Jump to content

Moto Zajednica

Odiseja sa mojim V3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Evo kao što sam više puta obećao došao je konačno red da napišem nešto o mojoj odiseji sa V3 :

 

После више месеци разгледања разних форума, запиткивања људи, срце је пресудило да се частим за рођендан куповином новог В3 у салону КМХ траде у бившем ДМБ у Раковици.

Иако је већина говорила немој кинеза, па ни новог, нешто у мени поред свог разума преломило је да узмем баш В3 јер ми се одувек свиђао због необичног изгледа и удобности, поготово кад ми је продавац јавио да ће ускоро из Словеније стићи пар комада 2010 годиште и међу њима и 1 сиви-сребрни :takoje: ја сам му одма отишао и дао капару :moto3:

 

Кад је коначно стигао са царине, каже продавац нажалост сви су само црвени нема сиви нити црних. Пошто ми у крају био један исти црвени, размислих мало па ипак одлучих да платим али продавац прима само искључиво динаре, а мењачнице нигде... одем тај дан и дођем у понедељак и уплатим: цена је била 109 000дин (1090Е)+ регистрација итд око 11000дин (110е),

У салону су формирали акумулатор и продавац ми је рекао да су ставили јачи од 12ах уместо старог 10ах који је знао да кратко траје.

Одмах приликом вожње до пумпе и техничког прегледа осетио сам да је стварно доста тежак (око 200кг) и да је маневрисање са њим по граду доста зезнуто због тежине и великог пречника окретања.

Наравно у салону су ставили чорбе само до резерве и они незавршавају све папире већ сам морао ЈА сам да се цимам до Љермонтове по таблице и тек онда назад у Раковицу да их ставим ... али немају нови рам за таблице, па сам онда морао тек сутра да дођем јер раде само до 4, а ја сам изгубио већ доста времена у јбн Љермонту...

 

Е онда, коначно крећем да се возим али првих 150км само до 30км/х да се правилно разради машина, наравно без пуног гаса и узбрдица (где у БГ да избегнем узбрдице...) али сетим се лепо ја равне бициклистичке стазе и лагано до 30, ме обилазе сви клинци на бициклима малтене и они са помоћним точкићима...

Успут напуним резервоар до врха и крстарећи лепо ноћу по кеју, таман код сплавова упалим ја дуга светла да мало оветлим буткице које севају око сплавова и онда оћу да се вратим на кратка кад она нераде ... наставим ја са дугим светлима по стази људи ме гледају ко идиота, али идем лагано кад се загледам у брзиномер, а он показује 0, оно идем споро али неидем баш 0 на сат, кад видим неради ни километар сат-одометар ...

на крају паркирам га испред зграде, ставим цераду, уључим аларм, закључам га и одем на спавање...

Ујутру (око 1) имам шта да видим – испод локва нечег масног тачно на средини мотора...

Пипнем помиришем неделује ми да је уље већ мирише на бензин, али резервоар је у горњем делу и напред, а не доле и на средини где је мотор...

Пошто је била субота, а сервис им ради само до 1 – оставим га ја тако паркираног до понедељка, па да га одма рано ујутру терам да они лепо виде шта је проблем....

 

Наравно до тад је локва нарасла до метар са метар, и дођем испред салона продавац каже знаш они су на снижењу јер немају праву гаранцију, али ћемо проверити шта је са овим твојим јер си дошао пар дана од куповине, лепо кажем ја ајде замените онда и оно почетно уље па да сам миран до 1000км ...

Одем до сервиса иза зграде, мајстор каже уље ти је око 700 дин –може ???

кажем ок, он каже иди по радни налог и на благајну да платиш, кад на благајни ми траже сервисну књижицу, јер без тога није у гаранцији ?!?

Е ту ја попиздим отерам оне бабе из соц ДМБ у пм, оног продавца исто, договорите се више...јел гаранција или не, јел први сервис џабе, или се плаћа уље (700 или 1700) итд...

 

Договоримо се на крају (одеру ме 3500дин) и тамо у сервису одрадили први сервис дотегли шта треба, заменили уље и сајлу километра сата, и после растављеног целог мотора нису установили где цури ... Кажу они мени то ти је пумпаџија прелио све око резервоара и прелио около и то је процурило напоље ... размишљам :stabre: али како мени фали онда пар литара у резрвоару... ?!?

 

Тако сам се још пар пута надмудривао са њима у сервису али испоставило седа су ти "прекаљени" мајстори тамо истовремено и прегажени напредном технологијом кинеског В3 односно да је њихов "развој" заустављен на проверном Југу 45?!?...

 

Ту сам више одустао од њихове условне гаранције и кренуо да тражим сервисера по БГ...

наравно као што је већина вас искусила то исто код нас људи једноставно неће да "одржавају" кинезе иако им понудиш коректно плаћање...

 

На крају после скоро два месеца дружења и 1500км дао сам мој В3 у оглас, и неким чудом врло брзо се јавио озбиљан купац и завршили смо посао на обострано задовољство ... :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kratka sazeta i veoma porazavajuca odiseja, al nazalost tako to ide kod nas, dobar si im bio kad si im dao 1000eur i kupio skuter, a posle tog momenta kad si izisao iz radnje "ko te yebe"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Izvini KGB, ali moram nesto da te pitam. Jesil uzeo fiskalni racun za robu koju si kupio? Ne znam kada si kupio ovaj motorin, i dali je novi zakon bio na snazi, jer po njemu ti dobijas 24 meseca garancije pisalo ti to ili ne. Jednostavno se podrazumeva. Pre toga si imao 6 meseci po sili zakona. Da li j moguce da toliko ne postujes sebe i svoje novce da se nisi potrudio da odes i da ih tuzis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Evo kao što sam više puta obećao došao je konačno red da napišem nešto o mojoj odiseji sa V3 :

 

После више месеци разгледања разних форума, запиткивања људи, срце је пресудило да се частим за рођендан куповином новог В3 у салону КМХ траде у бившем ДМБ у Раковици.

Иако је већина говорила немој кинеза, па ни новог, нешто у мени поред свог разума преломило је да узмем баш В3 јер ми се одувек свиђао због необичног изгледа и удобности, поготово кад ми је продавац јавио да ће ускоро из Словеније стићи пар комада 2010 годиште и међу њима и 1 сиви-сребрни :takoje: ја сам му одма отишао и дао капару :moto3:

 

Кад је коначно стигао са царине, каже продавац нажалост сви су само црвени нема сиви нити црних. Пошто ми у крају био један исти црвени, размислих мало па ипак одлучих да платим али продавац прима само искључиво динаре, а мењачнице нигде... одем тај дан и дођем у понедељак и уплатим: цена је била 109 000дин (1090Е)+ регистрација итд око 11000дин (110е),

У салону су формирали акумулатор и продавац ми је рекао да су ставили јачи од 12ах уместо старог 10ах који је знао да кратко траје.

Одмах приликом вожње до пумпе и техничког прегледа осетио сам да је стварно доста тежак (око 200кг) и да је маневрисање са њим по граду доста зезнуто због тежине и великог пречника окретања.

Наравно у салону су ставили чорбе само до резерве и они незавршавају све папире већ сам морао ЈА сам да се цимам до Љермонтове по таблице и тек онда назад у Раковицу да их ставим ... али немају нови рам за таблице, па сам онда морао тек сутра да дођем јер раде само до 4, а ја сам изгубио већ доста времена у јбн Љермонту...

 

Е онда, коначно крећем да се возим али првих 150км само до 30км/х да се правилно разради машина, наравно без пуног гаса и узбрдица (где у БГ да избегнем узбрдице...) али сетим се лепо ја равне бициклистичке стазе и лагано до 30, ме обилазе сви клинци на бициклима малтене и они са помоћним точкићима...

Успут напуним резервоар до врха и крстарећи лепо ноћу по кеју, таман код сплавова упалим ја дуга светла да мало оветлим буткице које севају око сплавова и онда оћу да се вратим на кратка кад она нераде ... наставим ја са дугим светлима по стази људи ме гледају ко идиота, али идем лагано кад се загледам у брзиномер, а он показује 0, оно идем споро али неидем баш 0 на сат, кад видим неради ни километар сат-одометар ...

на крају паркирам га испред зграде, ставим цераду, уључим аларм, закључам га и одем на спавање...

Ујутру (око 1) имам шта да видим – испод локва нечег масног тачно на средини мотора...

Пипнем помиришем неделује ми да је уље већ мирише на бензин, али резервоар је у горњем делу и напред, а не доле и на средини где је мотор...

Пошто је била субота, а сервис им ради само до 1 – оставим га ја тако паркираног до понедељка, па да га одма рано ујутру терам да они лепо виде шта је проблем....

 

Наравно до тад је локва нарасла до метар са метар, и дођем испред салона продавац каже знаш они су на снижењу јер немају праву гаранцију, али ћемо проверити шта је са овим твојим јер си дошао пар дана од куповине, лепо кажем ја ајде замените онда и оно почетно уље па да сам миран до 1000км ...

Одем до сервиса иза зграде, мајстор каже уље ти је око 700 дин –може ???

кажем ок, он каже иди по радни налог и на благајну да платиш, кад на благајни ми траже сервисну књижицу, јер без тога није у гаранцији ?!?

Е ту ја попиздим отерам оне бабе из соц ДМБ у пм, оног продавца исто, договорите се више...јел гаранција или не, јел први сервис џабе, или се плаћа уље (700 или 1700) итд...

 

Договоримо се на крају (одеру ме 3500дин) и тамо у сервису одрадили први сервис дотегли шта треба, заменили уље и сајлу километра сата, и после растављеног целог мотора нису установили где цури ... Кажу они мени то ти је пумпаџија прелио све око резервоара и прелио около и то је процурило напоље ... размишљам :stabre: али како мени фали онда пар литара у резрвоару... ?!?

 

Тако сам се још пар пута надмудривао са њима у сервису али испоставило седа су ти "прекаљени" мајстори тамо истовремено и прегажени напредном технологијом кинеског В3 односно да је њихов "развој" заустављен на проверном Југу 45?!?...

 

Ту сам више одустао од њихове условне гаранције и кренуо да тражим сервисера по БГ...

наравно као што је већина вас искусила то исто код нас људи једноставно неће да "одржавају" кинезе иако им понудиш коректно плаћање...

 

На крају после скоро два месеца дружења и 1500км дао сам мој В3 у оглас, и неким чудом врло брзо се јавио озбиљан купац и завршили смо посао на обострано задовољство ... :takoje::moto3:

Ja vozim sivi V3 već 4godine i nijedan kvar da kucam u drvo nisam imao osim akumulatora što sam menjao drugo nisam pipao,sipaj i vozi e sad ili ja imam sreće ili ti nemaš :) . Pravo da ti kažem malo mi je sumnjivo to što ti se desilo za 24h . U svakom slučaju želim ti više sreće sledeći put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Nemoj da te obeshrabre te dečije bolesti , imao sam muke dve godine dok nije izašao iz garancije i od tada radi kao satić. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ee moj kolega,kinez je to sklepacio,pa kad mu vidim onaj far i felne najezim se,transalpa imas za 1000 evra i to da se vozas da nebrigas,ja mog platio 1350 evra u prvoj boji, i u extra stanju,jujuju mamicu im njihovu bili smo mirniji dok nisu poceli ta djubrad da prodaju >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

ja mog platio 1350 evra u prvoj boji, i u extra stanju,jujuju mamicu im njihovu bili smo mirniji dok nisu poceli ta djubrad da prodaju >:(

Само "док нису почели та ђубрад да продају", ти би дао још хиљаду евра више за тај твој мотор у "extra" стању.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Ево са доста дана закашњења да вам свима одговорим:

 

@- brm-brm : препредени су у тој фирми недају ти фискални (без кога немаш никаква права) већ само профактуру у којој ништа непише о гаранцији, а и усмено нагласе да је нема и да зато таква цена али ако буде нешто веће поправиће (мени су наводно заменили карбуратор - што ја нисам видео јер несмем у радионицу кад ради овлашћени механичар -ко да је хирург па ћу да загадим операциону салу... >:(:stabre:

 

@ - zorge : нажалост опет сам узео скутер само овог пута Хонду јер мене мотор неће видети дуго времена док нескупим кеша за неког БМВ ...

@ - nano: да склапају се у раковици или у словенији али свакако не у Кини...

 

@-LuckyVladano: узех сад половног Јапоса и то Хонду па већ метар дана нема дела који ми треба или има али за метар дана и 500 еур :stabre:<_<

@ - Mr.M : слао сам ти пп, пошто си ти био задовољан и нигде нисам нашао нешто лоше о В3, па сам на крају узео В3 без савета других власника...

 

@остали: нешто да се разумемо: В3 уопште није лош мотор али мој је био нешто болешљив и није задовољавао моје критеријуме ... али иначе би га вероватно оставио за мене дуже... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Pisao sam ja dosta o njima na temu biti ili ne biti... secas se?

 

Steta, znam ljude koji su se lepo navozali tih skutera.

A vozaju se i po Grckoj dosta vidjao sam ih letos.

 

PS.

Evo ga jedan na Buvljaku prodaje se vec mesec dana, covek trazio 2800 eura !!! LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ништа им не фали, али су скутери, нису мотори. Па ко шта воли. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja