Jump to content

Moto Zajednica

Honda CN 250 Helix

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Pozdrav skuteraši, evo ja posle 3 god. bez motora planiram da uzmem neki veći skuter, pa mi je na pameti pomenuti model honda cn250. Kod mene u Nišu ima 2komada na prodaju, u ne baš odličnom stanju, ali mašine su im odlične, rade kao sat.

Nema baš mnogo podataka o njima, retke su (kod nas) pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovom mašinom, da li da pazarim ili da skupljam pare za nešto novije? Inače ove što sam gledao su 96 god.

 

rqsVp_38730002641.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Čuvena Honda Helix, možda prvi maxi skuter u modernom obliku. Mislim da je agregat isti kao na mojoj mašini (honda 250cc). Što se tiče agregata, delovi bi se i našli (isti ima i Honda Jazz i FES Foresight), ali za plastike i ostalo - teško. Takođe, 96. godište je dosta matoro, čak i ako je dobro očuvan primerak, ako negde naletiš na 2001, možda vredi razmisliti.

 

 

Ne mogu da odolim, moram da kažem ovo je ubedljivo najružniji skuter koga sam u životu video. Ne kažem ništa, možda je potpuno funcionalan i radi posao, ali, pobogu, koliko je gadan! :gaa: Kao da je iz crtaća izašao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Pa jeste malo ružnjikav, ali ima nečega i u toj ružnoći... nekako je specifičan, a i vrlo lako može da se napravi neki mali custom, gledao sam kakve sve prerade na netu ima, samo da se prefarba drugačije, već liči na nešto.

Ja sam o tom motoru 250 čuo samo reči hvale i to mi je najbitnije u ovom slučaju, hoću pouzdasnost, neću da dajem novac za novijeg kineza, jer se ne zna kad će da ti stane negde...

 

Probao sam nekako je i u vožnji drugačiji i osećaj za kormilom, a uz to mislim da je rastojanje između točkova veće od bilo kog maxi skutera. Ima mesta da se opružiš (noge) i to mi se svidja. Za neki x9 ili majesty boga mi treba još dosta novaca, a ovo bi mi bilo super za posao i grad i eventualno neka relacijica vikendom... A za te pare koliko košta mogu da kupim ove novije male od 50ccm, a ja kao čovek od 100 i kusur kila to ne želim da vozim.

 

Interesovalo me samo to oko delova ili još bolje ako je neko imao iskustva sa ovim motorom da mi kaže određene stvari, da li ima delova itd...

Hvala na predhodnim odgovorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Šta znam, mene su savetovali da uzmem noviji skuter kada sam gledao X9 2001. godišta, ali nisam se pokajao jer sam uzeo dobar komad. Ukoliko taj Helix detaljno pregledaš i utvrdiš da je u zaista dobrom stanju (u smislu da mu važne stvari kako treba - agregat, ram, upravljanje, kočioni sistem, elektrika), ima šanse da ga koristiš bez većih havarija. Ali, obavezno kod dobrog majstora i da ga detaljno pogleda! Nadam se da se nećeš pokajati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Pa jeste malo ružnjikav, ali ima nečega i u toj ružnoći... nekako je specifičan, a i vrlo lako može da se napravi neki mali custom, gledao sam kakve sve prerade na netu ima, samo da se prefarba drugačije, već liči na nešto.

Ja sam o tom motoru 250 čuo samo reči hvale i to mi je najbitnije u ovom slučaju, hoću pouzdasnost, neću da dajem novac za novijeg kineza, jer se ne zna kad će da ti stane negde...

 

 

Izaci ce te i ovaj helix dosta para dok sve budes namontirao kako zelis.

Moj ti je savet da gledas nesto novije, sezona lagano prolazi ti skupis parice i cekas da pocnu da padaju cene. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti nije mrsko, napiši ovde (iskrene) utiske posle npr. mesec dana korišćenja. Do tada bi trebalo da isplivaju neke skrivene mane i problemi, a takođe ćeš do tada već imati osećaj koliko je funkcionalan.

 

Kakvi god utisci bili, mogu da budu poučni i korisni drugima koji se razmišljaju o sličnoj kupovini. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Helix je dobar skutercic i ima svoj krug entuzijasta. Generalno je dobar skuter. Prostran, jednostovan, pouzdan... Sa tehnicke strane od mene ima zeleno svetlo.

 

Cene padaju iz mesec u mesec i mislim da ces vrlo brzo skupiti kes za masinu koja je tehnicki i dizajnerski naprednija. Pokupices nekada klinkicu, ispozirati na 40km/h... Znam da ti treba masina za drum ali, mislim da je i bitno da ostavis utisak na drumu i da te respektuju a ne da te vide kao neka kolica za malter. Jednostavno, Helixa je pregazilo vreme. Skupi neki kes, zadeni u stek i cekaj, kad tad ce nekoga zasvrbeti ili ce se zaglibiti pa svidjalo mu se ili ne morace da prihvati tvoju ponudu. Evo stize jeze, zima... Bice tu prilika, Ako je frka, mozemo da ti napravimo jedan rezime skutera do 1000 eur i da u skladu sa tvojim kriterijumima koje ces nam napisati, izaberemo naj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Evo da se pohvalim, pre dva dana sam pazario helixa.

Prvi utisci su sto se voznje tice, odlicni. Fino ide, ima dobar zvuk, pali iz cuga, dobro koci. Odusevila me udobnost, ne oseca los put, prosto neverovatno. Polozaj vozaca je bas onakav kakav mi odgovara, opustancija...

E sad, malo je neugledan, potrebno je sredjivanje, neke plastike otpale, dva migavca polomljena, izgreban... Treba da se registruje, sto ce biti reseno ovih dana...

To su prve impresije... Pozdrav.

placen je 450E.

post-71-0-85722700-1335993553_thumb.jpg

post-71-0-45976200-1335993566_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

:zdravo:

Mator je ali i dalje mu je fensi dig. tabla... ;)

 

dsc2520j.jpg

 

dsc2466.jpg

 

dsc2469s.jpg

 

dsc2475j.jpg

 

dsc2509b.jpg

 

Inace, ovih dana ne silazim sa Honde... Registrovana je, ulje zamenjeno, još par sitnica... Prezadovoljan sam za sada, potrošnja ne prelazi 4 litara, putna brzina 90km/h, samo peva. Prtljažnik je priča za sebe, kaciga, jakna i plus mesta koliko hoćeš.

Staju 5 flaša cc 2 litara i pampers džambo pakovanje, probano pre par dana. ;)

Ružnjikavo motorče, ali itekako služi svrsi... Farbanje sam odložio za sledeću sezonu.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Neverovatan skuter, istovremeno ubibože ružan i mega gotivan - potseća me na X-wing, Tie-fighter i slične letilice iz Star Warsa :moto3::lol:

 

55853_full.jpg

X-Wing.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Opisi ga u temi "vozili smo" Inace, meni se svidja,dizajn iz 90tih,digitalna tabla,sediste-fotelja i gomila prostora pa sta vise ocekivati za 450e? U zdravlju ga vozio!. Mislim da je od njega nastao kymco dink....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Čestitam na kupovini, da te dobro služi... Super izgleda. Osim motora, imamo i istu marku kacige :takoje:

 

Uh, kako ja da nabavim ovaj nosač kofera? Ovde kod nas nema, jedino da pravim improvizovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja