se trudili da budu sto odvratniji.

Cak i sama cena polovnih na trzistu govori o perfekciji ovog prevoza,da ga tako nazovem.

Vec ih ima za 3000-3500 eurica.

 

A komentar je nastao od chiste realnosti jedne bake koja ga je prokomentarisala na keju:"Jao sto bi mi ovakav jedan dobrodosao za do pijace......".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

:offtopic:

Motor za babe.

Ili jesi ili nisi.

 

Cemu ovaj nepotreban komentar :zbunjen:

 

Back on topic:

 

To sam i ja cuo, skupo odrzavanje i delovi.

Inace po Parizu sam ih video gomilu, sa jednim likom koji ga je tamo vozio sam popricao i kaze covek da je jako zadovoljan, da je stabilan, malo trosi i da moze brdo stvari da stane u njega.

 

Sto kaze Nole ko ima para neka ga pazari bez razmisljanja :zdravo:

I sta ti meni :offtopic::lol:

Covek je pitao za misljenja a ovo je moje.

Nije pitao:"Jel mozete malo da hvalite ovaj motor,znate ja zagrejan da ga kupim".

A komentar nije nepotreban uopste.Samo moje licno vidjenje i misljenje.

Evo,ja imam pare da ga kupim ali i da mi ga poklonis,ne bi ga vozio.

Jos jedno cudo tehnike i nacin kako da se otmu pare,i to duplo po prednjoj viljusci.

Kad je u pitanju Bomardierov trotockas,skidam kapu,ali ovo......

Iskreno,i bez uvrede,kad god ga vidim posmislim na invalidsko vozilo.

Mozda gresim ali po meni je motor nesto sto uvek treba da drzi adrenalin na nekom nivou a to se dobija na dva tocka,ravnotezom itd.itd cak i kada se koristi kao prevoz.

A ovo mi deluje skroz dosadno i ruzno.

I ne zna se koji je ruzniji,Gilera ili Piaggio pitanje je sad?

Kao da se trudili da budu sto odvratniji.

Cak i sama cena polovnih na trzistu govori o perfekciji ovog prevoza,da ga tako nazovem.

Vec ih ima za 3000-3500 eurica.

 

A komentar je nastao od chiste realnosti jedne bake koja ga je prokomentarisala na keju:"Jao sto bi mi ovakav jedan dobrodosao za do pijace......".

 

E Mare da si ga vozio ili samo jednom probao, video bi, da je sve isto kao kod 2-točkaša.Ubrzanje,vožnja drumom,...Da ga u krivini isto možeš oboriti kao pravi motor, da je jako stabilan i pouzdan,...

Znaš ono baba rekla - baba kazala to ti je stvarno za na piacu a ne za ovaj meni jako cenjen forum.

 

I još za one koji (još) ne znaju, koja je razlika izmedu modela samo za A kat i samo za B kategoriju.

Razlika je u tome, što ovaj, koji je samo za B kat (LT) ima i nožnu kočnicu (pedalu dole kod stopa za noge) a onaj koji je samo za A kategoriju ovo nema. Sve je ostalo jednako - od šasije do ogibljenja, motora, svetla ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

:offtopic:

Motor za babe.

Ili jesi ili nisi.

 

Cemu ovaj nepotreban komentar :zbunjen:

 

Back on topic:

 

To sam i ja cuo, skupo odrzavanje i delovi.

Inace po Parizu sam ih video gomilu, sa jednim likom koji ga je tamo vozio sam popricao i kaze covek da je jako zadovoljan, da je stabilan, malo trosi i da moze brdo stvari da stane u njega.

 

Sto kaze Nole ko ima para neka ga pazari bez razmisljanja :zdravo:

I sta ti meni :offtopic::lol:

Covek je pitao za misljenja a ovo je moje.

Nije pitao:"Jel mozete malo da hvalite ovaj motor,znate ja zagrejan da ga kupim".

A komentar nije nepotreban uopste.Samo moje licno vidjenje i misljenje.

Evo,ja imam pare da ga kupim ali i da mi ga poklonis,ne bi ga vozio.

Jos jedno cudo tehnike i nacin kako da se otmu pare,i to duplo po prednjoj viljusci.

Kad je u pitanju Bomardierov trotockas,skidam kapu,ali ovo......

Iskreno,i bez uvrede,kad god ga vidim posmislim na invalidsko vozilo.

Mozda gresim ali po meni je motor nesto sto uvek treba da drzi adrenalin na nekom nivou a to se dobija na dva tocka,ravnotezom itd.itd cak i kada se koristi kao prevoz.

A ovo mi deluje skroz dosadno i ruzno.

I ne zna se koji je ruzniji,Gilera ili Piaggio pitanje je sad?

Kao da se trudili da budu sto odvratniji.

Cak i sama cena polovnih na trzistu govori o perfekciji ovog prevoza,da ga tako nazovem.

Vec ih ima za 3000-3500 eurica.

 

A komentar je nastao od chiste realnosti jedne bake koja ga je prokomentarisala na keju:"Jao sto bi mi ovakav jedan dobrodosao za do pijace......".

 

E Mare da si ga vozio ili samo jednom probao, video bi, da je sve isto kao kod 2-točkaša.Ubrzanje,vožnja drumom,...Da ga u krivini isto možeš oboriti kao pravi motor, da je jako stabilan i pouzdan,...

Znaš ono baba rekla - baba kazala to ti je stvarno za na piacu a ne za ovaj meni jako cenjen forum.

 

I još za one koji (još) ne znaju, koja je razlika izmedu modela samo za A kat i samo za B kategoriju.

Razlika je u tome, što ovaj, koji je samo za B kat (LT) ima i nožnu kočnicu (pedalu dole kod stopa za noge) a onaj koji je samo za A kategoriju ovo nema. Sve je ostalo jednako - od šasije do ogibljenja, motora, svetla ...

Pa dobro,nemojte da se ljutite.To je samo moje licno misljenje.

Nemam nameru nikoga da omalovazavam i vredjam.

Stvar ukusa.

Neko voli ovo,neko ono.Pa jel tako?

A kolega sa foruma ako ga kupi,u zdravlju da ga sluzi i sa osmehom na licu neka ga vozi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Baš ovog mometa je komšija parkirao jednog tik pod prozorom, i uz tit tit signal da je zakočen sistem naginjanja ugasio motor, skinuo kacigu i ušao u zgradu. Vozi ga dnevno sigurno 10 meseci godišnje. Nešto ga ne čujem da kukumavči na vozilo.

Drugi koji znam, vozi se slično... i do sada nikakvih specijalnih problema nisu imali.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo je super stvar za ljude u pedesetim ili malo starijim koji bi hteli malo da se provozaju motorom ponekad a da se ne gnjave sa polaganjem za A kategoriju, taman za mog oca

Provlacenje kao sa obicnim motorom nije bas moguce ali nije ni strasno toliko

Neki ljudi ga nece nikad prihvatiti a neki ce ceniti njegovu prakticnost, nesto slicno kao obicni skuter i motor

A taj prednji sistem vesanja ne verujem da je bas toliko komplikovan kao mlazni avion

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

...A ovo mi deluje skroz dosadno....

Sedi probaj pa dodji da nastavis diskusiju.

 

Velika prednost je bezbednost pri kocenju u odnosu na sve dvotockase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ono što se meni čini kao prednost je kao što su neki rekli mnogo veća bezbednost, mnogo bolje kočenje, kao i 5 puta manje šanse da padneš sa njega, pogotovo kad su u pitanju mokre zebre, ja verujem da ono može da se vozi i po snegu sa odgovarajućim gumama i razumnom brzinom :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Na kraju, osecaj vetra je isti! ;)

 

Osecaj vetra je isti i na bicikli, trotinetu, rolerima... razlikuje se pomalo osecaj voznje :)

 

 

Mozda za tebe, ali ja ne znam da vozim nista od toga 60 km/h! :nanana::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mozda za tebe, ali ja ne znam da vozim nista od toga 60 km/h! :nanana::zdravo:

 

Ajd da te skotrljamo na biciklu niz Kneza Milosa, da razbijemo predrasude :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Dobar je ovaj nazovi trotinet, ima ih dosta po Beogradu, ali ne bih ga kupio nikad, za te pare može da se kupi enduro da biraš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

??? Radije bi po gradskoj gužvi vozio motor sa menjačem projektovan za ruralnu vožnju, bučan greje se, nego udobno, elegantno i brzo vozilo sa CVT-om - pravljeno za tu namenu? :stabre: I to kaže jedan skuteraš... ccccc... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc
...i još za njega ne treba A kategorija, dovoljna je B :)

 

Ovo je ključan detalj uspeha MP3 jer netreba ni kaciga za njega dok za pomenutu Gileru treba A i kaciga jer nema nožnu kočnicu :zvizduk:

 

da sam znao da neće trebati za ovo A; nikad nebih polagao mada su verovatno dosta skupi za održavanje i samu nabavku ... :jok::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

koliko vidim, sve je stvar ukusa i namene......vidjam ih svakodnevno u gradu, i plene paznju svih ucesnika u saobracaju...ali iskreno ne bi ih vozio bez kacige(imam fancy kacigu 1moto3.gif).....druga stvar, sto su malo siri pa samim tim se i teze provlace kroz gradsku guzvu...treca stvar je startnost , koja je naravno losija, a u gradu to znaci(ali samo u kombinaciji sa provlacenjem)...zatim, cena odrzavanja...ako je previsoka, exploatacija takvog uredjaja nije bas najisplatljivija.....

izgleda da je to jos jedan hibrid, izmedju kola i motora......sigurno imaju svoje prednosti u odnosu na motor- kategorija, vise prostora za prtljag i sigurno veca sigurnost....

dakle, ko voli i zeli, neka izvoli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Po meni ako bih odlučio da rizikujem život vozeći skuter kupio bih ovaj mp3 jer je očigledno najebezbedniji u klasi a zadržava se većina pogodnosti dvotočkaša. Takođe mi je u početku bio ružan ali vremenom mi se svideo i deluje mi kao vrlo pametan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja