Jump to content

Moto Zajednica

Thassos - Pefkari - Kampovanje

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Dobro jutro.... :zvizduk: Izbunario sam još jednu "fotografsku" cenu, koktel Margarita u kafiću Tropical na rivi u Potosu košta 8 eura...

 

DSCF0199.jpg

 

Kad smo već kod Potosa, jednog popodneva svratili smo da procunjamo malo i vidimo šta ima u tom gradiću.

 

DSCF0181.jpg

 

DSCF0183.jpg

 

Bajkera ima na sve strane, što nas stranaca što domaćih... ovog kolegu smo nekoliko puta videli... :takoje:

 

DSCF0186.jpg

 

Riva u Potosu... to vam je nešto slično silikonskoj dolini u Beogradu. Kafići načičkani jedan do drugog. Postoji čak i prolaz kojim možete proći iz kafića u kafić i izabrati nameštaj koji vam najviše odgovara zavisno od problema koji imate (lumbago, išijas, šuljevi....). Mi smo seli u Tropical, koji je preteča nekog afričkog plemena ili neke grupe morskih pirata. Enterijer koji je ustvari eksterijer je "spremljen" od burića...

 

DSCF0193.jpg

 

....na svakom suncobranu su maske nekog afričkog plemena.... seli smo :aha:

 

DSCF0198.jpg

 

Pregledali u meniju šta se nudi i na kraju ipak naručili dva espresa i koka kolu.

 

DSCF0200.jpg

 

Srčući kafu aparat je sporadično škljocao...

 

DSCF0203.jpg

 

DSCF0204.jpg

 

Neko je naručio koktele. E to je predstava.... konobarica za šankom uspeva nekako da nabije dve cevi od po metar u duguljaste čaše. Zatim pali dve novogodišnje prskalice pričvršćene za čaše i onda kreće slalom između stolova. Učinilo mi se da su prskalice neka vrsta tajmera za isporuku koktela. Zamislite da se prskalice ugase dok kokteli stignu od šanka do stola... :D

 

DSCF0205.jpg

 

DSCF0206.jpg

 

Sunce je već odradilo svoje za taj dan..... počelo je masovno iznošenje stonih sveća...

 

DSCF0207.jpg

 

DSCF0209.jpg

 

DSCF0210.jpg

 

Naš izlet smo platili 9 eura (dva espresa i jedna koka kola)..... mnogo bre.... :staa:

 

Procunjali smo još malo po Potosu.

 

DSCF0212.jpg

 

DSCF0214.jpg

 

Nismo pitali koliko košta portret...

 

DSCF0215.jpg

 

Informativno smo obilazili prodavnice... u principu sve je skupo

 

DSCF0216.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Da u tom Potosu može zaista svašta da se kupi od običnih džidžabidža do krajnje korisnih i potrebnih stvari kao što je na primer dušek!!!! :D Celih 12 eura je bio na jednom mestu a nije od zlata.... :lol: Ali kad se malo procunjate može se naći i za 5....ma mi smo poneli iz BG što za vodu što za spavanje na istim....i probušili nam se posle par dana.... 1hmm.gif Prijatelji Italijani nam ostaviše svoje! Super! A i mi ih ostavili Nemcima. Inače do Potosa možete peške na 10 min. da li kroz jedan od fantastičnih hotela koji je iznad kampa, ili uz obalu...kako vam volja.... :aha:

 

DSCF0262.jpg

 

DSCF0263.jpg

 

DSCF0264.jpg

 

DSCF0265.jpg

 

DSCF0266.jpg

 

DSCF0267.jpg

 

DSCF0268.jpg

 

DSCF0269.jpg

 

DSCF0270.jpg

 

DSCF0271.jpg

 

DSCF0272.jpg

 

DSCF0273.jpg

 

DSCF0274.jpg

 

Mogu da se kupe i naše novine. Mi kupili da vidimo da li ima nešto novo. 1hmm.gif Onda ukapirali da nam zaista nisu potrebne jer nema ništa novo. 1hmm.gif Nema ništa osim ono od čega smo pobegli na ostrvo u kamp.... :lol: Tako da ih više nismo ni kupovali :neznam: ....pametna odluka doneta kao i sve ostale jednoglasno! :lol:

 

DSCF0278.jpg

 

A možete i obalom....

 

DSCF0550.jpg

 

DSCF0549.jpg

 

DSCF0503.jpg

 

DSCF0504.jpg

 

DSCF0505.jpg

 

Razglednice ako ste zadržali tu lepu naviku, da ih pišete, koja lagano odlazi u praistoriju koštaju 0.30 ali su zato markice 0.75 pa vas onda razlednice+markice dođu 10 eura! :stabre:

 

DSCF0512.jpg

 

DSCF0513.jpg

 

DSCF0518.jpg

 

Pa se vratite u svoj raj!

 

 

 

DSCF0525.jpg

 

Pa na plažu...a što da ne kad je na milimetar..... :D

 

DSCF0968.jpg

 

 

DSCF0224.jpg

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Inače ovde svi voze motore, skutere!!! :takoje: Starije žene, mušakrci, devojke u haljinama i torbicama oko ruke....da li na neku od plaža, pijace, drugog gradića...Tako da su i vozači automobila navikli na motoriste pa se jako lepo ponašaju u vožnji što je za nas bilo iznenađujuće!!! :aha:

 

Drugi veći grad do Pefkarija je Limenarija. Do nje možete peške uređenom stazom kroz brdo ili motorom. Na 3 km.

 

Ovo je jedini dan kada je bilo malo oblačno, ali voda topla....pa smo iskoristili da se prošetamo....

 

DSCF0474.jpg

 

Ovo je staza prema Limenariji.

 

DSCF0137.jpg

 

DSCF0466.jpg

 

DSCF0467.jpg

 

Dole je druga plaža u našem mestu. Priča o ovim malim crkvicama kojih ima na hiljade po celoj Grčkoj je sledeća! Ipričali nam komšije Rumuni! Dok su Turci vladali porušili su jako mnogo crkvi i manastira u Grčkoj! A onda su Grci da bi održali svoju religiju i tradiciju za svaku porušenu crkvu ili manastir napravili 100 ovih malih crkvica! Inače zaštitnik ostrva Tasos je Sveti Arhangel Mihailo. Postoji i ženski manastir kada se krene dalje od Potosa prema Paradise beach-u i Gilden beach-u na samoj litici gde se čuva jedan od klinova kojima je bio zakucan Isus Hrist! Impresivno je za videti!

 

 

 

DSCF0470.jpg

 

DSCF0481.jpg

 

DSCF0480.jpg

 

DSCF0479.jpg

 

Šta se čuje iz žbunja??? :staa:

 

DSCF0476.jpg

 

Naravno maca..... :aha:

 

DSCF0482.jpg

 

DSCF0483.jpg

 

DSCF0484.jpg

 

DSCF0485.jpg

 

Pogled na Pefkari.

 

DSCF0335.jpg

 

Ovaj par iz Bukurešta koji je takođe došao motorom( trebalo im 12 sati) bio je prošle godine dva puta na Tasosu u Limenariji u maju i septembru. I rekli su nam da je takođe smeštaj super i lepe plaže! Inače naši novi prijatelji Rumuni su samo prošli kroz Srbiju na putu ka Sloveniji avgusta ove godine...e to je priča...valjali smo se od smeha....jedno veče na našem mini partiju.

 

Limenarija- meni se mnogo dopale ove kuće i žaluzine.....i cveće. :D

 

DSCF0336.jpg

 

DSCF0337.jpg

 

DSCF0339.jpg

 

DSCF0340.jpg

 

Mapa ostrva.

 

DSCF0342.jpg

 

Zaista je odličan.... ;)

 

DSCF0343.jpg

 

DSCF0344.jpg

 

DSCF0345.jpg

 

Džidžaboce.

 

DSCF0346.jpg

 

DSCF0349.jpg

 

DSCF0353.jpg

 

Ovde smo gledali basket....bilo je baš navijanje....

 

DSCF0355.jpg

 

I naravno palačinke....

 

DSCF0357.jpg

 

Tražim ja na Engleskom naravno palačinke sa keskom i čokoladom unutra...i dobijam palačinke sa čokoladom i celim keksima u njima.... :lol: Baš smo se razumeli!

 

Naravno išli smo samo jednom peške.... :lol:

 

DSCF0957.jpg

 

DSCF0965.jpg

 

DSCF0959.jpg

 

DSCF0960.jpg

 

DSCF0961.jpg

 

DSCF0962.jpg

 

DSCF0963.jpg

 

DSCF0964.jpg

 

DSCF0421.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Bandolera, zahvalan sam vam na ovom detaljnom opisu kampa - sad imam jos jednu destinaciju na koju mirno mogu da odem.

 

E baš mi je drago! :zdravo:

 

 

@ Kobaja

 

Veliki sam ljubitelj kampovanja pa me zanima ukupan trosak vaseg puta i letovanja ako nije tajna ?

Koju kilometrazu ste presli to nigde nisam procitao?

Kampovanje za dve osobe 10 dana je 128 evra to je fenomenalna cena za ovakvo mesto.

 

Evo druže da ispišemo! :aha: Bandolero diktira iz ležećeg položaja....hi,hi....sad došli sa posla razumite....napale nas obaveze čim smo došli.... :D

 

U Bg - u vađenje potrebnih papira

 

- međunarodna dozvola - oko 2.000

 

- osiguranje - 1.100

 

- zeleni karton - 2.000

 

- kilometraža do Keramotija( gde se ulazi na feribot i vozi oko pola sata do Tasosa) i onda na Tasosu do ovog mesta ukupno je 860 km

 

što znači u oba pravca 1.720 km išli auto - putem.

 

- gorivo 140 eura do tamo i nazad

 

- feribot 11 eura( dve osobe i motor) u jednom pravcu ukupno 22 eura (morali da se vratimo :D )

 

- putarina kroz Srbiju 860+190= 1.050( ukupno tamo i nazad 2.100)

 

- putarina kroz Makedoniju tri puta po 1 euro ukupno 6 eura ( doduše na dva mesta nam samo pokazali rukom da prođemo ono u fazonu vozi - :moto3: zašto nemamo pojma :neznam:...ali lepo osta po eurić u mojoj ispruženoj ruci...hi,hi...

 

- putarine kroz Grčku delom auto - puta kojim smo mi išli na Tasos nema! Kao što nema ni pumpi na auto - putu ni jedna! Ali su jasno obeležene benzinske stanice gde su čim se siđe sa auto - puta.

 

- smeštaj tako je 128 eura 10 dana

 

- što se tiče vozikanja po ostrvu ono ima ukupno 90 - 100 km pa sad u zavisnosti gde i koliko se vozite toliko ćete i da potrošite za gorivo to ne znamo baš najbolje ali ćemo probati da preračunamo naknadno.

 

- ukupan naš trošak za sve tamo je bio 300 eura - hranu, piće...ovde ne računam poklone koje smo pokupovali za rodbinu... :oda2:

 

Pa valjda je to sve ukupno oko 700 eura sa onim poklonima za rodbinu :D 800 eura.

 

A zaista jeli od neke salamice i eurokrema i hleba za doručak do škampi, lignji i naravno girosa, suvlakija po restoranima. Što će reći da se nismo ustezali ali nismo ni preterivali. Ono što je bitno mi nismo baš neki preterani ljubitelji alkohola. Što znači da nismo ispijali koktele ali smo uvek imali vino( Tasosko vino zaista priznato, poznato i prelepo) konzerve pivceta i tako.

 

Inače recimo giros - 2 eura, suvlaki - od 5 do 15 zavisi gde, pica - 2 eura, krofne - 0.60, hleb 0.90, sokovi - 1, 1.50 eura,boca vina oko 6,7,8 zavisi koje! Meso mleveno za pljeskavice pošto smo mi jedno veče spremali za našu komunu isto kao kod nas! Voće - grožđe 0.60, breskve - 1 euro, šljive neke ogromne 0.40, lubenice 0.10, 0.20....voća ima u izobilju....i zaista je jeftino!! Cigarete su im jako skupe!!!! Najeftinija pakla 3.50 eura!!!! Mi smo bili poneli dva boksa ali zafalilo poslednja 2 dana.....da li da se izrazim :oda2: ili da kažem da smo poludeli zbog toga ali hajde..... :besan:

 

Nes kafa po restoranima 1.5,2 eura. E sad i to zavisi gde mi smo jedno veče platili dve nes kafe i jedan sok 9 eura ali je bar specijalizovan za koktele( oni su od 4 - 8 eura) a nama se dopao enterijer pa tu seli 1hmm.gif....imaju neke mnooogo interesantne indijanske maske po zidovima.... :lol:

 

 

 

Šta još, hm, hm.... :stabre: Ako se setimo još napisaćemo ako se setite vi pitajte! :takoje:

 

 

 

:kamp:

Zahvaljujem se na ovako iscrpnom odgovoru :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

@ Kobaja

 

Molim i drugi put samo pitaj! :takoje: Pozdrav druže od nas oboje! :zdravo::zdravo:

 

 

 

@ jimmy .... :care: Propustismo da ti odgovorimo na tvoju konstataciju..... :D

 

Kakva soba,to je za penzose ,i ljude sa malom decom .

U "srpskim" letovalistima u Grckoj tipa Paralija,Pefkohori,Hanioti,Platamon,Sarti....itd ,ne isplati se kampovati jer su sobe prilicno jeftine.Ja licno u takva mesta ne idem odavno,bas zato jer je sluzbeni jezik srpski i sto su guzve uglavnom velike,pa se osecam kao u spicu sezone u Budvi

Na slabo posecenim mestima od strane turista nasih,i bilo cijih u Grckoj (to ja zovem Grcka) sobe u sezoni su od 40 pa do 100 eur,e tu se ako gledamo finansisku stranu kampovanje itekako isplati.

Kampovi u Grckoj su jako dobro opremljeni,i ima sve sto je potrebno za normalan boravak.E sad,ako neko ne moze bez klima uredjaja,bez Tva ,za njega definitivno nije kamp.Sve je to subjektivno,jedni vole guzvu,drugi mir i tisinu, a neko i divljinu ...gde soba i nema za izajmljivanje ,tako da penzosi ako ne volite cari kampovanja idite u sobe i ne dirajte kampere

Odlican putopis

 

Kakav komentar...ha,ha.... :lol: E znaš li šta smo pomislili posle ovog tvog komentara!? Ko nije kampovao nikada ili ne voli kampovanje ima bre samo da kampuje od sad pa za vjek vjekova i u sopstvenom dvorištu ispred kuće ! Šalimo se malo! :takoje: Pozdrav druže i hvala! :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Pa da završavamo polako ovaj naš putopis!

 

Evo još malo slika plaže, kupanjca i nekih zanimljivosti! :D

 

Evo kako se sunčaju pravi bajkeri..... :lol: Kaciga glavu čuva! :aha:

 

DSCF0561.jpg

 

DSCF0562.jpg

 

DSCF0563.jpg

 

Da bismo vam izveli ovaj performans uparili smo se najstrašnije!!!! :lol: Bilo je bar 35 c, pržilo a mi prvo stavili kacige pa dok je Bandolero namestio stalak...pa mene....pa sebe...umalo nisam infrakt dobila!!! :lol: Sve za BJB!!!! :jee1:

 

Nakon slikanja pravac voda.....

 

DSCF0585.jpg

 

Bandolero roni!

 

DSCF0587.jpg

 

Pa uvlači i mene u vodu da dođem sebi od slikanja.... :lol:

 

DSCF0583.jpg

 

Sreća, sreća, radost!

 

DSCF0566.jpg

 

DSCF0569.jpg

 

Ronim i ja u plićaku do kolena.... :lol:

 

DSCF0577.jpg

 

DSCF0572.jpg

 

Nagradno pitanje: Koja osoba na ovoj slici je pocrnela a koja "blago" :D pocrvenela?

 

DSCF0600.jpg

 

I naravno posle pet minuta on odlazi ka našem smeštaju da stavi kafu....

 

DSCF0596.jpg

 

DSCF0599.jpg

 

DSCF0602.jpg

 

DSCF0604.jpg

 

DSCF0606.jpg

 

Dok dragi muž kuva kafu ja naravno moram da ovekovečim naš apartman i okolinu..... :aha:

 

DSCF0608.jpg

 

DSCF0885.jpg

 

Cigare od 3.50 eura pakla.... 1hmm.gif Pušači ne idite u Grčku bez cigareta!!!!

 

DSCF0632.jpg

 

Ormar!

 

DSCF0612.jpg

 

Kuhinjica!

 

DSCF0613.jpg

 

Frižider!

 

DSCF0614.jpg

 

Šporet!

 

DSCF0615.jpg

 

Studio-apartman!

 

DSCF0616.jpg

 

Komšiluk širi veš!

 

DSCF0626.jpg

 

Vilin - konjic na grančici! Ovo se tako zove jel da? ::):stabre:

 

DSCF0879.jpg

 

Grčka buba!

 

DSCF0750.jpg

 

Grčki vrapci!

 

DSCF0296.jpg

 

DSCF0297.jpg

 

Današnji kusur!

 

DSCF0757.jpg

 

Kafu popili hajde opet na plažu!

 

Bandolero: Jer mora?

 

A na plaži neko u medjuvremenu napravio ovo! :takoje:

 

DSCF0634.jpg

 

I ovo!

 

DSCF0635.jpg

 

DSCF0640.jpg

 

DSCF0642.jpg

 

Hajmo u vodu!!!!

 

DSCF0644.jpg

 

DSCF0645.jpg

 

DSCF0648.jpg

 

DSCF0650.jpg

 

DSCF0656.jpg

 

E za njega je dosta kupanja vreme za spavanjac!!!!

 

DSCF0669.jpg

 

Što je jako ovo sunce.... ::)

 

DSCF0670.jpg

 

Odoh ja!

 

DSCF0671.jpg

 

 

 

DSCF0672.jpg

 

DSCF0690.jpg

 

DSCF0325.jpg

 

A ja? Pa naravno nazad na plažu!

 

DSCF0679.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Na oko 30 km od Pefkarija nalazi se plaža Paradise Beach! Pesak je sitan kao brasno a voda predivno cista... :aha: Nalazi se između Alikija i Kinire i rekli su nam da spada u jednu od najlepših plaža na ostrvu! Voda je vrlo plitka a istočni vetrovi prave talase tako da je doživljaj nezaboravan a sama plaža deluje nekako nestvarno. Jedino što za naš ukus ima malo previše gužve i talasa da bi se tamo kupalo svaki dan ali ne treba propustiti da se vidi.

 

DSCF0366.jpg

 

DSCF0365.jpg

 

DSCF0362.jpg

 

DSCF0363.jpg

 

DSCF0359.jpg

 

DSCF0413.jpg

 

DSCF0414.jpg

 

A onda račići!!! Po preporuci ovde su najbolji.... :D

 

DSCF0371.jpg

 

DSCF0373.jpg

 

DSCF0382.jpg

 

DSCF0374.jpg

 

DSCF0377.jpg

 

M?

 

DSCF0380.jpg

 

Mmmmmm......

 

DSCF0378.jpg

 

Uslikasmo kozice kako se pentraju po brdu preko puta nas.

 

DSCF0419.jpg

 

Naravno macu... :D

 

DSCF0383.jpg

 

I Bandolerovu pozadinu! Kao da smo čarape obukli... :lol:

 

DSCF0384.jpg

 

Povratak u kamp i gde svako svakom priča dogodovštine od tog dana.

 

DSCF0423.jpg

 

DSCF0425.jpg

 

Nemica Klaudija je pešačila 3 sata sa rancem na leđima do jednog od planinskig sela- Teologosa. Sonja i Ferlin su bili na plaži Metalic i Livadi. Obe prelepe. Prva bez hlada uopšte pa su sa nje pobegli na drugu gde prirodan hlad prave drveća maslina, a mi na Paradise beachu.

 

DSCF0430.jpg

 

DSCF0431.jpg

 

Kuvaju se razne kafe...naše, grčke, rumunske....

 

DSCF0429.jpg

 

DSCF0434.jpg

 

A pošto nam se taj dan baš otvorio apetit... :D...uveče smo otišli na picu. U našem mestu. Picerija se zove Pizza Top i mnogo je dobra i ogromnaaaaaaaaaaa..... :aha:

 

Pre pice vam nude beplatnu čorbu? Pa dobro ja hoću! A moj najdraži muž se čudom čudi i odbija! " Da jedem čorbu pre pice...ma neću....svašta....hajde da smo nešto drugo poručili ali...pica i čorba...ma hajde...."

 

DSCF0444.jpg

 

Stižu i pice.....

 

DSCF0447.jpg

 

Kud ne poručismo jednu... :lol:

 

DSCF0450.jpg

 

I tako smo mi jeli, jeli i jeli.....i više zaista nismo mogli.....

 

DSCF0451.jpg

 

DSCF0454.jpg

 

Ali zato su nam je spakovali.....i eto doručka za sutra!

 

DSCF0456.jpg

 

DSCF0459.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Po preporuci naših komšija taj dan smo i mi odlučili da odemo do Theologosa! Na Tasosu postoji nekoliko planinskih sela (Teologos, Kastro, Panagia, Kazavici...) u kojima su kuce gradjene u autenticnom arhitektonskom stilu. Obavezno posetite restorane u ovim selima u kojima se prvenstveno sluzi jagnjetina spremljena na tradicionalan nacin, kao i jogurt sa medom i orasima - originalni dezert sa Tasosa.

 

Do Teologosa stižete tako što došavši u centar Potosa skrenete na jedinoj raskrsnici levo i pratite putokaz.

 

DSCF0535.jpg

 

DSCF0531.jpg

 

DSCF0534.jpg

 

DSCF0533.jpg

 

DSCF0532.jpg

 

DSCF0530.jpg

 

DSCF0529.jpg

 

Muzej Theologos se nalazi u nekadašnjoj kući gradonačelnika Hacigeorgioua. Ovaj čovek je vrlo važna ličnost iz istorije Tasosa. Igrao je ključnu ulogu u revoluciji protiv Turaka 1821. U muzeju se nalaze prese za masline, mlinovi i druge alatke koje su se koristile u XVIII veku. Tu su takođe i neke prelepe slike.

 

DSCF0537.jpg

 

DSCF0538.jpg

 

DSCF0539.jpg

 

A onda nazad u Potos....Ja dokumentujem svoju priču o izobilju voća.

 

DSCF0542.jpg

 

A Bandolero o skupoći cigareta. Izraz lica sve govori..... :lol:

 

DSCF0545.jpg

 

E pošto smo se taj dan dogovorili da to veče mi spremamo hranu našim dragim novim prijateljima razmišljali smo šta bi to moglo biti. Kobaje! ;) Prva pomisao. E onda smo se ipak dogovorili da to budu pljeskavice jer kobaje svi imaju a ovo je kao nešto nacionalno naše! Pravac Limenarija po meso!

 

DSCF0695.jpg

 

DSCF0696.jpg

 

DSCF0702.jpg

 

DSCF0705.jpg

 

DSCF0706.jpg

 

DSCF0709.jpg

 

DSCF0711.jpg

 

DSCF0707.jpg

 

Pravo da vam kažemo ove pljeskavice su za naše prijatelje bile nešto novo što su probali prvi put u životu! I bili su oduševljeni! E sad ono što je smešno jeste da je i nama delovalo kao da ih jedemo prvi put i uopšte nije ličilo na pljeskavice!!!!! :lol::lol::lol:

 

Meso je drugačije, luk sladak...ali je ukus bio super! :lol:

 

DSCF0710.jpg

 

DSCF0713.jpg

 

DSCF0712.jpg

 

A onda su pristigli i njih dvoje da pomognu donevši bocu UZO - a da spremanje ide lakše.... :cirka1:

 

DSCF0724.jpg

 

Živeli!!!! Narok!!!

 

DSCF0723.jpg

 

DSCF0722.jpg

 

DSCF0718.jpg

 

DSCF0719.jpg

 

DSCF0720.jpg

 

Odnesmo naše grčke pljeskavice do našeg smeštaja....

 

DSCF0726.jpg

 

DSCF0727.jpg

...i degustacija je mogla da počne.....

DSCF0728.jpg

 

DSCF0729.jpg

 

DSCF0731.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Drugari, sta da vam kazem - imate duha za 3 kompletne familije;)). Al' to i sami znate... Sve je u glavi (a provod i odmor pogotovo)!

 

Steta sto nismo bili u kontkatu, ja sam u isto vreme bio u blizini (Sitonija) sa gospodjom :) ... Dobro, nije toliko blizu, ali bio bi odlican izgovor za extra-dodatnu voznjicu;))). Mislim, da vidim(o) te mega pizze... :zdravo:. U stvari: :ooo: ...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Iz mesta na jugu Tasosa, u poslepodnevnim casovima ili tokom dana kada je nebo izuzetno vedro, na pucini se mogu videti ponosni i grandiozni obrisi Atosa (Svete Gore), a ako imate dvogled, tokom tih posebno vedrih dana, mozete videti i manastire sa te strane Svete Gore, ukljucujuci i Hilandar. Na našim slikama ovog dana se blago u daljini naziru obrisi ove veličanstvene planine.....koju je posetio naš prijatelj Paolo iz Napolija sa početka priče!

 

DSCF0823.jpg

 

DSCF0819.jpg

 

DSCF0821.jpg

 

DSCF0813.jpg

 

DSCF0877.jpg

 

Prema izvorima istoricara Herodota, ostrvo je dobilo ime po Tasosu, sinu fenicanskog kralja Aginora, koji je, kako mitologija kaze, stigao na ostrvo trazeci svoju sestru Evropu koju je oteo Zevs. Pored ovog, za ostrvo se vezuje i mit o sirenama koje su tu zivele i svojim prelepim glasovima uspevale da omadjijaju svakog muskarca koji bi ih cuo. Smatra se da su upravo te tasoske sirene pokusale da zacaraju Odiseja na njegovom cuvenom putovanju i da ga privole da na ostrvu zauvek ostane.

 

Kroz istoriju, Tasos je bio u rukama Fenicana, zatim Grka, te Turaka i od 1912. godine ponovo Grka. Svaki od pomenutih naroda ostavio je tragove svoje kulture na njemu.

 

Najveca mesta na ostrvu su Limenas (Thassos town) na severu i Limenarija na jugu. Pored njih, poznate turisticke destinacije su: Potos, Pefkari, Skala Potamia, Skala Rahoni, Skala Sotiras, Skala Prinos i Skala Marion.

 

Zbog bujne vegetacije - mnostva borova, kedrova, hrastova i nepreglednih plantaza maslina, Tasos cesto nazivaju „Suma koja pliva“ ili „Smaragdno ostrvo“. Da ga 1980. godine nije zahvatio veliki pozar, ostrvo bi bilo jos zelenije.Danas je ostrvo cuveno po maslinama, medu i mermeru, a nekada je bilo cuveno i po nalazistima zlata i proizvodnji vina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Kao što smo obećali evo slika smeštaja u Pefkariju. Naša agencija koja ima najviše ponuda tamo je Magic travel.

 

DSCF0903.jpg

 

DSCF0904.jpg

 

DSCF0953.jpg

 

DSCF0955.jpg

 

DSCF0954.jpg

 

Ima i ovako...hm,hm,.. bilo je puno Bugara tu....

 

DSCF0906.jpg

 

DSCF0907.jpg

 

DSCF0918.jpg

 

DSCF0916.jpg

 

DSCF0919.jpg

 

DSCF0920.jpg

 

DSCF0926.jpg

 

DSCF0929.jpg

 

DSCF0931.jpg

 

DSCF0932.jpg

 

DSCF0942.jpg

 

DSCF0941.jpg

 

DSCF0933.jpg

 

DSCF0934.jpg

 

DSCF0936.jpg

 

DSCF0937.jpg

 

Ovo je restoran tog smeštaja - Akti.

 

DSCF0943.jpg

 

DSCF0944.jpg

 

DSCF0938.jpg

 

Ovaj ima bazen iza.

 

DSCF0938.jpg

 

DSCF0908.jpg

 

DSCF0909.jpg

 

DSCF0911.jpg

 

DSCF0921.jpg

 

DSCF0922.jpg

 

DSCF0923.jpg

 

DSCF0924.jpg

 

DSCF0925.jpg

 

DSCF0910.jpg

 

Plaža.

 

DSCF0914.jpg

 

DSCF0913.jpg

 

DSCF0912.jpg

 

DSCF0946.jpg

 

DSCF0947.jpg

 

DSCF0949.jpg

 

DSCF0948.jpg

 

A ponude u Magicu na njihovom sajtu odprilike u septembru oko 180-200 eura za deset dana sa prevozom! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

DakleM, islikaste se za sve pare :D ...kaki ste, ki Sofija Loren :lol:

 

Uzivancija na delu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Drugari, sta da vam kazem - imate duha za 3 kompletne familije;)). Al' to i sami znate... Sve je u glavi (a provod i odmor pogotovo)!

 

Steta sto nismo bili u kontkatu, ja sam u isto vreme bio u blizini (Sitonija) sa gospodjom :) ... Dobro, nije toliko blizu, ali bio bi odlican izgovor za extra-dodatnu voznjicu;))). Mislim, da vidim(o) te mega pizze... :zdravo:. U stvari: :ooo: ...

 

Pozdrav tvojoj gospođi i tebi Severian... kao što smo i Arakisu rekli, sve je nekako ispalo na bum, tras.... mislim oko našeg godišnjeg odmora. Mnogo smo radili, pogotovo u avgustu. Evo podatka koji to najbolje ilustruje, nove tablice sam na motor montirao tek dan pred polazak na put (30. avgust), a motor sam inače registrovao prvih dana avgusta (kod Lošmija). Jednostavno nismo imali vremena. Sve ti je jasno. Nadam se da ćemo se svi kompljet "uspostaviti" nekom drugom prilikom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Of kors.

 

Grcka je pocetkom sept prelepa i jeftina.

 

A na onim slikama gde se vidi Atos, e tu smo mi iza... tacno sa druge strane planine (Sarti, Sitonija). Ako uvelicas, videces kako vam masemo :zdravo:

 

:aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Mala ekskluziva! Originalna prva prepiska između naših prijatelja iz Rumunije kolega bajkera - Sonje i Ferlina i Bandolera! I slike koje su nam poslali kao doprinos našem putopisu! Pa da ih ispoštujemo i postavimo! :takoje:

 

Capture.jpg

 

Dear friends! Sonia&Ferlin!!!! :zdravo::zdravo:

 

Image00001.jpg

 

Njihova omiljena plaža - Livada beach!

 

Image00010.jpg

 

Image00009.jpg

 

Naše zajednički pravljene pljeskavice!

 

Image00003.jpg

 

Image00019.jpg

 

Image00004.jpg

 

Žene uvek imaju o čemu da pričeju....bez obzira na kom jeziku se vodi razgovor.... :lol:

 

Image00005.jpg

 

Image00007.jpg

 

Image00008.jpg

 

Image00011.jpg

 

Image00012.jpg

 

Image00013.jpg

 

Image00014.jpg

 

Image00015.jpg

 

Image00016.jpg

 

Image00017.jpg

 

Image00018.jpg

 

Hvala im na ovako divnim slikama!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Bili su nam fantastično društvo na Thassosu. Bolje drugare nismo mogli da upoznamo. :takoje: Carevi su nema šta, pošto već čitaju naš putopis nadam se da će nas poslušati i registrovati se na forum.

 

Sonia & Florin veliki pozdrav !!!! Pozdrav i Klaudiji koja je takođe na fotografijama. :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

E došlo vreme da se kreće! Prve komšinice dve Nemice koje žive u Belgiji već otišle ispraćene od svih nas! Prijatelji Rumuni kreću ujutro u 6:30 da bi uhvatili prvi feribot sa ostrva...čeka ih dug put....mi oko 8:00.....

 

DSCF0969.jpg

 

Naše magarence je ponovo natovareno.... :aha:

 

DSCF0972.jpg

 

DSCF0974.jpg

 

Spremni smo!

 

DSCF0973.jpg

 

DSCF0981.jpg

 

DSCF0985.jpg

 

DSCF0987.jpg

 

DSCF0988.jpg

 

DSCF0989.jpg

 

DSCF0990.jpg

 

DSCF0993.jpg

 

DSCF0996.jpg

 

DSCF0997.jpg

 

DSCF0999.jpg

 

DSCF1002.jpg

DSCF1003.jpg

Stigli smo na vreme jer feribot stiže praćen ogromnom količinom galebova....Predivan prizor!

 

DSCF1008.jpg

 

DSCF1010.jpg

 

DSCF1007.jpg

 

Ukcrasmo se...ajoj vrućine.....

 

DSCF1011.jpg

 

DSCF1013.jpg

 

DSCF1016.jpg

 

Ono što mi nismo znali pa da kažemo vama koji isto ne znate jeste da obavezno ponesete čips na feribot! Zbog galebova koji će vam čips uzimati iz ruke!!! E ovo je zaista fantastičan prizor......

 

DSCF1033.jpg

 

DSCF1035.jpg

 

DSCF1032.jpg

 

DSCF1030.jpg

 

DSCF1024.jpg

 

DSCF1023.jpg

 

DSCF1039.jpg

 

DSCF1044.jpg

 

DSCF1054.jpg

 

Ovaj par je uhvatio jednog izmazio, islikao se sa pticom i pustio je...verovatno istraumiranu.... 1hmm.gif

 

DSCF1055.jpg

 

DSCF1057.jpg

 

DSCF1027.jpg

 

DSCF1061.jpg

 

Bandolero otišao da priveže KLE - a.....

 

DSCF1046.jpg

 

Hteo da se preturi od težine.....

 

DSCF1048.jpg

 

DSCF1063.jpg

 

hajmo dalje...

 

DSCF1064.jpg

 

Negde još uvek u Grčkoj!

 

DSCF1067.jpg

 

DSCF1068.jpg

 

Makedonija! :moto3: Na granici nam nisu ni pogledali dokumenta! Kao ....odakle ste.... a ha..... što ne kažete prolazite....Hvala braćo Makedonci!

 

DSCF1078.jpg

 

DSCF1079.jpg

 

Makijato malo - Makijato golemo :lol::lol::lol:

 

DSCF1070.jpg

 

DSCF1071.jpg

 

Mi tražili šta god od kafa samo da je golemo..... :takoje:

 

DSCF1074.jpg

 

DSCF1076.jpg

 

Još uvek Makedonija....

 

DSCF1080.jpg

 

DSCF1083.jpg

 

Umirali smo od vrućine...

 

DSCF1084.jpg

 

DSCF1088.jpg

 

Majka Srbija!!!! Najzad!!!! :care::care::care::care::care: Premda smo ovaj deo puta kroz Grčku i Makedoniju nekako lakše podneli nego kad smo išli...ovde ne računam vrućinu!!!! Nesnosna je i kad se vozi i kad se stane!!!!

 

DSCF1089.jpg

 

DSCF1090.jpg

 

Jasno vam je sve!

 

DSCF1091.jpg

 

DSCF1093.jpg

 

Zamolila sam svog dragog muža da ostanemo što duže možemo...i ostali smo skoro čitav sat! Malo smo došli sebi!

 

nakon tog odmora prašili smo dobro( koliko se to može onako natovaren) bez pauza i sledeću pravili negde kod Niša!

 

DSCF1100.jpg

 

Ovde nisam više videla ni telefon a kamoli šta piše.

 

DSCF1098.jpg

 

Bilo mi je baš naporno!!!! I počela je od vetra i buke u kacigi da me neopisivo boli glava toliko da mi se povraćalo!I pored popijenog kafetina nije prestajala! Iskreno drugari ja sam se pitala da li ću moći da izdržim! Ovo je prvi put da toliku kilometražu pređemo iz cuga!!!! Ipak je to oko 860 km....Bandolero se dobro osećao. Tako mi je govorio. Ma ja ovako mogu sada do Berlina!!!! Premda sam ja sumjnala i brinula. Poznavajući svog muža kome je uvek dobro i koji nikada neće da kaže ako mu je loše da mene ne bi plašio ja sam baš brinula! Stalno mi je ponavljao: " Ti si moj junak".

 

Ja!!! :jok: Ja koja sedim iza njega i ne vozim i ne radim ništa samo sedim...mislim šta reći osim....da takav on! Moj lavli hasbnd Bandolero! :ljubav:

 

Morali smo nazad da budemo u nedelju jer sam ja radila u ponedeljak i to je jedini razlog zašto nismo stali negde da spavamo! sada kad razmislim i bolje! Za mene je ovo neverovatan poduhvat! I sada znam da mogu da izdržim!

 

DSCF1105.jpg

 

DSCF1107.jpg

 

DSCF1109.jpg

 

Stigli!!!! :jee1::jee1::jee1:

 

DSCF1112.jpg

 

 

 

Pozdrav za sve od nas!

  • Hvala 1
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Na kraju evo i kratkog objašnjenja kojim putem smo mi uspeli da se domognemo Thassosa. Biće korisno svima koji bi se uputili po prvi put u Grčku.

 

Beograd – Preševo – Gevgelija – Solun – Keramoti – Limenas

Pošto ste protutnjali našim autoputem, prošli Vranje, Bujanovac i granični prelaz Preševo, vozite kroz Makedoniju do Gevgelije a kada uđete u Grčku od graničnog prelaza Evzoni nastavljate 50-ak km do kružnog prstena (ring road) oko Soluna gde ćete pratiti zelene putokaze za Kavalu, da bi ste do Kavale stigli autoputem. Dakle, pratite zelene table “Kavala” jer postoje i plave koje će vas takođe odvesti do Kavale, ali ćete putovati tri puta duže jer nije autoput.

 

Nakon 140 km vožnje po odličnom autoputu od Soluna stižete do iskljućenja za Kavalu. Nemojte u nju ulaziti nego nastavite autoputem i pratite zelene putokaze za Xanti nekih 30-ak km sve dok ne ugledate putokaz za Keramoti zajedno sa oznakom za ferryboat. Tu silazite s autoputa i ostaje vam oko 20 km solidnog puta do luke gde ćete se ukrcati na trajekt koji plovi do glavnog mesta na Thassosu – Limenas. Trajektom se plovi 8 km, što sa sve ukrcavanjem i iskrcavanjem traje manje od sat vremena. U špicu sezone trajekti iz ove luke polaze na svakih pola sata. Karta u jednom smeru za nas dvoje i motor koštala je 11€ . Kada se iskrcate u Limenasu ostaje vam još najviše 50 minuta lagane vožnje do bilo kog mesta na Thassosu.

 

Dakle, ovim najboljim putem od Beograda do Limenasa ima 820km.

 

Putarina

Od Beograda do Niša je 760,00 din., a kod Doljevca se plaća još 190,00 din. za deonicu od Niša do Leskovca, znači ukupno 950,00 dinara od Beograda do granice s Makedonijom.

 

Kroz Makedoniju do granice s Grčkom ima 3 naplatne rampe 50 + 60 + 50 denara. Ako plaćate u papirnim evrima 1€ = oko 60 denara a za metalne evre 50 denara.

 

U Grčkoj do Thassosa, za sada nema putarina. Postojeće naplatne rampe deluju nestvarno onako zarasle. :lol:

 

Treba napomenuti da na autoputu Egnatia Odos (deo od Soluna do Kavale) ne postoje benzinske pumpe kao kod nas i u Makedoniji neposredno na samom autoputu. Obeležena su isključenja sa putokazima ali morate se isključiti sa autoputa i petljati se 1-2 km da bi je našli.

 

Nadam se da će ovo objašnjenje biti od koristi kao što je bilo nama, nigde nismo zalutali. :takoje:

 

 

Pozdrav svima :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja