Jump to content

Moto Zajednica

Thassos - Pefkari - Kampovanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Taj put preko Banskog sam isao motorom prosle godine u Junu, sisli sa nekog prevoja u Goce Delcev...

A na Tasos idem krajem meseca sa porodicom, autom, preko Bugarske...bio sam na Tasosu pre 10-ak godina i obisao sam ga solidno skuterom, mada kazu da se dosta toga promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Ako niste bili do sada obavezno idite do Giola kupalista, prirodan bazen, motorom moze da se pridje blizu, ima peske niz brdo 5min.

 

thassos-giola-lagoon.jpg

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Sto rece salerNS obavezno idite do Giola kupalista: ".....ima peske niz brdo 5min...." :)....samo nemojte ici kao mi, tacno u podne :lud: ...onda ce vam se ciniti da je to spustanje niz brdo mnooogooo duzeee ::):lol:

 

Uzivajte! :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bili smo na gioli, super je. Sad i nisu neke vrucine preko dana, do 30C, tako da je podnosljivo. Obisli svasta, presao blizu 300 km po ostrvu. Ovde se ne isplati dolaziti bez prevoza, ili bar iznajmiti na nekoliko dana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sitno poskupljenje u pefkari camping-u, sad naplacuju parking za aute(3eur) i motore (2eur) , mada i pored toga je i dalje povoljno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Verovatno ove godine očekuju veću gužvu :zvizduk: Do sad nisu naplaćivali ulazak sa kolima ili motorom u kamp.

 

Ili PAK očekuju slabiju posetu pa da na tome popune buDŽet, to mu dođe kao povećanje PDV-a :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ima jos jedan kamp na Golden beach-u ali je skuplji za nekih 3-4eur po danu, sa slika ne izgleda lose, ali osim podataka sto ima na sajtu neznamo nista o njemu, niko od forumasa nije bio tamo, tako da je (bar meni) sigurnije otici u Pefkari :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Posle ovogodišnjeg poskupljenja u Pefkari kampu i uvođenja naplate za motore Golden Beach više nije skuplji. Jedino što je kod njih "high season" od 1. jula do 23. avgusta.

 

post-11643-0-61993700-1403469780_thumb.jpg post-11643-0-67817400-1403469801_thumb.jpg

 

PEFKARI za 2 osobe + šator + motor

LOW SEASON - 15 eura

HIGH SEASON - 19 eura

 

GOLDEN BEACH za 2 osobe + šator + motor

LOW SEASON - 14.7 eura

HIGH SEASON - 18.3 eura

E sad, kako je u Golden Beach-u nemam pojma, niti sam negde mogao da pročitam. Svi pišu samo o Pefkari kampu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Bio na Tasosu motorom sa lepsom polovinom od 02 juna-12 juna (ove godine) doduse ne u kampu,uplatili smo u januaru apartman za smesne pare.Put je odlican sem kroz Makedoniju,zali Boze putarine...kada smo odlazili znaci 11-og,12-og nocu je bilo dosta toplo,komarci su nesnosni.Ono sto je bitno napomenuti vezano za put je da se obavezno ide preko Keramotija na trajakt,nikako preko Kavale iz prostog razloga sto je skuplje i postoji dobra sansa da se nacekas trajakta cak i do 4 sata.Trajakt za motor,mene i zenu izlazi 11€ a cekanja skoro da i nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Bio na Tasosu motorom sa lepsom polovinom od 02 juna-12 juna (ove godine) doduse ne u kampu,uplatili smo u januaru apartman za smesne pare.Put je odlican sem kroz Makedoniju,zali Boze putarine...kada smo odlazili znaci 11-og,12-og nocu je bilo dosta toplo,komarci su nesnosni.Ono sto je bitno napomenuti vezano za put je da se obavezno ide preko Keramotija na trajakt,nikako preko Kavale iz prostog razloga sto je skuplje i postoji dobra sansa da se nacekas trajakta cak i do 4 sata.Trajakt za motor,mene i zenu izlazi 11€ a cekanja skoro da i nema.

 

Kolike su sad putarine kroz Grcku? Jel se menjalo nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ali ako se ide predloženim putem preko Bugarske-Banskog... nema ni makedonskih ni grčkih putarina. A ne treba ni zeleni karton čini mi se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Tako je,ali ja sam imao spavanje u Skoplju na pola puta pa smo se odlucili za ovu varijantu,cuo sam da je taj put preko Bugarske zanimljiviji za voznju motorcikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Meni je bila interesantnija bugarska motorom, vise prirode ima, nije kao u MK kamen bez drveta, mozda nesto kao nasa ibarska magistrala, 90h ogranicenje, lepa voznja, Kada se udje u grcku prema tasosu fantasticni predeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Što se tiče naplate parkinga za motor u kampu, navodno su rentirali prostor pored kampa i pretvorili ga u parking koji će biti besplatan.

 

Ajde povratnici, podelite neku informaciju iz prve ruke :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ipak cemo ici kolima ove godine, ali idemo u Pefkari kamp. Zanima me da li kolima mozes doci do parcele gde ti je sator? Ne bi bilo lose da se kola koriste kao ormar pod kljucem... :) I kolika bude guzva sredinom jula, da li bude slobodnih mesta uz plazu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Što se tiče naplate parkinga za motor u kampu, navodno su rentirali prostor pored kampa i pretvorili ga u parking koji će biti besplatan.

 

Ajde povratnici, podelite neku informaciju iz prve ruke :stabre:

Ja se vratio u subotu,utisci odlicni,prelepo ostrvo.Bio sam smešten u vili kod Zagosa,momka koji izdaje skutere u Limenariji.Ko ne ide u kamp,preporucio bih mu ovaj smestaj.Studio sa klimom,tv,wifi,velika terasa,2 bazena,bar u dvorištu,motor parkiran u dvoristu.Ja sam placao 25 eura u junu,a u julu je 30.Zagos je super lik i sam je motorista.

Pored kampa sam prosao 100 puta ali nisam se raspitivao za cene i smestaj :neznam:

U svakom slucaju ,bilo kamp,bilo hotelski smestaj Tasos je ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Procitah temu vecim delom pa i mene zaraziste tako da 12 jula palim za Tasos - Pefkari kamp.

 

Sto se tice puta, putarina i kampa manje vise sam uspeo izvuci neku racunicu. Posto prvi put idem za Grcku ne znam koliko dnevno da racunam da mu treba za jelo, ako mogu neke odokativne cene sto iz mraketa koliko se moze samostalno spremiti sto ovako neki kiosk ili restoran.

 

Ako neko ide u slicno vreme mozemo zajedno lakse je i zanimljivije u grupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Što se tiče naplate parkinga za motor u kampu, navodno su rentirali prostor pored kampa i pretvorili ga u parking koji će biti besplatan.

 

Ajde povratnici, podelite neku informaciju iz prve ruke :stabre:

Ja se vratio u subotu,utisci odlicni,prelepo ostrvo.Bio sam smešten u vili kod Zagosa,momka koji izdaje skutere u Limenariji.Ko ne ide u kamp,preporucio bih mu ovaj smestaj.Studio sa klimom,tv,wifi,velika terasa,2 bazena,bar u dvorištu,motor parkiran u dvoristu.Ja sam placao 25 eura u junu,a u julu je 30.Zagos je super lik i sam je motorista.

Pored kampa sam prosao 100 puta ali nisam se raspitivao za cene i smestaj :neznam:

U svakom slucaju ,bilo kamp,bilo hotelski smestaj Tasos je ekstra.

 

 

Da ne vozi mozda TDM-a?

 

A u blizini je dragstor koji drzi Novosadjanka sa muzem bugarinom?

 

Ili je ipak to drugi rent-a-bike, ipak ima ih vise u Limenariji.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Procitah temu vecim delom pa i mene zaraziste tako da 12 jula palim za Tasos - Pefkari kamp. Sto se tice puta, putarina i kampa manje vise sam uspeo izvuci neku racunicu. Posto prvi put idem za Grcku ne znam koliko dnevno da racunam da mu treba za jelo, ako mogu neke odokativne cene sto iz mraketa koliko se moze samostalno spremiti sto ovako neki kiosk ili restoran. Ako neko ide u slicno vreme mozemo zajedno lakse je i zanimljivije u grupi

 

Od obilaznice oko Soluna do Keramotija imas dve putarine po 1.7 eura.Ja nisam isao u one ogromne markete,nego sam kupovao u prodavnicama u Limenariji i Potosu.Skuplje je nego kod nas i u C.Gori.Rucak u restoranu za dvoje ne moze ispod 25 eura i to bez nekog preterivanja.Na ulici giros oko 2-2.5 eura,pljeskavica isto tako,kola limenka od 1.5-2.5 zavisi gde.Jagnjetina u Teologosu 19 eura,moras probati.Gorivo 1.7-1.8 eura,hleb 90 centi,voce skupo,secam se da su tresnje bile 3.5 eura.Ako imas mesta ponesi nesto od hrane.Trajekt za 2 osobe i motor 11 eura iz Keramotija u jednom smeru.

 

Što se tiče naplate parkinga za motor u kampu, navodno su rentirali prostor pored kampa i pretvorili ga u parking koji će biti besplatan.Ajde povratnici, podelite neku informaciju iz prve ruke :stabre:
Ja se vratio u subotu,utisci odlicni,prelepo ostrvo.Bio sam smešten u vili kod Zagosa,momka koji izdaje skutere u Limenariji.Ko ne ide u kamp,preporucio bih mu ovaj smestaj.Studio sa klimom,tv,wifi,velika terasa,2 bazena,bar u dvorištu,motor parkiran u dvoristu.Ja sam placao 25 eura u junu,a u julu je 30.Zagos je super lik i sam je motorista.Pored kampa sam prosao 100 puta ali nisam se raspitivao za cene i smestaj :neznam: U svakom slucaju ,bilo kamp,bilo hotelski smestaj Tasos je ekstra.
Da ne vozi mozda TDM-a?A u blizini je dragstor koji drzi Novosadjanka sa muzem bugarinom?Ili je ipak to drugi rent-a-bike, ipak ima ih vise u Limenariji.

Kad krenes iz Tripitija prema Limenariji on je sa desne strane,ima 30-ak skutera ispred kuce.Nekih 50 metara pre njega ima sa leve strane,pumpa,perionica i market.Svracao sam u tu radnju,parlaju samo grcki,a skupi su dosta i nema neki izbor robe.Zagos vozi Yamahu Xt ,ne znam dal mislimo na istog.

Ako nekog interesuje izbacicu sliku smestaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ne, na sledecoj raskrsnici skrenes desno (dalje put vodi uz plazu) on je sa desne strane, 30-ak metara nize je dragstor, a izmedju-preko puta pekara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja