Jump to content

Moto Zajednica

Thassos - Pefkari - Kampovanje

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Pošto smo još uvek pod utiskom (čitaj - trnjenjem) jučerašnjeg "doputovanja" sa Thassosa, a danas već moramo da se vratimo u realnost i na naša radna mesta, zloupotrebljavamo mogućnost :P i ovim putem najavljujemo naš putopis i letovanje na Thassosu. :jee3:

 

Al sam ga sročio, za medalju.... :lol: Evo i dve "najavne" fotke......

 

DSCF0462.jpg

 

DSCF0317.jpg

 

Pozdrav od Bandolerosa :zdravo::zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ju ju ju... :zvizduk: ....pozdrav svima :zdravo::zdravo:

 

I ako smo danas radili i bili u gostima do malo pre moramo da ispoštujemo ovoliko interesovanje, stoga sledi uvod. Sve cene, putarine kao i objašnjenja oko samog puta i smeštaja napisaćemo na kraju.

 

31. avgust

 

Tog dana radili smo skraćeno radno vreme, samo do 17h. :care: Pošto je bio špic godišnjih odmora ceo avgust smo radili po ceo dan. :neznam: Dakle došli smo kući i spakovali se do 20h.

DSCF0017.jpg

 

Krenuli smo poprilično natovareni. Stigli smo do "Gvera" da onako pregladneli nešto s'nogu pojedemo. Posle pola sata bili smo orni da nastavimo put. Bezbednost nam je bila najvažnija pa smo isplanirali da prespavamo u Vranju. Naravno kako bi brže stigli raspalili smo autoputem. Bandoleri je bilo hladno pa smo usput na pumpi stali da obuče nindža odelo.

DSCF0019.jpg

 

DSCF0021.jpg

 

DSCF0025.jpg

 

DSCF0030.jpg

 

U Vranje smo stigli oko 01h. U Vranju otišli do mini kampa Enigma da prespavamo i probudli čika Radeta koji nam je otključao prostorije da ne bismo morali da razapinjemo šator.

 

Prenoćište u kampu je za dve osobe i šator 10 evra. Ovim putem pozdravljamo čika Radeta i zahvaljujemo mu se na gostoprimstvu.

 

01. septembar

 

Jutro u mini kampu enigma izgleda ovako... ovde smo prespavali...

DSCF0031.jpg

 

Probudili smo se u 06:30h

 

DSCF0039.jpg

 

Aaaa... onda smo do 10h u prijatnom razgovoru sa našim domaćinom pili jutarnju kafu... :lol:

 

DSCF0045.jpg

 

Shvatli smo da je počeo prvi dan našeg odmora i rešili da ne žurimo....

 

DSCF0050.jpg

 

O uređenosti kampa ne vredi trošiti reči, slike dovoljno govore....

 

DSCF0059.jpg

 

DSCF0061.jpg

 

DSCF0067.jpg

 

DSCF0068.jpg

 

DSCF0069.jpg

 

DSCF0070.jpg

 

Posle dve kafe konačno smo krenuli put Thassosa...tu i tamo smo pravili pauze... Makedonija

 

DSCF0072.jpg

 

DSCF0074.jpg

 

DSCF0075.jpg

 

Pauze i u Grčkoj...

 

DSCF0077.jpg

 

DSCF0079.jpg

 

DSCF0081.jpg

 

DSCF0085.jpg

 

DSCF0087.jpg

 

I onda smo mi kroz Grčku putovali, putovali i putovali.... Kavala, Kavala, Kavala i Kavala..... :gaa: Upalismo se u jaknama i kacigama... nikad prestići Kavalu.... i onda nam se konačno desio Keramoti... odakle hvatamo feribot za Thassos.

 

DSCF0090.jpg

 

Tu upoznajemo bajkere brata i sestru iz Bugarske koji takođe idu na Thassos... devojka je instruktor u moto školi :takoje:

 

DSCF0095.jpg

 

DSCF0097.jpg

 

Feribotom se iz Keramotija do Thassosa putuje oko pola sata.

 

DSCF0103.jpg

 

DSCF0104.jpg

 

DSCF0105.jpg

 

Oko 21h smo stigli u kamp Pefkari. Na recepciji smo se prijavili i dogovorili da ćemo prvo veče prenoćiti bilo gde a da ćemo ujutru izabrati mesto gde ćemo postaviti šator.

 

Rastovarili smo motor i otvorili konzervu ćurećeg mesnog narezka i tek onda primetili koliko smo ustvari prtljaga doneli sa sobom... Narezak nam je uz šator bio pun pansion tog dana (doručak, ručak, večera). :lol:

 

DSCF0110.jpg

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hmmmmmmmmmm,malo zbrzamo(to ne lici na vas)!! :neznam: nadam se da tek sada sledi razvoj dogadjaja,i da cete slikama koje lece dusu ulepsati dan! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Ha, ha, ha.....da znaš da si u pravu druže, ali tako ti je to kada moj dragi muž počinje da piše naš putopis i gleda Đokovića u isto vreme i sve to oko 02h noću i sve to dan pošto smo doputovali i radili, naravno! Onda sve to izgleda kao telegrafski izveštaj :lol: ali nam je bila poenta da ga zaista postavimo što pre!

 

Inače svi vi dragi prijatelji koji ste napisali da je Tasos prelep ste u pravu! :aha: Apsolutno je čaroban! :takoje:

 

E da ja moram da dodam da mi je put ka Tasosu delovao predugačak! Pogotovo deonica kroz Grčku! Prvu noć kada smo krenuli bilo mi je jako hladno a sutradan po danu prevruće! U nekim momentima sam imala utisak da ću se zaista onesvestiti od vrućine! Ali je sve to posledica prevelikog umora i rada u prethodna dva meseca! Što se pokazalo kao tačno jer smo se nazad vratili za jedan dan prešavši nekih 860 km ali o tome će vam Bandolero pisati preciznije! Zbog svih koji bi se možda zaputili sledeće godine ka Tasosu!

 

I tako mi stigosmo u kamp! Meni je u glavi bilo samo jedno da hoću da pojedem nešto toga dana i da spaaaavam! :D A sve ostalo ćemo sutra ujutro videti!

 

Sutra ujutro pošto nam se mesto gde smo nekako sklepali naš šator čisto da prespavamo nije baš dopalo odlučismo da se malo procunjamo kroz kamp i nađemo bolju poziciju gde ćemo se smestiti! I onda a'mirkl ( a miracle) iliti čudo!!!!! Upražnjava se mesto tik do plaže sa pogledom na istu! Neki Španci se pakuju! Divno! I odmah se dogovaramo da ćemo mi naš šator doneti tu! Nećemo ga sklapati već onako celog ga pronesmo kroz ceo kamp do našeg mesta! :lol: Ma hajte ljudi ko će ga ponovo rasklapati pa sklapati...ha, ha....i tako se mi premestismo i opet smestismo! ;)

 

DSCF0112.jpg

 

DSCF0114.jpg

 

DSCF0113.jpg

Malo razmeštanja, malo pauze.....

 

 

DSCF0123.jpg

 

DSCF0121.jpg

 

 

 

 

DSCF0117.jpg

 

Inače svaka od ovih parcelica ima svoju česmu premda postoje mesta, videćete, gde su tuševi, lavaboi, wc - i, sudopere, frižider, ringle, veš mašina, deo za peglanje???? Ko pegla na odmoru???? ::)

 

DSCF0118.jpg

 

 

 

I onda je Bandolera ujela pčela! 1hmm.gif

 

Čuvena Tasoska pčela nadaleko poznata po medu koji pravi ali ne da ujeda za sve pare! Noga je naravno otekla u roku od odmah no Bandolero se kao i uvek pravio da to nije ništa....ali je naredna dva dana jedva obuvao japanke koliki je otok nastao! Ja dokumentovala početak oticanja.....

 

DSCF0120.jpg

 

Komšiluk mešovit - Paolo i Nataša par iz Italije - Napolija koji žive i rade u Berlinu, Nemica Klaudija takođe iz Berlina, Sonja i Ferlin par iz Rumunije- Bukurešta i posle par dana nam se pridružile još dve Nemice koje žive u Belgiji a rade u Holandiji! E to je bila naša mala internacionalna komuna koja se zaista od samog početka pa sve do kraja letovanja fantastično družila i ostala u kontaktu. Sa namerom da se isposećuje u toku godine a do godine...pa Bože zdravlja možda na istom mestu sa pogledom na more!

 

I onda naravno kupanjac......sve do uveče.....plivali smo do iznemoglosti! :lol: A onda odlučili da se malo prošetamo po gradiću da vidimo šta ima a šta nema! Ispostavilo se da je mali ali da ima sve što je nama potrebno! :aha: Veći gradić na 5 min od Pefkarija je Potos tu možete naći sve pogotovo naše ljude... :D...a na 3 km ali opet na nekih 15 - tak minuta je Limenarija e to je baš veći grad!

 

DSCF0126.jpg

 

E da zaboravih da kažem KLE - a smo parkirali u hladovinici pošto sa njim do šatora nemere! Zbog buke itd.....Ma dobro, ni ne mora sve je blizu!

 

DSCF0128.jpg

 

Ovo je ulaz u kamp...

 

DSCF0130.jpg

 

DSCF0132.jpg

 

DSCF0133.jpg

 

DSCF0135.jpg

 

E pošto smo se dobro najeli - 2 girosa + 2 limenke fante = 6 eura..... kupili sve što nam treba za to veče...mmmm pivce.... pravac plaža da uživamo u zalasku sunca.....

 

DSCF0139.jpg

 

DSCF0144.jpg

 

DSCF0145.jpg

 

DSCF0143.jpg

 

DSCF0151.jpg

 

DSCF0148.jpg

 

DSCF0150.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Auuu Bandolerosi....nema Vas ..nema.. pa putopis za čistu peticu (za sada). Čekamo nastavak :Mina:

 

Inače , stoličica je prava :takoje: , gde je nađoste onolicku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Posle par dana komšije Italijani su morali nazad za Berlin...ostavivši nam gomilu hrane, 2 stolice, 1 ležaljku, i improvizovani sto od gajbica i šator koji su njima ostavili neki momci iz Španije!!!!! Tako da mi ostasmo sa dva šatora....u jednom da se spava a drugi za presvlačenje.... :lol: I mi smo ga dali takođe nekoj ženi iz Izraela koja ga nije imala kada je došla u kamp.

 

DSCF0162.jpg

 

DSCF0157.jpg

 

Bandolero je naravno krenuo da ih isprati i pomogne oko prtljaga.....

 

DSCF0166.jpg

 

DSCF0179.jpg

 

 

 

DSCF0177.jpg

 

DSCF0170.jpg

 

DSCF0171.jpg

 

A plaža...e to je posebna priča....stvarno na par koraka....bez gužve i galame......prelepa....lepe su i druge videćete.....išli smo slikali ali našaaaaa....najlepša.....

 

 

DSCF0607.jpg

 

DSCF0759.jpg

 

DSCF0736.jpg

 

DSCF0764.jpg

 

DSCF0766.jpg

 

DSCF0771.jpg

 

DSCF0768.jpg

 

DSCF0765.jpg

 

DSCF0735.jpg

DSCF0633.jpg

 

 

 

DSCF0749.jpg

 

DSCF0748.jpg

 

DSCF0744.jpg

 

DSCF0742.jpg

 

DSCF0733.jpg

 

DSCF0621.jpg

DSCF0738.jpg

I tako.... :bacikosku:8)

 

Bez kacige ni u vodu naravno ulazili nismo...... :lol:

 

 

 

DSCF0564.jpg

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

moja je zelja da odem na tasos paprikom, ali znajuci koliko sam se smorio na autoputu od lapova do paracina, ne znam kako bih izdrzao put do dole, sobzirom da je kroz celu grcku put do tasosa skoro kao autoput(a dobar deo i jeste ap).... al zato na tasosu, krivine za dusu, pa onda makadami koji vode do kamenoloma, do zovsovog oka, i ka slatkovodnom jezeru u sredistu ostrva... ko stvoreno za papriku!!!!

LM blizu kog mesta se nalazi taj kamp?!

 

Zavidim vam mnogo... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Da @ pero-s auto-put smorio za medalju ali šta ćeš nama tako bilo najbrže i najbezbednije jer smo i mi druže išli prvi put što na Tasos što u Grčku uopšte nismo imali pojma ništa! Ali stvarno nismo nigde zalutali i ako nas je zezala navigacija... 1hmm.gif:lol: ....ali to će ti Bandolero večeras kad dođe sa posla i završi putopis sve potanko objasniti!!! A inače kamp je u Pefkariju to je malo mesto na 5 min od Potosa i na 3km od Limenarije. Limenarija je veći gradić inače je na južnoj strani ostrva!

 

Pozdrav! :zdravo:

 

1210151426.02.jpg

 

 

 

Tasos%20plaze%20mapa.jpg

 

tasos%20karta.jpg

 

Auuu Bandolerosi....nema Vas ..nema.. pa putopis za čistu peticu (za sada). Čekamo nastavak :Mina:

 

Inače , stoličica je prava :takoje: , gde je nađoste onolicku.

 

Hvala druže :zdravo::zdravo: .....inače.....stoličica kupljena kod braće Kineza prošle godine za smešne pare.....odoh i ja na posao pa završavamo večeras!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Svaka cast..na izdrzljivosti i strpljenju...i na osmjehu koji vam nije silazio sa lica :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Osecam da ce biti sjajan putopis! :) Cekamo!

 

Pero, ja bih uvek pre isao ovom trasom:

 

 

... nego ovom:

 

 

Kao sto se vidi, interesantnije je a cak i koji kilometar krace :) Jedino sto je greota proci sve ovo za jedan dan, u uslovima kada je svaki dan vazan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

Eh sto volim "morske" putopise !!! Au sto je lepa plaza! Burazer bio na Tasosu u Potosu pre par godina, kaze da je odlicno..... Bandolerosi svaka cast, cekamo ostatak :zdravo::takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Lale imao sam nameru da bacim pogled na mapu da vidim i put preko bugarske, al si me ti preduhitrio. Hvala! :)

Ah, nadam se dogodine da ce biti neki povoljan aranzman preko sindikata, jos ako bude kao ove godine u kolubari, idem 1000000% :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja